Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Koelner napisał(a):

w mieście Powstania Warszawskiego wybrali wnuka folksdojcza? 

W mieście, w którym większość mieszkańców podczas powstania warszawskiego miało w dupie powstanie arystokracji czy tam innych potomków kresowiaków (tu nazwij sobie tych romantyków z wyższych sfer jak chcesz)- Tak, masz rację. 

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

Zysk idzie na żonę ;) 

Jednak Lubczyk, oprócz tego, że prowadzi indywidualną praktykę lekarską, jest również beneficjentem rzeczywistym spółki kapitałowej, która dobrze sobie radzi na rynku. Stomatologia Lubczyk Dent wygenerowała w 2022 roku zysk netto w wysokości ponad 500 tys. zł (501 663,42 zł), łączny zysk netto w latach 2016-2022 wyniósł 1 688 394,15 zł.

 

 

podajesz zakres 6 lat a pozniej rozmawiamy o dodatku poselskim w jakims jednym konkretnym roku - czyli, ze jak kiedys zarobil to juz nie powinien siegac nigdy po panstwowe pieniadze bo jest zarobiony. wyglada na to, ze chyba porusza sie w obrebie obecnie obowiazujacego prawa, jak to ocenia jego wyborcy to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, memento1984 napisał(a):

podajesz zakres 6 lat a pozniej rozmawiamy o dodatku poselskim w jakims jednym konkretnym roku - czyli, ze jak kiedys zarobil to juz nie powinien siegac nigdy po panstwowe pieniadze bo jest zarobiony. wyglada na to, ze chyba porusza sie w obrebie obecnie obowiazujacego prawa, jak to ocenia jego wyborcy to inna sprawa.

Spółka generuje dochody na żonę, nie na jego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

Miluteńko 

Guru który zapewne namaści przyszłego ministra finansów też przemówił i było grubo

 

Teraz, the_secret napisał(a):

Guru który zapewne namaści przyszłego ministra finansów też przemówił i było grubo

 

 

 no i oczywiście Ryszard Petru uważa, że do Orlenu trzeba będzie dopłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RappaR napisał(a):

On był premierem, inne stawki. Plus zarobił z pensji prezesa banku.

Ja rozumiem heheszki i zazdrość, że gościowi udało się zostać prezesem banku, a Tobie nie, ale clue dyskusji jest takie, że pensje poselskie to nie są żadne złote góry, tylko powoli się zbliżają do średnich zarobków w Warszawie

Przede wszystkim handlował nieruchomościami wartymi dziesiątki milionów złotych i inwestował miliony w czasie, gdy był premierem i miał dostęp do informacji niejawnych, takich których nie ma zwykły inwestor a nawet miał wpływ jako premier na to jaki zysk osiągnie z własnych inwestycji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jack napisał(a):

Przede wszystkim handlował nieruchomościami wartymi dziesiątki milionów złotych i inwestował miliony w czasie, gdy był premierem i miał dostęp do informacji niejawnych, takich których nie ma zwykły inwestor a nawet miał wpływ jako premier na to jaki zysk osiągnie z własnych inwestycji. 

 

Taki schemat działania to miał prezydent Gdańska - Adamowicz. Morawiecki to raczej majstruje przy działkach, które państwo zwraca kościołowi.

Generalnie, bardzo mi się nie podoba, w przypadku wszystkich polityków, gdy nie potrafią oni wyjaśnić pochodzenia majątku swojego czy swoich małżonek. To po prostu zawsze śmierdzi. 

Ja myślę, że takich, którzy za czasów PiSu zrobiło mnóstwo kasy na ich "Misiach" jest mnóstwo. Przypominam - do maja 2022 wydaliśmy na Izerę 500 mln złotych. Nie zbudowali fabryki - nawet nie kupili działki, nie zbudowali działającego prototypu - pokazali tylko dwie wydmuszki. Za to przez cały czas prowadzili rozpoznanie rynku i negocjacje. 500 baniek..

A pamiętacie jeszcze specjalne worki jakie Pocztak kupiła na wybory ? A szwalnie ? 

Gdybyśmy żyli w państwie prawa to pewnie ktoś by trafił do więzienia po zmianie władzy, ale ponieważ władzę przejęli dalecy krewni to oczywiście nic się nie stanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jack napisał(a):

Przede wszystkim handlował nieruchomościami wartymi dziesiątki milionów złotych i inwestował miliony w czasie, gdy był premierem i miał dostęp do informacji niejawnych, takich których nie ma zwykły inwestor a nawet miał wpływ jako premier na to jaki zysk osiągnie z własnych inwestycji. 

