Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, fluber napisał(a):

Osoby zarabiające do 6000 brutto nie będą płacić podatku dochodowego, kwota wolna od podatku wzrośnie do 60 tysięcy.

Czy ja czegoś nie ogarniam czy oni się pierdolneli?

Do 5k brutto. Przynajmniej ostatnio jak sprawdzałem 5x12=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Reikai napisał(a):

Dopiero teraz zauważyłem.

Minimalny socjal w wysokości MINIMALNEJ KRAJOWEJ plus kwota wolna od podatku 60 tysięcy.

Teraz jest 1588 brutto.

Czyli z 1445 netto teraz na 4242 netto od stycznia!!!!!

Ich pojebało do reszty. 500 plus według nich spowodowało patologie, a oni chcą dawać teraz socjal w wysokości MINIMALNEJ KRAJOWEJ

@mayor czekam na komentarz.

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Do 5k brutto. Przynajmniej ostatnio jak sprawdzałem 5x12=60

Ale jak klikniesz link Reikaia to jest tam 6k brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał(a):

Ale jak klikniesz link Reikaia to jest tam 6k brutto.

faktycznie jest pewna nieścisłość do 6k brutto mają nie płacić dochodowego, a kwota wolna od podatku ma wynosić do 60k, pytać organizatorów tych konkretów, ale pewnie jak to mają w zwyczaju, nie mają zamiaru tego wprowadzać #3x15% więc nie sprawdzają szczegółów.

image.thumb.png.c42a61b18f7c5300a822b1858d07f2f7.png

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał(a):

faktycznie jest pewna nieścisłość do 6k brutto mają nie płacić dochodowego, a kwota wolna od podatku ma wynosić do 60k, pytać organizatorów tych konkretów, ale pewnie jak to mają w zwyczaju, nie mają zamiar tego wprowadzać #3x15% więc nie sprawdzają szczegółów.

image.thumb.png.c42a61b18f7c5300a822b1858d07f2f7.png

Emeryci będą płacić wyższe podatki niż pracujący;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał(a):

Emeryci będą płacić wyższe podatki niż pracujący;)

To tam pal licho.
Punkty 22,23,27,28,52,64,66,67 -> nie jestem prawnikiem, ale zastanawiam się czy z racji, że część KO działa w obecnych instytucjach państwowych, to czy w takim razie nie powinni odpowiadać karnie za niezawiadomienie o przestępstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, P_M napisał(a):

To tam pal licho.
Punkty 22,23,27,28,52,64,66,67 -> nie jestem prawnikiem, ale zastanawiam się czy z racji, że część KO działa w obecnych instytucjach państwowych, to czy w takim razie nie powinni odpowiadać karnie za niezawiadomienie o przestępstwie.

No ale sami piszą że odpolitycznia i uniezależnia prokuraturę i dopiero wtedy będą składać zawiadomienia. Najwyraźniej aktualna prokuratura się nie liczy.

Konkret 60 brzmi niepokojąco dwuznacznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jack mam coś dla ciebie 

Wskaż mi proszę z którą z tych wypowiedzi się utożsamiasz i dlaczego,  poglądy którego z czlonk(ów/iń/X) są ci najbliższe i na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach. Chętnie poczytam postulaty takie(go/j/X) homosapiens(a/i/X)

Uściśle że chodzi mi o wypowiedzi osób zawodowo zajmujących się polityką, nie zwykłych osób, które nie wiedzą czy penis to narząd męski czy też nie 

https://fb.watch/mYJ_6RClV4/

6 godzin temu, fluber napisał(a):

Emeryci będą płacić wyższe podatki niż pracujący;)

Wciąż nie rozumiem dlaczego emeryci mają płacić jakiekolwiek podatki od wypłat sfinansowanych z ich podatków 

 

Czemu każda kolejna władza nie rozwiąże raz na zawsze tego debilnego problemu? 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fluber napisał(a):

Dopiero teraz zauważyłem.

Minimalny socjal w wysokości MINIMALNEJ KRAJOWEJ plus kwota wolna od podatku 60 tysięcy.

Teraz jest 1588 brutto.

Czyli z 1445 netto teraz na 4242 netto od stycznia!!!!!

Ich pojebało do reszty. 500 plus według nich spowodowało patologie, a oni chcą dawać teraz socjal w wysokości MINIMALNEJ KRAJOWEJ

@mayor czekam na komentarz.

