Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Aha, czyli wszyscy w Polsce jesteśmy uprzywilejowani :D 

No nie, przykład z emeryturami, wszyscy obywatele tego kraju mają możliwość otrzymania emerytury (prawo) natomiast kobiety/mundurowi/górnicy mają szczególne prawo szybszego jej otrzymania (przywilej) 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_M napisał(a):

No nie, przykład z emeryturami, wszyscy obywatele tego kraju mają możliwość otrzymania emerytury (prawo) natomiast kobiety/mundurowi/górnicy mają przywilej szybszego jej otrzymania (przywilej) 

Jeżeli ktoś tu napisze, że KK jest tak samo uprzywilejowany jak Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu to przyznam mu rację ( chociaż w sumie to z logicznego punktu widzenia, ani jedno ani drugie nie jest uprzywilejowane).

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Aha, czyli wszyscy w Polsce jesteśmy uprzywilejowani :D 

oczywiście np. dzieci też są uprzywilejowane czy kobiety

dyskusja jest tutaj kto bardziej a kto nie i argumentacja taksówkarzy że "nie chcą mieć kasy fiskalnej tak jak lekarze czy prawnicy" mnie w ogóle nie ruszała ;]

kk ma wiele przywilejów a np.  deale Agencji Nieruchomości Rolnych z kk to jest skok na hajs którego można pozazdrościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał(a):

No nie, przykład z emeryturami, wszyscy obywatele tego kraju mają możliwość otrzymania emerytury (prawo) natomiast kobiety/mundurowi/górnicy mają szczególne prawo szybszego jej otrzymania (przywilej) 

Dopowiadając. Skoro przepisy dotyczą wszystkich związków wyznaniowych, to co jest tutaj tym dopełnieniem do zbioru pełnego? Mamy przepisy dotyczące konkretnej formy działalności, obowiązujący wszystkie podmioty. Tak jak możesz tu porównywać prawo górników do prawa np. ekspedientek, tak przepisy dotyczące KK możesz porównywać z przepisami dotyczącymi innych kościołów i związków wyznaniowych. A nie z "niezwiązkami wyznaniowymi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał(a):

No nie, przykład z emeryturami, wszyscy obywatele tego kraju mają możliwość otrzymania emerytury (prawo) natomiast kobiety/mundurowi/górnicy mają szczególne prawo szybszego jej otrzymania (przywilej) 

Znajdę Ci przykład jakiegoś przywileju dla Ciebie

 

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

oczywiście np. dzieci też są uprzywilejowane czy kobiety

dyskusja jest tutaj kto bardziej a kto nie i argumentacja taksówkarzy że "nie chcą mieć kasy fiskalnej tak jak lekarze czy prawnicy" mnie w ogóle nie ruszała ;]

kk ma wiele przywilejów a np.  deale Agencji Nieruchomości Rolnych z kk to jest skok na hajs którego można pozazdrościć :)

No i uprzywilejowanie Kościoła jak widzisz jest żadne.

Coś jak white privilege, bo to że Musk i Bezos mają po 200 mld dolarów znaczy, że zarabiający na zakładzie pod stołem mniej niż minimalną facet z podkarpackiej wsi jest wybitną elitą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mayor napisał(a):

Czyli w tej kwestii się zgadzamy ,też uważasz organizacje Rydzyka za sektę ? 

Uważam organizację Rydzyka za biznes.

6 minut temu, Koelner napisał(a):

 

kk ma wiele przywilejów a np.  deale Agencji Nieruchomości Rolnych z kk to jest skok na hajs którego można pozazdrościć :)

A jak Schetyna działał w Śląsku Wrocław, to uprzywilejowana była cała polska koszykówka, a nie Grzegorz Schetyna, jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mayor napisał(a):

Czy ten biznes działa na tych samych zasadach określonych w prawie gospodarczym dla wszystkich przedsiębiorców, czy jednak jest przez PiS uprzywilejowany ?

