Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

dlatego pisałem o jego pochodnych, które były dominujące w US

mając dzieci mam inną perspektywę

dla córek zdecydowanie wolę combo 'spowiedź + opłatek' niż 'terapia + psychotrop' (co i u nas powoli zaczyna być normą wśród młodzieży) - dla nich dużo zdrowiej a i ja się mniej wykosztuję :) 

teraz tak, ale gdy dorosną i nie doznają prawdziwej wiary, to w razie jakichś problemow te puste obrządki nie będą pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał(a):

teraz tak, ale gdy dorosną i nie doznają prawdziwej wiary, to w razie jakichś problemow te puste obrządki nie będą pomocne.

zły dotyk (psycholog, psychotrop) jest dużo bardziej szkodliwy w młodym wieku, więc grunt to utrzymać to na tyle na ile się da :)

a potem może doznają tej prawdziwej wiary, albo będą miały wyjebane na potrzeby metafizyczne jak stary :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał(a):

Uważasz, że słusznie udziela się pierwszej komunii dzieciom w wieku 8 lat? Czy niesłusznie ? Albo inaczej, czy jest to hipokryzją KK, czy nie jest ? 
 

 

Myślę, że jest spora grupa dzieci w wieku 9 ( bo chyba taki jest rekomendowany wiek) lat, którym udziela się jej niesłusznie.

I nie nazwałbym tego hipokryzją tylko działaniem wbrew prawu kanonicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ignazz napisał(a):

Wnioskuje o moda dla @julekstep

@Borys ;) 

I będzie można wtedy zwalać winę na skrypt,tak jak to robią na infolinii, że oni są zawsze bez winy to system coś nawalił.
I rozwiążą się nasze wszystkie bolączki, każdy mod będzie odpowiadać, że to skrypt, nie wiemy czemu dostałeś bana to skrypt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał(a):

Myślę, że jest spora grupa dzieci w wieku 9 ( bo chyba taki jest rekomendowany wiek) lat, którym udziela się jej niesłusznie.

I nie nazwałbym tego hipokryzją tylko działaniem wbrew prawu kanonicznemu.

No ja uważam że właśnie dopiero w wieku bierzmowania powinno się udzielać chrztu, komunii i bierzmowania. Takie 3w1. Bo tylko wtedy jest to już powiedzmy świadomy wybór młodej osoby, taka osoba ma już na tyle wykształcony umysł żeby podjąć taką a nie inną decyzje świadomie. (Choć i tak w sumie nie jest jeszcze do końca dojrzały taki nastolatek wiec mogłoby być i w wieku 21lat.) 

dawanie chrztu dziecku które nie umie powiedzieć mama, potem wychowywanie go w wierze na tekst „jak nie pójdziesz do kościoła to pójdziesz do piekła” jest niczym innym jak narzucaniem wiary. Nic wiec dziwnego, że później, gdy taka osoba dojrzewa i zaczyna to dostrzegać odwraca się od kościoła. Wiec mysle ze stąd głównie bierze się problem frekwencji w kościołach - ludzie dostrzegają że to wszystko nie ma najmniejszego sensu i się po prostu nie klei - a nie z tego, ze ludzie są coraz bardziej egoistyczni i skupieni na sobie i Bóg jest im niepotrzebny - jak to wczoraj ująłeś :) 

 

ale oczywiście zamiast  zrobić 3w1. w odpowiednim czasie, lepiej zrobić trzy razy msze i zarobić trzy razy. No i dlatego właśnie uważam że to jest świetny biznes, ten cały KK. Wiec dla mnie nie tylko ojciec Rydzyk jest świetnym biznesmenem, ale cała ta instytucja się w to wpisuje. 
 

ps. W sobotę byłem na weselu i po przysiędze był zaraz chrzest dwóch wcześniej nieślubnych dzieci tej pary, tez takie 3w1, i to mi się właśnie podobało! :) ( szkoda tylko ze właśnie rodzice nie poczekali z tym aż te dzieci beda troszkę starsze niż 5 i 2 lata.) 
 


