Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Sebastian napisał(a):

No to Ci piszę, że bzdury opowiadasz. Zobacz kiedy był start programów unijnych po akcesji. Za PO dopiero pozyskiwaliśmy środki. A musisz mieć czas na zakup, wdrożenie następnie zdobycie rynków. PiS nic nie zrobił lepiej od PO po prostu skorzystał z tego w jakiej fazie rozwoju były przedsiębiorstwa.

Możesz tak napisać tylko wtedy, jeżeli zignorujesz kierunki i decyzję które podjęły dwie różne ekipy. Tak naprawdę, jedna pod względem makroekonomii krajowej nie zrobiła nic, druga zrobiła bardzo dużo i bardzo możliwe, że ten kto wygra będzie miał łatwą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fluber napisał(a):

Ależ oczywiście, że wzrost naszej gospodarki to efekt wejścia do UE. Ale obie te partie miały po 2 kadencje kiedy Polska była w unii i jedna z nich wypracowała lepszy wzrost niż druga - 

To jeszcze musisz wziąć pod uwagę że na początku kadencji platformy na świecie był jeden z najgorszych kryzysów gospodarczych ,Ja widziałem co się działo w Stanach ,tysiące  ludzi traciło domy ,prace i dorobek całego życia  Jakby nie patrzeć to platforma przeprowadziła Polskę przez kryzys niemal bezboleśnie , ,. Jeżeli ktoś wytyka Tuskowi wydłużenie wieku emerytalnego czy zabranie jakichś drobniaków z OFE to jest śmieszny ,. W Stanach media stawiały Polski rząd  PO za wzór tego jak doskonale poradził sobie z kryzysem i bez różnicy lewo i prawoskrętne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Tu masz kolejny artykuł który ma podane skumulowaną od października 2015 na 47% . Też liczyć nie potrafią

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/pensje-polakow-za-pis-rosna-ale-czy-naprawde-slodko-gorzki-bilans/3yr168l

A największa już manipulacja to jak omija ,że w drugiej kadencji PiSu w ogóle pensje nam nie urosły albo ten wzrost jest pewnie ok 5%

Więc jeśli mamy oceniać ostatnie 4 lata to chyba nie ma za co chwalić Pis zwłaszcza w kontekście realnego wzrostu wymagrodzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Reikai napisał(a):

Co do pytania w referendum - oczywiste tak, przynajmniej nie beda w rekach rodzin partii oraz nie beda opierdalac rafinerii saudyjczykom 5x taniej, niz wartosc rynkowa.

Rozwalili mi cymbal tym pytaniem.

 

 No wstydu nie maja :)

Z wątku na TT

Ale Pani wie, że w 2007 roku mieliśmy 572 przesiębiorstwa państwowe w Polsce natomiast w 2015 zostało ich zaledwie 41? 

Tym samym w podanym okresie ich liczba zmalała 14-krotnie?

xDDDD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Ponawiam pytanie czy ktoś jest w stanie mnie tutaj przekonać do głosowania na PO inaczej niż antyPIS?

Raczej nie da się, bo ich 8-letnia kadencja była smutnym przykładem utrzymywania statusu quo i nie przeprowadzania szczególnych zmian +niewywiązywanie się z obietnic wyborczych. Sukces drugiej kadencji PiSu polegał właśnie na tym, że chyba jako pierwsza partia zrealizowali swój sztandarowy program z którym szli do wyborów i było to dla wielu szokiem. Co do PO, niestety nie mają żadnej jakości, którą możnaby kogokolwiek zachęcić do głosowania oprócz antyPiS, a przynajmniej ja takiej nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

@fluber

Tu masz kolejny artykuł który ma podane skumulowaną od października 2015 na 47% . Też liczyć nie potrafią

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/pensje-polakow-za-pis-rosna-ale-czy-naprawde-slodko-gorzki-bilans/3yr168l

A największa już manipulacja to jak omija ,że w drugiej kadencji PiSu w ogóle pensje nam nie urosły albo ten wzrost jest pewnie ok 5%

Więc jeśli mamy oceniać ostatnie 4 lata to chyba nie ma za co chwalić Pis zwłaszcza w kontekście realnego wzrostu wymagrodzeń. 

🤣

Pan Ceglarz zrobił wszystko, aby udowodnić absurdalne tezy. Realny wzrost/lub spadek wynagrodzeń obejmuje siłę nabywczą.

To porównanie banana z kartoflem, dla zmanipulowanych zjadaczy  agrestu.

933c92922008a1a2bb5c28a953184634.png

Tu przykład w cenie benzyny. Za całą kadencję Donalda mogłeś nabyć mniej litrów za jedną pensję.

Po czym przed wyborami, zrobili skok na głosy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, P_M napisał(a):

Raczej nie da się, bo ich 8-letnia kadencja była smutnym przykładem utrzymywania statusu quo i nie przeprowadzania szczególnych zmian +niewywiązywanie się z obietnic wyborczych. Sukces drugiej kadencji PiSu polegał właśnie na tym, że chyba jako pierwsza partia zrealizowali swój sztandarowy program z którym szli do wyborów i było to dla wielu szokiem. Co do PO, niestety nie mają żadnej jakości, którą możnaby kogokolwiek zachęcić do głosowania oprócz antyPiS, a przynajmniej ja takiej nie widzę. 

Czyli chcesz mi powiedzieć że moge @fluber wytykać że jest chamem i prostakiem ale w politycznym ma racje?

Jeszcze mnie przekonacie żebym na PIS zaglosował xDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Czyli chcesz mi powiedzieć że moge @fluber wytykać że jest chamem i prostakiem ale w politycznym ma racje?

Jeszcze mnie przekonacie żebym na PIS zaglosował xDDDD

Zasadniczo PO wygląda/pozycjonuje się jako strona "mądra" z którą lepiej zgubić, niż z "głupim" (PiS) znaleźć. Problem w tym, że nie pokazują swojej mądrości, a podkreślają zgubę ;)

Natomiast nie zagłosowałbym na żadnych. Ja pass w wyborach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał(a):

Zasadniczo PO wygląda/pozycjonuje się jako strona "mądra" z którą lepiej zgubić, niż z "głupim" (PiS) znaleźć. Problem w tym, że nie pokazują swojej mądrości, a podkreślają zgubę ;)

Natomiast nie zagłosowałbym na żadnych. Ja pass w wyborach. 

Ja też pasuje no chyba że mnie ktoś w końcu przekona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał(a):

ja zasługuje na najfajniejsza dupeczke z opozycji ale dlatego, że demokracja polega na tym aby rządzący tracili władze. 8 lat to już sporo a 12 to już praktycznie zawłaszczenie państwa

Z podobnych przyczyn zagłosowałem na Dud(p)e xD w jego pierwszym starcie - myślałem  równowaga - jedni prezydent drudzy sejm ekhm troszke się pomyliłem xD a dupy w PISie takie se.

P.s. Szanuje że można z Tobą wszystko sprowadzić do dupeczek.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.