Oczywiście, że nie, bo Rydzyk oficjalnie prowadzi fundację a nie biznes. I tak, jest uprzywilejowany przez pis.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

Jako, że wyraźnie większość z Was nie ma żadnego kontaktu z Kościołem, a przez to i z kościelną rzeczywistością, to może pokrótce opiszę jak wygląda to uprzywilejowanie z perspektywy kilkutysięcznej parafii w kilkudziesięciotysięcznym mieście w tej oświeconej części Polski.

Nie wiem czy po przeczytaniu Twojego postu bardziej jestem w szoku czy nie dowierzam. Może masz pecha, może to kwestia regionu ale w pomorskim sprawy mają się zupełnie inaczej. Znajdziesz biedne wiejskie parafie ale generalnie w kościołach tłumy, majątki kościelne bardzo okazałe (np. wydzierżawiane pola i nieruchomości), zakupy działek za 1% wartości a o dotacja zewnętrznych na odnawianie zabytków czytam co i rusz. 

Nie wiem po co wam 3 parafie skoro macie po 300 osób w kościele w niedzielę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał(a):

 

Coś jak white privilege, bo to że Musk i Bezos mają po 200 mld dolarów znaczy, że zarabiający na zakładzie pod stołem mniej niż minimalną facet z podkarpackiej wsi jest wybitną elitą. 

musisz poćwiczyć nad porównaniami 

 

15 minut temu, fluber napisał(a):

A jak Schetyna działał w Śląsku Wrocław, to uprzywilejowana była cała polska koszykówka, a nie Grzegorz Schetyna, jasne.

obecnie też tak jest ponieważ Piesiewicz jest człowiekiem Sasina i bardzo elegancko załatwił fajnych sponsorów jak Pekao z Żubrem czy Orlen. 

 

tylko nadal kk jest uprzywilejowany i szukanie porównań to zwykły sofizmat 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał(a):

Nie wiem czy po przeczytaniu Twojego postu bardziej jestem w szoku czy nie dowierzam. Może masz pecha, może to kwestia regionu ale w pomorskim sprawy mają się zupełnie inaczej. Znajdziesz biedne wiejskie parafie ale generalnie w kościołach tłumy, majątki kościelne bardzo okazałe (np. wydzierżawiane pola i nieruchomości), zakupy działek za 1% wartości a o dotacja zewnętrznych na odnawianie zabytków czytam co i rusz. 

Nie wiem po co wam 3 parafie skoro macie po 300 osób w kościele w niedzielę. 

Mógłbyś podejść dziś do kościoła przed wieczorną mszą świętą i napisać tutaj ilu wiernych przyszło do kościoła i dla porównania jak duża jest Twoja parafia? Będę również wdzięczny za zdjęcie tłumów, które zastaniesz.

6 minut temu, Koelner napisał(a):

 

tylko nadal kk jest uprzywilejowany

 

Dzięki za wyczerpującą argumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RappaR napisał(a):

Znajdę Ci przykład jakiegoś przywileju dla Ciebie

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą priv dopierdolką, po prostu miałeś z Jackiem dyskusję odnośnie prawa i przywileju, gdzie poszedl zacytowany fragment o szczególnym prawie, gdzie uznałeś to, że wszyscy w takim razie jesteśmy uprzywilejowani, a nie oto chodzi. To, że wszyscy mamy nadane jakieś prawa jako obywatele danego Państwa nie od razu oznacza, że są to przywileje. Natomiast szczególne prawa to inna kwestia. Wracając do meritum, bo @fluber podjął ciekawy temat, czy KK jest uprzywilejowany względem innych związków wyznaniowych? Niekoniecznie, natomiast pytanie czy bycie związkiem wyznaniowym nie jest uprzywilejowaniem samym w sobie. Można by się zastanowić, czy np. tego typu organizacje nie powinny działać w ramach zwykłych stowarzyszeń. Osobiście nigdy nie zaglebialem się w te kwestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RappaR napisał(a):

Czemu? Są właśnie dobre. Powiedź mi jakie uprzywilejowanie w stosunku do Ciebie i dostęp do jakich możliwości ma ksiądz z wiejskiej parafii w Polsce B.

