Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lorak napisał(a):

na tej samej zasadzie, że jeśli będziesz jutro żył, to przewiduję, iż będziesz też oddychał. np. bez względu na wynik cześć społeczeństwa będzie przez to niezadowolona, a podział i kłótnie utrzymane, więc taka forma wyborów (tj. z tak silnie zarysowaną dychotomią - na szczęście nie jest to cecha wszystkich demokratycznych głosowań) jest w swej istocie krzywdząca dla ludzi. jest też inny rodzaj argumentu, ale tu bym musiał przywoływać kwestie prywatne, a o takich rzeczach gadam tylko z osobami, z którymi piję vódkę ; ]

Z tego nie wynika że wszystkie rezultaty wyborów  zaszkodzą TAK SAMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał(a):

Ściąganie obowiązku edukacyjnego z państwa i kształtowanie go tylko przez rodziców. To się dopiero szykowałby ładny klasizm, gdyby nie to, że jesteśmy przedostatnim pokoleniem. 

rozwin to z przedostanim pokoleniem? Tak ogolnie, czy edukacyjnym?

Jesli chodzi o edukacje to problem jest taki, że przynajmniej jesli chodzi o naszą to przygotowuje dzieci do świata, który już nie istnieje. Podstawową różnicą, którą my pokolenie pre internetu nie potrafi zrozumieći pojąć jest to, że nieogarniamy, że dla nich świat wirtualny jest tak samo realny i "namacalny". Nie ma dla nich różnicy czy siedzą w klasie czy w "pokoju w monitorze". Nam zapala się zaraz lampka, ale jak to przecież szkoła też socjalizuje, a co z wf em tak tak to wszystko prawda, socjalizacja, wf jednak dla naszych dzieciaków to nie jest problem. Moze psychicznie i socjalnie pozniej to wyjdzie im bokiem, ale jakos odnosze wrazenie, ze sobie poradzą i psychiatrzy tez na tym wyjda dobrze. 

Co do książek, nikt mnie nie namawiał na chacie do nich, było ich kilka, co jakis czas widziałem, ze ktośz rodziców coś czyta ale nie była to u nich większa zajawka niż vhs czy prasa kolorowa (koniecznie w wc) lektury to polowe z nich znam z ściąg i opracowań. Mimo tego dziś uwielbiam czytać, a nawet i pisać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wujek Wójcik napisał(a):

rozwin to z przedostanim pokoleniem? Tak ogolnie, czy edukacyjnym?

 

Ogólnie. Konflikt płciowy, brak wartości, antynatalizm, spadek religijności, egocentryzm, konsumpcjonizm. A im młodsze roczniki, tym większe natężenie.

Każdy z tych problemów się nawarstwia, to jest sprężenie zwrotne dodatnie. Coraz mniej dzieci będzie rodziło jeszcze mniej dzieci, które jeszcze bardziej nie będą chcieli mieć dzieci. 

Średni wiek matki to 29 lat. Jeśli kobiet w wieku 30 lat nie ma dzieci, w 50% przypadków(na razie) nie będzie miała ich w ogóle. 

Każda analiza, każda statystyka mówi wyraźnie jedno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał(a):

Z tego nie wynika że wszystkie rezultaty wyborów  zaszkodzą TAK SAMO

a jaki to wynik (tych najbliższych) sprawi, że cześć społeczeństwa nie będzie niezadowolona?

@dannygd 1:50 oraz 5:50 (to jest większy lol)

https://uwaga.tvn.pl/reportaze/wypadek-na-a1-przyjaciolka-rodziny-ktora-zginela-nie-wierzylam-w-to-co-sie-stalo-niewyobrazalny-dramat-st7366086

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dannygd napisał(a):

kluczowe słowo

co nie znaczy, że nie będziemy tego spłacać... 

Kluczowe to jest to, że nie jest prawdą, że za PO mieliśmy większe zadłużenie. Nasze zadłużenie za PO było większe w stosunku do PKB. Jeśli nie będziemy odnosić zadłużenia do PKB to za PiSu jest zdecydowanie większe. Ale prawdziwa jazda bez trzymanki - 200 mld deficytu - jest w projekcie budżetu na 2024. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jack napisał(a):

Idiota pędził samochodem o ponad 100 km/h szybciej niż dopuszczalna prędkość. k**** 100 km/h szybciej. Ile musiałby jechać by można było uznać, że z całą pewnością wina leży po jego stronie? 200 km/h szybciej? Po coś chyba te przepisy są? Także po to by inni uczestnicy ruchu mieli szansę zareagować. Typ jest mordercą, przy takim rażącym naruszeniu przepisów nie ma mowy o działaniu nieumyślnym. 

ja pierdolę - jak głową w mur...

