Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, josephnba napisał(a):

Lidera ;)

Alw wszyscy rozumiemy że PiS i konfa mają pełne gacie na myśl o wystąpieniach swoich liderów 

Wydaje mnie się że MM i KB i tak są większymi frontmanami swoich formacji niż pani dwóch nazwisk z Lewicy. 

Zresztą pewnie i tak nazwanie ją frontmanem nie potraktowałaby jako komplement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał(a):

Bosak raczej częściej występuje w mediach niż Mentzen.

Mentzen to nie nadaje sie na live, za bardzo widać emocje i jak nie ma przygotowanych tekstów to wpada w tryb "ciszy", a Bosak to od dawna potrafi politycznie konfabulować, więc oczywista oczywistość. 

Morawieckiego to chyba wystawili na minę, w stylu jak sobie poradzi dobrze (mniejsza szansa) to będzie pewnie dobry wynik wyborczy i namaszczony zostanie oficjalnie na następcę Jarka, bo przecież Jarek dzieci nie ma, Antoniego córka dawno sie odcięła od niego, został synek Kornela ;) 

Natomiast Donek będzie miał amunicje na Pinokia... zna dobrze jego historię i "karierę"... Niemniej jak nie on to kto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fluber napisał(a):

Nie znam tego ostatniego ziomka, ale moim zdaniem:

1. Tusk

2. Morawiecki

3. Bosak

4. Hołownia 

Ciekawe jak się Mateusz wybroni z bycia doradcą Tuska. 

7 godzin temu, RappaR napisał(a):

Aż dziwne, że wystawili do takiej debaty tylko premiera

Ot, zwykły podnóżek. Najpierw Tuska a teraz Kaczyńskiego. Pojadą go 

9 godzin temu, Sewer napisał(a):

Debata dopiero za parę dni a Lewica już się skompromitowała xd

Fatalny wybór. Gorszy chyba byłby tylko Ikonowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, josephnba napisał(a):

Jaro nigdy nie był dobry na frestyle'u 

Jeszcze w przygotowanych przez prowadzących "nieznanych" mu pytaniach pewnie by jakoś wypadł ale pytania od innych na debacie szybko by go pogrążyły

Za szybko się podpala, zaczyna się pienić i Tusk czy bosakxby go zjedli w takiej debacie 

Jaro - Eldoka polskiej sceny politycznej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław od dawna nie nadaje się już do debat z wielu powodów, PiS wystawiając go mógłby tylko stracić (sam nie jest głupi i o tym wie) Zarządza z tylnego siedzenia i wydaje mi się że wielu ludziom to się w polsce podoba więc tutaj imo zdecydowanie dobra decyzja że idzie Morawiecki i podejrzewam że z jego zdolnościami poradzi sobie nieźle.

Bosak to też oczywisty wybór Konfy, Mentzen wypada nieźle (od jakiegoś czasu też DYSKUSYJNE) jak może mówić, w nieograniczonym czasie i najlepiej żeby nikt nie przerywał.Bosak czuje się w konwencji debaty jak ryba w wodzie i też stawiam że wypadnie dobrze.

Tusk to też oczywisty wybór.

 

No i powtarzam się ale Lewica wystawiając tą typiarkę wyłączyła się z wyborów :D 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jack napisał(a):

Ciekawe jak się Mateusz wybroni z bycia doradcą Tuska. 

To jest nie do obrony.

Chociaż... Jest może jedna deska ratunku.

MM powinien ogłosić, że chciał być nowoczenym Konradem Wallenrode -sprytnie skrycie poznać tajemnice Tuska i spółki, aby ich/go później zniszczyć. To by nawet fajnie fitowało w narracji Wiadomości: Tusk i spółka = Krzyżacy, z kolei MM =  bohater poświęcający swoje dobre imię, aby sypać piach w tryby teutońskiej maszyny.

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DRK napisał(a):

MM powinien ogłosić, że chciał być nowoczenym Konradem Wallenrode -sprytnie skrycie poznać tajemnice Tuska i spółki, aby ich/go później zniszczyć. To by nawet fajnie fitowało w narracji Wiadomości: Tusk i spółka = Krzyżacy, z kolei MM =  bohater poświęcający swoje dobre imię, aby sypać piach w tryby teutońskiej maszyny.

Miałem Konrada Wallenroda na maturze, to dlatego kojarzę.

Ale ogólnie ten dramat jest chyba w Polsce praktycznie nieznany.

40 minut temu, Sewer napisał(a):

Mentzen wypada nieźle (od jakiegoś czasu też DYSKUSYJNE) jak może mówić, w nieograniczonym czasie i najlepiej żeby nikt nie przerywał.

Czyli jak może recytować swoje bezbekowe żarciki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał(a):

Zastanawia mnie czemu to nie działa też w drugą stronę i Tusk nie musi tłumaczyć dlaczego tak cenił morawieckiego 

Jak to dlaczego? Tusk chciał mieć w zespole źródło opinii bezdusznego bankiera (za miskę ryżu) by podejmować inne decyzje. Panie, tu jest takie pole do tworzenia opowieści.

27 minut temu, RappaR napisał(a):

Miałem Konrada Wallenroda na maturze, to dlatego kojarzę.

