Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, memento1984 napisał(a):

wogole w PL jest totalna “inflacja” i nad-trening do wykonywania jakis prac

jakbyś napisał coś takiego gdzieś circa 2010 to ok, ale jest 2023 kolego

5 godzin temu, memento1984 napisał(a):

robia to golasy po 3latach bachelora

co? kto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RappaR napisał(a):

Do tego Ukraina, Albania, Rosja, Białoruś, Slowacja, Węgry, Czarnogóra i jakoś to leci. 

Nie wiem jaki jest Twój punk wyjściowy? Że edukacja jest nic nie warta, bo Polska nie zwiększyła swojego PKB 20 razy w 30 lat czy jak? 

Edukacja jest jednym z wielu czynnikow. Mam wrazenie ze rzuciles kilka nazw krajow “na sztuke”. Dynamika rozwoju jest z reguly wieksza, jezeli kraj sie rozwijA z niskiego pulapu. Musielibysmy dla tych krajow ktore wymieniles wziac date startowa, PKB na mieszkanca 1990 i 2022 i jakas srednia ktora by reprezentowala poziom systemu edukacji (nadal byloby to uproszczenie bo sa rozne czynniki ale ok). 
 Z ciekawosci zajrze. Ogolnie uwazam ze Polska mega sie rozwinela w ciagu 30lat i bawia mnie te porownania ktora to ekipa byla lepsza. Wszystkie byly ok.

tylko teraz porownujmy sie z GEr/FRA/UK bo to sa nasze nastepne cele, i trzeba obserwowac co sie dzieje w SPA/ITA/POR bo to chyba nasz ~poziom teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, memento1984 napisał(a):

U nas jakies nic nie znaczace kursy

to się skończyło gdzieś po pierwszej fali emigracji unijnej + niżu, mało kto już chodzi na uczelnie po papier, a że ciągle takich ludzi trochę jest - cóż, jedna z niewielu wad darmowej & łatwo dostępnej edukacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, memento1984 napisał(a):

Np project managerzy, nizszy szczebel dyrektorski

super, dzieki za wytłumaczenie, na przyszłość staraj się pisać tak żeby można to było zrozumieć bez dopytywania & minimalizuj slang który tylko ty rozumiesz

14 minut temu, memento1984 napisał(a):

tylko teraz porownujmy sie z GEr/FRA/UK bo to sa nasze nastepne cele

nie, nie są, w sensie jakbyśmy chcieli w przemyśle zacząć konkurować z Niemcami czy Francjo (ale spoko, nie chcemy, a właściwie nie tyle że nie chcemy co nie mamy jak), to mogłoby się okazać coś bardzo dziwnego, typu że nie ma dla nas miejsca w Unii, albo że niemieckie firmy otwierają swoje montownie gdzieś indziej czy coś w tym stylu 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Reikai napisał(a):

https://wiadomosci.wp.pl/zaklocenia-w-pkp-ktos-nadal-sygnal-radio-stop-6934660750728096a

Ruskie cos mieszaja u nas? Ilosc wykolejen itd ostatnio jest ogromna, nawet jak na PKP, teraz cos takiego.

Zachodniopomorskie, to może Niemcy., Przecież Kaczyński mówi ,że mamy dwóch wrogów, a Niemcy są gorsi od ruskich., Dodatkowo boją się, że ich Kaczyński dogoni i będą musieli zapierdalać w Polsce przy szparagach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Koelner napisał(a):

ja tam lubię Reagana 

Reagan to zajebisty gość. W jego przypadku życie pokazało, że wychowanie ma gigantyczne znaczenie. 

 

19 godzin temu, fluber napisał(a):

Co sądzicie o wykorzystywaniu w spocie wygenerowanego przez ai głosu polityka przeciwników , który mówi rzeczy których nigdy nie powiedział i sugerowanie wyborcom że powiedział??

