Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

Ja już wiem na kogo zagłosuję, a Wy?

image.thumb.png.b48ea40510f47d48483252e616e0eb37.png

Ale trzecia droga to 2050 + PSL, więc bez sensu. Inna sprawa, że głosowanie na podstawie pojedynczych rzeczy jest kiepskie i obniża poziom dyskursu politycznego. Nikomu się już nie chce nawet wspominać o jakichś rozwiązaniach systemowych, całościowych. Wystarczają polaryzujące nośne tematy i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał(a):

To znaczy, że jak mam kilka nieruchomości mieszkalnych to znów mam być kopany bo zarobiłem na nie odprowadzając wcześniej podatki ?

To idiotyzm. Ale nic mnie już nie jest w stanie zdziwić. 

Najlepsze w tym wszystkim i tak jest to, ze ten koszt zostanie przerzucony na końcowego klienta wiec skończy się podniesieniem cen najmu, przepisywaniem mieszkań etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał(a):

Naprawdę zrozumienie jakie długoterminowe skutki dla społeczeństwa ma fakt, że 70 procent mieszkań jest kupowanych pod wynajem, nie powinno być trudne.

Ja cały czas nie wiem dlaczego, skoro budowanie i wynajmowanie mieszkań to taki złoty interes, za budowę mieszkań nie weźmie się państwo, które dodatkowo dysponuje działkami, które można zabudować lub wymienić na inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał(a):

Naprawdę zrozumienie jakie długoterminowe skutki dla społeczeństwa ma fakt, że 70 procent mieszkań jest kupowanych pod wynajem, nie powinno być trudne.

Ale to nie ludzie mający 3-4 mieszkanie są problemem a w nich to uderzy. 
juz nie mówiąc o fakcie, ze pod tym płaszczykiem dokładamy kolejny podatek

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Pisałeś, że na jakiej powierzchni mieszkasz wraz żoną, bez dzieci?

Masz rację, domki jednorodzinne na kompletnych zadupiach są największą przyczyną kryzysu mieszkaniowego 🙃

A taki rolnik ze 50 hektarami na Podlasiu to w ogóle, gdyby nie jego egoizm, to 100 tysięcy młodych by mogło znaleźć miejsce do zamieszkania 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RappaR napisał(a):

Masz rację, domki jednorodzinne na kompletnych zadupiach są największą przyczyną kryzysu mieszkaniowego 🙃

A taki rolnik ze 50 hektarami na Podlasiu to w ogóle, gdyby nie jego egoizm, to 100 tysięcy młodych by mogło znaleźć miejsce do zamieszkania 🤣

Ludzie posiadający mieszkania na wynajem oferują opcje ludziom, których nie stać na zakup i nie chcą brać kredytu. @fluber odpowiedział, że wcześniej nie było tylu mieszkań na wynajem, a ludzie nie spali przez to na ulicach. Tylko, że osoba mieszkająca na 300 metrach łaskawie nie zauważyła, że obecnie przeciętny Polak ma do dyspozycji 8m2 więcej niż dwie dekady temu.

Tak masz rację - podatek katastralny sprawi, że posiadacze kilku mieszkań będą sprzedawać je za bezcen, a ludzie, którzy nie będą mieli żadnego mieszkanka zaczną brać 30letnie kredyty i je kupować :)

Oczywicie żartuje. Koszt podatku zostanie przeniesiony na najemców :)

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Ludzie posiadający mieszkania na wynajem oferują opcje ludziom, których nie stać na zakup i nie chcą brać kredytu. @fluber odpowiedział, że wcześniej nie było tylu mieszkań na wynajem, a ludzie nie spali przez to na ulicach. Tylko, że osoba mieszkająca na 300 metrach łaskawie nie zauważyła, że obecnie przeciętny Polak ma do dyspozycji 8m2 więcej niż dwie dekady temu.

Tak masz rację - podatek katastralny sprawi, że posiadacze kilku mieszkań będą sprzedawać je za bezcen, a ludzie, którzy nie będą mieli żadnego mieszkanka zaczną brać 30letnie i je kupować :)

Oczywicie żartuje. Koszt podatku zostanie przeniesiony na najemców :)

 

I najemców nie będzie stać i zaczną się decydować na mieszkanie z rodzicami i wynajem pokojów albo kapsuł zamiast mieszkań.

i właściciele kilku mieszkań będą bankrutować bo bez najemców nie będzie ich stać na opłacenie katastru.

