Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu skupiamy się tylko i wyłącznie na tym że ktoś był w partii? Mój śp. dziadek od strony ojca był członkiem partii, pokazywał mi legitymację, całe życie był komunistą a po 89r. wierny SLD i nigdy się tego nie wstydził a ja miałem i nadal mam do niego szacunek mimo zupełnie odmiennych poglądów.Zaczynał od zera, bez pomocy rodziców bo kiedy w domu źle się działo z powodu jego ojca to po prostu musiał poradzić sobie sam i to zrobił.Do czego zmierzam? Do tego że problem nie jest bezpośrednio w tym czy ktoś był w partii czy nie bo w partii w naszym kraju była masa przeciętnych ludzi nie powiązanych w żadne układy czego nie można powiedzieć o Kraśko - osobie uprzywilejowanej.Miał dobrze od urodzenia i ma dobrze teraz, ze względu na swój dorobek dziennikarski, kompetencje? Widzimy chyba wszyscy co sobą reprezentuje i jakie interesy reprezentuje.

Wszystko to do czego właściwie zmierzam można sprowadzić do jednego słowa - nepotyzm.

Cytat

Jest synem producentki filmowej Barbary Pietkiewicz[2][3] i dziennikarza Tadeusza Kraśki, a wnukiem Wincentego Kraśki. Jego macochą była Nina Terentiew[4]. Brat cioteczny dziennikarki Moniki Richardson.

Absolutnie przeciętny człowiek, z przeciętnej polskiej rodziny.

Cytat

Konflikty z prawem[edytuj | edytuj kod]

  • W 2009 utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów karnych. Prawo jazdy odzyskał w tym samym roku po zdaniu ponownego egzaminu teoretycznego i praktycznego[21].
  • Uprawnienia ponownie utracił w 2014 i nie podszedł do egzaminu wymaganego do tego by je odzyskać. W 2016 prowadząc samochód osobowy bez wymaganych dokumentów, został zatrzymany przez policję na terenie powiatu ostrołęckiego. Sąd Rejonowy w Ostrołęce uznał go za winnego i skazał dziennikarza na karę grzywny w wysokości 100 000 zł i pokrycie kosztów postępowania sądowego[22].
  • 1 kwietnia 2021 w województwie podlaskim został zatrzymany podczas prowadzenia samochodu bez ważnego prawa jazdy. 15 września 2021 sąd w Łomży prawomocnie skazał Kraśkę za naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów, wymierzając mu karę 7 500 zł grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów[23].
  • W latach 2012–2016 Kraśko nie składał w terminie wymaganych zeznań podatkowych związanych z pracą etatową i prowadzeniem działalności gospodarczej. W wyniku kontroli służb skarbowych dziennikarz zobowiązany został do opłacenia zaległych podatków z odsetkami w wysokości ok. 760 000 zł. Wraz z zaległymi zeznaniami podatkowymi przekazał dodatkowe faktury, które wystawił w analizowanym okresie, co zwiększyło kwotę do zapłaty do ok. 850 000 zł[24].

Osoba upoważniona do umoralniania kogokolwiek.Zawodowo? Nic się u niego nie zmieniło.

 

Od razu zaznaczę że nie jestem fanem Ziemkiewicza ale z jedną rzeczą się z nim zgadzam.Wielu (nie wszyscy) polityków opozycji tak jak i tzn. ,,elit'' zbliżonych do opozycji (dziennikarze, artyści) uważa się za kogoś lepszego od innych a tak na prawdę wstydzą się swojej polskości, część z nich działa w mniej lub bardziej jawnych interesach pewnych grup tak jak pan Kraśko czy pani Holland.Ja to widzę i odczuwam, może w Warszawie w pewnych kręgach jest to bardziej widoczne niż w reszcie Polski ale ja to widzę.

Zwisa mi i PiS i KO, jedni i drudzy to zaraza ale takie mam przemyślenia. 

Jeszcze co do Kraśki: Rosja jest straszna bombardując ukraińskie budynki z cywilami, Izrael ma moralne prawo zrównać strefę gazy z ziemią ze wszystkimi tego konsekwencjami, w obronie własnej - efekt końcowy dla tych ludzi jest ten sam.

Gdzie Pani Agnieszka Holland? Nie uroniła łzy z powodu tego co dzieje się na bliskim wschodzie? 

