Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, RappaR napisał(a):

Nie, zapytałem "to ferrari" I taka konstrukcja ma inne znaczenie.

Ja działaczem PSL nie jestem i to ferrari warte jest więcej niż 800 tysięcy

 

Jak mi takie załatwisz za 800k, to przeproszę 

Nic nie zrozumiałeś. Poseł sam sobie użycza samochodu, którego wartość przekracza 7 letnie świadczenie poselskie. Jednocześnie deklaruje trudną sytuację materialną. Jakby było mało, używa samochodu za powiedzmy >800 tyś w celach niezwiązanych z prowadzoną działalnością, bez uiszczania właściwej taxy skarbowej, albowiem tylko wtedy można deklarować trudną sytuację materialną :) pomijając fakt, że z prowadzonej działalności był w stanie nabyć taki środek trwały :) 

Dlatego pytałem o ten konkretny samochód :) 

Trudno brać uposażenie posła, gdy prowadzona działalność generuje towary luksusowe.

Teraz już możesz przeprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

Morawiecki mógłby mieć ferrari. Wystarczyłoby poprosić żonę 🤣🤣🤣

On był premierem, inne stawki. Plus zarobił z pensji prezesa banku.

Ja rozumiem heheszki i zazdrość, że gościowi udało się zostać prezesem banku, a Tobie nie, ale clue dyskusji jest takie, że pensje poselskie to nie są żadne złote góry, tylko powoli się zbliżają do średnich zarobków w Warszawie

2 minuty temu, starYfaN napisał(a):

Nic nie zrozumiałeś. Poseł sam sobie użycza samochodu, którego wartość przekracza 7 letnie świadczenie poselskie. Jednocześnie deklaruje trudną sytuację materialną. Jakby było mało, używa samochodu za powiedzmy >800 tyś w celach niezwiązanych z prowadzoną działalnością, bez uiszczania właściwej taxy skarbowej, albowiem tylko wtedy można deklarować trudną sytuację materialną :) pomijając fakt, że z prowadzonej działalności był w stanie nabyć taki środek trwały :) 

 

Ale ja to wiem i jak to przeczy czemukolwiek, co napisałem?

2 minuty temu, starYfaN napisał(a):

 

Dlatego pytałem o ten konkretny samochód :) 

Trudno brać uposażenie posła, gdy prowadzona działalność generuje towary luksusowe.

Teraz już możesz przeprosić.

Ale on zarobił na niego z prowadzenia działalności, nie z pensji poselskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał(a):

To oczywiste. Ale żebranie przez 6 lat o darmowy płyn do spryskiwaczy do ferrari jest passe.

To ferrari jest więcej warte niż 800 tyś? :) 

 

 

ale to nie jego, tylko majatek ruchomy firmy. poprostu jest w miare c***owym (managerem) zarzadzajacym biznesem (nic w tym zlego), ze nie potrafi z jakiegos tam majatku firmy, wyciagnac 3-5% zysku. i takiego czlowieka wybiera "lud" do ekipy zarzadzajacej krajem - z drugiej strony to lepszy gosciu niz ci wszyscy, co nigdy nie pozarzadzali niczym poza panstwowym majatkiem z partyjnego nadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, memento1984 napisał(a):

ale to nie jego, tylko majatek ruchomy firmy. poprostu jest w miare c***owym (managerem) zarzadzajacym biznesem (nic w tym zlego), ze nie potrafi z jakiegos tam majatku firmy, wyciagnac 3-5% zysku. i takiego czlowieka wybiera "lud" do ekipy zarzadzajacej krajem - z drugiej strony to lepszy gosciu niz ci wszyscy, co nigdy nie pozarzadzali niczym poza panstwowym majatkiem z partyjnego nadania.

Ty ironizujesz czy szczerze?

Bo faktycznie on niczym nie zarządza, tylko prowadzi gabinet dentystyczny robiąc po 12h na dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Ale on zarobił na niego z prowadzenia działalności, nie z pensji poselskiej

Tą tezę potwierdziłem już w drugim wpisie. Chodzi o to, że w podobnej sytuacji, każdy z nas musiałby zwrócić całą dietę, jednocześnie z automatu miałby postępowanie skarbowe.

Dlatego śmieszą mnie bajki o nowym rozdaniu.

 

Ja musiałem wielokrotnie tłumaczyć się z jakiejś skody, czy innego opla, którymi nie chciałem nawet jeździć, czy 5 letniego laptopa.

