Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, julekstep napisał(a):

a to muszę to znać żeby widzieć że jego partia od 2010 zdobywa regularnie 10-15% w wyborach do ichniejszgo sejmu i z tego wywnioskować że to troszkę bardziej mainstreamowy polityk niż Korwin?

Podsumowujac

1. Wladza w polsce, kraju w którym żyjesz (ja żyłem i docelowo chciałbym kiedys wrocic) robi jakieś kolejne machlojki i przestępstwa, ty reagujesz na to „meeeh, to popierdolka a nie afera” 

2. ja wytykam twoja postawę i oceniam jako żałosna 

3. Oczekujesz żebym ci wskazywał jak masz na to reagować, ale grzecznie Ci mowie ze to przecież twoje postrzeganie świata i ja nie zamierzam z siebie robić jakiegoś autorytetu i mogę coś co mi się nie podoba najwyżej wyśmiać. 

3. Nie spodziewajac się takiej odpowiedzi i nie wiedzac juz co powiedziec, byle by tylko mieć ostatnie słowo - wyjezdzasz z jakims holenderskim klaunem, który ma Korwinowskie poglady, nigdy nie był w rządzie, nie byl w koalicji rządzącej w parlamencie, wiec nie mial raczej nigdy realnego wpływu na prawa w Holandii. No, ale jego partia ma jakieś dwa razy większe poparcie niż partie korwina, wiec sugerujesz mi, że przecież to on jest zagrożeniem większym dla Polski i polaków, niż kryminaliści z obecnego rządu Polski?

I to tylko dlatego, że mieszkam w Holandii a gość 12 lat temu coś powiedział złego o polskich imigrantach (de facto w sumie trochę prawdę, bo do Holandii polskie elity raczej na ogol nie przyjeżdzają) - i to ma być dla mnie większym zagrożeniem niż kradnący gdzie się da, nawet na pieprzonych wizach rząd  polski ? 

 

Ja generalnie olewam moczem politykę, bo się nie chce wkurwiać na to, nie jestem wiec autorytetem i żadnym przykładem, a na politykę w holandii to już totalnie sram, jestem tu tylko imigrantem, który chce się dorobić i mówi nara w odpowiednim momencie. jeśli już kiedys zmienię podejscie do polityki i będę chciał mieć jakiś wpływ na nią, to raczej w Polsce a nie tutaj.

Kończąc temat. Bardziej niż ta jakaś kolejna afera boli mnie jednak podejście społeczeństwa do takich tematów i totalna znieczulica. Po prostu przyzwyczaili wszystkich do bycia dymanym w kakao i każdy to akceptuje jak dzień powszedni. Smiejemy sie z rosji a tu wcale nie jest lepiej. Z tego co kojarzę, słucham w radiu jak jade do pracy - akurat w Holandii jak są jakieś korupcyjne aferki to stołki lecą szybciuteńko i ci ludzie znikają, choć był tez duży wyjątek z premierem Rutte ostatnio, gdzie pozwolili mu prowadzić dalej rząd po ujawnieniu jakichś afer ze względu na Covid i kryzys na świecie, aby nie robić zamieszania w jego trakcie, ale teraz jak już się uspokoiło to sam się podał do dymisji. Wyobrażasz sobie któregoś z naszych asów typu Morawiecki, że sam się podaje do dymisji ze wzgledu na jakaś aferę ? Bo ja nie. 
 

Ostatnie słowo jak zwykle należy do Ciebie błazenku, wiec dawaj teraz jakiś chytry komentarz, wyrwij coś tam z kontekstu, rzuć jedno zdanko, wstaw pare serduszek, jakieś wykrzyczniczki i kończymy już tą jakże fascynująca debatę o Geert Wilders z mainstreamu, który „jawnie jebie Polaków” i jest dla nas zagrożeniem większym, niż przestępcy z obecnego rzadu Polski, bo 12 lat temu jako przykład złych imigrantów wskazał Polaków i powiedział ze polscy imigranci to pijacy i złodzieje. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

no mordko, zaskoczyłeś mnie prawie tak jak teraz dając dwa razy pod rząd 'trójkę'!

