Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, ernie9005 napisał(a):

 

Kryminalizacja bedzie rozszerzona na przyklad o wykorzystanie osoby pod wplywem alkoholu, ktora nie stawia oporu albo o wykorzystanie osoby spiacej, ktore nie stanowi podstepu. 

No nie, to już jest spenalizowane w art. 198 k.k. jako stan bezbronności (osoby w stanie upojenia alkoholowego, bo trudno wyobrazić sobie karanie tylko dlatego że ktoś jest pod wpływem alkoholu) i jest karalne. 

Imho chodzi o coś innego, tj o sytuację kiedy kobieta zgody nie wyraża, ale nie dochodzi do wymienionych znamion. Co jest bez sensu, bo o ile na przemoc czy podstęp obiektywne dowody znaleźć można, o tyle tutaj to będzie słowo przeciwko słowu. I ogromne pole do fałszywych oskarżeń, czy to z zemsty czy z innych powodów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał(a):

https://x.com/Platforma_org/status/1701270255169925607?s=20 

Tego w 100 konkretach nie widziałem, a to gruba obietnica 

No ma być powrót do ryczałtu wiec pewnie o to chodzi. Ja bym chciał zobaczyć zestawienie jak im się te obietnice spinają z budżetem ale pewnie wyszłoby coś w rodzaju 

 

IMG_2436.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Myślicie że do wyborów będzie na stacjach paliw 5 z przodu?:)

I czy w grudniu będzie 8 z przodu?:)

Pierwsza odpowiedź: Tak, przed wyborami tak trzeba :)

Druga odpowiedź: Nie, bo wczesną wiosną mają być kolejne wybory samorządowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał(a):

Myślicie że do wyborów będzie na stacjach paliw 5 z przodu?:)

I czy w grudniu będzie 8 z przodu?:)

Wszystko jest możliwe .,Tym bardziej że PiS stać na subsydiowanie  paliw, bo mają i tak spore rezerwy z czasów kiedy sztucznie zawyżali ceny., Przed wyborami będzie więcej tego typu akcji. Na przykład laptopy-respiratory Cieszyńskiego nie trafiły do czwartoklasistów pierwszego ,ani czwartego września tak jak powinny, tylko dzieci dostaną prezent od wujka Kłameusza  bezpośrednio przed wyborami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

Myślicie że do wyborów będzie na stacjach paliw 5 z przodu?:)

I czy w grudniu będzie 8 z przodu?:)

Ktokolwiek bedzie rzadzil, czeka go sporo gimnastyki na pewno.

M2MyOTg5YlMsGzlnSE5vRm9DbT0OF2EQOFt1dkh6 

Najnowszy sondaz.

 

Cytat

 PiS zdobyłoby 187 mandatów. To złe wieści dla partii Jarosława Kaczyńskiego, bo w tej chwili ugrupowanie ma w swoim klubie parlamentarnym 227 posłów. Z takim wynikiem PiS nie miałoby szans na utworzenie samodzielnego rządu, bo większość bezwzględna to 231 głosów. Niewielką większość dawałaby dopiero koalicja z Konfederacją (49 mandatów). Taki rząd miałby 236 głosów w 460-osobowym Sejmie. W nowym Sejmie Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 152 mandaty - wynika z sondażu. Obecnie ma 129 posłów. Trzecia Droga może mieć 36 posłów, a Lewica 35. W wypadku tych partii koalicja w celu przejęcia władzy jest niemal pewna. - Tylko w momencie, kiedy trzy partie opozycyjne wejdą do Sejmu, będziemy współrządzili i opozycja będzie rządziła - mówił w poniedziałek w Szczecinie jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mayor napisał(a):

Wszystko jest możliwe .,Tym bardziej że PiS stać na subsydiowanie  paliw, bo mają i tak spore rezerwy z czasów kiedy sztucznie zawyżali ceny., Przed wyborami będzie więcej tego typu akcji. Na przykład laptopy-respiratory Cieszyńskiego nie trafiły do czwartoklasistów pierwszego ,ani czwartego września tak jak powinny, tylko dzieci dostaną prezent od wujka Kłameusza  bezpośrednio przed wyborami 

Tu akurat spierdolili dyrektorzy. U mnie w gminie tylko 2 szkoły nie dostały laptopów na początek roku - tylko tam gdzie dyrektorzy nie podpisali umow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jack napisał(a):

Sporo nas będą kosztować posady dla krewnych i znajomych polityków konfederacji 

Spokojnie 

Przecież rzad wprowadził ustawę walczącą z nepotyzmem! 

Ja jestem spokojny

Teraz, fluber napisał(a):

Tu akurat spierdolili dyrektorzy. U mnie w gminie tylko 2 szkoły nie dostały laptopów na początek roku - tylko tam gdzie dyrektorzy nie podpisali umow.

U mojego syna chyba też nie ma tych lapków. Wiedziałbym o tym chyba bo Antek właśnie zaczął czwartą klasę 

Może na jutrzejszym zebraniu coś będą o tym mówili to dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał(a):

 

U mojego syna chyba też nie ma tych lapków. Wiedziałbym o tym chyba bo Antek właśnie zaczął czwartą klasę 

Może na jutrzejszym zebraniu coś będą o tym mówili to dam znać 

Sprawdź sobie tu czy już odesłali dokumenty:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zachecamy-szkoly-do-odsylania-podpisanych-umow--bez-nich-nie-mozemy-przekazac-laptopow-czwartoklasistom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Mi to wisi czy będą czy nie, bo syn sobie na komputer odłożył i po komunii kupił ;)

Ja mam służbowego, żona też, a Maria ma zabawkowego 

 

All set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.