Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, julekstep napisał(a):

nie to co w KK!

bo tam możesz skłamać, ale potem musisz się wyspowiadać -> na tym polega moralność!

No w kk wiadomo że to było złe i jest grzechem, że trzeba za to żałować , odpokutować i zadoscuczynic a tutaj wypowiedzi wskazują że to było spoko, więc jak dla mnie różnica jest wyraźna żeby nie powiedzieć kosmiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

No w kk wiadomo że to było złe i jest grzechem, że trzeba za to żałować , odpokutować i zadoscuczynic a tutaj wypowiedzi wskazują że to było spoko, więc jak dla mnie różnica jest wyraźna żeby nie powiedzieć kosmiczna

jak aktorka mówi aktorowi kocham Cię na potrzeby roli to też jest niemoralna? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał(a):

Are you sure? Coś mi świta, ze jakieś 3 razy się mówi wierzymy/przyrzekamy odnośnie wychowania dziecka. 

No ja się odnosze wyłącznie do kłamstw które dotyczyły Twojego wyznania wiary, które jest elementem chrztu.

1 minutę temu, P_M napisał(a):

 

Ateizm nie ma nic wspólnego z moralnością, przerabialiśmy już podobną dyskusję i nie za bardzo mi się chce do tego wracać, bo finalnie na koniec zgodziłes się z moim zdaniem i nie było o czym dyskutować. 

I chyba tym razem skończy się to tak samo:)

Teraz, julekstep napisał(a):

jak aktorka mówi aktorowi kocham Cię na potrzeby roli to też jest niemoralna? :) 

Nie za bardzo wiem co mam odpowiedzieć. Że breivik jest spoko bo Daniel Craig w Bondzie też zabijał ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał(a):

No nie widzę innego sensownego kryterium niż udzielanie pogrzebów KATOLICKICH osobom deklarującym się jako KATOLICY. 

To jest śmieszne pisać że dyskryminacja jest odmowa katolickiego pogrzebu niekatolikom

Naturalnie. Jak ZADEKLARUJĘ się jako wyznawca filozofii Jogatara, to jutro mogę stworzyć kościół?

11 minut temu, fluber napisał(a):

To jest śmieszne pisać że dyskryminacja jest odmowa katolickiego pogrzebu niekatolikom

Ale chęć takiego pogrzebu zgłosiło katolickie dziecko/rodzina ? 

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

jak aktorka mówi aktorowi kocham Cię na potrzeby roli to też jest niemoralna? :) 

Jak najbardziej moralna, może dostąpić zbawienia i mieć katolicki pogrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

chyba tym razem skończy się to tak samo:)

Wstydziłbys się w taki sposób zmanipulować moją wypowiedź używając cytatu tak jak właśnie uzyles. 

Btw. Co do konsekwencji to też bujda na resorach. Jeżeli bóg jest miłosierny, to jednocześnie nie może być sprawiedliwy, bo miłosierdzia to zawieszenie sprawiedliwości. Z kolei jeżeli bóg zawiesza sprawiedliwą ocenę czynów to znaczy, że jakaś dusza nie ponosi za nie konsekwencji. Innymi słowy brak konsekwencji brak sensownego systemu moralnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Wstydziłbys się w taki sposób zmanipulować moją wypowiedź używając cytatu tak jak właśnie uzyles. 

Btw. Co do konsekwencji to też bujda na resorach. Jeżeli bóg jest miłosierny, to jednocześnie nie może być sprawiedliwy, bo miłosierdzia to zawieszenie sprawiedliwości. Z kolei jeżeli bóg zawiesza sprawiedliwą ocenę czynów to znaczy, że jakaś dusza nie ponosi za nie konsekwencji. Innymi słowy brak konsekwencji brak sensownego systemu moralnego. 

