Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Larry Legend napisał(a):

Przepisy dostosowane dokładnie do poziomu reprezentowanego na naszych drogach.Świetnie się stało,że wejdzie nowe prawo za jazde na podwójnym gazie,ale to dopiero początek.

To jest bardzo zły kierunek. Zawsze ale to zawsze kończy się to też podbiciem kary za pierdoły i to głównie od strony finansowej. 

Nie chodzi o to aby zaostrzać kary tylko o to aby naprawdę łapać tych którzy łamią prawo najostrzej. Naprawdę stawianie dorgówki na wylocie z miasta i łapanie gości którzy przyśpieszyli zanim minęli znak terenu zabudowanego to nie jest coś co Policja powinna robić. W zamian za to na takiej autostradzie lotnej powinno być z 5- razy więcej. I drony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzemo napisał(a):

Mam dziecko w 2 klasie, jadą właśnie w domu Dr Dolittle, jakieś 140 stron.

To widać co podstawówka to inaczej. U mojej córki do 3 klasy w ogóle nie mieli nic do czytania do domu. Potem zaczęli od 4 ale też nie za dużo a i tak ludzie nie czytali ksiazek

22 godziny temu, dannygd napisał(a):

IX W 2842/17 wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, II W 664/16 - wyrok z uzasadnieniem Sąd Rejonowy w Mrągowie + już dziesiątki są dla "szeryfów" drogowych zajeżdżających autom drogę i hamujących nagle. Nie trzeba być Sherlockiem do tego, żeby je wyszukać

Nie trzeb być Szerlockiem by odpoiwiedzić na zadane pytanie czego jak widać nie potrafisz . Zadałem pytanie pokaż mi wyrok kiedy auto jadące z tyłu nie jest winne jeśli nie doszło do wymuszenia pierwszeńtswa. Po czym rzucasz przykład kiedy do takiego wymuszenia doszło

Od samego pooczątku chyba tworzysz właśną wizję świata

Podajesz przykłąd ,ze jakby auto Kia jadace z przodu miało awarię  i wjecha by w nie ten co z tyłu i to nie byłaby jego wina. Tylko ,ze to nieprawda. W takiej opcji zawsze jest wina tego z tyłyu, Jedyna opcja o czym pisze od początku to nagła zmiana pasa ruchu albo wjechanie przed auto i złośliwe hamowanie. 

Więc skoro twierdzisz ,ze jeśli kierowca jadący z tyłu nie jest winny jeśliu auto jadące przed nim miało awarię to poproszę o takie właśnie linki. Bo jak na razie to ja ci pisze ,że Twój pierwotny przykład jest nieprawdziwy bo wtedy jest wina tego z tyłu. Ty zaś w ramach obrony podajesz przykłady nie na temat. Czyli związane z wymuszeniem o czym ja pisze od początku. Ale tu od razu było widać ,ze wymuszenia nie było 

Wykładnia policji jest jasna. Tylko wymuszenie pierwszeństwa i zajechanie drogi sprawia ,ze ten z tyłu nie jest winny. W każdej innej jest. Ty zaś uważasz inaczej tylko jakos nie potrafisz tego udowodnić.

Z tym ,że nawet w takiej sytuacji kiedy kierowca BMW miał zbyt dużą prędkosć to byłaby współwina bo obaj złamali przepisy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby sprawa nie była tuszowana, to przy tak drastycznych okolicznościach kierowca BMW powinien być zatrzymany na miejscu, a teraz to go Ziobro może w dupe pocałować, https://tvn24.pl/lodz/autostrada-a1-sieroslaw-jest-list-gonczy-za-kierowca-bmw-po-wypadku-bedzie-upubliczniony-wizerunek-sprawcy-7367202

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sebastian napisał(a):

To jest bardzo zły kierunek. Zawsze ale to zawsze kończy się to też podbiciem kary za pierdoły i to głównie od strony finansowej. 

Nie chodzi o to aby zaostrzać kary tylko o to aby naprawdę łapać tych którzy łamią prawo najostrzej. Naprawdę stawianie dorgówki na wylocie z miasta i łapanie gości którzy przyśpieszyli zanim minęli znak terenu zabudowanego to nie jest coś co Policja powinna robić. W zamian za to na takiej autostradzie lotnej powinno być z 5- razy więcej. I drony. 

Zły kierunek,że pijaczyna czy miłośnik ćpanka straci samochód?Tak samo powinno być w przypadku potencjalnego mordercy,który dla swojej chorej zabawy jest w stanie odpalić kilka niewinnych osób.Chcesz polecieć 250km to albo wypier.....j na tor,albo oddawaj samochó i prawo jazdy.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Ale to już tak masz. Wiesz? 