 

Chociaż ogólnie idea rozwiązania kryzysu mieszkaniowego za pomocą katastru czy dopłat jest głupia, jest tylko jedna, absolutnie skuteczna, ale nie posiadająca za sobą wielomiliardowego lobby opcja.

Budownictwo socjalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał(a):

Naprawdę zrozumienie jakie długoterminowe skutki dla społeczeństwa ma fakt, że 70 procent mieszkań jest kupowanych pod wynajem, nie powinno być trudne.

Żadnych. Dlaczego na zachodzie nie mają problemu z mieszkaniem w wynajmowanych mieszkaniach ? A mieszkanie z kredytem jest jedną z największych kotwic jakie człowiek sobie na szyję nakłada. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian napisał(a):

Żadnych. Dlaczego na zachodzie nie mają problemu z mieszkaniem w wynajmowanych mieszkaniach ? A mieszkanie z kredytem jest jedną z największych kotwic jakie człowiek sobie na szyję nakłada. 

Rozumiem, że Ty mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Koelner napisał(a):

idealny podatek to założenia jeszcze większych kajdanów na społeczeństwo pod przykrywką walki z nierównością. @Pablo81 chyba w Niemczech jest najmniej osób z własną nieruchomością i przypadkiem tam nie ma podatku katastralnego?

W Niemczech natomiast stawka podatku wynosi prawie 2% wartości nieruchomości i jest wynikiem skomplikowanych wyliczeń polegających na przemnożeniu podatku przez specjalne wskaźniki. Ich wysokość zróżnicowana jest w zależności od regionu kraju oraz rodzaju nieruchomości i wynosi od 0,26% do 1%. W Niemczech obowiązuje także szeroki system ulg i zwolnień podatkowych dla instytucji publicznych, społecznych oraz religijnych.

 

Jest, ale realnie jest dość niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Ja mieszkam w domu, ale tak mieszkałem też w wynajmowanym mieszkaniu a kupiłem dopiero jak mogłem kupić za gotówkę. 

Czemu nie mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu jak to takie fajne?

I akurat sytuacja mieszkaniowa na zachodzie jest tragiczna, gorsza nawet niż w Polsce. 

I nie, ludzie na zachodzie nie uważają tego za dobrodziejstwo i nie, nie podoba im się to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koelner

Ponad dwie trzecie Polaków mieszka w domach (43%) lub mieszkaniach (25%), które są własnością ich bądź ich współmałżonka. Około jednej piątej (19%) mieszka w domu (11%) lub mieszkaniu (8%) należącym do rodziców lub innych krewnych.

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/155713/umfrage/anteil-der-buerger-mit-wohneigentum-nach-bundesland/

Większy odsetek Polaków niż Niemców mieszka w nieruchomości własnościowej. 

W De jest katastrat, w Pl nie ma. Wnioski można wyciągnąć.

 

Ale ogólnie fluber wie, że to lipa. To po prostu etap jego cyklu. Hypuje 3cią drogę, wskazuje ja jako opcję, na którą podobno zagłosuje, by na koniec pokazać, że jednak jest niespecjalnie dużo warta i jednak zostaje pis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @Pablo81

ponieważ w dzisiejszych czasach jest fetyszyzacja cyferek i na tym się łapie dużo branż i zapomina się o czynniku "ludzkim". chęć zamieszkania przez ludzi w skupiskach to już dawno odkryła antropologia i jest to czynnik kulturowy.

zaufajcie mi ale w Cesarstwie Rzymskim jak był Pax Romana to było dużo mniejsze zaludnienie w państwie niż obecnie a ludzie potrafili z całego imperium osiedlać się w samym Rzymie gdzie było od 600 000 do 2 000 000 ludzi.

w Gdańsku ludzie też "przepłacają" żeby mieszkać w pasie nadmorskim a nie w Elblągu czy Starogardzie mimo że czas dojazdu do pracy może już być podobny

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał(a):

Naprawdę zrozumienie jakie długoterminowe skutki dla społeczeństwa ma fakt, że 70 procent mieszkań jest kupowanych pod wynajem, nie powinno być trudne.

Robisz z wynajmu jakąś złą praktykę a od dziesiątek lat mnóstwo zachodnich krajów tak właśnie funkcjonuje 

W USA również wynajem długoterminowy jest na porządku dziennym 

Rozumiem twoje komusze zapędy, nie dziwią mnie zważywszy że parę lat się znamy z forum 

U nas tradycja kupna jako statusu społecznego jest niestety wypadkową naszej zaściankowej kultury zaczerpniętej z bloku wschodniego i dopóki komuchy nie powyzdychają takie głosy będą się pojawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.