Chętnie się dowiem

przecież już to wałkowaliśmy

kościół nie udostępnia organom państwa aktów procesów kanonicznych zasłaniając się jurysdykcją

czyli jak kk ma dowody na to że ksiądz walił dzieciaka to nie przekazuje policji a jak Ty będziesz walił dzieciaka na SOR-ze to szpital przekaże bo będzie zmuszony

23 minuty temu, fluber napisał(a):

 

Dzięki za wyczerpującą argumentację.

 otrzymałeś wystarczającą lekturę -> miłej zabawy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jack napisał(a):

Nie wiem czy po przeczytaniu Twojego postu bardziej jestem w szoku czy nie dowierzam. Może masz pecha, może to kwestia regionu ale w pomorskim sprawy mają się zupełnie inaczej. Znajdziesz biedne wiejskie parafie ale generalnie w kościołach tłumy, majątki kościelne bardzo okazałe (np. wydzierżawiane pola i nieruchomości), zakupy działek za 1% wartości a o dotacja zewnętrznych na odnawianie zabytków czytam co i rusz. 

Nie wiem po co wam 3 parafie skoro macie po 300 osób w kościele w niedzielę. 

Podobnie tu gdzie mieszkam - teoretycznie przedmieścia KRK 10 km od Wawelu , praktycznie ze względu na wykluczenie komunikacyjne i ubogą infrastrukturę wieś zabita dechami -wyprawa do miasta trwa godzinę .,Proboszcz rządzi i dzieli, w kościele tyle ludzi na każdej mszy, że komar c***a nie wsadzi .,Nie wiem czy tak pobożni, czy zastraszeni i chodzą po to żeby każdy widział (znaczy władza i sąsiedzi ).,Podejrzewam że to drugie, bo jak byłem na pasterce z dziećmi to co drugi dorosły najebany, z tego połowa przyjechała pod kościół samochodami i dalej maszerowali chwiejnym krokiem , a przecież zgodnie z tym co @fluber głosi jazda po pijaku to ciężki grzech 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał(a):

 

 otrzymałeś wystarczającą lekturę -> miłej zabawy 

 

Dostałem od Ciebie 5 linków na temat uprzywilejowania KK i odpowiedziałem, że takie same przepisy stosuje się w Polsce do buddystów i szyitów. Poprosiłem o konkrety i zamilkłeś. Uznaję zatem, że argumentów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, fluber napisał(a):

Dostałem od Ciebie 5 linków na temat uprzywilejowania KK i odpowiedziałem, że takie same przepisy stosuje się w Polsce do buddystów i szyitów. Poprosiłem o konkrety i zamilkłeś. Uznaję zatem, że argumentów brak.

to może przykłady?

masz Nowelizacja ustawy o komisji ds. pedofilii - Kościół nie chce udostępniać akt - Infor.pl

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Dostałem od Ciebie 5 linków na temat uprzywilejowania KK i odpowiedziałem, że takie same przepisy stosuje się w Polsce do buddystów i szyitów. Poprosiłem o konkrety i zamilkłeś. Uznaję zatem, że argumentów brak.

ja nigdzie nie napisałem, że jest uprzywilejowany względem innych ponieważ nie znam "konkordatów" z innymi wierzeniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał(a):

Yyy, no ustawa była wadliwa, bo była sprzeczna z innymi przepisami, KEP wskazał na to w czym jest sprzeczna i ustalono wspólnie jak należy zmienić przepisy, między innymi poprzez:
wprowadzenie wyraźnej podstawy normatywnej do żądania przez Komisję informacji i dokumentów oraz wprowadzenie ustawowego obowiązku ich udostępniania,
wprowadzenie podstawy normatywnej do przetwarzania danych i informacji objętych tajemnicą zawodową niezbędnych do realizacji ustawowych zadań Komisji,

https://www.prawo.pl/prawo/komisja-ds-pedofilii-do-koscielnych-dokumentow-projekt,516364.html

To na czym polega ten przywilej KK w tej kwestii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, fluber napisał(a):

Mógłbyś podejść dziś do kościoła przed wieczorną mszą świętą i napisać tutaj ilu wiernych przyszło do kościoła

Nie przesadzaj, na mszach w dni powszednie to zawsze tylko jednostki były. W niedzielę ludzie się cały czas w kościołach nie mieszczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.