Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, josephnba napisał(a):

Zacznijmy od tego, że zdradzeni rolnicy mogą nie zagłosować na chłopka i będzie wstyd

Z jedynką ko może wystawić kogokolwiek i zdobędzie mandat. Dlatego też inni są bez szans

Teraz, Koelner napisał(a):

nieraz zostawało się ministrem nawet bez jednego głosu 

To nie ten przypadek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Jak się czyta stare biografie polityków:

wybitny mówca

świetnie przemawiał

pisał poczytne felietony

 

A teraz? Jako charyzmatycznego polityka uznaje się Mentzena, który w filmikach na Tik Toku przerabia stare żarty, a w rozmowie nie jest w stanie sklecić dwóch zdań na krzyż.

Serio - nie znam ani jednego polityka, niezależnie od strony, o którym bym powiedział, że jest elokwentny, warto go posłuchać, jest charakterystyczny(w pozytywny sposób),

 

a to nie jest tak, że ludzie ogólnie kiedyś byli głupsi (w sensie braku wykształcenia) i można ich było bajerować kilkoma fajnymi grepsami wkoło macieju? nie wiem, strzelam

poza tym dzisiaj masz 20 kanałów w TV + 1000 youtube, i oni non stop gadają, kiedyś pewnie tych wystąpień było fchooj mniej więc i okazji do popełnienia błędu mniej

btw słuchałem osatnio kwaśniewskiego w kanale sportowym, postać nieco kontrowersyjna 🍾 ale gadka bardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rw30 napisał(a):

a to nie jest tak, że ludzie ogólnie kiedyś byli głupsi (w sensie braku wykształcenia) i można ich było bajerować kilkoma fajnymi grepsami wkoło macieju? nie wiem, strzelam

 

Właśnie ludzie kiedyś byli znacznie mądrzejsi. Multitasking to krok w tył w ewolucji, nie w przód.

Kiedyś celebrytami był Wolter albo Cyceron, teraz ta matka od kierowcy żółtego Renault.

Ludzie kiedyś byli bardziej prymitywni i zacofani, nie głupsi.
To jakby uważać za debila Newtona, bo seba w gruzie BMW zna e=mc^2, a Isaac tego nie wiedział.

Ludzie wychowywali się w danych warunkach, w danej kulturze i z daną wiedzą, ale to wcale nie oznacza, że byli głupi. Byli inni i nie posiadali pewnych informacji i zdolności. Wbrew pozorom w XV i XVI wieku była praca specjalistyczna, był postęp technologiczny, a jak obecnie się chroni patenty i tajemnicy inżynierskie, tak się wtedy chroniło rzemieślników przed podkradaniem ich wiedzy przed innymi państwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rw30 napisał(a):

a to nie jest tak, że ludzie ogólnie kiedyś byli głupsi (w sensie braku wykształcenia) i można ich było bajerować kilkoma fajnymi grepsami wkoło macieju

A jak popatrzysz na scenę polityczną (nie tylko u nas), to dzisiaj są mądrzejsi?  :) 

3 minuty temu, rw30 napisał(a):

poza tym dzisiaj masz 20 kanałów w TV + 1000 youtube, i oni non stop gadają, kiedyś pewnie tych wystąpień było fchooj mniej więc i okazji do popełnienia błędu mniej

 

4 minuty temu, rw30 napisał(a):

 można ich było bajerować kilkoma fajnymi grepsami wkoło macieju?

No. Dzisiaj możesz bajerować milenijne skakanki, na tysiąc sposobów więcej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Kiedyś celebrytami był Wolter albo Cyceron

Raczej dużych zasięgów w swoich czasach nie mieli 

7 minut temu, RappaR napisał(a):

Właśnie ludzie kiedyś byli znacznie mądrzejsi.

W jakim sensie? Niepiśmienna większość wiedziała tyle co zasłyszałam od tych co usłyszeli gdzieś indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał(a):

Raczej dużych zasięgów w swoich czasach nie mieli 

A tezę tę stawiasz na podstawie?

Teraz, jack napisał(a):

W jakim sensie? Niepiśmienna większość wiedziała tyle co zasłyszałam od tych co usłyszeli gdzieś indziej. 

