Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.09.2023 o 11:21, P_M napisał(a):

Again, ja nie jestem stroną, która może tu cokolwiek potwierdzić, nie znam się na tym. Zanegowales uczciwość tekstu wyjaśniłem dlaczego uważam, że nie sądzę by ktoś tam miał powód kłamać/trollować jak zarzuciles z powodów opisanych wcześniej. Oczywiście, ja nie twierdzę jak było bo takiej wiedzy nie mam. Wrzucilem to jako "ciekawostkę" i tyle. Z tego co mówisz, może faktycznie ktoś przekolorozywal, ale again, nie mam możliwości sprawdzenia wiarygodności tezy. 

Z mojego doświadczenia życiowego.

Słysząc dowolną opowieść, weź z niej niższy szacunek i podziel go przez 3, by oddać rzeczywisty wynik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał(a):

co myślicie o tym wypadku, w którym spłonęła trzyosobowa rodzina? policja próbuje tuszować czy nie?

Nie bardzo widzę podstawy żeby mieli to tuszować 

Pogłoski o tym że to policjant okazaly się kłamstwem. Jedyny powód to bogaty tatuś ale sprawa jest aktualnie zbyt głośna żeby nawet mało rozgarnięty komendant próbował to tuszować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, josephnba napisał(a):

Nie bardzo widzę podstawy żeby mieli to tuszować 

Pogłoski o tym że to policjant okazaly się kłamstwem. Jedyny powód to bogaty tatuś ale sprawa jest aktualnie zbyt głośna żeby nawet mało rozgarnięty komendant próbował to tuszować 

Przecież nikt nie mówił że sprawca to policjant.,Samochód jest ojca, który ma hurtownie dodatków kaletniczych i krawieckich w Łodzi, brat ojca jest w łódzkiej drogówce od 20 lat, a brat matki jest nadkomisarzem -naczelnikiem wydziału kryminalnego KW., Raczej od początku policja i prokuratura tuszowały sprawę skoro sprawca cały czas ma w sprawie status świadka .,Policja jedynie zaprzeczyła że na miejsce wypadku przyjechał policjant spokrewniony ze  sprawcą, ale czy to robi różnicę ? Skoro w protokole z wypadku policjanci stwierdzili, że w zdarzeniu brał udział tylko jeden pojazd KIA ,która się spaliła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mayor napisał(a):

Przecież nikt nie mówił że sprawca to policjant.,Samochód jest ojca, który ma hurtownie dodatków kaletniczych i krawieckich w Łodzi, brat ojca jest w łódzkiej drogówce od 20 lat, a brat matki jest nadkomisarzem -naczelnikiem wydziału kryminalnego KW., Raczej od początku policja i prokuratura tuszowały sprawę skoro sprawca cały czas ma w sprawie status świadka .,Policja jedynie zaprzeczyła że na miejsce wypadku przyjechał policjant spokrewniony ze  sprawcą, ale czy to robi różnicę ? Skoro w protokole z wypadku policjanci stwierdzili, że w zdarzeniu brał udział tylko jeden pojazd KIA ,która się spaliła 

Obawiam się, że działania policji w tej sprawie to mieszanka niekompetencji, głupoty, kolesiostwa i korupcji w nieznanych proporcjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mayor napisał(a):

Skoro w protokole z wypadku policjanci stwierdzili, że w zdarzeniu brał udział tylko jeden pojazd KIA ,która się spaliła

W jakim protokole? Jedyne co na dziś jest oficjalnego to oświadczenie Komendy i Prokuratury i nigdzie nie jest napisane, że w zdarzeniu brał tylko jeden pojazd. Jeśli dobrze pamiętam, to napisali, że z nieznanych przyczyn auto KIA uderzyło w barierki i że brało w tym udział drugie auto BMW i trwa postepowanie itd.. Nikt nie mówi, że BMW nie uderzylo, że nie jechało za szybko czy, że winny jest kierowca KIA, a BMW nie, a ciągle ludzie o tym gadają... 

To co się dzieje w necie w tej sprawie to jest rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji (j.w.) i lincz publiczny rodziny właściciela auta, za który głównie odpowiadają dwa serwisy w SM - "bandyta.." i "stop..."

Nikogo z komentujacych (poza pojedynczymi przypadkami) nie obchodzi prawda, a oppwiadane historie niedlugo doleca do tego, ze auto lecialo nisko nad ziemia.

Co więcej. skala nagłośnienia nie pozwala Policji czy Prokursturze pracować normalnie, ale żeby było jasne nikogo tam nie bronie i osobiście uważam, że niktorymi ruchami sami są winni ocenie społecznej. Trochę jak lekarze w okresie "pandemii" - kiedy brakowało merytoryki.

