Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Czyli uważasz, że Polki ukrywają ciąze z gwałtu i skrobią się po kryjomu mimo, że w tym przypadku mogą liczyć na legalną aborcję w kontrolowanych warunkach  ? Możesz mi wyjaśnić po co miałyby to robić ? 

Zamiast się szarpać, prosić lepiej zapłacić i pojechać za granicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał(a):

Chłopie oni to powtarzają bo w kółko są o to pytani. Jakby Cię pytali o numer buta to ktoś pewnie doszedłby do wniosku, że rozmiar buta ma dla Ciebie duże znaczenie.

Ale to bez znaczenia. Nawet jeśli chcą zabronić aborcji dziecka pochodzącego z gwałtu to wciąż jak mówię, wolę to niż zezwolenie na dowolne mordowanie dzieci, które mają na sztandarach partie które według sondaży realnie mogą rządzić Polską już za miesiąc. 

Oczywiście, każda kobieta tylko marzy o tym żeby zajść w ciążę tylko po to, żeby ją usunąć. Takie hobby, ZAMORDUJE sobie dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Zamiast się szarpać, prosić lepiej zapłacić i pojechać za granicę

No jasne, pewnie.. Szarpać, ale o co i z kim ? 

Zamiast iść do szpitala i mieć normalną opiekę wolą jechać do jakiejś hurtowni aborcyjnej. 

Może mi w takim razie wyjaśnisz po co organizacje feministyczne walczą o wolną aborcję w Polsce skoro kobiety i tak wolą jeździć za granicę ? 

6 minut temu, Reikai napisał(a):

Oczywiście, każda kobieta tylko marzy o tym żeby zajść w ciążę tylko po to, żeby ją usunąć. Takie hobby, ZAMORDUJE sobie dziecko.

Cieszę się, że uważasz, że kobiety takich rzeczy nie chcą. Możesz mi wobec tego powiedzieć czemu Lewica i PO mają  wolność aborcyjną  "na sztandarach" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał(a):

 

Cieszę się, że uważasz, że kobiety takich rzeczy nie chcą. Możesz mi wobec tego powiedzieć czemu Lewica i PO mają  wolność aborcyjną  "na sztandarach" ?

 

Bo może na przykład chcą mieć wybór nie rodzenia dziecka, tylko po to żeby ono umarło. Bo może chcą zeby lekarze nie wahali się, czy Ziobro im nie wjedzie do biura, jeśli podejmą decyzję o aborcji.

Aborcja powinna być nielegalna, chyba że z gwałtu, chyba że zagraża życiu matki lub gdy dziecko urodzi się z 4 głowami i umrze po 4s. Nie ma lepszego rozwiązania, żadna skrajność nie jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastian napisał(a):

Zamiast iść do szpitala i mieć normalną opiekę wolą jechać do jakiejś hurtowni aborcyjnej. 

Wyobraź sobie, że to nie jest tak, że idziesz do szpitala i mówisz "dzień dobry, zostałam zgwałcona, proszę mi usunąć ciążę". 

16 minut temu, Sebastian napisał(a):

No jasne, pewnie.. Szarpać, ale o co i z kim ? 

A jak myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał(a):

Bo może na przykład chcą mieć wybór nie rodzenia dziecka, tylko po to żeby ono umarło. Bo może chcą zeby lekarze nie wahali się, czy Ziobro im nie wjedzie do biura, jeśli podejmą decyzję o aborcji.

Aborcja powinna być nielegalna, chyba że z gwałtu, chyba że zagraża życiu matki lub gdy dziecko urodzi się z 4 głowami i umrze po 4s. Nie ma lepszego rozwiązania, żadna skrajność nie jest dobra.

Super, wymieniasz przypadki w których aborcja w Polsce jest legalna. Środowisko PO i Lewicy walczą jednak o to aby aborcja była możliwa bo "mam za małe mieszkanie, nie jestem jeszcze gotowa, zarabiam za mało, dziecko - z nim ?" i tysiące innych powodów, które przenoszą odpowiedzialność z matki na dziecko. Przenoszą w sposób jednoznaczny - poprzez zamordowanie dziecka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał(a):

Super, wymieniasz przypadki w których aborcja w Polsce jest legalna. Środowisko PO i Lewicy walczą jednak o to aby aborcja była możliwa bo "mam za małe mieszkanie, nie jestem jeszcze gotowa, zarabiam za mało, dziecko - z nim ?" i tysiące innych powodów, które przenoszą odpowiedzialność z matki na dziecko. Przenoszą w sposób jednoznaczny - poprzez zamordowanie dziecka. 

