Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fluber napisał(a):

Trzeba głosować albo na trzecią drogę ( tylko nie tę część z PSL) albo na bezpartyjnych bo dłużej tego duopolu nie da się wytrzymać - jedni w rządzie, drudzy w samorządach, na zmianę od 18 lat, wystarczy.

Bezpartyjni są sponsorowani przez PiS przecież :) Tacy oni bezpartyjni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał(a):

https://www.sadistic.pl/wypadek-na-a1-sieroslaw-vt580335.htm + BMW jechało grupo ponad 200, a policja miała wątpliwości, czy brało udział w wypadku...

No chyba nie miała, skoro kierowcy zatrzymali prawo jazdy. 

Nie wiem, jak można stawiać tezy o matactwie nie mając wiedzy co zostało na miejscu i w kolejnych dniach zrobione i ustalone. Bo jeśli opiera się to na tym początkowym komunikacie rzeczniczki prasowej miejscowej policji to trochę mało, oświadczenie może i niefortunne ale wynikało raczej z ostrożności niż próby matactwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Regis napisał(a):

No chyba nie miała, skoro kierowcy zatrzymali prawo jazdy. 

Nie wiem, jak można stawiać tezy o matactwie nie mając wiedzy co zostało na miejscu i w kolejnych dniach zrobione i ustalone. Bo jeśli opiera się to na tym początkowym komunikacie rzeczniczki prasowej miejscowej policji to trochę mało, oświadczenie może i niefortunne ale wynikało raczej z ostrożności niż próby matactwa. 

A nie jest tak, że kierowca miał zatrzymane prawo jazdy już wcześniej ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

Co się stało z lorakiem, który nie walił pozbawionymi logiki tekstami? Tęsknię...

co jest tu nielogicznego? perspektywa taka, ze żadna opcja nie wpłynie pozytywnie na życie, a każda zaszkodzi w takim samym stopniu. po co wiec wspierac ważność wyborów swoim głosem?

45 minut temu, RappaR napisał(a):

Czyli powoli dochodzimy do etapu, że ciężko cokolwiek oceniać nie dysponując rzetelnymi informacjami?

 

no kto by się spodziewał ; ] teraz czas na next level i podważanie własnego istnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Regis napisał(a):

Nie wiem, jak można stawiać tezy o matactwie nie mając wiedzy co zostało na miejscu i w kolejnych dniach zrobione i ustalone. Bo jeśli opiera się to na tym początkowym komunikacie rzeczniczki prasowej miejscowej policji to trochę mało, oświadczenie może i niefortunne ale wynikało raczej z ostrożności niż próby matactwa. 

Z naszą policją to jest niestety tak, że zdarza im się proste rzeczy spi*****ić - nie zmierzyć śladów hamowania na miejscu wypadku, nie zabezpieczyć monitoringu, zgubić/zniszczyć dowody. I pewnie nie wynika to wcale z tego, że współpracują ze sprawcą ale po prostu są niekompetentni co posiadający odpowiednie fundusze sprawca potrafi wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie patrząc po postawie userow, to graty @fluber. Misja zakończona sukcesem. 

Tak naprawdę nie ma znaczenia, ile głosów będzie mieć Konfa, 3cia droga, czy bezpartyjni. Liczy się, kto wygra. Przysłowiowy PSL do koalicji zawsze się znajdzie, bo zapewni mu to rozpoznawalności przekładająca się na poparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał(a):

Co w tym dziwnego? 

Sporo szkół już nie tyra dzieci pracami domowymi bo przestały one mieć sens w dobie internetu i masy zajęć dodatkowych 

Druga sprawa to widzę ile w trzeciej klasie miał zadawane mój syn i ile ma teraz w czwartej 

Liczba sprawdzianów pod koniec semestru też praktycznie co pół roku przekracza liczbę dopuszczalnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, josephnba napisał(a):

Co w tym dziwnego? 