Przecież tu nie chodzi o to, bo możesz być winnym wypadku jadąc 40km/h... ba nawet możesz być winny stojąc na poboczu!

Samo przekraczanie prędkości jest tylko wykroczeniem, którego obstawiam, że sam dokonałeś setki razy w życiu i robisz to na co dzień. Więc jeśli chcesz na dziś orzec "winę za przekroczenie prędkości" to masz 100% racji. Jak chcesz orzec o winie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelny musisz zrobić postępowanie i wyjaśnić wszystkie okoliczności, a nie jedną!

Jak by hipotetycznie np. Twój syn trzymając nóż w ręku i w nieznanych okolicznościach wpadłby z nim na drugą osobę zabijając ją przy tym (na kamerze widać by było tylko moment wbicia noża w plecy), to też mamy od razu posadzić go na krześle elektrycznym? Sam fakt wbicia noża przecież jest bezsprzeczny i można go zlinczować, prawda?  Czy może powinniśmy sprawdzić okoliczności zdarzenia i dowiedzieć sie w postępowaniu dowodowym, że np. ktoś go pchnął i/lub podstawił nogę - czego nie było na filmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wujek Wójcik napisał(a):

Podstawową różnicą, którą my pokolenie pre internetu nie potrafi zrozumieći pojąć jest to, że nieogarniamy, że dla nich świat wirtualny jest tak samo realny i "namacalny". Nie ma dla nich różnicy czy siedzą w klasie czy w "pokoju w monitorze".

Nieprawda, robiłem badania na ten temat i wcale tak nie jest. 

3 minuty temu, lorak napisał(a):

a jaki to wynik (tych najbliższych) sprawi, że cześć społeczeństwa nie będzie niezadowolona?@dannygd 

To będą różne części i różne poziomy niezadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dannygd napisał(a):

ja pierdolę - jak głową w mur...

Przecież tu nie chodzi o to, bo możesz być winnym wypadku jadąc 40km/h... ba nawet możesz być winny stojąc na poboczu!

Samo przekraczanie prędkości jest tylko wykroczeniem, którego obstawiam, że sam dokonałeś setki razy w życiu i robisz to na co dzień. Więc jeśli chcesz na dziś orzec "winę za przekroczenie prędkości" to masz 100% racji. Jak chcesz orzec o winie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelny musisz zrobić postępowanie i wyjaśnić wszystkie okoliczności, a nie jedną!

Jak by hipotetycznie np. Twój syn trzymając nóż w ręku i w nieznanych okolicznościach wpadłby z nim na drugą osobę zabijając ją przy tym (na kamerze widać by było tylko moment wbicia noża w plecy), to też mamy od razu posadzić go na krześle elektrycznym? Sam fakt wbicia noża przecież jest bezsprzeczny i można go zlinczować, prawda?  Czy może powinniśmy sprawdzić okoliczności zdarzenia i dowiedzieć sie w postępowaniu dowodowym, że np. ktoś go pchnął i/lub podstawił nogę - czego nie było na filmie?

Jack jest za lewicą. Oni nie uznają domniemania niewinności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dannygd napisał(a):

Samo przekraczanie prędkości jest tylko wykroczeniem, którego obstawiam, że sam dokonałeś setki razy w życiu i robisz to na co dzień

Ile razy w życiu przekroczyłeś prędkość o 100 km/h? Robisz to codziennie? Ja nigdy

To nie jest takie tam przekroczenie prędkości. Jeżeli ktoś gna publiczna drogą wśród innych samochodów 250 km/h powinien powinien być izolowany od społeczeństwa bo jest niebezpieczny dla innych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś odpalił sobie ten filmik Sławka , ale kurde można się śmiać , pisać , że wariat itp. jednak chłop dobrze mówi. 
 

Np o tym NFZ to pewnie nawet zagorzali przeciwnicy Konfederacji przyznają mu racje. Skoro będzie większy wybór to będzie więcej kas chorych a składka będzie taka sama jaką płacimy teraz a będzie lepszy rodzaj usługi. 
 

Teraz są niby Lux Med czy Medicover , ale ile takich firm jest oferujących takie usługi ? No właśnie. 
 

