Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, fluber napisał(a):

Lepiej bym tego nie ujął:)

Że poniosły Cię emocje to moja interpretacja, to drugie już nie

Nah, mógłbym zatem w analogiczny sposób pofluberowac i napisać, że masz niski poziom inteligencji emocjonalnej i twoje oceny stanów emocjonalnych innych ludzi są w dużej mierze błędnej i bardzo często się w nich mylisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, P_M napisał(a):

Nah, mógłbym zatem w analogiczny sposób pofluberowac i napisać, że masz niski poziom inteligencji emocjonalnej i twoje oceny stanów emocjonalnych innych ludzi są w dużej mierze błędnej i bardzo często się w nich mylisz. 

zapomniałeś o poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał(a):

To akurat zależy w jakim wieku masz dzieci no i raczej na wywiadówki to chodzą rodzice 

Ale już na Dzień Dziadka do szkoły można iść

Ja na wywiadówki nie będę chodził. Edukacja to czysta odpowiedialność rodziców. 

 

Zakladam że raz badź dwa moge być poproszony o przysługe.

Co do edukacji nie zgadzam się, moj dziadek nauczyl mnie jeździć na rowerze, zbierać grzyby, grać w szachy, boksować a w wieku 12 lat napierdałem (podczas wakacji) z nim i jego znajomymi nocki w bridża na kase xD

Dla mnie to tez edukacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Zakladam że raz badź dwa moge być poproszony o przysługe.

Co do edukacji nie zgadzam się, moj dziadek nauczyl mnie jeździć na rowerze, zbierać grzyby, grać w szachy, boksować a w wieku 12 lat napierdałem (podczas wakacji) z nim i jego znajomymi nocki w bridża na kase xD

Dla mnie to tez edukacja.

I grzech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

jeśli chodzi o edukację to pamiętam jak śmieliśmy się z USA że tam tylko uczą gotować, tańczyć, śpiewać a u nas to taki zajebisty poziom bo wiemy o wszystkim

teraz się śmieje z naszej edukacji 

 

Bo? Wedle rankingów mamy jeden z najwyższych poziomów edukacji na świecie i to właśnie nam zaprocentowało, że dokonaliśmy największego skoku przez ostatnie 30 lat ze wszystkich krajów zachodu.

Różnica w pensji między Polską, a Niemcami jest dwukrotna. Jak byłem mały to było z 10 razy. Takie Włochy czy Hiszpania to już z faktyczną zamożnością spadły pod nas.

Co do USA, USA działa na surowcach(największy producent surowców na świecie), położeniu(największy areał najbogatszych gleb na świecie) i na globalizacji - są największym krajem z z największą gospodarką i największą populacją z lingua franca. Dzięki temu wyjebało im do góry z produktów globalnych FAANC itd z którymi nikt nie może konkurować. Ale nie wynika to w żaden sposób z tego, że mają dobrą edukację. Arabscy szejkowie są bogatsi nawet, ale nie dla tego, że mają szariat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Bo? Wedle rankingów mamy jeden z najwyższych poziomów edukacji na świecie i to właśnie nam zaprocentowało, że dokonaliśmy największego skoku przez ostatnie 30 lat ze wszystkich krajów zachodu.

Różnica w pensji między Polską, a Niemcami jest dwukrotna. Jak byłem mały to było z 10 razy. Takie Włochy czy Hiszpania to już z faktyczną zamożnością spadły pod nas.

Co do USA, USA działa na surowcach(największy producent surowców na świecie), położeniu(największy areał najbogatszych gleb na świecie) i na globalizacji - są największym krajem z z największą gospodarką i największą populacją z lingua franca. Dzięki temu wyjebało im do góry z produktów globalnych FAANC itd z którymi nikt nie może konkurować. Ale nie wynika to w żaden sposób z tego, że mają dobrą edukację. Arabscy szejkowie są bogatsi nawet, ale nie dla tego, że mają szariat.

 

 

Reasumując 

 

Edukacja c***a ci daje jak nie masz zaplecza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Jak uważasz, że nie ma różnicy czy zarabiasz 400 euro czy 1400 euro, to ok, c***a daje. 

Znam masę ludzi po zawodówce,,którzy zarabiają po 10k bo są specjalistami 2 swoim fachu i takich po dwóch fakultetach robiących w archiwum 6kę z premia 

Studia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach są mocno przereklamowane 

 

Popatrz na puste dupy z internetu zarabiające na OF, szmaty które zrobiły karierę na obciąganiu jakimś murzynom w autobusie czy śpiewaniu o sowie 

Żaden z nas nie ma podjazdu pod ich zarobki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

Znam masę ludzi po zawodówce,,którzy zarabiają po 10k bo są specjalistami 2 swoim fachu i takich po dwóch fakultetach robiących w archiwum 6kę z premia 

Studia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach są mocno przereklamowane 

 

Popatrz na puste dupy z internetu zarabiające na OF, szmaty które zrobiły karierę na obciąganiu jakimś murzynom w autobusie czy śpiewaniu o sowie 

Racja. Przekonałeś mnie. Zlikwidujmy szkoły wszystkie, edukacja jest niepotrzebna, niech dzieci idą w wieku 7 lat do pracy i będą specjalistami w swoim fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Racja. Przekonałeś mnie. Zlikwidujmy szkoły wszystkie, edukacja jest niepotrzebna, niech dzieci idą w wieku 7 lat do pracy i będą specjalistami w swoim fachu.