Sporo szkół już nie tyra dzieci pracami domowymi bo przestały one mieć sens w dobie internetu i masy zajęć dodatkowych 

Druga sprawa to widzę ile w trzeciej klasie miał zadawane mój syn i ile ma teraz w czwartej 

Liczba sprawdzianów pod koniec semestru też praktycznie co pół roku przekracza liczbę dopuszczalnych 

I myślisz że to wina nauczycieli czy Kaczyńskiego? 

36 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ogólnie patrząc po postawie userow, to graty @fluber. Misja zakończona sukcesem. 

Tak naprawdę nie ma znaczenia, ile głosów będzie mieć Konfa, 3cia droga, czy bezpartyjni. Liczy się, kto wygra. Przysłowiowy PSL do koalicji zawsze się znajdzie, bo zapewni mu to rozpoznawalności przekładająca się na poparcie.

Jaka misja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał(a):

I myślisz że to wina nauczycieli czy Kaczyńskiego? 

 

Myślę że to wina zjebanego systemu nauczania, który nie nadąża za postępem i potrzebami dzisiejszej młodzieży

Czarnek tę przepaść tylko powiększa, a pośrednio lub nawet bezpośrednio winę ponosi za to właśnie Kaczyński który tegoż czarnka wybrał na ministra 

Nie jest to pierwszy raz, kiedy duży Jarek oddaje resort nauczania w nieodpowiednie ręce, czym daje wszystkim jasno do zrozumienia gdzie ma wykształcenie młodych ludzi 

Wiadomo że tępymi moherami i patusami łatwiej się manipuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

Myślę że to wina zjebanego systemu nauczania, który nie nadąża za postępem i potrzebami dzisiejszej młodzieży

Czarnek tę przepaść tylko powiększa, a pośrednio lub nawet bezpośrednio winę ponosi za to właśnie Kaczyński który tegoż czarnka wybrał na ministra 

Nie jest to pierwszy raz, kiedy duży Jarek oddaje resort nauczania w nieodpowiednie ręce, czym daje wszystkim jasno do zrozumienia gdzie ma wykształcenie młodych ludzi 

Wiadomo że tępymi moherami i patusami łatwiej się manipuluje

I myślisz że problemem są zadania domowe czy to jakie są te zadania domowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lorak napisał(a):

na początku rzeczywiście mówili o dwóch, ale przez parę dni coś się zmieniło i to wywołało burzę

Błagam Cię, będziesz SE cytować? A do tego nawet tam, nie mówią, że nie doszło do.zderzenia, tylko mówili, że na razie nie potwierdzają tego, bo zapewne adwokat zagroził pozwem, jeśli zaczęłyby przeciekać niepotwierdzone w postępowaniu informacje. 

Co by było, gdyby powiedzieli, że przyczyną wypadku było uderzenie BMW, a w trakcie postępowania wyszłoby, że wcześniej doszło do awarii KIA w wyniku czego (jak i nadmiernej predkości BMW) doszlo do wypadku??? W międzyczasie ludzie chcieliby zlinczować rodzinę właściciela BMW, choć prawda byłaby inna... Oczywiście nie twierdzę, że tak było, mówię tylko dlaczego Prokurstura i Policja musi być powściągliwa w ujawnianiu jakichkolwiek danych niepotwierdzonych - nawet jeśli widzą filmik na którym z grubsza widać, że doszło do zderzenia.

14 godzin temu, Sebastian napisał(a):

253 km/h na autostradzie pełnej samochodów.. i mówimy o linczu... 

Bez znaczenia, chodzi o to, żeby nie nakręcać hejtu i linczowania rodziny. Nie mam pojęcia czy kierowca ma rodzeństwo, a one może dzieci - więc nawet jeśli prawda jest, że wina była tylko i wyłącznie przekroczona prędkość, to dlaczego Ci ludzie mają cierpieć? Bo Ty tak chcesz??

Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy co mogą zrobić w szale inni, albo np. rowiesnicy w szkole... I nikogo prawda z nich nie interesuje.

Nikt nie pochwala jeżdżenia 250 na polskich drogach, ale po to mamy Prawo, Policje i Prokursture żeby to sprawdzili zgodnie z prawem i nie dochodziło do takich sytuacji jakie dzis maja miejsce w mediach.