Nie ma sensu robić więcej bo jak ktoś płaci składkę NFZ to nawet jak go stać na prywatna opiekę to jaki jest sens płacić dwie składki za to samo a nie zawsze ma ją w pakiecie. 
 

No i jak powstaną takie placówki to będzie potrzeba lekarzy i tutaj może być deficyt więc mogą napłynąć do nas emigranci z Europy w celu leczenia Polaków ( dobra emigracja ) oraz powstaną nowe miejsca, które należy obsadzić więc będzie więcej etatów do zagospodarowania ( dobre dla gospodarki ) 

Ten punkt mi się najbardziej podoba i moim zdaniem jest najbardziej realny do przeforsowania w sejmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

To będą różne części i różne poziomy niezadowolenia.

no proszę, nie posądzałem cię o taki utylitaryzm. skala jest bez znaczenia, bo przecież: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dannygd napisał(a):

Jak by hipotetycznie np. Twój syn trzymając nóż w ręku i w nieznanych okolicznościach wpadłby z nim na drugą osobę zabijając ją przy tym (na kamerze widać by było tylko moment wbicia noża w plecy), to też mamy od razu posadzić go na krześle elektrycznym? Sam fakt wbicia noża przecież jest bezsprzeczny i można go zlinczować, prawda?  Czy może powinniśmy sprawdzić okoliczności zdarzenia i dowiedzieć sie w postępowaniu dowodowym, że np. ktoś go pchnął i/lub podstawił nogę - czego nie było na filmie?

Wyjątkowo głupie porównanie. On biegł z wyciągniętym nożem w nocy w tłumie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LAF napisał(a):

Nie wiem czy ktoś odpalił sobie ten filmik Sławka , ale kurde można się śmiać , pisać , że wariat itp. jednak chłop dobrze mówi. 
 

Np o tym NFZ to pewnie nawet zagorzali przeciwnicy Konfederacji przyznają mu racje. Skoro będzie większy wybór to będzie więcej kas chorych a składka będzie taka sama jaką płacimy teraz a będzie lepszy rodzaj usługi. 
 

Teraz są niby Lux Med czy Medicover , ale ile takich firm jest oferujących takie usługi ? No właśnie. 
 

Nie ma sensu robić więcej bo jak ktoś płaci składkę NFZ to nawet jak go stać na prywatna opiekę to jaki jest sens płacić dwie składki za to samo a nie zawsze ma ją w pakiecie. 
 

No i jak powstaną takie placówki to będzie potrzeba lekarzy i tutaj może być deficyt więc mogą napłynąć do nas emigranci z Europy w celu leczenia Polaków ( dobra emigracja ) oraz powstaną nowe miejsca, które należy obsadzić więc będzie więcej etatów do zagospodarowania ( dobre dla gospodarki ) 

Ten punkt mi się najbardziej podoba i moim zdaniem jest najbardziej realny do przeforsowania w sejmie. 

jprdl xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał(a):

no proszę, nie posądzałem cię o taki utylitaryzm. skala jest bez znaczenia, bo przecież: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

 

Czyli jak skrzywdzisz 20 osób a 10 zadowolisz albo 20 zadowolisz a 10 skrzywdzisz to na podstawie powyższego cytatu w obu przypadkach wyjdzie na to samo? Co się z Tobą dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lorak napisał(a):

Widziałem, ta najświeższa wypowiedź jest słaba i bardzo nieprzemyślana przez Prokuraturę, bo powinni powiedzieć, że tak widzieli ten film jak i pozostałe, postepowanie jest w toku, weryfikowana jest autentyczność nagrania przez biegłych i przesłuchiwani świadkowie.

No ale ja rzecznikiem ich nie jestem ;D  

7 minut temu, jack napisał(a):

Wyjątkowo głupie porównanie. On biegł z wyciągniętym nożem w nocy w tłumie. 

To nie było porównanie do zdarzenia, tylko pokazanie czy powinno się czekać na postępowanie czy wydawać wyroki od razu. Poza tym lincz zaczął sie po 1 filmiku, wtedy nie było jeszcze pozostałych informacji, w tym prędkości - więc na tamten moment nie było by właściwe Twoje porównanie.

11 minut temu, LAF napisał(a):

Nie wiem czy ktoś odpalił sobie ten filmik Sławka , ale kurde można się śmiać , pisać , że wariat itp. jednak chłop dobrze mówi. 
 