2/3 Polaków nie czyta w ogóle, więc jak dla mnie zostanie wyuczony do pisania w wieku 7 lat w podstawówce i nie korzystanie z tej umiejętności nie daje przewagi nad brakiem znajomości alfabetu i słuchaniu mów, odczytów i deklamacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, starYfaN napisał(a):

Widziałem tutaj już link "policz mi". Może się doczekam na "pomyśl za mnie". Elitarne forum i piśmienna większość.

No ty czytasz ale ze zrozumieniem to już słabo 

38 minut temu, RappaR napisał(a):

A tezę tę stawiasz na podstawie?

Niech Ci fluber wytłumaczy, on jest mądry a mi szkoda czasu 

41 minut temu, RappaR napisał(a):

2/3 Polaków nie czyta w ogóle, więc jak dla mnie zostanie wyuczony do pisania w wieku 7 lat w podstawówce i nie korzystanie z tej umiejętności nie daje przewagi nad brakiem znajomości alfabetu i słuchaniu mów, odczytów i deklamacji :) 

Nie wiem skąd u ciebie tyle pogardy dla Polaków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jack napisał(a):

Niech Ci fluber wytłumaczy, on jest mądry a mi szkoda czasu 

Czyli ja wymyśliłeś i nie masz nic na poparcie tego i zmieniasz temat 

5 z fluberowania, rozwijasz się! 

14 minut temu, jack napisał(a):

Nie wiem skąd u ciebie tyle pogardy dla Polaków 

A gdzie tu jest pogarda? 

Ewentualnie skąd u Ciebie tyle pogardy dla Francuzów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, rw30 napisał(a):

a to nie jest tak, że ludzie ogólnie kiedyś byli głupsi (w sensie braku wykształcenia) i można ich było bajerować kilkoma fajnymi grepsami wkoło macieju? nie wiem, strzelam

pierwszą taką najlepiej udokumentowaną kampanią wyborczą z dotarciem do mas była …. Adolfa Hitlera. wystarczy pooglądać filmy lub przeczytać treść jego wystąpienia aby wyciągnąć wnioski, że naród który tworzył naukę oraz filozofię w XIX w oraz XX był w masie debilem. dlatego nazywamy to łagodnie „kryzysem demokracji”. a w czasach Cycerona celebrytom w Rzymie był pewnie jakiś gladiator albo sportowiec wygrywający zawody a nie on sam. W Pompejach zachowało się wiele graffiti które odzwierciedlają obecny stan mas i napisy w stylu „Przeleciałem barmankę” lub „Secundus tu srał” to nie są najpopularniejsze sentencje z dzieł jakiegoś wybitnego polityka. Nie mamy dokładnych danych ale raczej analfabetyzm w starożytnym Rzymie był powszechny więc nie napisał tego graffiti ktoś z nizin społecznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał(a):

 

pierwszą taką najlepiej udokumentowaną kampanią wyborczą z dotarciem do mas była …. Adolfa Hitlera. wystarczy pooglądać filmy lub przeczytać treść jego wystąpienia aby wyciągnąć wnioski, że naród który tworzył naukę oraz filozofię w XIX w oraz XX był w masie debilem. dlatego nazywamy to łagodnie „kryzysem demokracji”. a w czasach Cycerona celebrytom w Rzymie był pewnie jakiś gladiator albo sportowiec wygrywający zawody a nie on sam. W Pompejach zachowało się wiele graffiti które odzwierciedlają obecny stan mas i napisy w stylu „Przeleciałem barmankę” lub „Secundus tu srał” to nie są najpopularniejsze sentencje z dzieł jakiegoś wybitnego polityka. Nie mamy dokładnych danych ale raczej analfabetyzm w starożytnym Rzymie był powszechny więc nie napisał tego graffiti ktoś z nizin społecznych. 

Teraz takich napisów jest mnóstwo, w jaki sposób to świadczy o wyższości? 

Piśmiennictwo było wtedy całkiem spore i zależało tylko i wyłącznie od majątku, z połowa wolnych mężczyzn potrafiła czytać i pisać. 

