Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Koelner napisał(a):

https://x.com/obserwujesobie/status/1696169809937858639?s=46&t=X1m0kVoRv_84kN1kwt9SHA Mam wrażenie że jakby w ten Campus pierdolneła zabłąkana rosyjska rakieta to średnia iq w Polsce skoczyłaby do góry 

Mogła jeszcze dodać, że gdy była w wieku słuchaczy to  liga pozwalała na twardą obronę, liberalniej traktowała grę na pograniczu faulu, dopuszczała trash taking. A teraz, jak przychodzą nowi gracze ze studiów, to mają to wszystko odebrane. I co gorsze to coś na ich szyjach,, się zaciska". 

Znów trzeba powiedzieć :ale kiedyś to było... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał(a):

https://x.com/obserwujesobie/status/1696169809937858639?s=46&t=X1m0kVoRv_84kN1kwt9SHA Mam wrażenie że jakby w ten Campus pierdolneła zabłąkana rosyjska rakieta to średnia iq w Polsce skoczyłaby do góry 

 A ja rozumiem o czym ona mówi bo jeszcze kilkanaście lat temu wydawało mi się, że pójście do lekarza po tabletkę "dzień po" to coś zwyczajnego a nie stąpanie po polu minowym. Tak samo z szukaniem szpitala w którym można, zgodnie z przepisami, usunąć ciążę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał(a):

 A ja rozumiem o czym ona mówi bo jeszcze kilkanaście lat temu wydawało mi się, że pójście do lekarza po tabletkę "dzień po" to coś zwyczajnego a nie stąpanie po polu minowym. Tak samo z szukaniem szpitala w którym można, zgodnie z przepisami, usunąć ciążę. 

Z ciekawości miałeś doświadczenie w kupowaniu tabletki "dzień po"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jack napisał(a):

 A ja rozumiem o czym ona mówi bo jeszcze kilkanaście lat temu wydawało mi się, że pójście do lekarza po tabletkę "dzień po" to coś zwyczajnego a nie stąpanie po polu minowym. Tak samo z szukaniem szpitala w którym można, zgodnie z przepisami, usunąć ciążę. 

"...wolność, każda, obywatelska, seksualna...."

jeśli symbolem wszystkich wolności obywatelskich jest tabletka "dzień po" to w czasach mojej szkoły średniej/studiów tabletka "dzień po" nie była do kupienia jak Skittlesy tylko załatwiało się przez koleżanki matkę pielęgniarkę jakąś receptę czy cuś

to pielęgniarka koleżanki była symbolem zamordyzmu? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał(a):

 A ja rozumiem o czym ona mówi bo jeszcze kilkanaście lat temu wydawało mi się, że pójście do lekarza po tabletkę "dzień po" to coś zwyczajnego a nie stąpanie po polu minowym. Tak samo z szukaniem szpitala w którym można, zgodnie z przepisami, usunąć ciążę. 

Media Ci wjechały na banię. Kiedyś były Alicje Tysiąc teraz są panie Joanny z Krakowa. 

Jeżeli myślisz że ginekolodzy zmienili swój stosunek do tabletek dzień po to pomysł jeszcze raz.

https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-lekarka-kazala-jej-glosowac-na-tuska-pacjentka-wyszla-i-napisala-list-co-na-to-nfz/ar/c1-17837049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Koelner napisał(a):

"...wolność, każda, obywatelska, seksualna...."

jeśli symbolem wszystkich wolności obywatelskich jest tabletka "dzień po" to w czasach mojej szkoły średniej/studiów tabletka "dzień po" nie była do kupienia jak Skittlesy tylko załatwiało się przez koleżanki matkę pielęgniarkę jakąś receptę czy cuś

to pielęgniarka koleżanki była symbolem zamordyzmu? 

 

 

PiS wprowadził ułatwienia w zakresie dostępności tabletek dzień po - możliwość załatwiania tabletek dzień po przez receptomaty i e-recepty.

w tym roku sprzedawanych jest najwięcej tabletek dzień po w historii naszego kraju. Więcej niż kiedy były bez recepty.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8698337,antykoncepcja-awaryjna-tabletki-dzien-po-internet-zdalna-recepta.html

Jeśli symbolem wszystkich wolności obywatelskich jest tabletka dzień po to jesteśmy najbardziej wolni ever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Media Ci wjechały na banię. Kiedyś były Alicje Tysiąc teraz są panie Joanny z Krakowa. 

Jeżeli myślisz że ginekolodzy zmienili swój stosunek do tabletek dzień po to pomysł jeszcze raz.

https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-lekarka-kazala-jej-glosowac-na-tuska-pacjentka-wyszla-i-napisala-list-co-na-to-nfz/ar/c1-17837049

Nie wiem co tobie wjechało na banię i chyba nie chcę wiedzieć. 

Mogłoby się wydawać, że skoro receptę na tabletkę "dzień po" może wypisać każdy lekarz nie tylko ginekolog to jest ona ogólnie dostępna, od ręki i z uśmiechem. Tymczasem wiemy, że tak nie jest bo lekarze odmawiają wypisania recepty bo tak i c***. Rozumiem, że skoro rozszerzono dostęp do tabletki, by ułatwić jej uzyskanie bo do ginekologa od ręki się dostać nie można bo kolejki to był w tym jakiś cel. Tymczasem okazało się, że lekarze mają "sumienie", które ma granice, gdy przyjmują prywatnie lub w ramach prywatnej opieki lekarskiej. 

Wydaje mi się, że zmiana władzy na bardziej konserwatywną spowodowała u części ludzi o konserwatywnych poglądach, że stali się bardziej odważni w ich wyrażaniu co może też się przekładać na bardziej chętne korzystanie z "klauzuli sumienia". To raczej naturalne, że ludzie robią się odważniejsi gdy ta odwaga jest mniej ryzykowna. 

 

47 minut temu, RappaR napisał(a):

Generalnie to smutne, że obecnie kryterium nowocześności, progresywizmu etc jest to jaki stosunek mają ludzie do stosunku analnego między dwoma facetami.

Wszelkie inne kwestie są pomijane

W dziwnej bańce siedzisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał(a):

 A ja rozumiem o czym ona mówi bo jeszcze kilkanaście lat temu wydawało mi się, że pójście do lekarza po tabletkę "dzień po" to coś zwyczajnego a nie stąpanie po polu minowym. Tak samo z szukaniem szpitala w którym można, zgodnie z przepisami, usunąć ciążę. 

kiedy miałaś tranzycję mordko?

49 minut temu, fluber napisał(a):

Media Ci wjechały na banię. Kiedyś były Alicje Tysiąc teraz są panie Joanny z Krakowa. 

różnica jest taka że Alicja Tysiąc była for real

a Pani Joanna to happening

🙃

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Z ciekawości miałeś doświadczenie w kupowaniu tabletki "dzień po"? 

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Ile razy Tobie albo Twojej rodzinie lekarze odmówili? 

Wypełniasz jakieś teczki osobowe? 

Będziesz taki ciekawy to kociej mordy dostaniesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Powtórzę, w tym roku wypisywanych jest najwięcej recept na tabletki dzień po w historii Polski. To są fakty, a nie bzdety.

To dlatego, że PIS jest tak nieudolny, że zawsze przy okazji coś spierdoli. W tym wypadku furtkę na tabletki po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.