Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Sebastian napisał(a):

A mnie takie rzeczy wkurwiają tak samo. I tu k**** i złodzieje i tu k**** i złodzieje. U mnie wkurw na takie rzeczy nie zależy od barw klubowych - w przeciwieństwie do Twojego przypadku, ale też wielu innych tutaj.

Albo macie moralność albo jej nie macie i jesteście tacy sami jak Ci z artykuły który wkleiłeś.  

Ja widzę zasadniczą różnicę, którą już tu julek próbował wyjaśnić.

W 1 przypadku mamy aferę związaną z nielegalnym przerzucaniem ludzi z Indii do USA za łapówki. W momencie opublikowania tych informacji przez onet wiemy, że to służby wykryły nieprawidłowości, że główny organizator tego procederu został aresztowany już w kwietniu, kolejna 6 osób straciło pracę i toczy się przeciwko nim postępowanie. Ponadto ich bezpośredni przełożony wyleciał z roboty i został wyrzucony z listy wyborczej, nie w reakcji na materiał onetu, tylko znacznie wcześniej. k**** i złodzieje trafiają się wszędzie - mnie interesuje w jaki sposób i kiedy zostają wyciągnięte wobec nich konsekwencje. 

W 2 przypadku mamy dziennikarza, któremu zaoferowano stanowisko, do którego nie ma żadnych kwalifikacji, wprost pisząc że będzie je zajmował fikcyjnie, oferując mu roczną pensję na poziomie 450 tysięcy złotych z naruszeniem prawa. Wszystko działo się za zgodą prezydenta jednego z największych miast w Polsce, a w zamian dziennikarz miał przestać pisać o przestępstwach, które ów prezydent popełnia. Do tej pory nie wyciągnięto żadnych konsekwencji wobec nikogo i z pewnością nie zostaną one wyciągnięte. Dla mnie różnica jest olbrzymia.

2 minuty temu, julekstep napisał(a):

Imho PiS zrobił dużo sporo gorszych rzeczy niż odwołanie z funkcji i wykluczenie ze swoich list kolesia zamieszanego w ostatnią aferkę lol

Jakiś łepek urzędnik bierze łapówki - afera PIS, policjant komuś wpierdoli na jakimś strajku - afera PIS, kierowca wjedzie w jakiś złom na drodze - afera PIS. I tak się to kręci.

Z drugiej strony nikt już nie pamięta o Drzewiecki, Chlebowskim, czy Nowaku, którzy byli ministrami, a nie członkami młodzieżówki z Buska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał(a):

Imho PiS zrobił dużo sporo gorszych rzeczy niż odwołanie z funkcji i wykluczenie ze swoich list kolesia zamieszanego w ostatnią aferkę lol

Przyjacielu, chodzi tylko o argumentację :) Przecież, RA nie głosował na tego holenderskiego kolesia. Nie wiedział nawet o jego istnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Przyjacielu, chodzi tylko o argumentację :) Przecież, RA nie głosował na tego holenderskiego kolesia. Nie wiedział nawet o jego istnieniu.

Yup jakby typ był jakims realnym zagrożeniem dla Polaków w Holandii, czy gdziekolwiek, pewnie bym go chociaż znał, a jak szukałem coś o Geercie i jego nienawiści do Polaków to wyskoczyły mi same artykuły z 2012 roku, takim jest on zagrożeniem dla Polaków właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Przyjacielu, chodzi tylko o argumentację :) Przecież, RA nie głosował na tego holenderskiego kolesia. Nie wiedział nawet o jego istnieniu.

czyli nie wiedział o istnieniu polityka aktywnego od 25 lat i budującego swoje (dwucyfrowe) poparcie na nienawiści do m.in osób takich jak on -> w miejscu w którym aktualnie mieszka

a wie o istnieniu cwaniaka-przestępcy/nicponia (zależy od narracji), który w ostatnich wyborach dostał się pierwszy raz do sejmu (uzyskując 6k głosów) i już go praktycznie nie ma w polityce -> w miejscu w którym planuje mieszkać za x czasu

 

mkay

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, julekstep napisał(a):

Imho PiS zrobił dużo sporo gorszych rzeczy niż odwołanie z funkcji i wykluczenie ze swoich list kolesia zamieszanego w ostatnią aferkę lol

Fakt 

Oddali uczniów Czarnkowi, wcześniej Giertychowi

Oddali specsluzby niekonstytucyjne ulaskawonemu przestępcy 

Oddali TK dwójce czynnych komunistów z czasów PRL 

Kupili od handlarza bronią repsirstory, a dokładniej to zapłacili za nie i nie dostali

Kupili maseczki bez atestów płacąc za to 3x więcej niż powinni 

 

 

Żadna z tych afer nie skłoniła was drodzy forumowicze do refleksji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał(a):

Żadna z tych afer nie skłoniła was drodzy forumowicze do refleksji 

Przecież refleksja tu jest dość niezmienna od kilku lat:

"Aktualną antypisowską opozycję Jarek sam sobie wymyślił bo inaczej nie da się wytłumaczyć tego jak c***owi są, że PiS mimo robienia masy rzeczy źle wciąż dla wielu jest najlepszą opcją" - czy przypadkiem sam nie pisałeś ostatnio że nie ma na kogo głosować?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał(a):

Przecież refleksja tu jest dość niezmienna od kilku lat:

"Aktualną antypisowską opozycję Jarek sam sobie wymyślił bo inaczej nie da się wytłumaczyć tego jak c***owi są, że PiS mimo robienia masy rzeczy źle wciąż dla wielu jest najlepszą opcją" - czy przypadkiem sam nie pisałeś ostatnio że nie ma na kogo głosować?