Ocenę moralną ww. osobników zostawiam Wam.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można kogoś potępiać za wstąpienie do PZPR w czasach komuny, często była to jedyna furtka otwierająca drogę do kariery zawodowej, były też różne formy nacisku i zachęty materialne., Nawet wśród dygnitarzy i aparatczyków partyjnych było dużo porządnych ludzi.,Założę się że w PZPR było o wiele więcej uczciwych ludzi niż w PiS, chociażby ze względu na to, że PZPR miała ok 3 miliony członków , a PiS około 50 tysięcy .,Nie mówiąc o skali nadużyć i korzyści jakie czerpali z działalności komuniści , a jak kradną ich spadkobiercy z Nowogrodzkiej.,Wystarczy porównać to co zrabowali bandyci z domu Jaroszewiczów -5 tys Marek ,5 złotych monet dwa sztucery, zegarek IWC , ze 120 milionami majątku Morawieckich., A mówiło się że niby Jaroszewicz nakradł w c*** , a jego syn Andrzej był nazywany czerwonym księciem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał(a):

Nie wiem czy można kogoś potępiać za wstąpienie do PZPR w czasach komuny, często była to jedyna furtka otwierająca drogę do kariery zawodowej, były też różne formy nacisku i zachęty materialne., Nawet wśród dygnitarzy i aparatczyków partyjnych było dużo porządnych ludzi.,Założę się że w PZPR było o wiele więcej uczciwych ludzi niż w PiS, chociażby ze względu na to, że PZPR miała ok 3 miliony członków , a PiS około 50 tysięcy .,Nie mówiąc o skali nadużyć i korzyści jakie czerpali z działalności komuniści , a jak kradną ich spadkobiercy z Nowogrodzkiej.,Wystarczy porównać to co zrabowali bandyci z domu Jaroszewiczów -5 tys Marek ,5 złotych monet dwa sztucery, zegarek IWC , ze 120 milionami majątku Morawieckich., A mówiło się że niby Jaroszewicz nakradł w c*** , a jego syn Andrzej był nazywany czerwonym księciem 

ojp

Sami porządni bezpartyjni komuniści z PZPR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, joe dumars napisał(a):

nie, nie 'c***owo'. w sytuacji, gdy potomstwo jest odpowiednio pozycjonowane (przynalezy do kasty wlascicieli polki z konfiturami), wraz z przywilejami, dzwiga 'brzemie' rodzicow. jesli budujesz kariere na krzywdzie innych, ew., jesli sluzby maja nad toba parasol ochronny, to mamy tu do czynienia z chora sytuacja. przypominam laskawie, ze komunizm sie w polsce nie skonczyl! komunizm sie jedynie przepotwarzyl. wciaz te same 'gangi' (klany rodzinne) rozdaja karty w naszym nieszczesliwym kraju... 

Usun slowko komunizm i masz z grubsza opis sytuacji w wiekszosci krajow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał(a):

Usun slowko komunizm i masz z grubsza opis sytuacji w wiekszosci krajow :)

bo wiekszosc krajow dzis to kraje, de facto, komunistyczne. niestety. funkcjonuja w ramach innych systemow sprawowania wladzy, oczywiscie, ale w praktyce, to ten sam modus operandi. laskawie przypominam o manifescie z ventotene, ktory stanowi podstawe linii programowej unii europejskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał(a):

Opowiesz coś o karierze moich rodziców w PRL?

Chętnie się dowiem :)

Myślę, że w tym przypadku słowo "kariera" odnosiło się zwyczajnie do życia zawodowego.

U mnie mama miała legitymację PZPR. Dzięki temu mama mogła mieć dodatek za prowadzenie "tajnej kancelarii" w POMie (czyli prowadziła kartotekę maszyn i urządzeń i ich stanu przygotowania na wypadek wojny) Mojej "kariery" nijak to nie ułatwiło ale dodatek na pewno pomagał nam w życiu, zwłaszcza, że tata budował dom w czasach komuny (później bo późnej ale zawsze) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sebastian napisał(a):

Myślę, że w tym przypadku słowo "kariera" odnosiło się zwyczajnie do życia zawodowego.