Ludzie oczekują, że bazie 3 filmików, z czego tylko 1 dotyczy zdarzenia i jest bardzo niewyraźny, następnego dnia zostanie ustalony, oskarżony i osądzony winny. Myślowo jako społeczeństwo jesteśmy dalej na poziomie psychologii tłumu rodem ze średniowiecza. Natomiast warto aby podmioty wyspecjalizowane oraz typu NGO działające na rzecz poszkodowanych kierowców pilnowały tego co tam się dzieje w śledztwie od.strony merytorycznej, a jacyś politycy/prawnicy (co już się dzieje) od strony tuszowania niewygodnych faktów.

17 minut temu, jack napisał(a):

Obawiam się, że działania policji w tej sprawie to mieszanka niekompetencji, głupoty, kolesiostwa i korupcji w nieznanych proporcjach. 

Ja myślę, że kluczem jest prawda i to kto faktycznie kierował tym autem, a nie na podstawie oświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dannygd napisał(a):

W jakim protokole? Jedyne co na dziś jest oficjalnego to oświadczenie Komendy i Prokuratury i nigdzie nie jest napisane, że w zdarzeniu brał tylko jeden pojazd. Jeśli dobrze pamiętam, to napisali, że z nieznanych przyczyn auto KIA uderzyło w barierki i że brało w tym udział drugie auto BMW i trwa postepowanie itd.. Nikt nie mówi, że BMW nie uderzylo, że nie jechało za szybko czy, że winny jest kierowca KIA, a BMW nie, a ciągle ludzie o tym gadają... 

To co się dzieje w necie w tej sprawie to jest rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji (j.w.) i lincz publiczny rodziny właściciela auta, za który głównie odpowiadają dwa serwisy w SM - "bandyta.." i "stop..."

Nikogo z komentujacych (poza pojedynczymi przypadkami) nie obchodzi prawda, a oppwiadane historie niedlugo doleca do tego, ze auto lecialo nisko nad ziemia.

Co więcej. skala nagłośnienia nie pozwala Policji czy Prokursturze pracować normalnie, ale żeby było jasne nikogo tam nie bronie i osobiście uważam, że niktorymi ruchami sami są winni ocenie społecznej. Trochę jak lekarze w okresie "pandemii" - kiedy brakowało merytoryki.

Ludzie oczekują, że bazie 3 filmików, z czego tylko 1 dotyczy zdarzenia i jest bardzo niewyraźny, następnego dnia zostanie ustalony, oskarżony i osądzony winny. Myślowo jako społeczeństwo jesteśmy dalej na poziomie psychologii tłumu rodem ze średniowiecza. Natomiast warto aby podmioty wyspecjalizowane oraz typu NGO działające na rzecz poszkodowanych kierowców pilnowały tego co tam się dzieje w śledztwie od.strony merytorycznej, a jacyś politycy/prawnicy (co już się dzieje) od strony tuszowania niewygodnych faktów.

Ja myślę, że kluczem jest prawda i to kto faktycznie kierował tym autem, a nie na podstawie oświadczenia...

To też, akurat mamy bardzo linczowe społeczeństwo.

Dzisiaj ogłoszono wynik dla kierowcy autobusu z Katowic. 16 lat więzienia za sytuację podjętą nagle w dużym stresie. I mnóstwo komentarzy, że za mało dla zwyrodnialca, jakby obmyślał ten plan 10 lat, by zadać najwięcej cierpienia ofierze. Gdy za pobicie ze skutkiem śmiertelnym zwykle jest 4-5 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał(a):

W jakim protokole? Jedyne co na dziś jest oficjalnego to oświadczenie Komendy i Prokuratury i nigdzie nie jest napisane, że w zdarzeniu brał tylko jeden pojazd.

na początku rzeczywiście mówili o dwóch, ale przez parę dni coś się zmieniło i to wywołało burzę:

Cytat

 

 Z pierwszych informacji wynikało, że auto ofiar zderzyło się w Sierosławiu pod Piotrkowem Trybunalskim z BMW, ale tych wieści, przynajmniej na razie, nie potwierdza policja. Z jej wstępnych ustaleń wynika, że pojazd uderzył w bariery energochłonne.

(...)

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem kia na chwilę obecną z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w bariery energochłonne, następnie auto zapaliło się. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły trzy osoby podróżujące tym pojazdem - mówi st. sierż. Oliwia Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

Godzinę temu, dannygd napisał(a):

Ludzie oczekują, że bazie 3 filmików, z czego tylko 1 dotyczy zdarzenia i jest bardzo niewyraźny, następnego dnia zostanie ustalony, oskarżony i osądzony winny.

myślę, że ludzie oczekują przede wszystkim sprawiedliwości, bo wiedzą, że coś takiego może i ich spotkać oraz zbyt często widzieli, że "większy może więcej" - gdzie przykład idzie przecież z samej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, dannygd napisał(a):

W jakim protokole? Jedyne co na dziś jest oficjalnego to oświadczenie Komendy i Prokuratury i nigdzie nie jest napisane, że w zdarzeniu brał tylko jeden pojazd. Jeśli dobrze pamiętam, to napisali, że z nieznanych przyczyn auto KIA uderzyło w barierki i że brało w tym udział drugie auto BMW i trwa postepowanie itd.. Nikt nie mówi, że BMW nie uderzylo, że nie jechało za szybko czy, że winny jest kierowca KIA, a BMW nie, a ciągle ludzie o tym gadają... 