Rzeczywiście, miała byc czwórka, no to wygrałeś mordko, rzeczywiście nie ma co robić afery z tych wiz i w ogóle, grunt to podchodzić do tego z humorem jak julekstep! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

No, ale jego partia ma jakieś dwa razy większe poparcie niż partie korwina

bardziej jakieś pięć razy

7 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Rzeczywiście, miała byc czwórka, no to wygrałeś mordko, rzeczywiście nie ma co robić afery z tych wiz i w ogóle, grunt to podchodzić do tego z humorem jak julekstep! 

nie no wiadomka, lepiej pisać teksty w stylu:

8 godzin temu, Reikai napisał(a):

Jak po tej aferze nie upadna, to niestety Stonoga mial 100% racji. Sami zaslugujemy na bycie jebanym :) 

 

12 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Smiejemy sie z rosji a tu wcale nie jest lepiej.

masz rację!

12 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

akurat w Holandii jak są jakieś korupcyjne aferki to stołki lecą szybciuteńko i ci ludzie znikają

o!

to tak samo jak w tym przypadku

12 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

I to tylko dlatego, że mieszkam w Holandii a gość 12 lat temu coś powiedział złego o polskich imigrantach (de facto w sumie trochę prawdę, bo do Holandii polskie elity raczej na ogol nie przyjeżdzają) - i to ma być dla mnie większym zagrożeniem niż kradnący gdzie się da, nawet na pieprzonych wizach rząd  polski ? 

Strzelam mimo wszystko że to że w Holandii partia, która jawnie nawołuje do nienawiści do Polaków, ma od lat dwucyfrowe poparcie wśród głosujących jest dla Ciebie ciut większym zagrożeniem niż 'afera wizowa' :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał(a):

bardziej jakieś pięć razy

Nie wiem, ustaliliśmy juz przecież -  to ty jesteś tu ekspertem od wyborów parlamentarnych w Holandii, nie ja :) Ale to Ty napisales ze Geert ma poparcie 10-15%. A realnie to partie korwina maja te 5-8% od prawie dziesieciu lat( bo przecież przed ta kadencja w sejmie od 2019 roku weszli tez do europarlamentu wiec takie poparcie conajmniej 5% maja już dłużej niż jedna kadencje sejmu). 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Rzeczywiście, miała byc czwórka, no to wygrałeś mordko, rzeczywiście nie ma co robić afery z tych wiz i w ogóle, grunt to podchodzić do tego z humorem jak julekstep! 

Mnie bardziej wkurwiają takie rzeczy niż faktyczne udaremnienie przemytu i zajęcie się przestępcami przez prokuraturę plus dymisja przełożonego głównego sprawcy przestepstw:

https://x.com/MarcinTorz/status/1702039186960765053?s=20

Bo nikt nie zrobi z tego afery, nikt nie wyciągnie odpowiedzialności, a efekt skali w samorządach jest nieporównywalnie większy.

https://x.com/MarcinTorz/status/1702240700945883440?s=20

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ostatnie słowo jak zwykle należy do Ciebie błazenku, wiec dawaj teraz jakiś chytry komentarz, wyrwij coś tam z kontekstu, rzuć jedno zdanko, wstaw pare serduszek, jakieś wykrzyczniczki i kończymy już tą jakże fascynująca debatę o Geert Wilders z mainstreamu, który „jawnie jebie Polaków” i jest dla nas zagrożeniem większym, niż przestępcy z obecnego rzadu Polski, bo 12 lat temu jako przykład złych imigrantów wskazał Polaków i powiedział ze polscy imigranci to pijacy i złodzieje. 

Szkoda, że kończysz temat, myślałem, że zaczniesz organizować kolejną zbiórkę na forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Nie wiem, przecież to ty jesteś tu ekspertem od wyborów parlamentarnych w Holandii, nie ja :) Ale to Ty napisales ze Geert ma poparcie 10-15%. A realnie to partie korwina maja te 5-8% od prawie dziesieciu lat( bo przecież przed ta kadencja w sejmie od 2019 roku weszli tez do europarlamentu wiec takie poparcie koploper 5% maja już dłużej niż jedna kadencje sejmu). 

absolutny rekord partii Korwina w wyborach parlamentarnych to 4,76% (KORWIN 2015) no i Konfa 2019 z 6,81%, ale tam to on był już mocno drugoplanowy (nawet 'KORWIN' z nazwy przed wyborami wywalili)

średnio byłoby to ze 2, może 2,5%

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał(a):

Szkoda, że kończysz temat, myślałem, że zaczniesz organizować kolejną zbiórkę na forum :(

Ee? Zacząłeś ze mną w pyskówki, choć niczym cie nie sprowokowałem,  w jeden dzień dyskusji ze mną straciłeś 500€, zrobiłeś z siebie klauna i hipokrytę, ale widzę, ze w swojej głowie i tak wygrałeś bo nikt się nie zrzucił na bana? 
 

