Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fluber napisał(a):

Jakie postulaty przepchnął przez te 2 lata?

Bo z tego co kojarzę to fundacja potrafisz polsko dostała niedawno 4,3 miliona 

na szybko - https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ustawa-antykorupcyjna-autorstwa-Kukiz-15-przeszla-przez-Sejm-8189982.html

i wiadomo, jak grają ze sobą Kukiz z Jarkiem to każdy wie kto jest lepszym graczem w 'te klocki' :) 

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

No, powtarzal to i powtarzal. Tylko, ze szkoda ze zrobiloby to jeszcze wieksze zabetonowanie sceny, a jego przecietny wyborca w 2015 nie mial pojecia czym sa jowy. Wszedzie tylko bylo slychac o tym, ze on jest inny.

pisałem już wcześniej że mnie średnio jarają jego poglądy (JOWy to trochę jak leczenie raka hivem), ale jednak Kukiz to JOWy od zawsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Reikai napisał(a):

 

31 minut temu, julekstep napisał(a):

i wiadomo, jak grają ze sobą Kukiz z Jarkiem to każdy wie kto jest lepszym graczem w 'te klocki' :) 

nigdzie nie pisałem że Kukiz to 'dobry' albo 'skuteczny' polityk :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fluber napisał(a):

Fundusze europejskie startowały już od 2004 roku, już w 1 turze dofinansowanie według strony ministerstwa otrzymało 18,5 tysiąca przedsiębiorstw.

Ale do rzeczy. Porównajmy kraj na zbliżonym poziomie, który w 2004 razem z nami wchodził do UE:

W 2004 roku PKB Słowacji przypadające na jednego mieszkańca był nieco wyższy niż w Polsce. Słowacki wskaźnik zamożności był na poziomie 57 proc. średniej UE, podczas gdy w Polsce PKB per capita wynosił 51 proc. W 2013 r. PKB per capita Polski liczony w PPS wynosił 68 proc. średniej unijnej, natomiast PKB przypadający na jednego mieszkańca Słowacji był na poziomie 78 proc.

image.png.70a3596fcf9fba1dcee85a99acc1d167.png

W tej chwili Polska ma 79 procent średniej, Słowacja 67 procent. Zobacz kiedy był najlepszy czas na rozwój a kiedy było trudniej. PiS w gorszych czasach zrobił lepszy wynik. 

czyli "PO" z ~51% (2004) sredniej europejskiej do 68% (2015) - w objeciach swiatowy kryz 2008

czyli "PIS" z ~68 (2015) sredniej europejskiej do  79% (2023) - w objeciach pandemii 2020

 

wybierz Slowacje, kraj ~8 krotnie mniejszy z innymi uwarunkowaniami i przyjetym euro w 2009 - europejski plankton.

wcale to jakos te cyfry nie urywaja glowy PIS/PO a porownanie do spodow europejskich? Myslalem, ze rownany sie do gory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Reikai napisał(a):

 

Jak może nie być wstyd wyborcom pisu oglądając coś takiego?

Jeszcze to zaznaczanie na czerwono jedynej słusznej odpowiedzi.

I to jest właśnie najgorsze 

Ludziom przestało być wstyd słuchania disco polo i głosowania na PiS 

 

Wieśniaki i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, josephnba napisał(a):

 

;)

Części głosującej na tychże owszem :)

Części głosującej na tychże, części głosującej na resztę minus tychże i niegłosującej części też.

Godzinę temu, agresywnychomik napisał(a):

Ja wiem że tu elita ale nie jest tak że rządzący są odbiciem narodu?

Sama elita. To widać po dyskusjach nad inflacją skumulowaną vs innymi czarnoksięskimi wskaźnikami inflacji.

1 godzinę temu, josephnba napisał(a):

I to jest właśnie najgorsze 

Ludziom przestało być wstyd słuchania disco polo i głosowania na PiS 

 

Wieśniaki i tyle ;)

Zejdź czasami z tej linii produkcyjnej na świeże powietrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Reikai napisał(a):

 

Jak może nie być wstyd wyborcom pisu oglądając coś takiego?

Jeszcze to zaznaczanie na czerwono jedynej słusznej odpowiedzi.

czy tylko ja tak mam że po oglądaniu 20 sek tych napisów podświetlanych na czerwono podnosi mi się ciśnienie i mam ochotę komuś przy*ebać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Reikai napisał(a):

 

Jak może nie być wstyd wyborcom pisu oglądając coś takiego?

Jeszcze to zaznaczanie na czerwono jedynej słusznej odpowiedzi.

Rozpierdala mnie najbardziej, ze średnia długość życia kobiet w PL to 80 lat, a facetów 72 i tekst o pracowaniu kobiet aż do śmierci xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P_M napisał(a):

Rozpierdala mnie najbardziej, ze średnia długość życia kobiet w PL to 80 lat, a facetów 72 i tekst o pracowaniu kobiet aż do śmierci xD 

Przy aktualnych cenach i tego co się będzie działo od stycznia (odmrożenie cen energii itp) śmierć może przyjść szybciej  

3 godziny temu, starYfaN napisał(a):

 

Zejdź czasami z tej linii produkcyjnej na świeże powietrze :) 

Po pierwsze @Koelnerco napisał o jakości powietrza. Tylko Korwin ma dobre 

Po drugie na terenie czklady powietrze jest tak jałowe że bezpieczniej jest tam w środku niż na zewnątrz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał(a):

Przy aktualnych cenach i tego co się będzie działo od stycznia (odmrożenie cen energii itp) śmierć może przyjść szybciej  

3 godziny temu, starYfaN napisał(a):

Pamiętasz casus powrotu Vatu na paliwo? - mark my words to samo się wydarzy z cenami energii, nie zauważysz różnicy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.