Nikt nie broni osobom zainteresowanym "pilnować" działań Policji i Prokuratury, ale czym innym jest to, a czym innym nabijanie sobie zasięgów w SM wykorzystując hejt/emocje ludzi oparty o w dużej mierze nieprawdziwe/niesprawdzone dane.

Czym innym jest napisać, że "w mojej interpretacji, bazując na filmie z kamery innego auta, to winę za zdarzenie ponosi kierowca BMW, bo..." a czym innym pisanie wyroków w stylu "zajebać Sebastiana.. morderce rodziny, w tym 5 letniego dziecka" - nie wiedząc w 100% nawet kto kierował autem i czy na pewno była to jedyna przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lorak napisał(a):

BMW jechało grupo ponad 200, a policja miała wątpliwości, czy brało udział w wypadku...

Pokaż mi jedna oficjalną informację z której wynika ta wątpliwość... Po drugie niektóre nagrania do postępowania dotarły oficjalnie po niektórych wypowiedziach, a prokurstura nie może komentować filmików z netu przed ich weryfikacja. Zachowajmy umiar w ocenianiu niektórych komunikatów.

4 godziny temu, Regis napisał(a):

Nie wiem, jak można stawiać tezy o matactwie nie mając wiedzy co zostało na miejscu i w kolejnych dniach zrobione i ustalone. Bo jeśli opiera się to na tym początkowym komunikacie rzeczniczki prasowej miejscowej policji to trochę mało, oświadczenie może i niefortunne ale wynikało raczej z ostrożności niż próby matactwa

Dokładnie. Moim zdaniem Policja i Prokurstura od chwili zdarzenia była bombardowana z dwóch stron: SM i adwokata, więc nie może dziwić ostrożność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dannygd napisał(a):

Co by było, gdyby powiedzieli, że przyczyną wypadku było uderzenie BMW, a w trakcie postępowania wyszłoby, że wcześniej doszło do awarii KIA w wyniku czego (jak i nadmiernej predkości BMW) doszlo do wypadku???

Że nadal w 100% winę ponosi kierowca jadący z tyłu. 

Jak kiedys haowałem mając zielone bo na skrzyżowanie wjeżdzała karetka pogotowania na sygnale i wjechał w moje auto gościu jadacy za mną . Przyjechałą policja. I od razu gościowi wypisali mandat. Bo ja jadąc z przodu mogę mieć nawet piękniea oponę ale to ten z tyłu jest odpowiedzialny zawsze za utrzymanie bezpiecznego dystansu odpowiedniego do pręskości.

Ba kiedys miałem przypadek ,ze pijany wtargnał na drogę. Hamowałem i wtedy się 3 auta zderzyły. Akurat nie ja. Jeden się uparł by była policja. Policja się pojawiła. I wlepiła mandat pijanemu a potem każdemu kto najechał na tył auta poprzedzającego. 

Jedyny wyjątek to wymuszenie pierwszeństwa. Omijanie auta i potem hamowanie. Albo wyjazd z podporządkowanej 

Tu akurat nie trzeba wielkeij filozofii. Widać ,ze BMW najechało na tył auta jadącego przed nim więc zawsze wina jest po stronie tego z tyłu.  Co nie zmienia faktu ,ze widać ze zdjęc ,że to BMW najechało na tył Kii . Do tego droga hamowania przekracza 200 ( zakladam ,ze te informacje sa prawidłowe) co pokazuje ,że BMW w momencie uderzenie miało ponad 200 km/h. 

 

28 minut temu, dannygd napisał(a):

bo zapewne adwokat zagroził pozwem, jeśli zaczęłyby przeciekać niepotwierdzone w postępowaniu informacje. 

Przecież adwokat nie może grozić pozwem w takiej sytuacji.. Ty naprawdę uważasz ,że adwokat grozi prokuraturze by nie składała pochopnych oświadczeń ? 