Ciekawe… czy brak wpłat na bana, to bardziej z szacunku do ciebie i tego jak ważny jesteś, czy z tego ze zapewniasz im cringe content i darmową rozrywkę każdego dnia? He? Bycie forumowym Najmanem to dla ciebie powod do dumy? 

14 minut temu, julekstep napisał(a):

absolutny rekord partii Korwina w wyborach parlamentarnych to 4,76% (KORWIN 2015) no i Konfa 2019 z 6,81%, ale tam to on był już mocno drugoplanowy (nawet 'KORWIN' z nazwy przed wyborami wywalili)

średnio byłoby to ze 2, może 2,5%

Wszedł tez do europarlamentu, wydaje mi się ze od 10 lat ma te ~5% choć racja, teraz to bardziej młodzież przejęła władze w partii, no ale to on był ich guru i nauczycielem, czyż nie ? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ee? Zacząłeś ze mną w pyskówki, choć niczym cie nie sprowokowałem,  w jeden dzień dyskusji ze mną straciłeś 500€, zrobiłeś z siebie klauna i hipokrytę, ale widzę, ze w swojej głowie i tak wygrałeś bo nikt się nie zrzucił na bana? 

Nic nie straciłem, nie uważam pieniędzy wpłacanych na cele charytatywne za stracone, od tego zacznijmy

6 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ciekawe… czy brak wpłat na bana, to bardziej z szacunku do ciebie i tego jak ważny jesteś, czy z tego ze zapewniasz im cringe content i darmową rozrywkę każdego dnia? He? Bycie forumowym Najmanem to dla ciebie powod do dumy? 

Biorąc pod uwagę, że ja z forumowiczami piję wódkę, a Ty się bawisz w Harry'ego Pottera w Holandii, zostawię odpowiedz na to pytanie Twojej wyobraźni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Wszedł tez do europarlamentu, wydaje mi się ze od 10 lat ma te ~5% choć racja, teraz to bardziej młodzież przejęła władze w partii, no ale to on był ich guru i nauczycielem, czyż nie ? 

raczej ta 'młodzież' wykorzystała jego rozpoznawalność (bo to temu że był najbardziej rozpoznawalnym spośród politycznych memów nie da się zaprzeczyć) i stopniowo odsuwała (już przed samymi wyborami zmieniając nazwę partii, żeby nie była kojarzona jednoznacznie z Korwinem)

bo raczej guru dla narodowców w stylu Bosaka czy Winnickiego to nigdy nie był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał(a):

Mnie bardziej wkurwiają takie rzeczy niż faktyczne udaremnienie przemytu i zajęcie się przestępcami przez prokuraturę plus dymisja przełożonego głównego sprawcy przestepstw:

https://x.com/MarcinTorz/status/1702039186960765053?s=20

Bo nikt nie zrobi z tego afery, nikt nie wyciągnie odpowiedzialności, a efekt skali w samorządach jest nieporównywalnie większy.

https://x.com/MarcinTorz/status/1702240700945883440?s=20

A mnie takie rzeczy wkurwiają tak samo. I tu k**** i złodzieje i tu k**** i złodzieje. U mnie wkurw na takie rzeczy nie zależy od barw klubowych - w przeciwieństwie do Twojego przypadku, ale też wielu innych tutaj.

Albo macie moralność albo jej nie macie i jesteście tacy sami jak Ci z artykuły który wkleiłeś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RappaR napisał(a):

PiS mimo wszystko gwarantuje pewnego rodzaju "normalność". Serio wolę dowolną liczbę afer w celu opóźnienia przeprogramowywania społeczeństwa w stylu aktywiszcze i zabrania mi chociażby głupich burgerów. 

ale prucia w zad zabraniają co powinno ci mocno doskwierać 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.