Bóg jest systemem wyższego rzędu i w ramach logiki niższego rzędu nie możesz dowieść tego co wyżej, pisałem o tym już sto razy. To wynika wprost z matematyki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał(a):

Naturalnie. Jak ZADEKLARUJĘ się jako wyznawca filozofii Jogatara, to jutro mogę stworzyć kościół?

Nie wiem, to jest poza moimi kompetencjami.

Jasne że część deklarujących się jako katolicy może kłamać, ale na to już nic się nie poradzi.

8 minut temu, starYfaN napisał(a):

 

Ale chęć takiego pogrzebu zgłosiło katolickie dziecko/rodzina ?

W kk nie grzebie się zywych.

3 minuty temu, P_M napisał(a):

Nie masz dowodu, że ten system wyższego rzędu istnieje... 

No nie mam 

Ale niezależnie czy istnieje czy nie, to Twój wywód jest bez sensu:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał(a):

Jasne że część deklarujących się jako katolicy może kłamać, ale na to już nic się nie poradzi.

W kk nie grzebie się zywych.

Czyli oszust jak i rodzina oszusta mają prawo do 

Cytat

Katechizm Kościoła Katolickiego zwraca uwagę na następujące elementy towarzyszące obrzędowi pogrzebu:
- pozdrowienie wspólnoty - obrzęd pogrzebu rozpoczynamy w duchu wiary, kierując do bliskich zmarłego słowa pocieszenia, a jednocześnie warto wykorzystać okazję na zwrócenie uwagi na to, co przekracza perspektywy "tego świata" i na doprowadzenie wiernych do prawdziwych perspektyw wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego

- liturgia słowa - wymaga ona szczególnego przygotowania, tym bardziej, że w zebranej wspólnocie mogą znajdować się wierni, którzy rzadko uczestniczą w liturgii, a także ewentualni przyjaciele zmarłego nie będący chrześcijanami. Wygłaszana homilia nie powinna przypominać pochwalnej mowy pogrzebowej, lecz ukazywać misterium śmierci chrześcijańskiej w świetle Chrystusa Zmartwychwstałego;

- ofiara eucharystyczna - przez celebrację Eucharystii wspólnota wiernych, a szczególnie rodzina zmarłego uczy się żyć w łączności z tym, który "zasnął w Panu", przyjmując Ciało Chrystusa, którego zmarły nadal jest żywym członkiem, modląc się za niego i z nim;

natomiast chrześcijańska córka zostanie tego pozbawiona, ponieważ ojciec nie był hipokrytą i oszukańcem.

To tak jak w polityce, oszustwo zawsze popłaca i nieśmiertelne "kto zap.....li więcej zbawionym........." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał(a):

Nie za bardzo wiem co mam odpowiedzieć. Że breivik jest spoko bo Daniel Craig w Bondzie też zabijał ludzi?

Raczej to że Clint Eastwood jest spoko bo Daniel Craig w Bondzie zabijał ludzi.

To że Ty (+jakaś mała grupa z tej wspólnotowej masy) wierzysz że Clint Eastwood robił to na prawdę a Craig tylko na potrzeby roli to nie znaczy że ja mam się temu podporządkować. Nie obarczaj mojej moralności swoimi wierzeniami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

To system wyższego rzędu, uwierz mi na słowo, nie zrozumiesz

Jeżeli światło jest fala to nie może być cząsteczka.

Jeżeli światło jest cząsteczka to nie może być falą.

Czyli jest ciemno.

Tak mniej więcej wyglądał Twój powyższy wywód o miłosierdziu i sprawiedliwości. 