Tutaj masz wszystkie dowody z własnoręcznym podpisem i ...... i ch...j :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Ty ironizujesz czy szczerze?

Bo faktycznie on niczym nie zarządza, tylko prowadzi gabinet dentystyczny robiąc po 12h na dzień. 

mialem wrazenie (medialne!), ze on ma jakas siec kilku, zatrudnia dentystow itp.

gosciu ma niecale 500tys PLN przychodu z gabinetu stomatologicznego, wszystko (sprzet) pewnie w leasingu. przeciez to jest ledwo ~2000PLN dziennie, powiedzmy pracujac 6h? porazka totalna, nie dziwi mnie ze ma ~1k PLN na miesiac na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, memento1984 napisał(a):

gosciu ma niecale 500tys PLN przychodu z gabinetu stomatologicznego, wszystko (sprzet) pewnie w leasingu. przeciez to jest ledwo ~2000PLN dziennie, powiedzmy pracujac 6h? porazka totalna, nie dziwi mnie ze ma ~1k PLN na miesiac na czysto.

Zysku mój drogi. Zysku.

A do tego zysku nie liczą się leasingu, które są faktycznym zyskiem(w tym ferrari)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Zysku mój drogi. Zysku.

A do tego zysku nie liczą się leasingu, które są faktycznym zyskiem(w tym ferrari)

zysku ma ~10k PLN rok, przychodu prawie 500k PLN. jezeli polskie ustawodastwo pozwala na zakup takiego auta na zaklad dentystyczny, to OK chyba? ze to glupie, wiadomo, nic dziwnego ze sie schyla po 20k/miesiac brutto pensji poselskiej i bierze doplaty na kilometrowke, czemu nie? dziwi mnie, ze ktos takiego dzbana wybiera na posla, ktory zarzadza posrednio i podejmuje decyzje dotyczace ludzi (podatki) i mienia panstwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, memento1984 napisał(a):

zysku ma ~10k PLN rok, przychodu prawie 500k PLN. jezeli polskie ustawodastwo pozwala na zakup takiego auta na zaklad dentystyczny, to OK chyba? ze to glupie, wiadomo, nic dziwnego ze sie schyla po 20k/miesiac brutto pensji poselskiej i bierze doplaty na kilometrowke, czemu nie? dziwi mnie, ze ktos takiego dzbana wybiera na posla, ktory zarzadza posrednio i podejmuje decyzje dotyczace ludzi (podatki) i mienia panstwowego.

Zysk idzie na żonę ;) 

Jednak Lubczyk, oprócz tego, że prowadzi indywidualną praktykę lekarską, jest również beneficjentem rzeczywistym spółki kapitałowej, która dobrze sobie radzi na rynku. Stomatologia Lubczyk Dent wygenerowała w 2022 roku zysk netto w wysokości ponad 500 tys. zł (501 663,42 zł), łączny zysk netto w latach 2016-2022 wyniósł 1 688 394,15 zł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

On był premierem, inne stawki. Plus zarobił z pensji prezesa banku.

Ja rozumiem heheszki i zazdrość, że gościowi udało się zostać prezesem banku, a Tobie nie, ale clue dyskusji jest takie, że pensje poselskie to nie są żadne złote góry, tylko powoli się zbliżają do średnich zarobków w Warszawie

Rappar przecież chodzi o to, że on przepisał wszystko na żonę aby móc udawać człowieka z ludu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sewer napisał(a):

Btw.

Jak ktoś taki jak Miłosz Motyka może być rzecznikiem prasowym PSL, ktoś kto wpadł na ten pomysł to na prawdę gratuluję.Tego typa nie da się słuchać.

Na wsi bryluje ;)

3 godziny temu, RappaR napisał(a):

No zielonych ludków nie było jeszcze

Ilu ich tam jest? Czterech? ;)

11 minut temu, Wujek Wójcik napisał(a):

Jeżeli ludzie oddają głosy na takie dno człowieka jakim jest mejza to ten naród nie zasługuje na nic dobrego...ręce mi opadły, jak przeczytałem, że ta ku#wa się dostała całe szczęście, że chociaż bakiewicz nie. 

Mejza, Kowalski, Wipler, Braun 

Krzykom z mównicy nie będzie końca 

Aż szkoda ze jachiry zabraknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.