 

Jakieś omówienie, że kampanie Hitlera miały przewagę nad kampaniami i i POTUSów przed nim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Teraz takich napisów jest mnóstwo, w jaki sposób to świadczy o wyższości? 

nie wiem nic o "wyższości" - napisy tylko dowodzą, że ludzie aż tak się drastycznie przez wieki nie zmienili tylko obecnie tego typu "tagi" na murach kojarzą się z grafficiarzami, kibicami a nie elitami. w starożytnym Rzymie być piśmiennym to jednak nie umiejętność plebsu, przyjmując, że niewolników było z 30% około , kobiety miały ograniczony dostęp do nauki, istniały zawody jak skryba czy zawodowy pisarz więc jednak ta umiejętność musiała należeć do ograniczonego grona. brak oczywiście szczegółowych danych ale jeśli w XIX w ( po wojnie chyba też ) w Łodzi każda linia tramwajowa miała inny kolor ponieważ ludzie nie potrafili odczytać cyfr to domniemam, że w starożytnym Rzymie mogło być tylko gorzej :) 

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Piśmiennictwo było wtedy całkiem spore i zależało tylko i wyłącznie od majątku, z połowa wolnych mężczyzn potrafiła czytać i pisać. 

spore oraz połowę to dość luźne rzucenie a tak naprawdę są skąpe dane na ten temat. jednak w wykopaliskach starożytnego Rzymu jest zdecydowanie spora ilość ikonografii a nie napisów.

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Jakieś omówienie, że kampanie Hitlera miały przewagę nad kampaniami i i POTUSów przed nim? 

podałem tylko przykład i oglądając lub czytając kampanie Hitlera to tylko debile mogli go wybrać i nie wyobrażam sobie aby obecnie ktoś zagłosowałby na takiego typa a jeśli to tylko margines. 

aaaaaaaaa dlatego Cyceron nie był żadnym celebrytom :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

nie wiem nic o "wyższości" - napisy tylko dowodzą, że ludzie aż tak się drastycznie przez wieki nie zmienili tylko obecnie tego typu "tagi" na murach kojarzą się z grafficiarzami, kibicami a nie elitami. w starożytnym Rzymie być piśmiennym to jednak nie umiejętność plebsu, przyjmując, że niewolników było z 30% około , kobiety miały ograniczony dostęp do nauki, istniały zawody jak skryba czy zawodowy pisarz więc jednak ta umiejętność musiała należeć do ograniczonego grona. brak oczywiście szczegółowych danych ale jeśli w XIX w ( po wojnie chyba też ) w Łodzi każda linia tramwajowa miała inny kolor ponieważ ludzie nie potrafili odczytać cyfr to domniemam, że w starożytnym Rzymie mogło być tylko gorzej :) 

Mówię, nie elit, a bogatych. Połowa potrafiła, Ci z meganki to też właśnie "takie elity"

Obecnie też istnieją takie zawody(i nie, tutaj mam właśnie w tym znaczeniu) i uwierz mi, wykonują tą robotę dla osób, które same znają alfabet 

4 minuty temu, Koelner napisał(a):

spore oraz połowę to dość luźne rzucenie a tak naprawdę są skąpe dane na ten temat. jednak w wykopaliskach starożytnego Rzymu jest zdecydowanie spora ilość ikonografii a nie napisów.

Takie są szacunki na piśmienictwo - około połowa wolnych mieszkańców Rzymu i Italii potrafiła pisać. Trochę danych mamy.

7 minut temu, Koelner napisał(a):

podałem tylko przykład i oglądając lub czytając kampanie Hitlera to tylko debile mogli go wybrać i nie wyobrażam sobie aby obecnie ktoś zagłosowałby na takiego typa a jeśli to tylko margines. 

 

Tymiński ile procent miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RappaR napisał(a):

Tymiński ile procent miał?

Miał "zaczarowanom" torbę.

30 minut temu, Koelner napisał(a):

aaaaaaaaa dlatego Cyceron nie był żadnym celebrytom :)

Był, był. Lansował się jako republikanin, na pohybel dyktaturze (albo sobie, jak kto woli).

31 minut temu, Koelner napisał(a):

podałem tylko przykład i oglądając lub czytając kampanie Hitlera to tylko debile mogli go wybrać i nie wyobrażam sobie aby obecnie ktoś zagłosowałby na takiego typa a jeśli to tylko margines. 

Hitler zrobił przeskok z psychiatryka na naczelnego wodza, bo w zasadzie większość dojczlandu, po I wojnie, była w "jego sytuacji".

Tutaj zasadniczo, poza wybitnym oratorstwem (graniczącym z szaleństwem), nie było innych przymiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.