Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, joe dumars napisał(a):

nieuchronnosc kary, to jedno, a dotkliwosc (dla portfela), to drugie. i podobnie, jak kolega larry legend uwazam, ze w przypadku wybitnych 'popisow' na drodze (przyjmijmy, 50+ kilometrow ponad dozwolona predkosc), warto by pomyslec o przepadku mienia i jakichs pracach spolecznych np...

Mało ludzi w Polsce stać na płacenie kilkaset tysięcy złotych miesięcznie za mandaty, oj mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dannygd napisał(a):

Może zacznijmy od tego, że ja nigdzie nie zamierzałem usprawiedliwiać gościa z BMW. Jedyne co piszę od początku, to że nie wydaję wyroków bez poznania spektrum całego zdarzenia. Więc nie wiem czemu uparcie próbujesz ze mną dyskutować, jakbym go bronił... LOL

Skoro uważasz, że masz za mało danych to nie osądzaj. Ja uważam, że mam dostateczne dane więc osądzam. Mi nie przeszkadza to, że nie potrafisz na podstawie dostępnych już danych dojść do jakiś wniosków. Rozumiem. Ale oczekuję, że tak samo dasz mi możliwość swobodnej wypowiedzi.

4 minuty temu, dannygd napisał(a):

Tak samo w powyższej wypowiedzi, nie odnoszę sie do tego zdarzenia bezpośrednio, tylko do suchego zdania z Twojej strony, że tacy kierowcy powinni być izolowani, gdzie pisze że tak i dodaję że jeszcze jest kilka innych grup, które tak samo powinny być izolowane.

OK, możesz sobie pisać wywody nie na temat. Spoko. 

5 minut temu, dannygd napisał(a):

1. Czemu zakładasz, że KIA kogoś wyprzedzała? Bo patrząc na sam filmik, to trudno przyjąć takie założenie jednoznacznie.

Znając prędkość kierowcy BMW zakładam, że kierowca KII mógł sobie zmieniać pasy jak mu pasowało, gdyż gdy rozpoczynał manewr w jego lusterku nie było widać żadnego samochodu. 

6 minut temu, dannygd napisał(a):

2. Skoro kogoś wyprzedzała na autostradzie, to czemu zakładasz, że jechała 120 km/h? Z grubsza tam nie było TIRów, więc gdyby wyprzedzała to raczej jechałaby (powinna jechać) bliżej 140km/h.

Równie dobrze BMW mogło jechać 320 km/h i wyjdzie na to samo. 140 km/h do dopuszczalna prędkość na autostradzie więc jazda 120 km/h nie powinna nikogo dziwić. 

8 minut temu, dannygd napisał(a):

3. Co więcej sam manewr wyprzedzania powinien być przeprowadzony sprawnie bez narażania innych uczestników ruchu na zagrożenie - czytaj jeśli wyprzedzała, to nie powinna tego roić niczym TIR - TIRa na odcinku kilometra czy 2.

Już to pisałem, gdy KIA rozpoczynała manewr BMW było jeszcze poza zasięgiem wzroku. Gdyby BMW jechało 140 km/h to i zdążyłoby wyhamować i kierowca KII zdążyłby mu zjechać z drogi. 

9 minut temu, dannygd napisał(a):

Z góry zakładasz same pozytywne elementy po stronie KIA i zakładasz same negatywne po stronie BMW.

Masz rację zakładam, że kierowca KII nie przewidział, że kretyn za nim jedzie 300 km/h. Chyba nikt by tego nie zakładał. Natomiast to, że kierowca BMW to skończony idiota nie jest założeniem a pewnikiem, gdyż normalny człowiek nie robi takich rzeczy jak jazda 300 km/h publiczną drogą pełną samochodów i to jeszcze w nocy.

13 minut temu, dannygd napisał(a):

Z góry zakładasz same pozytywne elementy po stronie KIA i zakładasz same negatywne po stronie BMW. Być może tak było, a co jeśli nie? Takie informacje dot. KIA jakie Ty przytaczasz nie pojawiły się w żadnych komunikatach czy dowodach póki co, więc czemu tak robisz? Bo zginęli tam ludzie? Rodzina z dzieckiem? Bo byli biedniejsi? Bo kierowca BMW to  typowy "Sebix" i ma bogatych rodziców? 