 

Obligacje indeksowane inflacją + marża też kupił w idealnym momencie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał(a):

Ja myślę, że takich, którzy za czasów PiSu zrobiło mnóstwo kasy na ich "Misiach" jest mnóstwo. Przypominam - do maja 2022 wydaliśmy na Izerę 500 mln złotych. Nie zbudowali fabryki - nawet nie kupili działki, nie zbudowali działającego prototypu - pokazali tylko dwie wydmuszki.

Tego jest sporo. Słynny projekt Kabel gdzie poszły ogrmne dotacje. Masz dotację 100 mln dla Ursusa na budowę 1000 elektrycznych autobusów a firma nie posiadała ani projektu ani nie miały doświadczenia w budowie autobusów i chyna nikomu nie dostarczyli autobusu a duża część pieniędzy przepadła. Kto w ogóle wpadł na pomysł ,ze Ursus taki autobus zbuduje? Bo potrafili zbudować proste mało zaawansowane technologicznie traktory?

NCBR to w ogóle się zaraz okaże śmierdzącą bombą.

Wypłata 160 mln złoty za respiratory w 24 h . Jesteś biznesmenem. Widziałeś kiedys przypadel by ktoś zrobił przedpłatę 100 % dla firmy z którą pierwszy raz współpracuje i nie ma na dodatek żadnego doświadczenia w tej branży?

I jeszcze tak szybka wypłata była złamaniem obowiązujących wtedy przepisów i to na prośbę obecnego posła PiS

A nie tykamy np Fundacji Narodowej  czy Narodowego Instytutu Wolnosci stworzonego tylko po to by wydawać pieniądze bez kontroli dla swoich .Te dwie instytucje są do natychmiastowego skasowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Pan Skurkiewicz w radio powiedział, że PiS podejmie próbę utworzenia rządu. Wykluczają koalicję z KO i Lewicą oraz będą zapraszać do współpracy posłów, którzy zechcą wesprzeć rząd PiSu bez względu na swoją przynależność partyjną.

Prawdziwe święto demokracji.

Kupują czas 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał(a):

Kupują czas 

 

Czas jak czas. Nawet nie wykluczenie koalicji z Konfą mnie nie dziwni, ale otwarta zapowiedź kupowania posłów. Dopiero co zostali wybrani w ramach jakichś ugrupowań, a następnego dnia PiS ich chce zaprosić do współpracy przy formowaniu rządu. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał(a):

O fuck 

Przeoczyłem ja wcześniej jak listy przeglądałem 

 

Ludzie to debile

ludzie jako ogół bez wątpienia 😋 choc ja mialem okazje poznac dziewczynę, i wbrew pozorom jest naprawdę spoko

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Czas jak czas. Nawet nie wykluczenie koalicji z Konfą mnie nie dziwni, ale otwarta zapowiedź kupowania posłów. Dopiero co zostało wybrani w ramach jakichś ugrupowań, a następnego dnia PiS ich chce zaprosić do współpracy przy formowaniu rządu. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść.

a co to za nowość, przeciez te transfery poselskie to jest standard, plus jakby nie bylo poseł to nie niewolnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elwariato napisał(a):

 

a co to za nowość, przeciez te transfery poselskie to jest standard, plus jakby nie bylo poseł to nie niewolnik

dokładnie, dla dobra Polski można zmienić partie. przykład Kukiza czyli największej k**** i szmaty pokazuje standard że nawet Tusk może wyładować w rządzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elwariato napisał(a):

ludzie jako ogół bez wątpienia 😋 choc ja mialem okazje poznac dziewczynę, i wbrew pozorom jest naprawdę spoko

a co to za nowość, przeciez te transfery poselskie to jest standard, plus jakby nie bylo poseł to nie niewolnik

Ale dzien po wyborach to standard? Wczoraj wybrany z jednej listy, jutro formuje rząd z drugiej? Bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Ale dzien po wyborach to standard? Wczoraj wybrany z jednej listy, jutro formuje rząd z drugiej? Bez jaj.

a co jak miesiac przemysli to lepiej😛 pisowi teraz sie nie uda, ale patrzac na milosc w tej opozycji to bym sie nie zdziwil gdyby finalnie dopieli swego tak czy inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.