 


 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę mam wyjebane jak kk powinien się zmienić, jeśli gdzieś w knajpie nie smakuje mi jedzenie to zmieniam knajpę a nie na siłę tłumaczę kelnerowi czy właścicielowi żeby to zmienił.

kk jest jak każda inna usługa i powinien być tak traktowany dlatego te wszystkie przywileje i jego pozycja w Polsce to jakiś absurd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

po przysiędze był zaraz chrzest dwóch wcześniej nieślubnych dzieci tej pary, tez takie 3w1,

Bardzo rozsądna decyzja Młodej Pary. Pakiet ślub + 2 chrzty powinien wyjść taniej niż wszystkie trzy obrzędy oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

No ja uważam że właśnie dopiero w wieku bierzmowania powinno się udzielać chrztu, komunii i bierzmowania. Takie 3w1. Bo tylko wtedy jest to już powiedzmy świadomy wybór młodej osoby, taka osoba ma już na tyle wykształcony umysł żeby podjąć taką a nie inną decyzje świadomie. (Choć i tak w sumie nie jest jeszcze do końca dojrzały taki nastolatek wiec mogłoby być i w wieku 21lat.) 

dawanie chrztu dziecku które nie umie powiedzieć mama, potem wychowywanie go w wierze na tekst „jak nie pójdziesz do kościoła to pójdziesz do piekła” jest niczym innym jak narzucaniem wiary.

 

Dokładnie tym jest - narzucaniem wiary. Tak samo jak rodzic takiego dziecka narzuca mu co zje, w co się ubierze, gdzie będzie mieszkać itd. Ale trudno rodzicom odbierać prawo do tego.

A Chrzest, komunia i bierzmowanie w pakiecie to też praktyka kościelna. Co ciekawe, przez pierwsze kilkaset lat katolicyzmu dokładnie tak to działało. Chrzest przyjmowali dorośli.

22 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Wiec mysle ze stąd głównie bierze się problem frekwencji w kościołach - ludzie dostrzegają że to wszystko nie ma najmniejszego sensu i się po prostu nie klei - a nie z tego, ze ludzie są coraz bardziej egoistyczni i skupieni na sobie i Bóg jest im niepotrzebny - jak to wczoraj ująłeś :) 

Ja bym powiedział, że ludzie stwierdzają, że to nie ma najmniejszego sensu... dla nich

Jak to mówili w pewnej reklamie " ograniczenia i limity nie interesują mnie"

27 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

 

ale oczywiście zamiast  zrobić 3w1. w odpowiednim czasie, lepiej zrobić trzy razy msze i zarobić trzy razy. No i dlatego właśnie uważam że to jest świetny biznes, ten cały KK. Wiec dla mnie nie tylko ojciec Rydzyk jest świetnym biznesmenem, ale cała ta instytucja się w to wpisuje. 

Chrzest jest zazwyczaj w ramach normalnej Mszy. Komunia i Bierzmowanie to jest jedna Msza dla całego rocznika. Gdyby KK chciał zarobić, to by udzielał tych Sakramentów właśnie indywidualnie jak proponujesz, a nie grupowo. Tu się nie zgodzę.

28 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

 

ps. W sobotę byłem na weselu i po przysiędze był zaraz chrzest dwóch wcześniej nieślubnych dzieci tej pary, tez takie 3w1, i to mi się właśnie podobało! :) ( szkoda tylko ze właśnie rodzice nie poczekali z tym aż te dzieci beda troszkę starsze niż 5 i 2 lata.) 
 