Ja nic nie zakładam jeśli chodzi o kierowcę KII poza tym, że nic nie mógł zrobić by uratować siebie i swoją rodzinę, gdyż trafił na mordercę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Mało ludzi w Polsce stać na płacenie kilkaset tysięcy złotych miesięcznie za mandaty, oj mało. 

ile by nie bylo. lepszy rydz, niz nic. swoja droga, kara ma miec takze charakter wychowawczy, a utrata kasy (auta) zaboli kazdego, niezaleznie od zasobnosci portfela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, joe dumars napisał(a):

ile by nie bylo. lepszy rydz, niz nic. swoja droga, kara ma miec takze charakter wychowawczy, a utrata kasy (auta) zaboli kazdego, niezaleznie od zasobnosci portfela...

Dwa trzy razy tak jedziesz i tracisz prawko. Potem pierwsze otarcie i nie masz oc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał(a):

Skoro uważasz, że masz za mało danych to nie osądzaj. Ja uważam, że mam dostateczne dane więc osądzam. Mi nie przeszkadza to, że nie potrafisz na podstawie dostępnych już danych dojść do jakiś wniosków. Rozumiem. Ale oczekuję, że tak samo dasz mi możliwość swobodnej wypowiedzi.

OK, możesz sobie pisać wywody nie na temat. Spoko. 

Znając prędkość kierowcy BMW zakładam, że kierowca KII mógł sobie zmieniać pasy jak mu pasowało, gdyż gdy rozpoczynał manewr w jego lusterku nie było widać żadnego samochodu. 

Równie dobrze BMW mogło jechać 320 km/h i wyjdzie na to samo. 140 km/h do dopuszczalna prędkość na autostradzie więc jazda 120 km/h nie powinna nikogo dziwić. 

Już to pisałem, gdy KIA rozpoczynała manewr BMW było jeszcze poza zasięgiem wzroku. Gdyby BMW jechało 140 km/h to i zdążyłoby wyhamować i kierowca KII zdążyłby mu zjechać z drogi. 

Masz rację zakładam, że kierowca KII nie przewidział, że kretyn za nim jedzie 300 km/h. Chyba nikt by tego nie zakładał. Natomiast to, że kierowca BMW to skończony idiota nie jest założeniem a pewnikiem, gdyż normalny człowiek nie robi takich rzeczy jak jazda 300 km/h publiczną drogą pełną samochodów i to jeszcze w nocy.

Ja nic nie zakładam jeśli chodzi o kierowcę KII poza tym, że nic nie mógł zrobić by uratować siebie i swoją rodzinę, gdyż trafił na mordercę

Jeżeli potwierdzi się że Seba z Bryki Młodzieży Wiejskiej zapierdalał ponad 250 to zachowanie kierowcy Killed In Action nie ma żadnego znaczenia., A to że Sebastian to kretyn jest pewne, bo normalny myślący człowiek nie potrzebuje zwiększenia mocy w nowym samochodzie z 530 do 650 HPhttps://web.archive.org/web/20230924175741/https://mobilecoders.pl/realizacja-post/?id=601ef54b3ec7d538ebf972d8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dannygd napisał(a):

WTF??? Jak pieszy wyjdzie nieprzepisowo na drogę i zginie to czemu kierowcę nazywasz mordercą? Jak pieszy wyjdzie nieprzepisowo na drogę i kierowca odbije w lewo i zginie w wypadku to kto jest mordercą? Jak pieszy wyjdzie na drogę nieprzepisowo i kierowca ratując sie wjedzie w pieszych i ktoś zginie to kto jest mordercą?

Czemu tylko piszesz o idiotach przekraczających prędkość, a nie o innych?

