Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ely3 napisał(a):

Ale otrzymałeś te 500 euro... ?? Czy jednak nie dotrzymał słowa?

 Nie ja tylko fundacja i tak, dotrzymał słowa.

1 godzinę temu, Sebastian napisał(a):

Tusk. Wiadomo, że Tusk. Za wszystko odpowiada Tusk przecież.  

Za złamanie Giertycha na pewno;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał(a):

Szpitalnej? Całkiem małe. Masz obieg, kwestia podniesienia tmp.

Ja się nie znam ale jak im popekaja rury od wiekszej temp?

W UK np jest zalecenie żeby woda (zagrzewana przez np.: boiler) miala okolo 65 stopni.

W zeszlym roku Odra teraz ta Legionella czy w PL nie ma jakiegos zarzadzania kryzysowego ktore jest w stanie rozwiazywac tego typu problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, agresywnychomik napisał(a):

Ja się nie znam ale jak im popekaja rury od wiekszej temp?

W UK np jest zalecenie żeby woda (zagrzewana przez np.: boiler) miala okolo 65 stopni.

W zeszlym roku Odra teraz ta Legionella czy w PL nie ma jakiegos zarzadzania kryzysowego ktore jest w stanie rozwiazywac tego typu problemy?

Instalacja jest (powinna być) projektowana na podniesienie tmp w związku z legionellą która jest w każdej wodzie, studni, stawie itd.

Namnaża się w tmp 25-40 st. Są na to przepisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jack napisał(a):

odezwał się kwiat społeczeństwa, wzór do naśladowania, nadzieja narodu 

No rzeczywiście to jest mocny mindfuck jak ktoś twierdzi ,że faceci szanujący prawa kobiet to typowy elektorat partii faszystowskich.,Przecież podstawową doktryną ruchów faszystowskich jest wykluczenie kobiet z życia politycznego, akademickiego i zawodowego.,Kobiety w tych systemach mają służyć patriarchom -herosom jako zwierzątka do zaspokajania popędu seksualnego i mechaniczne łona do rodzenia potomstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P_M napisał(a):

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-CPI-w-Polsce-sierpien-2023-8603189.html jestem zdziwiony, że nie zjechali poniżej 10℅ mając takie możliwości biorąc pod uwagę Orlen i korzyści propagandowe z tym związane. 

Bo nie rozumiesz ich strategii propagandowej... Im zależy na mówieniu o wskaźnikach, które przemawiają łopatologicznie do Kowalskiego głosującego na nich - czytaj łatwiej powiedzieć, że płaca minimalna wzrosła dwukrotnie i dodrukować pieniądze, choć po odjęciu inflacji tak nie jest... dla przykładu płaca minimalna 1750 w 2015 roku i 3010 na koniec 2022, ale po zdyskontowaniu inflacją to tylko 2283,74 zł...

Łatwiej powiedzieć ile zarobił Orlen (sam bez konsolidacji rynku energetycznego) w 2015 roku a ile teraz (po konsolidacji największych spółek s.p.) w 2022 czy I kw 2023 roku. Bo ich wyborca "Kowalski" nie rozumie inflacji, parytetu siły nabywczej czy fuzji na rynku energetycznym, ale rozumie że 3 tys to jest 2x więcej niz 1,5 tys ;)

A Orlen to potrzebują na sponsorowanie kampanii wyborczej - więc tu wszystko strategicznie jest poukładane, KO nawet nie jest blisko tak dobrze opracowanej strategii wyborczej.

3 godziny temu, mayor napisał(a):

No rzeczywiście to jest mocny mindfuck jak ktoś twierdzi ,że faceci szanujący prawa kobiet to typowy elektorat partii faszystowskich.,Przecież podstawową doktryną ruchów faszystowskich jest wykluczenie kobiet z życia politycznego, akademickiego i zawodowego.,Kobiety w tych systemach mają służyć patriarchom -herosom jako zwierzątka do zaspokajania popędu seksualnego i mechaniczne łona do rodzenia potomstwa.