 

Biorąc pod uwagę jak rosną koszty życia ,to benefity socjalne powinny nadążać za inflacją, tym bardziej kiedy rząd się chwali doskonałym stanem finansów .,Tylko powinni skończyć z dawaniem gotówki patusom na chlanie, nawet to 500 ,czy 800+ nie powinno być wypłacane cashem tylko w takiej formie żeby pomóc rodzinie, a zwłaszcza dzieciom zamiast rozpijać rodziców .,Tak samo ceny alkoholu powinny nadążać za inflacją, stówka za pół litra to jest chyba minimum na dzisiaj, biorąc pod uwagę ceny chleba czy masła .,Za komuny połówka kosztowała sto złotych, a bochenek chleba 4 zeta, minimalna płaca ok 1400 ,średnia ok 2800 to łatwo policzyć ile można było kupić wódy, a ile można dziś?. Nie mówiąc o tym, że pod koniec agonii nieboszczki komuny, była na kartki, jedna butelka na miesiąc., Brak wódki bardziej przyczynił się do upadku komunizmu, niż pielgrzymka papieża ,działalność całego podziemia , Głosu Ameryki i RWE., Dlatego PiS , a w rzeczywistości P(zpr)biS wyciągnął wnioski z historii i rozpija naród na potęgę żeby utrzymać się przy władzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mayor napisał(a):

Biorąc pod uwagę jak rosną koszty życia ,to benefity socjalne powinny nadążać za inflacją, tym bardziej kiedy rząd się chwali doskonałym stanem finansów .,Tylko powinni skończyć z dawaniem gotówki patusom na chlanie, nawet to 500 ,czy 800+ nie powinno być wypłacane cashem tylko w takiej formie żeby pomóc rodzinie, a zwłaszcza dzieciom zamiast rozpijać rodziców .,Tak samo ceny alkoholu powinny nadążać za inflacją, stówka za pół litra to jest chyba minimum na dzisiaj, biorąc pod uwagę ceny chleba czy masła .,Za komuny połówka kosztowała sto złotych, a bochenek chleba 4 zeta, minimalna płaca ok 1400 ,średnia ok 2800 to łatwo policzyć ile można było kupić wódy, a ile można dziś?. Nie mówiąc o tym, że pod koniec agonii nieboszczki komuny, była na kartki, jedna butelka na miesiąc., Brak wódki bardziej przyczynił się do upadku komunizmu, niż pielgrzymka papieża ,działalność całego podziemia , Głosu Ameryki i RWE., Dlatego PiS , a w rzeczywistości P(zpr)biS wyciągnął wnioski z historii i rozpija naród na potęgę żeby utrzymać się przy władzy 

Kiedyś już to pisałem ale powtórzę 

W Polsce wszystko może drastycznie zdrożeć, ale spróbuj zwowkszycj znacząco ceny alkoholu i będziemy mieć regularne manifestacje na ulicach 

 

 

Poza tym stówka za litr dobrego alkoholu to nie jest wysoka cena, a z kolei bibmer robi się naprawdę niskim nakładem, a mi osobiście smakuje 3 razy lepiej niż wódka 

 

Socjal można bo zupełnie inaczej pomyśleć. Właśnie w postaci ulg podatkowych, dostępu do stomatologa. W ten sposób patusy by kasy nie dostały bo żeby dostać wsparcie od państwa trzeba by było pracować i odprowadzać podatki 

A tak to pracuję na jakiś jebanych nierobów że Szmulek

 

 

@mayor do ciebie w sumie też kieruję te pytania co do Jacka 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

Kiedyś już to pisałem ale powtórzę 

W Polsce wszystko może drastycznie zdrożeć, ale spróbuj zwowkszycj znacząco ceny alkoholu i będziemy mieć regularne manifestacje na ulicach 

Dlatego komuna upadła, bo oprócz wódy brakowało też zagrychy., A PiS wyciągnął lekcje z historii i poi naród do nieprzytomności ,ujszczania ,usrania i  porzygu. ,Dla mnie znacznie skrótu to- Patologia i Seniorzy 

 

Poza tym stówka za litr to tego alkoholu to nie jest wysoka cena, a z kolei bibmer robi się naprawdę niskim nakładem, a mi osobiście smakuje 3 razy lepiej niż wódka 

Bimber za komuny pędziłem, tylko wtedy było duże ryzyko ,gdyż groziło za to 3 lata bezwzględnej odsiadki ,dodatkowo cukier był na kartki

Socjal można bo zupełnie inaczej pomyśleć. Właśnie w postaci ulg podatkowych, dostępu do stomatologa. W ten sposób patusy by kasy nie dostały bo żeby dostać wsparcie od państwa trzeba by było pracować i odprowadzać podatki 

A tak to pracuję na jakiś jebanych nierobów że Szmulek

Pracowałem jako wolontariusz w NY, tam jest naprawdę pomoc socjalna na wysokim poziomie .,Miesięcznie benefity socjalne mogą być w wysokości do ok. $3250 na osobę, ale do ręki nie dostaniesz ani centa .HRA da ci czeki na wszystko -jedzenie  czynsz, prąd, gaz, nawet dostaniesz darmowy telefon z opłaconym abonamentem na 3 lata, darmowe lekarstwa, kartę ubezpieczenia zdrowotnego .,Można też ubiegać się o jednorazową zapomogę $8000 one time shoot, ale nigdy nie dostaniesz do łapy kasy na wódkę i dragi 

 

do ciebie w sumie też kieruję te pytania co do Jacka .,Pytasz o postulaty lewicy? Dla mnie nie ma różnicy między PiS a SLD.,Jedynie na sztandarach zamiast sierpa i młota jest kropidło i różaniec,No i jedni walczą o prawa kobiet, drudzy walczą z kobietami, których się boją. Poza tym to samo- jebać złodziei prywaciarzy, wiwat gospodarka państwowa scentralizowana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.