To co się dzieje w necie w tej sprawie to jest rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji (j.w.) i lincz publiczny rodziny właściciela auta, za który głównie odpowiadają dwa serwisy w SM - "bandyta.." i "stop..."

Nikogo z komentujacych (poza pojedynczymi przypadkami) nie obchodzi prawda, a oppwiadane historie niedlugo doleca do tego, ze auto lecialo nisko nad ziemia.

Co więcej. skala nagłośnienia nie pozwala Policji czy Prokursturze pracować normalnie, ale żeby było jasne nikogo tam nie bronie i osobiście uważam, że niktorymi ruchami sami są winni ocenie społecznej. Trochę jak lekarze w okresie "pandemii" - kiedy brakowało merytoryki.

Ludzie oczekują, że bazie 3 filmików, z czego tylko 1 dotyczy zdarzenia i jest bardzo niewyraźny, następnego dnia zostanie ustalony, oskarżony i osądzony winny. Myślowo jako społeczeństwo jesteśmy dalej na poziomie psychologii tłumu rodem ze średniowiecza. Natomiast warto aby podmioty wyspecjalizowane oraz typu NGO działające na rzecz poszkodowanych kierowców pilnowały tego co tam się dzieje w śledztwie od.strony merytorycznej, a jacyś politycy/prawnicy (co już się dzieje) od strony tuszowania niewygodnych faktów.

Ja myślę, że kluczem jest prawda i to kto faktycznie kierował tym autem, a nie na podstawie oświadczenia...

253 km/h na autostradzie pełnej samochodów.. i mówimy o linczu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał(a):

 

253 km/h na autostradzie pełnej samochodów.. i mówimy o linczu... 

tu mamy tez kilku bardzo wyrozumiałych kolegow🥴akurat zestawianie przypadków kierowcy autobusu i tego bmw tez jest dowodem na ułomność szeroko rozumianej sprawiedliwość, zresztą oczywiscie nie tylko w Polsce. Gdyby kierowca autokaru mial taki status materialny jak ten sk syn kierujacy samochodem tatusia, to pewnie odpowiadalby z wolnej stopy i dostal zawiasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 19:47, fluber napisał(a):

Nie masz zielonego pojęcia co byś zrobił jakbyś został zgwałcony, więc skończ pi*****ić.

taaaa szkoda tylko, ze o "cipach" i tym co moze czuc kobieta po takiej sytuacji głownie w tym kraju wypowiadaja sie chu*e w sensie mezczyzni w sensie idioci. 

Wracajac do watku, zblizaja sie dosc istotne wybory a ja czuje sie jakbym nie mial pary na studniowce a mial tanczyc poloneza, z jednej strony nie mam na kogo glosowac, z drugiej zaczynam miec to gdzies, troche jakbym mial wybierac sobie zlodzieja, ktory mnie bedzie legalnie okradal. Załozeniami ekonomicznymi przemawiała do mnie Konfederacja, niestety gadanie, a wprowadzanie w zycie takich wizji to dwie rozne bajki, dwa, ze ideoowo mimo, ze tez jestem wolnosciowcem to jednak nie jest mi z nimi zbytnio po drodze. Szczegolnie w kwestii wyposazenia domowego i kobiet. PiSPO dla mnie te same bagno z ta roznica ze ten pierwszy obrzydzil mi kosciol (notabene kosciol sam siebie tez obrzydzil) narodowe symbole historczyne i wiele innych spraw. Natomiast PO robi z rudym na koniu to tez juz bajka dla minionej epoki, ktora kupia widzowie tVn u. Holownia to dla mnie Kukiz 2.0 i bardziej ufam zpowiedziom Kaczora niz jemu, a lewica w polsce nie istnieje (pis ekonomicznie) chyba, ze kiedys helikopterem powroci Leszek Miller. To na kogo ja mam zaglosowac, zeby ten glos mial jakis wplyw i sens, bo nie chce kolejnej kadencji pisu i ich rozkradania i kolesiostwa na wszelkich stanowiskach i zenkow na sylwestra, bakiewiczow i innych stworow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elwariato napisał(a):

tu mamy tez kilku bardzo wyrozumiałych kolegow🥴akurat zestawianie przypadków kierowcy autobusu i tego bmw tez jest dowodem na ułomność szeroko rozumianej sprawiedliwość, zresztą oczywiscie nie tylko w Polsce. Gdyby kierowca autokaru mial taki status materialny jak ten sk syn kierujacy samochodem tatusia, to pewnie odpowiadalby z wolnej stopy i dostal zawiasy. 

Nie interesuje mnie status materialny. Interesują mnie 253 km/h - minimum. Czy to bogaty czy biedny - nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.