Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Definicja młodego naukowca  – osoba prowadząca działalność naukową, która aktywnie uczestniczy w realizacji zadań badawczych w ewaluowanej w SUM dyscyplinie badawczej, oraz:
– posiada status doktoranta lub nauczyciela akademickiego, nieposiadającego stopnia doktora, albo,
– posiada stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat* i jest zatrudniona w uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Stopnie naukowe są od doktora wzwyż.  Taka nomenklatura. 

Jeśli zaś pytasz o moje odczucia osobiste - nie nie jest, widziałem na własne oczy ludzi bez tytułów którzy rozwalali profesorów w ich dziedzinach. 

Chwała Chatgpt!!

Używanie cudzysłowu w języku polskim ma kilka znaczeń i funkcji. Cudzysłów, czyli znak podwójnego (") lub pojedynczego (') apostrofu otaczający fragment tekstu, nadaje słowom lub zdaniom szczególną konotację i może pełnić różne role w komunikacji pisaną lub mówioną. Oto kilka głównych sposobów, w jakie cudzysłów jest używany w języku polskim:

Cytowanie: Cudzysłów jest używany do oznaczania dosłownego cytatowania czyjejś wypowiedzi lub tekstu. Oznacza to, że wyrażenie znajdujące się wewnątrz cudzysłowu jest dokładnie tym, co zostało powiedziane lub napisane przez inną osobę.

Ironia lub sarkazm: Cudzysłów może być używany, aby wskazać, że słowo lub wyrażenie ma inne znaczenie niż to, które jest oczywiste, wyrażając w ten sposób ironię lub sarkazm. Często służy do podkreślenia, że to, co jest powiedziane, jest używane w przenośnym sensie.

Terminy obcojęzyczne lub nieścisłe: Cudzysłów jest używany, aby oznaczyć terminy obcojęzyczne lub nieścisłe, które mogą być mniej znane lub wymagają dodatkowego wyjaśnienia. Pomaga to odróżnić te terminy od reszty tekstu.

Definicie lub wyjaśnienie: Cudzysłów może być używany do zaznaczenia definicji lub wyjaśnienia pewnego terminu, szczególnie jeśli jest to techniczny lub specjalistyczny termin.

Nawiązanie do tytułów: Cudzysłów jest stosowany w tytułach książek, filmów, piosenek i innych dzieł artystycznych, aby wyróżnić je jako odrębne od reszty tekstu.

Inne akcenty lub podkreślenie: Czasami cudzysłów jest używany do podkreślenia lub wyodrębnienia pewnego słowa lub wyrażenia w tekście, niekoniecznie związane z poprzednimi punktami.

Pamiętaj, że znaczenie użycia cudzysłowu może się różnić w zależności od kontekstu, więc zawsze warto dokładnie analizować, jak jest on używany w danym zdaniu lub tekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, RappaR napisał(a):

Jeśli dla kogoś ksiądz jest autorytetem, to logiczne wtedy mieć wyższe wymagania wobec niego.

No to ksiądz jest autorytetem dla ~połowy polskiego społeczeństwa i dlatego w trosce o to społeczeństwo mam wobec niego większe wymagania jeśli chodzi o etyczne zachowania. Czemu nie potrafisz uszanować mojego zdania, tylko dlatego że TOBIE się to wydaje nielogiczne. Bo mi i innym wydaje się to logiczne, a ja Tobie nawet napisałem że szanuje, że tego nie potrafisz skumać. Owszem, dla mnie nie jest żadnym autorytetem, ale ja nie myślę tylko o swoim dobrze tak jak Ty, myślę też o tej reszcie społeczeństwa, dla której jest on autorytetem. Chociażby dla najbliższej mi osoby jest, więc uważam że mam powody aby wymagać więcej od niego niż od krawca. Więc uszanuj moją opinie i jej już nie wyśmiewaj, bo to żałosne zachowanie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał(a):

jasne, porownujac sie z planktonem (glownie) poza-unijnym jestesmy +/- 10% w tempie ich wzrostu (2003 vs 2022) uzywajac PPP (TUR/BLG/ALB/BLR/SRB/BIH/MNT) - czyt. nie przescignelismy ich z punktu w ktorym bylismy juz 20lat temu. Zbizylismy sie do outsiderow europejskich. Nie mowie ze to malo, ale gdzie tu sie doszukiwac jakiejs przewagi plynacej z edukacji?

https://www.imf.org/external/datamapper/PPPPC@WEO/POL/ALB/GRC/HUN/BGR/BIH/BLR/ITA/PRT/MNE/RUS/SRB/SVK/TUR/UKR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RappaR napisał(a):

Chwała Chatgpt!!

Używanie cudzysłowu w języku polskim ma kilka znaczeń i funkcji. Cudzysłów, czyli znak podwójnego (") lub pojedynczego (') apostrofu otaczający fragment tekstu, nadaje słowom lub zdaniom szczególną konotację i może pełnić różne role w komunikacji pisaną lub mówioną. Oto kilka głównych sposobów, w jakie cudzysłów jest używany w języku polskim:

Cytowanie: Cudzysłów jest używany do oznaczania dosłownego cytatowania czyjejś wypowiedzi lub tekstu. Oznacza to, że wyrażenie znajdujące się wewnątrz cudzysłowu jest dokładnie tym, co zostało powiedziane lub napisane przez inną osobę.

Ironia lub sarkazm: Cudzysłów może być używany, aby wskazać, że słowo lub wyrażenie ma inne znaczenie niż to, które jest oczywiste, wyrażając w ten sposób ironię lub sarkazm. Często służy do podkreślenia, że to, co jest powiedziane, jest używane w przenośnym sensie.

Terminy obcojęzyczne lub nieścisłe: Cudzysłów jest używany, aby oznaczyć terminy obcojęzyczne lub nieścisłe, które mogą być mniej znane lub wymagają dodatkowego wyjaśnienia. Pomaga to odróżnić te terminy od reszty tekstu.

Definicie lub wyjaśnienie: Cudzysłów może być używany do zaznaczenia definicji lub wyjaśnienia pewnego terminu, szczególnie jeśli jest to techniczny lub specjalistyczny termin.

Nawiązanie do tytułów: Cudzysłów jest stosowany w tytułach książek, filmów, piosenek i innych dzieł artystycznych, aby wyróżnić je jako odrębne od reszty tekstu.

Inne akcenty lub podkreślenie: Czasami cudzysłów jest używany do podkreślenia lub wyodrębnienia pewnego słowa lub wyrażenia w tekście, niekoniecznie związane z poprzednimi punktami.

Pamiętaj, że znaczenie użycia cudzysłowu może się różnić w zależności od kontekstu, więc zawsze warto dokładnie analizować, jak jest on używany w danym zdaniu lub tekście.

"Wybacz mnie pachołkowi, niezrozumienie Twego wielkiego umysłu" :)

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mayor napisał(a):

Raczej z ostatniego miejsca na liście nie ma szans w zapisiałym świętokrzyskim., Bardziej Tuskowi chodzi o to żeby w kampanii kopał Jarosława po kostkach 

Ostatnie miejsce często jest biorące, 4 mandaty z tego okręgu pewnie pójdą do ko, ma duże szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mayor napisał(a):

Ja wiem czy tak często ? W ostatnich wyborach tylko 4 osoby z ostatnich miejsc weszły do Sejmu, wszystkie z PiS 

Głosne nazwisko plus stawianie go jako bezpośredniego rywala Kaczyńskiego powinny wystarczyć 

 

A Tusk się już nawet nie kryje dlaczego nie mamy kasy z kpo

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.