Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, julekstep napisał(a):

przeciez z artykulu wynika ze to polscy dyplomaci (czyli element systemu urzedniczego) dowiedziawszy sie o nowej siatce przerzutu dali amerykanom cynk do sprawdzenia tej 36 grupki (wczesniej nie zgadzajac sie - mimo naciskow- na puszczenie kolejnej partii)

info (choć jeszcze bez nazwiska) od USA było w grudniu, dyplomaci na miejscu zaczęli się burzyć kwiecień-maj. w międzyczasie był też audyt z MSZ. tak więc przez kilka miesięcy PiS nic nie zrobiło, mimo że miało wiedzę.

Cytat

 

To właśnie amerykańskie służby ostrzegły polskie władze o kanale przerzutowym nielegalnych imigrantów, który stworzyli ludzie Wawrzyka

(...)

W połowie grudnia ub.r. MSZ wysyła do placówek w Indiach kolejny e-mail. (...) Tym razem konsulowie nie wytrzymują. Osobiście pojawiają się na rozmowach wizowych

Gdy wśród składających wnioski wizowe rozchodzi się informacja, że konsulowie sprawdzają ich związki z produkcją filmową, reszta ekipy ucieka. Ale gdy konsulowie wyjeżdżają do Mumbaju po kilku rozmowach, "filmowcy Wawrzyka" jak gdyby nigdy nic wracają do punktu firmy VFS, by złożyć aplikacje. Wkrótce wpływają one do konsulatu. Decyzja polskich dyplomatów może być tylko jedna — odmowy. I wtedy znów zaczyna się presja ze strony MSZ i Kobosa.

(...)

Placówka informuje o wszystkim centralę MSZ. (to było ~pół roku temu i MSZ nic nie zrobiło)

(...)

W tym samym czasie [ciągle okolice grudnia] nieformalnymi kanałami polscy dyplomaci dostają od Amerykanów informację o nowym kanale przerzutu imigrantów z Indii przez Europę do USA.

(...)

Jednocześnie do konsulatu w Mumbaju w nadzwyczajnym trybie przyjeżdża zastępca dyrektora MSZ-owskiego Biura Prawnego i Zarządzania Zgodnością Paweł Majewski. To wizytacja na polecenie Wawrzyka w celu wywarcia presji na konsulach. W gmachu MSZ na ul. Szucha w Warszawie Majewski nazywany jest "cynglem Wawrzyka".

Jego wizyta niewiele jednak zmienia — konsulowie wszystkie odwołania odrzucają.

Ale to jeszcze nie koniec historii. Wkrótce po wyjeździe Majewskiego z niezaplanowaną wizytą do konsulatu w Mumbaju przylatuje zespół kontrolerów Biura Kontroli i Audytu MSZ. To złożona z doświadczonych dyplomatów, urzędników i ludzi służb specjalnych komórka, której celem jest tropienie nieprawidłowości w ministerstwie. W tym czasie wszyscy w MSZ wiedzą już, że w Mumbaju dzieją się dziwne rzeczy.

(...)

Prawie 40-dniowa kontrola nie daje żadnych negatywnych rezultatów. Wręcz przeciwnie — raport z kontroli wskazuje na to, że konsulowie działali zgodnie z prawem. Kontrolerzy kwestionują za to wnioski wizowe "filmowców Wawrzyka".

(...)

Walcząc z konsulatem w Mumbaju, ludzie Wawrzyka wciąż słali do innych ambasad i konsulatów w Azji i Afryce listy z osobami do sprowadzenia do Polski. Każdy email to setki nazwisk. Do wolty dochodzi kilka dni po zakończeniu pracy zespołu Biura Kontroli i Audytu. Według naszych ustaleń stało się tak, bo w kwietniu CBA zainteresowało się Edgarem Kobosem.

(...)

W tym czasie Amerykanie informują, że 21 z 36 "filmowców Wawrzyka", którzy mieli kręcić w Polsce film, znalazło się w Meksyku. — Wtedy stało się jasne, że otoczenie Wawrzyka korzystając z jego pozycji, chciało stworzyć nowy, bollywoodzki kanał przerzutu Hindusów do USA przez Europę z wykorzystaniem naszych wiz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał(a):

Szkoda, że opozycja dużo, ale to dużo bardziej i silniej walczy o to, by nie było dla nich alternatywy. Tutaj każdego pisowca głos jest w każdej chwili do wzięcia, byleby nie trzeba było głosować na aktywiszcze

Yes, co racja to racja, but still… żenujące są po prostu te reakcje niektórych tu ludzi i tylko do tego tu pije. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Yes, co racja to racja, but still… żenujące są po prostu te reakcje niektórych tu ludzi i tylko do tego tu pije. 