Wallenrod, Kmicic toż to podstawowe postaci do opanowana przed maturą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, matek napisał(a):

Nawet nie swoje, ostatnio leciał tekstami z filmów.

Kancelaria prawna prosperuje, knajpa w Toruniu się kręci, zasięgi w internecie są tylko w realnej polityce biedny Sławek nie wie jak nawinąć makaron na uszy i umotywować jak zamierza spełnić wszystkie swoje pomysły.

nnaAnZSwOnaAnQRS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 21:53, josephnba napisał(a):

Śmieszy mnie ten "wyzysk" i ze panstwo mi coś daje 

c***a mi dawało i tyle samo daje mi  teraz 

Kredyt "rynkowy"

Wówczas nikogo nie byłoby stać 

Druga sprawa czynsz 

Nie wiesz nawet jaką kwotę place miesięcznie za to mieszkanie a wyrzucasz mi lichwę i okradanie najemców 

Prosta odpowiedź 

Niech poproszą państwo żeby "im dołożyło" i kupią mieszkanie 

Żal co dupę ściska i tyle 

Place tyle ile oczekuję Bank, rata przez działania tego hojnego rządu wzrosła mi o ponad 50% a ten m będzie morały prawił

 

 

21 godzin temu, josephnba napisał(a):

Ujemne stopy procentowe? 

Gdzie? 

Widzę różnicę, ale przecież płacą minimalna, mediana wzrosły znacząco. Opłaty również co najmniej dwukrotnie więc dlaczego wynajem miałby być na tym samym poziomie? 

 

21 godzin temu, josephnba napisał(a):

 

Moje mieszkanie wynajmuję po cenach rynkowych i nie korzystam z wakacji, dopłat bo żadne mi nie przysługują. Nie jestem zwolennikiem kredytu 2% ani wakacji. Nie ja ustalam ceny mieszkań i nie ja ustalam średnią wysokość czynszu. 

Druga sprawa to ja kredyt nadplacam a nie opóźniam spłatę  

I nie, nie jestem ekonomistą. Natomiast to co piszesz to debilizmy 

Kredyt kosztuje tyle, ile bank za niego chce, do tego płacę od tego podatki więc daleko mi do złodzieja o jakiego mnie podejrzewasz  

 

 

18 godzin temu, josephnba napisał(a):

 

Czy to ja reguluję wysokość stop procentowych? Oprocentowania w bankach? Średniej wysokości czynszu w spółdzielniach? Kogoś okradłem? 

 

Kilka "kwiatków" z wypowiedzi forumowego wolnorynkowca-rentiera dr ekonomii, brzydzącego się pomocą Państwa (***** ***), które mu jeszcze  raty kredytu podniosła - korzystającego pełno gębo z dobrodziejstw systemu, które mu te samo Państwo stworzyło, ale oczywiście na nieświadomce "bo ja chce tylko coś zostawić dzieciom" a "na ekonomii się nie znam".

I tu poniżej ta sama persona, komentarz do wrześniowej obniżki stóp procentowych:

W dniu 7.09.2023 o 00:53, josephnba napisał(a):

Pięknie nam grzeją gospodarkę sk****syny 

Pisowcy po wyborach będą skomleć jak im te 800plus na waciki nie starczy 

Ja w tym czasie będę sobie sączył zimne piwko i liczył uczciwie zarobione pieniądze bez wyciągania łap po nieswoje 

Oby ci najbardziej zachalanni musieli żreć suchy chleb za swoją samolubną postawę 

Jarek w tym czasie będzie karmił kota jagnięciną 

Zamrażanie cen to były chwyty z PRL, które zawsze kończymy się katastrof

 

HAHAHAHA

Jeżeli pod tym nickiem nie pisz sam Zandberg, to Juzio jest jego "merytorycznym" klonem😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 22:12, Sebastian napisał(a):

Kalter ? 

No.

20 godzin temu, fluber napisał(a):

Nie znam tego ostatniego ziomka, ale moim zdaniem:

1. Tusk

2. Morawiecki

3. Bosak

4. Hołownia 

Polska polityka w pigułce. Najlepszy "krasomówca" nie wymawia "rower" i gubi się na interwale dwóch wypowiedzianych zdań w języku ojczystym.

Chińczyk który wywołał covid, miał do wyboru na targu same zepsute śmierdzące ryby, więc zeżarł nietoperza, czy innego pancernika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pan A. napisał(a):

 

 

 

Kilka "kwiatków" z wypowiedzi forumowego wolnorynkowca-rentiera dr ekonomii, brzydzącego się pomocą Państwa (***** ***), które mu jeszcze  raty kredytu podniosła - korzystającego pełno gębo z dobrodziejstw systemu, które mu te samo Państwo stworzyło, ale oczywiście na nieświadomce "bo ja chce tylko coś zostawić dzieciom" a "na ekonomii się nie znam".

I tu poniżej ta sama persona, komentarz do wrześniowej obniżki stóp procentowych:

HAHAHAHA

Jeżeli pod tym nickiem nie pisz sam Zandberg, to Juzio jest jego "merytorycznym" klonem😄

 

Jak zwykle merytorycznie

Nie zawodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.