Np o tym NFZ to pewnie nawet zagorzali przeciwnicy Konfederacji przyznają mu racje. Skoro będzie większy wybór to będzie więcej kas chorych a składka będzie taka sama jaką płacimy teraz a będzie lepszy rodzaj usługi. 
 

Teraz są niby Lux Med czy Medicover , ale ile takich firm jest oferujących takie usługi ? No właśnie. 
 

Nie ma sensu robić więcej bo jak ktoś płaci składkę NFZ to nawet jak go stać na prywatna opiekę to jaki jest sens płacić dwie składki za to samo a nie zawsze ma ją w pakiecie. 
 

No i jak powstaną takie placówki to będzie potrzeba lekarzy i tutaj może być deficyt więc mogą napłynąć do nas emigranci z Europy w celu leczenia Polaków ( dobra emigracja ) oraz powstaną nowe miejsca, które należy obsadzić więc będzie więcej etatów do zagospodarowania ( dobre dla gospodarki ) 

Ten punkt mi się najbardziej podoba i moim zdaniem jest najbardziej realny do przeforsowania w sejmie. 

Teraz juz wiem czemu rządzi PiS, Kukiz zamiast śpiewać się sprzedaje, a celebryci TikToka będą ministrami niedługo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LAF napisał(a):

Nie wiem czy ktoś odpalił sobie ten filmik Sławka , ale kurde można się śmiać , pisać , że wariat itp. jednak chłop dobrze mówi. 
 

Np o tym NFZ to pewnie nawet zagorzali przeciwnicy Konfederacji przyznają mu racje. Skoro będzie większy wybór to będzie więcej kas chorych a składka będzie taka sama jaką płacimy teraz a będzie lepszy rodzaj usługi. 
 

Teraz są niby Lux Med czy Medicover , ale ile takich firm jest oferujących takie usługi ? No właśnie. 
 

Nie ma sensu robić więcej bo jak ktoś płaci składkę NFZ to nawet jak go stać na prywatna opiekę to jaki jest sens płacić dwie składki za to samo a nie zawsze ma ją w pakiecie. 
 

No i jak powstaną takie placówki to będzie potrzeba lekarzy i tutaj może być deficyt więc mogą napłynąć do nas emigranci z Europy w celu leczenia Polaków ( dobra emigracja ) oraz powstaną nowe miejsca, które należy obsadzić więc będzie więcej etatów do zagospodarowania ( dobre dla gospodarki ) 

Ten punkt mi się najbardziej podoba i moim zdaniem jest najbardziej realny do przeforsowania w sejmie. 

Luxmed czy medicover to scamy, które mają wywalone na wszystko, tylko przerzucają wszystkie wydatki na szpitale.

Te pomysły są mniej więcej na poziomie prywatnej policji - obecna Ci nie zapobiegła kradzieży rowerów, to po co masz płacić na nią w podatkach, znajdziesz sobie prywatną firmę ochroniarską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RappaR napisał(a):

Ogólnie. Konflikt płciowy, brak wartości, antynatalizm, spadek religijności, egocentryzm, konsumpcjonizm. A im młodsze roczniki, tym większe natężenie.

Każdy z tych problemów się nawarstwia, to jest sprężenie zwrotne dodatnie. Coraz mniej dzieci będzie rodziło jeszcze mniej dzieci, które jeszcze bardziej nie będą chcieli mieć dzieci. 

Średni wiek matki to 29 lat. Jeśli kobiet w wieku 30 lat nie ma dzieci, w 50% przypadków(na razie) nie będzie miała ich w ogóle. 

Każda analiza, każda statystyka mówi wyraźnie jedno. 

Ale to będzie upadek cywilizacji a nie ludzkości. No chyba, że ktoś "pociągnie za spust" nie chcąc czekać na kometę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dannygd napisał(a):

To nie było porównanie do zdarzenia, tylko pokazanie czy powinno się czekać na postępowanie czy wydawać wyroki od razu. Poza tym lincz zaczął sie po 1 filmiku, wtedy nie było jeszcze pozostałych informacji, w tym prędkości - więc na tamten moment nie było by właściwe Twoje porównanie.

Człowieku to nie wyrok tylko opinia na niszowym forum. 

Co ty piszesz? Moje porównanie sprzed kilku minut nie byłoby właściwe kilka dni temu? I co z tego skoro teraz jest prawidłowe i teraz je napisałem?

Do dziś pisałem tylko o nieudacznikach z policji. Dziś już mogę napisać, że kierowca BMW to morderca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.