PiS mimo wszystko gwarantuje pewnego rodzaju "normalność". Serio wolę dowolną liczbę afer w celu opóźnienia przeprogramowywania społeczeństwa w stylu aktywiszcze i zabrania mi chociażby głupich burgerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lorak napisał(a):

?

piszesz:

"dyplomaci na miejscu zaczęli się burzyć kwiecień-maj"

żeby zaraz wrzucić cytat:

"W połowie grudnia ub.r. MSZ wysyła do placówek w Indiach kolejny e-mail. (...) Tym razem konsulowie nie wytrzymują."

dodatkowo audyt MZS był już po tym jak polscy dyplomaci dali cynk amerykanom (a nie 'w międzyczasie' jak piszesz) -> i nomen omen audyt mimo złych (domyślnie) intencji zlecającego zadziałał prawidłowo

 

tu serio wygląda (czytając tylko to co na onecie, nie mam czasu żeby czytać 10ciu innych źródeł) na to że jedna osoba na stanowisku (+ jakajś grupa z 'otoczenia' tej osoby) próbowała chachmęcić ale system jako całość zadziałał prawidłowo

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

Yes, co racja to racja, but still… żenujące są po prostu te reakcje niektórych tu ludzi i tylko do tego tu pije. 

jakich reakcji oczekujesz?

tak żeby nie było żenująco

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

PiS mimo wszystko gwarantuje pewnego rodzaju "normalność". Serio wolę dowolną liczbę afer w celu opóźnienia przeprogramowywania społeczeństwa w stylu aktywiszcze i zabrania mi chociażby głupich burgerów. 

Pachnie jak straszenie gumą turbo, dziurą ozonową, islamem i co tam było przez ostatnie 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, julekstep napisał(a):

akich reakcji oczekujesz?

tak żeby nie było żenująco

myślę że bardzo duży jest zakres lepszych reakcji na takie coś niż „ meeh, miała być gruba afera, a to jakas tam popierdółka, co to te 36 osób tylko?”. Wytęż sam umysł i wpadnij na to sam co mogłoby być lepsze, ja nie będę Ci przecież mówił jak masz żyć i postrzegać świat, ale pozwól jedynie, że zachowam sobie prawo do wyśmiania takiej żałosnej moim zdaniem reakcji :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał(a):

Pachnie jak straszenie gumą turbo, dziurą ozonową, islamem i co tam było przez ostatnie 20 lat.

No. 

Urojone jak zwolnienie z pracy za hasło White lives matter czy zablokowanie konta bankowego za sprzeciw rządowi 

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał(a):

myślę że bardzo duży jest zakres lepszych reakcji na takie coś niż „ meeh, miała być gruba afera, a to jakas tam popierdółka, co to te 36 osób tylko?”. Wytęż sam umysł i wpadnij na to sam co mogłoby być lepsze, ja nie będę Ci przecież mówił jak masz żyć i postrzegać świat, ale pozwól jedynie, że zachowam sobie prawo do wyśmiania takiej żałosnej moim zdaniem reakcji :) 

 

Czyli? 

Pezesadzili, czas być aktywiszczem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

myślę że bardzo duży jest zakres lepszych reakcji na takie coś niż „ meeh, miała być gruba afera, a to jakas tam popierdółka, co to te 36 osób tylko?”. Wytęż sam umysł i wpadnij na to sam co mogłoby być lepsze, ja nie będę Ci przecież mówił jak masz żyć i postrzegać świat, ale pozwól jedynie, że zachowam sobie prawo do wyśmiania takiej żałosnej moim zdaniem reakcji :) 

no liczyłem na jakąś wskazówkę :( 

Jak Ty np. oprotestowujesz przysłowiowego Wildersa (który z tego co widzę ciągle siedzi w politycznym mainstreamie Holandii i na którego wypłaty ciągle idą Twoje podatki)?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

no liczyłem na jakąś wskazówkę :( 

Jak Ty np. oprotestowujesz przysłowiowego Wildersa (który z tego co widzę ciągle siedzi w politycznym mainstreamie Holandii i na którego wypłaty ciągle idą Twoje podatki)?

Ale już Ci napisałem, jak nie chcesz żebym Cie wyśmiewał to wpadnij sam na to i mnie nie wciągaj w swoje bagienko, plz, bo nie mam na to czasu :) stwierdziłem, że to żenująca postawa i jak się nie zgadzasz to trudno, akceptuj tyle afer ile zdołasz lub reaguj na nie jak sobie chcesz, ale ja też nie omieszkam tego skomentować jak mi się coś nie spodoba :)

A podatki płacę na wiele rzeczy, na które bym nie płacił jakby mi ktoś dał możliwość wyboru i jakiś Wilders jest raczej daleko na liście moich zmartwień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał(a):

i jakiś Wilders jest raczej daleko na liście moich zmartwień. 