Bardzo dobry pomysł, mój poprzedni proboszcz zawsze wiercił dziurę w brzuchu osobom, które przychodziły po Chrzest, a nie miały ślubu, żeby wzięły też ślub i odwrotnie i niektórych udawało się przekonać. Super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał(a):

dlatego pisałem o jego pochodnych, które były dominujące w US

mając dzieci mam inną perspektywę

dla córek zdecydowanie wolę combo 'spowiedź + opłatek' 

Ale bez wiary takie combo nie ma sensu. Opłatek będzie opłatkiem, a nie ciałem Chrystusa, a spowiedź - formułką, a nie wyznaniem grzechów + żalem + chęcią poprawy + pokutą. Tak to nie działa.

To jakbyś poszedł do psychologa i opowiadał mu same bujdy i liczył, że rozwiąże to twoje problemy, o których mu szczerze nie mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ale bez wiary takie combo nie ma sensu. Opłatek będzie opłatkiem, a nie ciałem Chrystusa, a spowiedź - formułką, a nie wyznaniem grzechów + żalem + chęcią poprawy + pokutą. Tak to nie działa.

To jakbyś poszedł do psychologa i opowiadał mu same bujdy i liczył, że rozwiąże to twoje problemy, o których mu szczerze nie mówisz.

no tak, ja przecież wiem że i jedno i drugie (i spowiedź i 'terapia') to taka tam sobie pogadanka oparta na bujdach

po prostu część osób (szczególnie w młodym wieku) ma potrzebę bycia wysłuchanym i usłyszenia od 'siły wyższej' ('Boga', 'Nauki') że wszystko będzie dobrze :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

no tak, ja przecież wiem że i jedno i drugie (i spowiedź i 'terapia') to taka tam sobie pogadanka oparta na bujdach

po prostu część osób (szczególnie w młodym wieku) ma potrzebę bycia wysłuchanym i usłyszenia od 'siły wyższej' ('Boga', 'Nauki') że wszystko będzie dobrze :) 

Jeżeli chcesz byś sprytny i przyciąć na kasie, to, żeby darmowy kościół miał działanie terapeutyczne musisz w dzieciach wzbudzić wiarę. Będzie to wiara klasy B, ale nie każdy ma tyle szczescia, aby mieć wiarę klasy A - przez objawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Jeżeli chcesz byś sprytny i przyciąć na kasie, to, żeby darmowy kościół miał działanie terapeutyczne musisz w dzieciach wzbudzić wiarę. Będzie to wiara klasy B, ale nie każdy ma tyle szczescia, aby mieć wiarę klasy A - przez objawienie.

kasa to akurat wtorny bonus

no i wiara w psychologie jest duzo czesciej na stale wiara klasy B :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Tyle o mnie wiesz :)

wystarczająco, żeby się domyślać że faktycznie możesz mieć wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o problemy emocjonalne/psychiczne xD

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Wymagają od Kościoła

ja nic nie wymagam, po prostu mając do wyboru kilku usługodawców (w szeroko pojętym obszarze 'pocieszycielstwa') wolę wybrać tego sprawdzonego, najlepszego (a raczej najmniej szkodliwego) i najtańszego :)

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

będzie terapią dla córek

ale masz już wypaczony język

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

mówiąc im jednoczesnie, że to bujda :)

a czy ja coś tu pisałem że im coś takiego mówię?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep Twoje podejście nie zadziała w sytuacji gdy już mało kto z dzieci w Warszawie jest wysyłany do kościoła czy na religię. Dzieci będą czuły się dziwnie, będą wyalienowane i poza grupą i możliwe że przeceniasz tutaj aspekt psychologiczny katolicyzmu w aktualnych warunkach. Wielu rodziców którzy chodzą do kk zwracają uwagę na fakt że dzieciaki są często wyśmiewane w szkole za chodzenie do kościoła czy na religię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Wielu rodziców którzy chodzą do kk zwracają uwagę na fakt że dzieciaki są często wyśmiewane w szkole za chodzenie do kościoła czy na religię 

A to ciekawe, bo za moich czasow cisnelo sie tych co nie chodzili( choc ci co nie chodzili, mieli wyjebane i tak). Ci co nie chodzili byli wyzywani od jehowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.