A słyszałeś o wyroku TK?

Fajnie, że chcesz zmuszać kobiety do heroizmu,  ale może jednak pozwólmy im decydować czy chcą rodzic w przypadku nieodwracanych upośledzeń plodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał(a):

Wyobraź sobie, że to nie jest tak, że idziesz do szpitala i mówisz "dzień dobry, zostałam zgwałcona, proszę mi usunąć ciążę". 

A jak myślisz? 

No na pewno nie. Wydaje mi się jednak rozsądne aby wpierw karać gwałciciela a dopiero później dziecko. Sądzę więc, że kobieta po zgłoszeniu gwałtu nie ma kłopotu z dalszą procedurą (przy czym zaznaczam, że nie wiem jak to wygląda, bo nie miałem osobiście żadnych takich doświadczeń ani nie znam nikogo kto by miał - sądzę jednak, że żaden z nas  nie miał takich doświadczeń) 

A jeśli przez szarpanie rozumiesz to, że ktoś sprawdza czy to naprawdę był gwałt czy po prostu kobieta żałuje, że wpadła akurat z tym, to wydaje mi się, że kontrola jest w takim przypadku rzeczą rozsądną. 

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

A słyszałeś o wyroku TK?

Fajnie, że chcesz zmuszać kobiety do heroizmu,  ale może jednak pozwólmy im decydować czy chcą rodzic w przypadku nieodwracanych upośledzeń plodu.

Słyszałem. To jest bardzo głęboki temat i niestety nie zero jedynkowy. Osobiście uważam, że prawo aborcyjne bez tego wyroku było lepsze, natomiast rozumiem część przesłanek do takiego wyroku. Ale jak mówię, to jest sprawa niedostatecznej wiedzy jaką teraz mamy i mam nadzieję, że w przyszłości będzie nam łatwiej diagnozować przypadki chorób u płodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał(a):

No na pewno nie. Wydaje mi się jednak rozsądne aby wpierw karać gwałciciela a dopiero później dziecko. Sądzę więc, że kobieta po zgłoszeniu gwałtu nie ma kłopotu z dalszą procedurą (przy czym zaznaczam, że nie wiem jak to wygląda, bo nie miałem osobiście żadnych takich doświadczeń ani nie znam nikogo kto by miał - sądzę jednak, że żaden z nas  nie miał takich doświadczeń) 

A jeśli przez szarpanie rozumiesz to, że ktoś sprawdza czy to naprawdę był gwałt czy po prostu kobieta żałuje, że wpadła akurat z tym, to wydaje mi się, że kontrola jest w takim przypadku rzeczą rozsądną. 

No widzisz, Tobie się wydaje tak a mi się wydaje inaczej. Ja bym się nie szarpał z policją, nie szukał szpitala i nie prosił lekarzy. Pojechałbym na przedłużony weekend i tyle. I sądzę, że wiele kobiet tak robi i statystyki ich nie obejmują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

No widzisz, Tobie się wydaje tak a mi się wydaje inaczej. Ja bym się nie szarpał z policją, nie szukał szpitala i nie prosił lekarzy. Pojechałbym na przedłużony weekend i tyle. I sądzę, że wiele kobiet tak robi i statystyki ich nie obejmują. 

Nie masz zielonego pojęcia co byś zrobił jakbyś został zgwałcony, więc skończ pi*****ić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał(a):

Zdajesz sobie sprawę, że zbieżność nazwisk nie oznacza rodziny? 

Ja bym szukał raczej w tym, że ojciec kierowcy ma firmę wartą setki milionów, a nie to, że jakiś sierżant ma podobne nazwisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, josephnba napisał(a):

Pokaż lepsze 

Jak mam ci pokazać coś czego nie ma? Mam ci teraz szacować aborcyjne podziemie w Polsce albo jeszcze lepiej poza granicami Polski? 

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Zdajesz sobie sprawę, że zbieżność nazwisk nie oznacza rodziny? 

Ja bym szukał raczej w tym, że ojciec kierowcy ma firmę wartą setki milionów, a nie to, że jakiś sierżant ma podobne nazwisko 

W komentarzach masz info, że ten od firmy i ten z policji to bracia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.