 

co masz na mysli konkretnie?...

 

29 minut temu, Sebastian napisał(a):

To jest bardzo zły kierunek. Zawsze ale to zawsze kończy się to też podbiciem kary za pierdoły i to głównie od strony finansowej. 

Nie chodzi o to aby zaostrzać kary tylko o to aby naprawdę łapać tych którzy łamią prawo najostrzej. Naprawdę stawianie dorgówki na wylocie z miasta i łapanie gości którzy przyśpieszyli zanim minęli znak terenu zabudowanego to nie jest coś co Policja powinna robić. W zamian za to na takiej autostradzie lotnej powinno być z 5- razy więcej. I drony. 

to prawda. to cos na podobienstwo karania za brak uprawnien do handlu grzybami pod lasem czy lemoniada przy ulicy. zenujacy przyklad faszyzujacego aparatu panstwa!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, joe dumars napisał(a):

co masz na mysli konkretnie?...

Polskie prawo 

30 minut temu, Larry Legend napisał(a):

Jakie prawo jest od dawna?Utrata samochodu za jazdę pod wpływem alkoholu i dragów zacznie obowiązywac dopiero od grudnia.

Ale kara więzienia za jazdę z 0,6 promila jest od dawna. Porównaj z prawem w Austrii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał(a):

Polskie prawo 

Ale kara więzienia za jazdę z 0,6 promila jest od dawna. Porównaj z prawem w Austrii 

Nie uważam takiej kary za drakońską.Wprost przeciwnie,bo często są to wyroki w zawieszeniu.Przy naszej mentalności progiem wyjściowym za taką jazdę powinien byc wyrok 3 lat bez zawiasów.

Zresztą jest to kara,która najwyraźniej ma znikomy wpływ na postępowanie polskich kierowców - tym bardziej przyda się kolejny bat nad hołotą,która pewnych spraw nie rozumie,albo nie chce zrozumieć,bo taki mamy klimat.....

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dannygd napisał(a):

 

Pełna zgoda, ale tak samo zjeżdżanie lewego pas bez patrzenia w lusterko czy wymuszanie pierwszeństwa można dzielić na takie, które nie powoduje wypadków i takie, w wyniku którego giną ludzie, a prędkość z jaką jadą ich nie usprawiedliwia ani nie umniejsza ich winie. Jest bardzo dużo filmików (również u bandyty i stop cham), które pokazują nierzadko, że w wyniku manewru takiego niedzielnego kierowcy - jadący z tyłu ratując się wypada z drogi, uderza auto z naprzeciwka, wpada w ludzi na poboczu czy chodniku itd. 

Ja po prostu mówię, że każdorazowo, trzeba zbadać wszystkie okoliczności, zanim sie wyda wyrok. Tobie prędkość już wystarcza - mi nie, ............

 że trzeba mieć oczy z tyłu i przodu oraz uszy dobrze przeczyszczone, bo u nas musisz tak patrzeć na wariata jadącego zbyt szybko lewym pasem jak i wariata nie patrzącego w lusterka i uznającego, że skoro włączył kierunkowskaz (o ile to zrobił) to już nie musi ustępować pierwszeństwa czy wyjeżdzającego z drogi podporządkowanej itd.

gdyby jeden pojazd przestrzegal predkosci (110-120km/h?) a drugi poruszal sie z predkoscia 140km/h to by nie bylo wogole ogolnokrajowej sensacji bo pewnie bylaby obcierka i zgiety zderzak.

jesli gosciu jechal z 200+ i spowodowal wypadek, to powinni go scigac z pelna motywacja i dopuszczalnymi limitami w prawie - jezeli sie okaze ze prawo jest do dupy (nie wiem, 2-5lat w zawiasach bo to dobry "kierowca" byl i nie karany), to wypadaloby sie zastanowic jak zmienic to prawo, zeby w przyszlosci podobny idiota zostal ukarany w sposob bardziej bolesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, josephnba napisał(a):

Dzieci są coraz bardziej przemęczone. Zmiany w szkołach też nie pomagają. Antek ma 3x na ósmą dwa na 12sta, żeby byle weselnej ma przeplatankę więc kiedy wraca do domu po 16stej i musi ślęczeć po szkole nad lekcjami, bo następnego dnia idzie na ósmą to gdzie i kiedy ma wypocząć, odreagować stresy, pobawić się? 