A od kiedy logika ma związek z głosowaniem elektoratu? Przecież jak był protest kobiet to wyszło, że Prawica wygrała wybory właśnie dzięki. kobietom, bo wśród głosujących nabodajże 52% stanowiły kobiety, a tylko 48% mężczyźni i gdzie tu logika? ;)

BTW. Powiem Wam anegdotę z życia wziętą - jakiś czas temu jak były poprzednie wybory, miałem okazję spotkać się z grupą ludzi, która skończyła... "politologię" i w trakcie rozmowy poszły pytania - jak ludzie rozumieją ordynacje wyborczą i przydzielane miejsca w sejmie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy wyszło, że wg większości z nich  "miejsca są przydzielane procentowo" i jak zadałem im pytanie, to jakim cudem rządzi prawica skoro dostała 43,59% głosów, które daje im 235 mandatów z 460  - czyli 51,09%... to część sie zreflektowała, a część dalej nie rozumiała. Potem hitem było to, że wśród 1,11% głosów nieważnych, były głosy tych ludzi po politologii, którzy (uwaga) myśleli, że jak oddadzą głos nieważny, to głosują przeciwko PIS... bo przecież na nich nie głosują, a (cytuję): "świat zobaczy jak dużo ich jest i władza będzie musiała coś z tym zrobić". Czy dalej chcemy dyskutować o logice w głosowaniu i decyzjach wyborców, skoro nawet ludzie po właściwych studiach nie rozumieją do końca jak są zmanipulowani?

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dannygd napisał(a):

Bo nie rozumiesz ich strategii propagandowej... Im zależy na mówieniu o wskaźnikach, które przemawiają łopatologicznie do Kowalskiego głosującego na nich - czytaj łatwiej powiedzieć, że płaca minimalna wzrosła dwukrotnie i dodrukować pieniądze, choć po odjęciu inflacji tak nie jest... dla przykładu płaca minimalna 1750 w 2015 roku i 3010 na koniec 2022, ale po zdyskontowaniu inflacją to tylko 2283,74 zł...

Co do całej reszty wywodu się zgadzam, natomiast walka z inflacją to był chyba sztandarowy temat rządu i pokazanie, że cel poniżej 10% jest osiągnięty wydawał mi się ważny, zwłaszcza, że "drożyzna i inflacja" to temat odmieniany przez wszystkie przypadki w każdych mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał(a):

Co do całej reszty wywodu się zgadzam, natomiast walka z inflacją to był chyba sztandarowy temat rządu i pokazanie, że cel poniżej 10% jest osiągnięty wydawał mi się ważny, zwłaszcza, że "drożyzna i inflacja" to temat odmieniany przez wszystkie przypadki w każdych mediach.

To włącz sobie Wiadomości i zobacz przekaz z wieców wyborczych - ja ostatnio zrobiłem sobie test i mimo wypitej szklaneczki whisky byłem w szoku jak oni to maja dobrze dopracowane. Nie wiem czy pada tam choć raz coś "blisko" inflacji. Ich wyborca jest tak dobrze skwantyfikowany, że tam nie ma prawa cos pójść nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fluber napisał(a):

Jeszcze chwila i przed nikim się nie ukryją Wasze prawdziwe poglądy:)

https://www.nature.com/articles/s41598-020-79310-1

Właściwie to nie wiem do czego PiSowi taka technologia., Po wyborach będą mieli listy z imieniem nazwiskiem i adresem wszystkich "wrogów narodu" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 43 lat jesteśmy w tym damy miejscu z jednym z pkt ;) 13. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Koelner napisał(a):

Po 43 lat jesteśmy w tym damy miejscu z jednym z pkt ;) 13. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.

Tylko, że teraz narrację mamy gorszą. Bo nie ma już, że system komunistyczny daje, w ramach którego wszyscy działamy, a personalnie Jarosław daje. Nie, że ludzie sami zarabiają, pracują, a są beneficjentami łaski jaśnie pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Tylko, że teraz narrację mamy gorszą. Bo nie ma już, że system komunistyczny daje, w ramach którego wszyscy działamy, a personalnie Jarosław daje. Nie, że ludzie sami zarabiają, pracują, a są beneficjentami łaski jaśnie pana.

król Jarosław 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Tylko, że teraz narrację mamy gorszą. Bo nie ma już, że system komunistyczny daje, w ramach którego wszyscy działamy, a personalnie Jarosław daje. Nie, że ludzie sami zarabiają, pracują, a są beneficjentami łaski jaśnie pana.

Mało tego. Patrz punkt 14. postulatów

14.Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.

A co z tym zrobił jaśnie pan Kaczyński? Mając większość sejmową przeprowadził ustawę, która zakłada wiek emerytalny o dekadę wyższy- dla pań na 60 lat ( piekło kobiet) i dla panów na 65 lat. Zło w najczystszej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DRK napisał(a):

Mało tego. Patrz punkt 14. postulatów

14.Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.

A co z tym zrobił jaśnie pan Kaczyński? Mając większość sejmową przeprowadził ustawę, która zakłada wiek emerytalny o dekadę wyższy- dla pań na 60 lat ( piekło kobiet) i dla panów na 65 lat. Zło w najczystszej postaci.

W zamian za to usilnie dąży do realizacji programu Komunistycznej Partii Polski z laty 20stych ubiegłego stulecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.