Tylko że ja nie splycam bezrefleksyjnie afer na szczytach władzy i nie przymykam oczu na przestępstwa i niemoralne zachowania polityków 

Ty piszesz 36 osób? Phi Też mi afera 

Fluber pisze wolę żeby kupili od handlarza bronią byle kupili 

Rappar pisze jedna zgwałcona dziewczynka to nie problem zeby wczoraj dodac że lepsze takie afery i przestępstwa niż "aktywiczsze"

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał(a):

Tylko że ja nie splycam bezrefleksyjnie afer na szczytach władzy i nie przymykam oczu na przestępstwa i niemoralne zachowania polityków 

Ty piszesz 36 osób? Phi Też mi afera 

Fluber pisze wolę żeby kupili od handlarza bronią byle kupili 

Rappar pisze jedna zgwałcona dziewczynka to nie problem zeby wczoraj dodac że lepsze takie afery i przestępstwa niż "aktywiczsze"

Ty za to przeżywasz Jolę Rosiak i sałatkę Krysi :)

można tak można siak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał(a):

Nic nie zmienia.

Warto jednak pamiętać że randomowy urzędnik mniej reprezentuje PiS niż platformerski minister reprezentował platforme

 

Wiceminister w resorcie to randomowy urzędnik? 

Kaczyński to jest wiceminister i to w dodatku od c*** wie czego 

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

Ty za to przeżywasz Jolę Rosiak i sałatkę Krysi :)

można tak można siak

Tak ja przeżywam że nie wspomniałem o niej od 4 lat. Ty ja przywołaleś do tablicy i próbujesz równać dwie tak równe kwestie wmawiając mi że coś przeżywam 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Nie, gościu który organizował proceder i został aresztowany to randomowy urzędnik.

Wawrzyk poleciał bo był jego przełożonym a nie dlatego że przemycał ludzi 

Niewinny 

Dzięki za wyjaśnienie 

Ty zdaje się nie kumasz że ludzi nie oburza byle urzedas co skala bezkarności i pogardy 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, julekstep napisał(a):

czyli nie wiedział o istnieniu polityka aktywnego od 25 lat i budującego swoje (dwucyfrowe) poparcie na nienawiści do m.in osób takich jak on -> w miejscu w którym aktualnie mieszka

a wie o istnieniu cwaniaka-przestępcy/nicponia (zależy od narracji), który w ostatnich wyborach dostał się pierwszy raz do sejmu (uzyskując 6k głosów) i już go praktycznie nie ma w polityce -> w miejscu w którym planuje mieszkać za x czasu

 

mkay

nie „takich jak on” bo Geert Wilders ma pretensje do tej części imigrantów, która nie przestrzega prawa i sprawia problemy w jego kraju, on nie ma nic przeciwko imigrantom, którzy nie sprawiają problemów z tego co wyczytałem, tylko postuluje o to by zabierać prawa do pobytu, czy podwójne obywatelstwa ludziom, którzy mają problemy z prawem i kulturą holenderską. Ja do takich osób nie należę, więc nie czuje zagrożenia z jego strony. 
 

Błędny wniosek, o istnieniu cwaniaka z PiS dowiedziałem się dzięki linkowi od @Reikai więc nie wyciągaj sobie swoich wniosków z dupy. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zdaje się nie rozumiesz że ludzi obuza

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał(a):

nie „takich jak on” bo Geert Wilders ma pretensje do tej części imigrantów, która nie przestrzega prawa i sprawia problemy w jego kraju, on nie ma nic przeciwko imigrantom, którzy nie sprawiają problemów z tego co wyczytałem, tylko postuluje o to by zabierać prawa do pobytu, czy podwójne obywatelstwa ludziom, którzy mają problemy z prawem i kulturą holenderską. Ja do takich osób nie należę, więc nie czuje zagrożenia z jego strony. 
 

Błędny wniosek, o istnieniu cwaniaka z PiS dowiedziałem się dzięki linkowi od @Reikai więc nie wyciągaj sobie swoich wniosków z dupy. 

Julek dużo zeczy wyciąga z dupy jak nie wie co napisać a udawanie głupka nie działa 

*sałatka komunistki z TK np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, josephnba napisał(a):

Tak ja przeżywam że nie wspomniałem o niej od 4 lat. Ty ja przywilaleś do tablicy i próbujesz równać dwie tak równe kwestie 

fakt - powinienem napisać przeżywałeś (przynajmniej jeśli chodzi o Jolkę bo Krysie to tu i ówdzie ciągle przywołujesz :))

teraz ci serwują nowe 'afery' więc przeżywasz Wawrzyka

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Przecież 7 osób na zarzuty, główny podejrzany został aresztowany w kwietniu - jaka bezkarność masz w tym przypadku na myśli?

NALEŻY ROZWIĄZAĆ PIS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.