Potencjanym mordercą nazywam każdego kto świadomie przekracza tak znacznie prędkość.Samochód staje się w tym momencie narzędziem zbrodni.Wystarczy popatrzeć na statystyki z ostatnich lat ile osób zginęło na drogach - ile osób ginie w wypadakch,bo kierowca ucieka w pieszych przez innego pieszego,a ile razy ludzie giną,bo gnój ma ciężką nogę?

Nie piszę o innych,bo tutaj jest mowa o mordercy,który spalił rodzinę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RappaR napisał(a):

Nie trzeba wysokich kar. Kary mamy bardzo wysokie, naprawdę. Aż za wysokie już. 

Austria, Szwajcaria sobie poradziły z przekraczaniem prędkości łatwo i szybko - dużo fotoradarów. W tym nieoznakowanych. Regularne mandaty i punkty karne dużo szybciej nauczą niż, a może akurat będziesz tym jednym na milion co miał pecha i pójdzie do więzienia za coś co robią wszyscy.

Co jakoś nie przeszkodziło we wprowadzeniu drakońskich kar,które znakomicie sie sprawdzają,wraz z siecią fotoradarów.Skoro mandaty i fotoradary miałyby być tak skuteczne same w sobie,to po co w Szwajcarii i Austrii tak dokręcono śrubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Brakuje edukacji historycznej w Polsce, ale co się dziwić, jak nawet ludzie po studiach historycznych jej nie znają. 

I potem mamy mentalność tłumu z linczami za wszystko. 

Nie trzeba wysokich kar. Kary mamy bardzo wysokie, naprawdę. Aż za wysokie już. 

Brakuje nieuchronnosci. 

Austria, Szwajcaria sobie poradziły z przekraczaniem prędkości łatwo i szybko - dużo fotoradarów. W tym nieoznakowanych. Regularne mandaty i punkty karne dużo szybciej nauczą niż, a może akurat będziesz tym jednym na milion co miał pecha i pójdzie do więzienia za coś co robią wszyscy. 

Lekarz z linku @josephnba który szybko się ewakuował z tematu jak spytałem na czym polega przywilej pójścia do więzienia na 2,5 roku przekraczał 17 km/h. Wpłacę 100 zł na organizację od Flubera za każdego obecnego usera, który się przyzna - tak, nigdy mi się w życiu nie zdarzyło przekroczyć w moim życiu przez ani jedną sekundę dozwolonej prędkości o 17km/h posiadając prawo jazdy i samochód. 

To rzucam Flubera, który przecież jak sam mówił jest święty i nigdy żadnych przepisów nie złamał 🤣

56 minut temu, mayor napisał(a):

Jeżeli potwierdzi się że Seba z Bryki Młodzieży Wiejskiej zapierdalał ponad 250 to zachowanie kierowcy Killed In Action nie ma żadnego znaczenia., A to że Sebastian to kretyn jest pewne, bo normalny myślący człowiek nie potrzebuje zwiększenia mocy w nowym samochodzie z 530 do 650 HPhttps://web.archive.org/web/20230924175741/https://mobilecoders.pl/realizacja-post/?id=601ef54b3ec7d538ebf972d8 

Po co komuś 650 koni w aucie do jeżdżenia po drogach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Sebastian napisał(a):

To rzucam Flubera, który przecież jak sam mówił jest święty i nigdy żadnych przepisów nie złamał 🤣

Po co komuś 650 koni w aucie do jeżdżenia po drogach ? 

jak sie ma mikro siurka to istnieje taka potrzeba, to taka tełorja ze ilosc kunia wynagrodzi niedostatki własnego 😋

ps patrze po tych listach do sejmu, senatu to tam sie dokladnie dowiedziec kto jest kto to też nie łatwa sprawa ale w sumie pewnie dla wiekszosci gawiedzi to i tak bez znaczenia wiec po co dostarczac sobie kłopotów 

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, joe dumars napisał(a):

mi pasuje. prawo jazdy to 'prawo' (do poruszania sie pojazdem po drogach), nie obowiazek...

Ale to już tak masz. Wiesz? 