Albo lepiej 

Zakładajmy córkom konta na OF! 

 

Oczywiście że edukacja jest potrzebna ale nie jest konieczna jeśli jesteś w czymś dobry/wybitny 

 

Najlepszy przykład to syn moich znajomych 

Chłopak ledwo skończył gimnazjum bo wolał łazić do warsztatu wujka i tak się wyspecjalizował w automatyce że teraz firma w której pracuje wysyła go po całej Europie żeby naprawiał błędy inżynierów 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Bo? Wedle rankingów mamy jeden z najwyższych poziomów edukacji na świecie i to właśnie nam zaprocentowało, że dokonaliśmy największego skoku przez ostatnie 30 lat ze wszystkich krajów zachodu.

Różnica w pensji między Polską, a Niemcami jest dwukrotna. Jak byłem mały to było z 10 razy. Takie Włochy czy Hiszpania to już z faktyczną zamożnością spadły pod nas.

Co do USA, USA działa na surowcach(największy producent surowców na świecie), położeniu(największy areał najbogatszych gleb na świecie) i na globalizacji - są największym krajem z z największą gospodarką i największą populacją z lingua franca. Dzięki temu wyjebało im do góry z produktów globalnych FAANC itd z którymi nikt nie może konkurować. Ale nie wynika to w żaden sposób z tego, że mają dobrą edukację. Arabscy szejkowie są bogatsi nawet, ale nie dla tego, że mają szariat.

 

 

nie jestem na tyle kompetentny aby wchodzić znowu w taką akademicką dyskusję gdzie jest szerokie zagadanie oraz najprawdopodobniej stworzy się z tego duży worek. tak jak Ci już nieraz wspomniałem przeskoczyłem ten moment w życiu, że możliwość wyszukania danych w necie czy nawet w książce nie robi ze mnie eksperta w jakieś dziedzinie, kiedyś dla zabicia czasu mogłem szperać aby coś udowodnić teraz po prostu szkoda czasu.

moje odczucia są subiektywne dlatego np. uważam że posiadanie dentystki w szkole, nauczanie z dbania o zdrowie, nauka wystąpień publicznych poprzez właśnie te amerykańskie aktywacje mogłyby bardziej pomóc ( i uważam że tak jest ) w osiągnięciu sukcesu niż np. interpretacja Dziadów. 

tym bardziej, że jednak skille które wykorzystujemy w pracy większość z nas uzyskała prywatnie poprzez szkolenia czy inne środki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał(a):

Znam masę ludzi po zawodówce,,którzy zarabiają po 10k bo są specjalistami 2 swoim fachu i takich po dwóch fakultetach robiących w archiwum 6kę z premia 

Studia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach są mocno przereklamowane 

 

Popatrz na puste dupy z internetu zarabiające na OF, szmaty które zrobiły karierę na obciąganiu jakimś murzynom w autobusie czy śpiewaniu o sowie 

Żaden z nas nie ma podjazdu pod ich zarobki 

Jakkolwiek system edukacji pruskiej jest co najwyżej średni z punktu widzenia jednostki, tak na poziomie społeczeństwa i państwa, które tym społeczeństwem zarządza, daje dobre efekty jeżeli chodzi o zbudowanie szerokiej w miarę uniwersalnej a tym samym konkurencyjnej siły roboczej, która sukcesywnie będzie budować gospodarkę tym samym zasilać budżet państwa. 

3 minuty temu, josephnba napisał(a):

Najlepszy przykład to syn moich znajomych 

Chłopak ledwo skończył gimnazjum bo wolał łazić do warsztatu wujka i tak się wyspecjalizował w automatyce że teraz firma w której pracuje wysyła go po całej Europie żeby naprawiał błędy inżynierów 

Super, nic tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

nie jestem na tyle kompetentny aby wchodzić znowu w taką akademicką dyskusję gdzie jest szerokie zagadanie oraz najprawdopodobniej stworzy się z tego duży worek. tak jak Ci już nieraz wspomniałem przeskoczyłem ten moment w życiu, że możliwość wyszukania danych w necie czy nawet w książce nie robi ze mnie eksperta w jakieś dziedzinie, kiedyś dla zabicia czasu mogłem szperać aby coś udowodnić teraz po prostu szkoda czasu.

moje odczucia są subiektywne dlatego np. uważam że posiadanie dentystki w szkole, nauczanie z dbania o zdrowie, nauka wystąpień publicznych poprzez właśnie te amerykańskie aktywacje mogłyby bardziej pomóc ( i uważam że tak jest ) w osiągnięciu sukcesu niż np. interpretacja Dziadów. 

tym bardziej, że jednak skille które wykorzystujemy w pracy większość z nas uzyskała prywatnie poprzez szkolenia czy inne środki 

 

Zawsze w takiej dyskusji przypominają mi się słowa ŚP doktora z mojej uczelni który na zajęciach z podstaw konstrukcji mechanicznych na wstępie powiedział nam że to czego się uczymy było w użyciu 20 lat temu, to co jest aktualnie nowością będzie odchodziło do lamusa kiedy będziemy kończyli studia a to co wtedy będzie na czasie musimy poznać sami bądź to stworzyć 

2 minuty temu, dannygd napisał(a):

Nie wiem czy było, ale mnie bawi ;)

 

 

Musiała je chyba zostawić w innej bluzce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.