Oświadczenie prokuratury było kuriozalne - zarówno to pierwsze o nieznanych przyczynach  Jak i to drugie ,ze doszło do zahaczenia

To ,że ludzie w dobie internetu maja tendencje do szybkiego linczowanai to jedno . Ale to jest normą też na zachodzie. Ludzie lubią wydawać szybkie wyroki . Dają się wkręcać w teorie spiskowe nawet jeśli żadnych nie ma

Choć pewnie gdyby nie wpis @lorak który żyje takimi spiskami to nawet bym nie wiedział ,ze był taki wypadek i że jest z tego powodu gównoburza

Ale też nie przeginajmy w druga stronę ,ze w tej sprawie są jakieś szarosci.Chyba, że Kia nagle zmieniła pas i wjechała przed pędzące BMW ale tej wersji nikt nie potwierdza . A policja potrafi od razu ocenić czy uderzenie było tradycyjne czy ktoś jednak wymuszał pierwszeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LAF napisał(a):

 

Polać mu

Nie mogę patrzeć, jak ten celebryta SM nawija Wam makaron na uszy... a Wy prosicie o dokładkę. W tym "programie" są same słodkie obietnice i żadnego pomysłu jak to zrobić.

Czy ktoś z Was przeczytał projekty ustaw? Czy ktoś z Was widział propozycje ustawy budżetowej? Czy ktoś z Was wie, skąd się wezmą pieniądze na te "obniżki"? 

Obstawiam, że nie, bo... ich po prostu NIE MA. Z 8 projektów ustaw w jakich uczestniczyła Konfederacja w ost.kadencji i złożyła do sejmy, tylko 1 jest de facto ich autorstwa o prywatności :)

Tak samo było z wyborcami PiS, nikogo nie obchodziło skąd i jakim kosztem będzie 500+ czy podwyżki min. wynagrodzenia, ważne że są, a to, że pozabudżetowo (np. w BGK, PFR itd.) mamy największe zadłużenie w historii... jebać to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, fluber napisał(a):

I myślisz że problemem są zadania domowe czy to jakie są te zadania domowe?

Ile ich jest 

9 minut temu, dannygd napisał(a):

Nie mogę patrzeć, jak ten celebryta SM nawija Wam makaron na uszy... a Wy prosicie o dokładkę. W tym "programie" są same słodkie obietnice i żadnego pomysłu jak to zrobić.

Czy ktoś z Was przeczytał projekty ustaw? Czy ktoś z Was widział propozycje ustawy budżetowej? Czy ktoś z Was wie, skąd się wezmą pieniądze na te "obniżki"? 

Obstawiam, że nie, bo... ich po prostu NIE MA. Z 8 projektów ustaw w jakich uczestniczyła Konfederacja w ost.kadencji i złożyła do sejmy, tylko 1 jest de facto ich autorstwa o prywatności :)

Tak samo było z wyborcami PiS, nikogo nie obchodziło skąd i jakim kosztem będzie 500+ czy podwyżki min. wynagrodzenia, ważne że są, a to, że pozabudżetowo (np. w BGK, PFR itd.) mamy największe zadłużenie w historii... jebać to :)

Nie da się tego umieścić na tok toki więc nie czytali 

W cytatach z filmów też nie ma, chyba że coś z Nikosia uda się wyłapać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dannygd napisał(a):

Tak samo było z wyborcami PiS, nikogo nie obchodziło skąd i jakim kosztem będzie 500+ czy podwyżki min. wynagrodzenia, ważne że są, a to, że pozabudżetowo (np. w BGK, PFR itd.) mamy największe zadłużenie w historii... jebać to :)

General_government_debt,_2021_and_2022_(

 

Możesz wyjaśnić jak mamy największe zadłużenie w historii, skoro PO oddając władzę zostawiło większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał(a):

Ale też nie przeginajmy w druga stronę ,ze w tej sprawie są jakieś szarosci.Chyba, że Kia nagle zmieniła pas i wjechała przed pędzące BMW ale tej wersji nikt nie potwierdza . A policja potrafi od razu ocenić czy uderzenie było tradycyjne czy ktoś jednak wymuszał pierwszeństwo

I nawet w tym hipotetycznym przypadku biorąc pod uwagę, że BMW pędziło z prędkością znacznie przekraczającą limity może się okazać, że kierowca KII nie miał szans na zobaczenie go w lusterku rozpoczynając manewr zmiany pasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.