1 godzinę temu, Larry Legend napisał(a):

Co jakoś nie przeszkodziło we wprowadzeniu drakońskich kar,które znakomicie sie sprawdzają,wraz z siecią fotoradarów.Skoro mandaty i fotoradary miałyby być tak skuteczne same w sobie,to po co w Szwajcarii i Austrii tak dokręcono śrubę?

Ale my mamy już dokręconą śrubę 

Mamy dużo bardziej drakońskie kary niż w Austrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał(a):

To rzucam Flubera, który przecież jak sam mówił jest święty i nigdy żadnych przepisów nie złamał 🤣

O 17 km/h to chyba nigdy szybciej nie jechałem. Bardzo tego pilnuję, nie pamiętam żebym coś takiego zrobił. Ale dostałem kiedyś mandat za zawracanie na zakazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elwariato napisał(a):

jak sie ma mikro siurka to istnieje taka potrzeba, to taka tełorja ze ilosc kunia wynagrodzi niedostatki własnego 😋

ps patrze po tych listach do sejmu, senatu to tam sie dokladnie dowiedziec kto jest kto to też nie łatwa sprawa ale w sumie pewnie dla wiekszosci gawiedzi to i tak bez znaczenia wiec po co dostarczac sobie kłopotów 

U mnie w regionie mocno reklamuje się p. Mejza. W nowych okularach, z nowym zarostem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Larry Legend napisał(a):

W postaci zabierania aut za przekroeczenie podwójnej prędkości czy za udział w ulicznych wyscigach?

W postaci na przykład nie karania więzieniem za 0,6 promila we krwi? 

Czy też po prostu chcesz mieć z każdego kraju na świecie najbardziej drakońskie przepisy że wszystkiego? 

 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

W postaci na przykład nie karania więzieniem za 0,4 promila we krwi? 

Czy też po prostu chcesz mieć z każdego kraju na świecie najbardziej drakońskie przepisy że wszystkiego? 

 

Przepisy dostosowane dokładnie do poziomu reprezentowanego na naszych drogach.Świetnie się stało,że wejdzie nowe prawo za jazde na podwójnym gazie,ale to dopiero początek.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fluber napisał(a):

Pisałem co oznacza brak zadań domowych w szkole dla dzieci.  Brak wymagań wobec dziecka ze strony szkoły żeby czytało książki. To miałem na myśli

Tylko ,że w zerówce czy klasach 1-3 czytanie odbywa się w klasach. Nikt nie zadaje lektur do domu.

Nie wierz w cuda ,ze dzieci z domów w których nie ma nawyku czytania przeczytają lekturę szkolną , która często jest po prostu nudna.

W podstawówce mojej córki np Balladynę czytali na lekcji i potem klasa była podzielona na grupy i losowali sobie scenę którą mieli odegrać potem w klasie. Więc oni dany fragment ćwiczyli w domu

Tak naprawdę Mickiewicza jest za dużo. Nawet Pan Tadeusz jest napiany tak archaicznie ,że to się da czytać tylko fragmentami. 

A to czy ktoś lekturę szkolną przeczyta czy tez nie i tak zalezy od tego czy w domu jest nawyk czytania. W kazdej klasie w której byłem to częśc klasy nie czytała w ogóle. Część tylko skróty . Część oglądała film jak była ekranizacja a nieliczni całą lekturę. W Liceum było z tym lepiej ale w podstawówce dość słabo

23 godziny temu, lorak napisał(a):

to w ciekawej bańce żyjesz, bo jest o tym mega głośno w necie

Po prostu wybieram sobie informacje na portalach w które klikam. Unikam sensacyjnych tytułów typu jak wspomniałem nie uwierzysz co się stało potem albo ,że jeden szczegół przykuł uwagę albo jakieś plotki czy inne zginęła rodzina na A1. Tytuł na wp widziałem ale nawet nie miałem zamiaru w to klikać bo niby co ta informacji miałaby mi dać. Nie znam tej rodziny .Nie jest to obiektem mojego zainteresowania. W radio tez o tym nie trąbili. 

Możliwe ,że ludzie teraz podążają za bzdurnymi informacjami ale ja po prostu unikam czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.