czyli Ciebie nie martwi że w kraju w którym mieszkasz kolo jawnie jebiący Polaków jest od 25 lat w politycznym mainstreamie

ale ja mam się martwić że kolo którego właśnie wyjebali z polityki przez ostatnie pół roku był zamieszany w aferę z wizami

 

czaję! dzięki za feedback! ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, julekstep napisał(a):

piszesz:

"dyplomaci na miejscu zaczęli się burzyć kwiecień-maj"

żeby zaraz wrzucić cytat:

"W połowie grudnia ub.r. MSZ wysyła do placówek w Indiach kolejny e-mail. (...) Tym razem konsulowie nie wytrzymują."

najwyraźniej wprowadziłem cię w błąd tym cytatem, bo oryginalnego tekstu nie przeczytałeś ; ] ale MSZ tutaj odnosi się do Wawrzyka:

Cytat

W połowie grudnia ub.r. MSZ wysyła do placówek w Indiach kolejny e-mail. Tym razem zgłoszona zostaje kolejna grupa około stu Hindusów, którzy rzecz jasna mają w Polsce kręcić kolejny film.

tak więc na podstawie onetowego tekstu chronologia jest taka, jaką podałem.

natomiast czy system zadziałał prawidłowo, to zależy od skali - ale skoro w grę wchodziły grupy jak wyżej (~100 osób) i trwało to miesiącami (czy nawet ponad rok?), to coś jest nie tak. do tego tak czy inaczej wykorzystywali dziurę w systemie, aby zajmować miejsca w kolejce.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2023 o 17:59, josephnba napisał(a):

Kaczyński jest chory na władzę i pójdzie z każdym byle tę władzę mieć 

Giertych, Lepper, Ziobro 

Dlaczego więc nie Bosak, Winnicki. Metzen?

Bo Bosak Winnicki i Mentzen nie są zainteresowani taką koalicją, zupełnie inną drogę wybrali. Moim zdaniem nie uda im się, ale niech próbują. 

6 godzin temu, Koelner napisał(a):

o 36 osób tyle dymu?

Myślę, że bardziej o zasady. Człowiek z mentalnością przestępcy na szczytach władzy to niby nie nowość - ale jednak w każdym normalnym kraju w takim przypadku jego szef właśnie żegnałby się z posadą. Ale nie w państwie PiS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał(a):

Myślę, że bardziej o zasady. Człowiek z mentalnością przestępcy na szczytach władzy to niby nie nowość - ale jednak w każdym normalnym kraju w takim przypadku jego szef właśnie żegnałby się z posadą. Ale nie w państwie PiS. 

takie im stawiamy poprzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, julekstep napisał(a):

czyli Ciebie nie martwi że w kraju w którym mieszkasz kolo jawnie jebiący Polaków jest od 25 lat w politycznym mainstreamie

ale ja mam się martwić że kolo którego właśnie wyjebali z polityki przez ostatnie pół roku był zamieszany w aferę z wizami

 

czaję! dzięki za feedback! ❤️ 

Ojp, ten kolo to jakiś holenderski odpowiednik korwina, wiecznie w opozycji, populista i radykalsta, z tego co widzę jak o nim czytam to  jebie raczej islam i marokanców, z tego co wyskoczyło w google to ostatnio coś mówił o Polakach w 2012 roku, bitch please, nie mam serio czasu na takie błazenady, muszę oglądać Obywatela :) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

PiS mimo wszystko gwarantuje pewnego rodzaju "normalność". Serio wolę dowolną liczbę afer w celu opóźnienia przeprogramowywania społeczeństwa w stylu aktywiszcze i zabrania mi chociażby głupich burgerów. 

Gruby mindfuck.

Ciebie to kto przeprogramowal? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał(a):

a to Korwin jest od ćwierć wieku bez przerwy w sejmie?

1. Nigdy nie był w rządzie, wiec na moje jest jakims opozycjonistą z zawodu

2. Jak jesteś takim ekspertem parlamentu holenderskiego to powiedz nam jeszcze czy znasz w ogóle zasady wejścia do ichniejszego parlamentu, jakie są progi wyborcze i zasady uzyskiwania mandatów, skoro już sugerujesz jakieś większe sukcesy i poparcie od Korwina  Mikke. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

2. Jak jesteś takim ekspertem parlamentu holenderskiego to powiedz nam jeszcze czy znasz w ogóle zasady wejścia do ichniejszego parlamentu, jakie są progi wyborcze i zasady uzyskiwania mandatów, skoro już sugerujesz jakieś większe sukcesy i poparcie od Korwina  Mikke. 

a to muszę to znać żeby widzieć że jego partia od 2010 zdobywa regularnie 10-15% w wyborach do ichniejszgo sejmu i z tego wywnioskować że to troszkę bardziej mainstreamowy polityk niż Korwin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.