A nie daj Boże jeszcze przygotować się do sprawdzianu 

nie musi, jezeli dzieciak nie jest w stanie wygospodarowac 2h czasu miedzy 16:00-21:00 PON-PIA, to moze byc przecietnym kretynem z przecietna praca i zyciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Larry Legend napisał(a):

Nie uważam takiej kary za drakońską.Wprost przeciwnie,bo często są to wyroki w zawieszeniu.Przy naszej mentalności progiem wyjściowym za taką jazdę powinien byc wyrok 3 lat bez zawiasów.

Zresztą jest to kara,która najwyraźniej ma znikomy wpływ na postępowanie polskich kierowców - tym bardziej przyda się kolejny bat nad hołotą,która pewnych spraw nie rozumie,albo nie chce zrozumieć,bo taki mamy klimat.....

No to w Austrii mają wielokrotnie bardziej łagodne prawo, może to by rozwiązało proglem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mayor napisał(a):

Jakby sprawa nie była tuszowana, to przy tak drastycznych okolicznościach kierowca BMW powinien być zatrzymany na miejscu, a teraz to go Ziobro może w dupe pocałować, https://tvn24.pl/lodz/autostrada-a1-sieroslaw-jest-list-gonczy-za-kierowca-bmw-po-wypadku-bedzie-upubliczniony-wizerunek-sprawcy-7367202

powinien był być i ciekawe dlaczego nie został... a gdyby nie internet, to sprawa pewnie byłaby zmieciona pod dywan.

przy okazji jest już jego zdjęcie i internauci też się nie myli wskazując winnego. ciekawe więc, czy powiązania z policją również są prawdziwe.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał(a):

Brakuje edukacji historycznej w Polsce, ale co się dziwić, jak nawet ludzie po studiach historycznych jej nie znają. 

I potem mamy mentalność tłumu z linczami za wszystko. 

Nie trzeba wysokich kar. Kary mamy bardzo wysokie, naprawdę. Aż za wysokie już. 

Brakuje nieuchronnosci. 

Austria, Szwajcaria sobie poradziły z przekraczaniem prędkości łatwo i szybko - dużo fotoradarów. W tym nieoznakowanych. Regularne mandaty i punkty karne dużo szybciej nauczą niż, a może akurat będziesz tym jednym na milion co miał pecha i pójdzie do więzienia za coś co robią wszyscy. 

Lekarz z linku @josephnba który szybko się ewakuował z tematu jak spytałem na czym polega przywilej pójścia do więzienia na 2,5 roku przekraczał 17 km/h. Wpłacę 100 zł na organizację od Flubera za każdego obecnego usera, który się przyzna - tak, nigdy mi się w życiu nie zdarzyło przekroczyć w moim życiu przez ani jedną sekundę dozwolonej prędkości o 17km/h posiadając prawo jazdy i samochód. 

Na szybko bo jestem na imprezie firmowej 

Nie ewakuowalem się, tylko niektórzy mają coś więcej do roboty niż siedzieć na forum 

 

Lekarz nie dość że potrącił, nie dość że przekroczył predkosć to jeszcze nie udzielił pomocy co jak wiesz już samo w sobie w przypadku medyków jest ścigane 

I tak. Przekroczyłem prędkość o 17kmh a nawet o większą wartość 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co taki niewinny był i spierdo#il...hmm chociaz w tym kraju już na nim postawiono wyrok więc życia i tak by nie miał więc trochę się nie dziwie, ale jakby ktośz rodziny tych, którzy zgineli go odpalił to w sumie też bym się nie dziwił. Ehh i nadal nie wiem na kogo głosowac, jeszcze mnie żona uświadomiła o zasadzie D'Hondta więc nie ma całkowicie sensu głosować na no nameow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał(a):

Na szybko bo jestem na imprezie firmowej 

Nie ewakuowalem się, tylko niektórzy mają coś więcej do roboty niż siedzieć na forum 

 

Lekarz nie dość że potrącił, nie dość że przekroczył predkosć to jeszcze nie udzielił pomocy co jak wiesz już samo w sobie w przypadku medyków jest ścigane 

I tak. Przekroczyłem prędkość o 17kmh a nawet o większą wartość 

I poniósł karę. Gdzie tutaj przywilej? 

Ja prawie nie zginąłem przy przekroczeniu prędkości na przejsciu dla pieszych i kierowca nie poszedł do więzienia i ponosił wielokrotnie mniejszą karę. A pracował jako technik w urzędzie z dochodem 2k netto w 2014, więc raczej nie posądzam to o bycie częścią jakiegokolwiek układu 

Ps pisałeś od tej pory sporo postów, tylko jakoś tutaj zamilkłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.