 

Znaczy głos do głosu Morawieckiego nawet podobny nie jest - zwłaszcza, że puszczane są fragmenty autentycznych przemówień a później przez ten głos odczytywane są fragmenty prawdziwej korespondencji Morawieckiego.  Równie dobrze, mógłby to przeczytać lektor.  Nie widzę w tym nic złego dopóki wykorzystywane są autentyczne słowa osoby cytowanej. 

Oczywiście wiem, że cytowanie fragmentów zaburza przekaz i może zmienić sens wypowiedzi, ale przecież w tym zakresie chłopaki z PiS są specjalistami, robią to ciągle. Skoro więc biją widłami niech się nie dziwią gdy im ktoś w plecy widły wbija. 

19 godzin temu, fluber napisał(a):

Udowodnij że nie napisałeś maila o treści "kocham Kaczyńskiego".

To chyba nie w te strone działa 

Fluber przecież w sprawie tych maili jest tyle potwierdzonych faktów. Wydarzenia z tych maili po prostu miały miejsce. Co więcej kilka osób - w tym politycy PiS i SP potwierdziło autentyczność maili ich dotyczących. 

 

 

18 godzin temu, fluber napisał(a):

Być może ktoś musiałby Twoje wpisy rozsyłać Twoim znajomym z Tobą jako lektorem, żebyś zrozumiał z jak poważnym nadużyciem, a w moim przekonaniu poważnym przestępstwem mamy tu do czynienia.

Konkretnie z żadnym. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber a czy w Twoim przekonaniu sianie propagandy, szerzenie kłamstw w publicznej telewizji za publiczne pieniądze nie powinno być traktowane jako poważne przestępstwo ? Jak rozumiem, też krytykujesz to co wyczyniają w TVP ale nie używasz jakoś takich mocnych słów i określeń na to zjawisko.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

@fluber a czy w Twoim przekonaniu sianie propagandy, szerzenie kłamstw w publicznej telewizji za publiczne pieniądze nie powinno być traktowane jako poważne przestępstwo ? Jak rozumiem, też krytykujesz to co wyczyniają w TVP ale nie używasz jakoś takich mocnych słów i określeń na to zjawisko.

Dla mnie sianie propagandy i szerzenie kłamstw w telewizji powinno być traktowane jako poważne przestępstwo. Niezależnie od publiczności i prywatności 

Tym się różnię od was, dla was przestępstwo dopiero jak popełni ksiądz, jak nie był to ksiądz, to wszystko ok. Ja się skupiam zaś na winie, nie na sprawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Dla mnie sianie propagandy i szerzenie kłamstw w telewizji powinno być traktowane jako poważne przestępstwo. Niezależnie od publiczności i prywatności 

Tym się różnię od was, dla was przestępstwo dopiero jak popełni ksiądz, jak nie był to ksiądz, to wszystko ok. Ja się skupiam zaś na winie, nie na sprawcy

Spoko, a czemu do mnie kierujesz jakieś bzdury o księdzach? Wskażesz proszę post w którym mówię że tylko księża powinni być karani za przestępstwo ? Bo chyba w dyskusji z Tobą wyraźnie zaznaczyłem, że NIE WYMAGAM od wymiaru sprawiedliwości jakiegoś innego traktowania dla księdza.

 

Czy po prostu teraz też znienawidziłeś mnie za to że wyśmiewam Twoją ślepą nienawiść do @ely3

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Spoko, a czemu do mnie kierujesz jakieś bzdury o księdzach? Wskażesz proszę post w którym mówię że tylko księża powinni być karani za przestępstwo ? Bo chyba w dyskusji z Tobą wyraźnie zaznaczyłem, że NIE WYMAGAM od wymiaru sprawiedliwości jakiegoś innego traktowania dla księdza.

 

Czy po prostu teraz też znienawidziłeś mnie za to że wyśmiewam Twoją ślepą nienawiść do @ely3

szufladkuje misiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Spoko, a czemu do mnie kierujesz jakieś bzdury o księdzach? Wskażesz proszę post w którym mówię że tylko księża powinni być karani za przestępstwo ? Bo chyba w dyskusji z Tobą wyraźnie zaznaczyłem, że NIE WYMAGAM od wymiaru sprawiedliwości jakiegoś innego traktowania dla księdza.