U mnie mama miała legitymację PZPR. Dzięki temu mama mogła mieć dodatek za prowadzenie "tajnej kancelarii" w POMie (czyli prowadziła kartotekę maszyn i urządzeń i ich stanu przygotowania na wypadek wojny) Mojej "kariery" nijak to nie ułatwiło ale dodatek na pewno pomagał nam w życiu, zwłaszcza, że tata budował dom w czasach komuny (później bo późnej ale zawsze) 

To się chętnie czegoś dowiem o życiu zawodowym moich rodziców w PRL 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, joe dumars napisał(a):

bo wiekszosc krajow dzis to kraje, de facto, komunistyczne. niestety. funkcjonuja w ramach innych systemow sprawowania wladzy, oczywiscie, ale w praktyce, to ten sam modus operandi. laskawie przypominam o manifescie z ventotene, ktory stanowi podstawe linii programowej unii europejskiej...

Przeciez tak samo sie dzialo na swiecie (nawet w sumie w duzo wiekszym stopniu) zanim wynaleziono komunizm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, julekstep napisał(a):

Pablo z tego ze napisales ze Mentzen nie przekonal Cie do glosowania na konfederacje wyciagnal wniosek ze podoba ci sie Krasko

Nie wnikaj

Nie kreuj się już na kompletnego debila :)

Juz ci wyajnilem na miarę twojego aparatu poznawczego :)

Fluber o występie Mentzena napisał, że to ja i że go nie przekonałem. Z wypowiedzi Sławka zbierane są jedynie nasze poglądy nt. sytuacji w strefie Gazy. Więc pisał o tej kwestii, a nie o kwestii głosowania na Konferencję, ponieważ ja nie jestem jej wyborcą.

Gdybym był złośliwy, to bym napisał, żebyś nie obarczał mnie już swoją głupotą i, ze czas spędzony na forum jest wprost proporcjonalny do postępującego zidiocenia :) No, ale jestem miły i tak nie napiszę. Napiszę za to, żebyś poszedł zobaczyć, jak wyglądają twoje dzieci, bo kultywujesz swoje trollowskie tradycje cały dzień we wszystkich tematach. 

Polska wersja chatgpt :)Taka infantylna i jakby beta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Nie kreuj się już na kompletnego debila :)

Juz ci wyajnilem na miarę twojego aparatu poznawczego :)

Fluber o występie Mentzena napisał, że to ja i że go nie przekonałem. Z wypowiedzi Sławka zbierane są jedynie nasze poglądy nt. sytuacji w strefie Gazy. Więc pisał o tej kwestii, a nie o kwestii głosowania na Konferencję, ponieważ ja nie jestem jej wyborcą.

Gdybym był złośliwy, to bym napisał, żebyś nie obarczał mnie już swoją głupotą i, ze czas spędzony na forum jest wprost proporcjonalny do postępującego zidiocenia :) No, ale jestem miły i tak nie napiszę. Napiszę za to, żebyś poszedł zobaczyć, jak wyglądają twoje dzieci, bo kultywujesz swoje trollowskie tradycje cały dzień we wszystkich tematach. 

Polska wersja chatgpt :)Taka infantylna i jakby beta :)

Nawet ci wrzucilem post na jaki fluber odpowiadal piszac 'nie przekonal mnie' xD

Jestes niesamowity. Cho dzis na discorda pozmieniam ci nicka w nagrode 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

Nawet ci wrzucilem post na jaki fluber odpowiadal piszac 'nie przekonal mnie' xD

Jestes niesamowity. Cho dzis na discorda pozmieniam ci nicka w nagrode 😘

 

22 godziny temu, fluber napisał(a):

Dziś @Pablo81 ujawnił się w TVN:) ale mnie nie przekonał 

https://x.com/WolnoscTV/status/1712168149255069714?s=20

Boże :) Dramat :)

Idź pozmieniać mi nick, w końcu to lepsze niż czas z rodziną. Już Ci dzieci mówią per wujek? :) Jesteś niesamowity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

 

Boże :) Dramat :)

 

Idź pozmieniać mi nick, w końcu to lepsze niż czas z rodziną. Już Ci dzieci mówią per wujek? :) Jesteś niesamowity :)

A jakie zdanie bylo zacytowane w poscie flubera? XD

Przypadkiem nie 'przekonaj x i y do glosowania na konfederacje'?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Ty weź przeczytaj na jaki post odpowiadałem;)

A weź określ jakie jest twoje stanowisko nt. sytuacji w strefie Gazy. Jestem ciekaw.

Teraz, RappaR napisał(a):

Po co? 

Pablo z łatwością napisze za Ciebie i sam na to odpowie, nie martw się 

Już cała trójka jest :) Jak zawsze. Lepiej poświęć ten czas partnerowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.