Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Koelner napisał(a):

przecież @fluber pisał że młodzi się teraz nie ruchaja tylko walą konia, miał nawet statystykę 

Robią to mniej niż kiedyś, ponadto badania obejmują okres do 2014 roku. 

Ogólnie podają, że:

Kobiety w wieku 18-29 - 112 razy w roku

30-39 - 86 razy w roku

40-49 - 69 razy w roku

Ale już np. po 65 roku życia to zaledwie 20 razy w roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mayor napisał(a):

W realu walą konia , a w wyimaginowanej rzeczywistości fantazjują o ruchaniu Kolumbijek i po pijaku się chwalą podbojami seksualnymi 

kiedyś byłem na jakiś mistrzostwach siatkarek w młodzieżówkach i co prawda nie było Kolumbijek ale Wenezuelki ( czyli dla nas to chyba jedno to samo ) były najlepsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał(a):

Robią to mniej niż kiedyś, ponadto badania obejmują okres do 2014 roku. 

Ogólnie podają, że:

Kobiety w wieku 18-29 - 112 razy w roku

30-39 - 86 razy w roku

40-49 - 69 razy w roku

Ale już np. po 65 roku życia to zaledwie 20 razy w roku.

 

Te badania to można sobie wsadzić tam ,gdzie księża z Dąbrowy lubią wsadzać .,Nie wiem czy zdarzyło Ci się być w związku z kobietami, które przechodzą menopauzę, ale to jest teksańska  masakra piłą łańcuchową. 69 razy to w tygodniu za mało, nie w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mayor napisał(a):

W realu walą konia , a w wyimaginowanej rzeczywistości po pijaku się chwalą podbojami seksualnymi 

 

10 minut temu, mayor napisał(a):

Nie wiem czy zdarzyło Ci się być w związku z kobietami, które przechodzą menopauzę, ale to jest teksańska  masakra piłą łańcuchową. 69 razy to w tygodniu za mało

Ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Wróćmy do poważnych rzeczy. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Place-minimalna-w-2024-roku-zarobi-co-4-pracujacy-Polak-8617648.html Przerażające to są liczby. 

W normalnych okolicznościach taki eksperyment ( bo na tym etapie to już jest eksperyment, wyjeżdżamy poza jakiekolwiek najbardziej optymistyczne modele ekonomiczne dotyczące relacji płacy minimalnej i średniej) zakończyłby się wysokim bezrobociem i musiałby się zatrzymać, ale aktualnie brak rąk do pracy powoduje, że to się nie zamierza zatrzymać. Są jakieś pozytywy, mniej ludzi idzie na studia, minimalna daje jako takie szanse na przeżycie na wyższym poziomie niż 20 lat temu, ale negatywów jest znacznie więcej ze spowolnieniem spadku inflacji na czele.

To co robi PIS z płacą minimalną to dla mnie jeden z najpoważniejszych argumentów za tym, żeby odsunąć ich od władzy. Tylko czy jakaś inna partia głośno powiedziała, że zamrozi płacę minimalną, albo chociaż podała jakąś optymalną ich zdaniem relację minimalnej do średniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

To co robi PIS z płacą minimalną to dla mnie jeden z najpoważniejszych argumentów za tym, żeby odsunąć ich od władzy. Tylko czy jakaś inna partia głośno powiedziała, że zamrozi płacę minimalną, albo chociaż podała jakąś optymalną ich zdaniem relację minimalnej do średniej

Konfa chyba rzucała dwa fajne pomysły z tym związane. Pierwszy to powiązać minimalną z inflacją, a drugie to kwota wolna od podatku związana z płacą minimalną. Bo obecnie zwiększenie minimalnej powoduje zwiększone wpływy do budżetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

W normalnych okolicznościach taki eksperyment ( bo na tym etapie to już jest eksperyment, wyjeżdżamy poza jakiekolwiek najbardziej optymistyczne modele ekonomiczne dotyczące relacji płacy minimalnej i średniej) zakończyłby się wysokim bezrobociem i musiałby się zatrzymać, ale aktualnie brak rąk do pracy powoduje, że to się nie zamierza zatrzymać.

Jednak lekka korekta na rynku jest. Zasadniczo na rynku jest duża ilość wolnych "żywych imadeł" - z tym, że jeszcze znajdują oni prace bo mimo wszystko mamy "wysoki sezon" w gospodarce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P_M napisał(a):

Konfa chyba rzucała dwa fajne pomysły z tym związane. Pierwszy to powiązać minimalną z inflacją, a drugie to kwota wolna od podatku związana z płacą minimalną. Bo obecnie zwiększenie minimalnej powoduje zwiększone wpływy do budżetu. 

Ale co chcą przyjąć za bazę? Stan obecny? Ja słyszałem tam opinie, że w ogóle płaca minimalna nie jest potrzebna, ale co ostatecznie wpisali do programu, to nie mam pojęcia.

A kwota wolna od podatku powinna być powiązana z płacą minimalną. podobnie jak pensje w budżetówce powinny być powiązane z minimalną na stałe.

7 minut temu, Sebastian napisał(a):

Jednak lekka korekta na rynku jest. Zasadniczo na rynku jest duża ilość wolnych "żywych imadeł" - z tym, że jeszcze znajdują oni prace bo mimo wszystko mamy "wysoki sezon" w gospodarce. 

Dostrzegam pewne problemy u osób, które wchodzą na rynek pracy i nie mają doświadczenia, ale generalnie na ten moment ciągle pracy nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.