Wierz albo nie wierz w co chcesz, serio, to jest Twoje życie i Twoje odczucia, ale nie wyjeżdżaj z tymi wywodami z poradnika młodego ateisty, błagam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, julekstep napisał(a):

przecież masa krajów w których jest 'lepiej', ten proces 'dochodzenia do lepszego' przechodziły w czasach jak jeszcze KK (albo jego pochodne) miał się w nich dobrze

w USA KK nigdy nie był tak dominujący, ale jeśli chodzi ci o to, ze nasza cywilizacja jest zbudowana na chrześcijaństwie, to ok. odegrał on swój role, tylko ze jak widać już nie trzeba podtrzymywać KK, aby w państwie się dobrze wiodło, wiec niepotrzebnie tracisz czas na te rytuały. lepiej pograć w grę ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, starYfaN napisał(a):

Czyli oszust jak i rodzina oszusta mają prawo do 

natomiast chrześcijańska córka zostanie tego pozbawiona, ponieważ ojciec nie był hipokrytą i oszukańcem.

To tak jak w polityce, oszustwo zawsze popłaca i nieśmiertelne "kto zap.....li więcej zbawionym........." 

Ale czego pozbawiona? Myślisz że nie może poza pogrzebem ojca być pocieszaną albo pójść do Komunii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber sorki ale mega zabawne jest patrzeć jak piszesz, że w wieku 7-8 lat nie była to Twoja wiara, tylko chodziłes do kościoła bo mama Ci kazała…

… a potem drugi dzień bronisz tej pierwszej komunii tak zażarcie - jak koledzy słusznie zarzucają, że to chore i hipokryzja KK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał(a):

w USA KK nigdy nie był tak dominujący

dlatego pisałem o jego pochodnych, które były dominujące w US

1 minutę temu, lorak napisał(a):

ale jeśli chodzi ci o to, ze nasza cywilizacja jest zbudowana na chrześcijaństwie, to ok. odegrał on swój role, tylko ze jak widać już nie trzeba podtrzymywać KK, aby w państwie się dobrze wiodło, wiec niepotrzebnie tracisz czas na te rytuały. lepiej pograć w grę ; ]

mając dzieci mam inną perspektywę

dla córek zdecydowanie wolę combo 'spowiedź + opłatek' niż 'terapia + psychotrop' (co i u nas powoli zaczyna być normą wśród młodzieży) - dla nich dużo zdrowiej a i ja się mniej wykosztuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał(a):

w USA KK nigdy nie był tak dominujący, ale jeśli chodzi ci o to, ze nasza cywilizacja jest zbudowana na chrześcijaństwie, to ok. odegrał on swój role, tylko ze jak widać już nie trzeba podtrzymywać KK, aby w państwie się dobrze wiodło, wiec niepotrzebnie tracisz czas na te rytuały. lepiej pograć w grę ; ]

W latach 40 i 50 w USA nie można było zaadaptować wiernie Trzech Muszkieterów, bo nie można było pokazać katolickiego księdza jako postaci negatywnej. 

Wiesz kiedy w USA był największy dobrobyt i były najpotężniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

@fluber sorki ale mega zabawne jest patrzeć jak piszesz, że w wieku 7-8 lat nie była to Twoja wiara, tylko chodziłes do kościoła bo mama Ci kazała…

… a potem drugi dzień bronisz tej pierwszej komunii tak zażarcie - jak koledzy słusznie zarzucają, że to chore i hipokryzja KK. 

chyba tak zażarcie nie bronił

po prostu podał kilka martwych przepisów tym bardziej pokazując że to gra w której nawet pierwszoplanowi aktorzy (kapłani) są świadomi powszechnej ściemy (więc tym bardziej nie ma co się rzucać do statystów 'wyłudzających sakramenty' :) )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał(a):

@fluber sorki ale mega zabawne jest patrzeć jak piszesz, że w wieku 7-8 lat nie była to Twoja wiara, tylko chodziłes do kościoła bo mama Ci kazała…

… a potem drugi dzień bronisz tej pierwszej komunii tak zażarcie - jak koledzy słusznie zarzucają, że to chore i hipokryzja KK. 

Przecież sam to potwierdziłem 

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

wiadomo, że wielu księży wpisuje się w ten sakramentalny teatr i nie chce potem obrywać za to, że dziecka nie dopuścił do Komunii, bo jest zły, okropny itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.