 

Czy po prostu teraz też znienawidziłeś mnie za to że wyśmiewam Twoją ślepą nienawiść do @ely3

Oskarżasz Flubera o to, że skupia się bardziej na działaniach PO, niż PiSu. To Ci napisałem, że Ty się skupiasz bardziej na działaniach księży, niż reszty.

Nie zauważyłem byś równie mocno potępiał każdy akt masturbacji publicznej, który księdza nie dotyczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał(a):

Oskarżasz Flubera o to, że skupia się bardziej na działaniach PO, niż PiSu. To Ci napisałem, że Ty się skupiasz bardziej na działaniach księży, niż reszty.

Nie zauważyłem byś równie mocno potępiał każdy akt masturbacji publicznej, który księdza nie dotyczy. 

 

Ładnie się odkleiłeś wąski. :D 

ja nie wyraziłem raczej żadnej takiej opinii jak sugerujesz, potępiam każdy akt masturbacji publicznej, tak dla Twojej wiadomości. 

Napisałem jedynie że nie zgadzam się z Tobą, gdy stwierdziłeś że od księży nie można wymagać więcej niż od zwykłych ludzi. Nawet napisałem że sie nie zgadzam ale szanuje Twoje zdanie. Wiec przeczytaj sobie jeszcze raz jak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, z tym wykształceniem co masz to może  za drugim razem już zrozumiesz. nie przekręcaj i mnie nie zaczepiaj, bo robisz z siebie klauna. 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał(a):

że nie zgadzam się z Tobą, gdy stwierdziłeś że od księży nie można wymagać więcej niż od zwykłych ludzi.

 

18 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

NIE WYMAGAM od wymiaru sprawiedliwości jakiegoś innego traktowania dla księdza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 10:29, RonnieArtestics napisał(a):

A ja mam. Ale szanuje ze tego nie kumasz. 
 

Natomiast nikt nigdzie nie pisze ze maja być z powodu bycia księdzem inaczej traktowani przez prawo, a twoje porównanie do klasówki brzmi raczej jakbyś myslal że ktoś z nas tego wymaga.  Także mega dziwne porównanie jak dla mnie. 

to była moja odpowiedz na twój post 
 

Ksiądz nie jest zawodem zaufania publicznego, ja nie mam wyższych wymogów co do zachowań księdza, niż do krawca”

Nauczysz się czytać ze zrozumieniem, czy nie @RappaR ? Myslalem ze po studiach medycznych taka umiejetność powinna być nabyta. Ale jak widzę się myliłem. Chcesz się jeszcze dalej pogrążać i przepychać ze mną, człowiekiem bez wykształcenia wyższego? Bo się sam zaorałeś w dyskusji z nieukiem w 10minut. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał(a):

to była moja odpowiedz na twój post 
 

Ksiądz nie jest zawodem zaufania publicznego, ja nie mam wyższych wymogów co do zachowań księdza, niż do krawca”

Nauczysz się czytać ze zrozumieniem, czy nie @RappaR ? Myslalem ze po studiach medycznych taka umiejetność powinna być nabyta. Ale jak widzę się myliłem. 

przecież przyznał że brakuje mu więcej nauki od interpretacji tekstów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, memento1984 napisał(a):

Edukacja jest jednym z wielu czynnikow. Mam wrazenie ze rzuciles kilka nazw krajow “na sztuke”. Dynamika rozwoju jest z reguly wieksza, jezeli kraj sie rozwijA z niskiego pulapu. Musielibysmy dla tych krajow ktore wymieniles wziac date startowa, PKB na mieszkanca 1990 i 2022 i jakas srednia ktora by reprezentowala poziom systemu edukacji (nadal byloby to uproszczenie bo sa rozne czynniki ale ok). 

Bez edukacji, idziesz drogą Meksyku i wczesnych Chin (akurat tam ogarnięto temat). I raczej nie jest jednym z wielu czynników.

To warunek brzegowy, bez którego resztę czynników można potłuc o kant ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.