Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Tu się nie wlicza np zerowy pit. To jest tylko wartość ze średniej.

Ale nie będę się kłócił, bo nie chodzi o konkretne liczby tylko o sam fakt że realne zarobki są średnio kilkadziesiąt procent wyższe.

Zdradzę Ci przyszłość, możesz sobie zapisać. Z 8 lat też będą o kilkadziesiąt procent wyższe niż teraz. Obojętnie kto będzie w tym okresie rządził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał(a):

Brutto. Biorąc pod uwagę niższy pit i wyższa kwotę wolną od podatku wychodzi średnio około 90 procent netto

To jeszcze składkę zdrowotną weź pod uwagę bo zauważyłem, że zwolennicy PiSu lubią ją pomijać.

Godzinę temu, Koelner napisał(a):

nie zaniżają poziomu swoimi fluberowymi pytaniami 

 Jak już rosyjska k**** posługuje się językiem opozycji to trzeba głosować na PiS 

Ja w firmie płacę 2,12 za 1 kWh tak więc muszę potwierdzić wnioski ruskiego trolla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał(a):

To jeszcze składkę zdrowotną weź pod uwagę bo zauważyłem, że zwolennicy PiSu lubią ją pomijać.

Ja w firmie płacę 2,12 za 1 kWh tak więc muszę potwierdzić wnioski ruskiego trolla. 

A kiedy płaciłeś 0,47?:)

13 minut temu, jack napisał(a):

Zdradzę Ci przyszłość, możesz sobie zapisać. Z 8 lat też będą o kilkadziesiąt procent wyższe niż teraz. Obojętnie kto będzie w tym okresie rządził. 

Chyba rzeczywiście sobie zapiszę, jako dowód jak PiS zmienił postrzeganie rzeczywistości, jakby kilkadziesiąt procent realnego wzrostu przychodów było powszechne w Europie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał(a):

Chyba rzeczywiście sobie zapiszę, jako dowód jak PiS zmienił postrzeganie rzeczywistości, jakby kilkadziesiąt procent realnego wzrostu przychodów było powszechne w Europie:)

Nie wiem skąd Ci się wziął PIS i Europa w tych rozważaniach.

Miedzy 1995 a 2002 mieliśmy 200% wzrostu. W Polsce to po prostu norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał(a):

Nie wiem skąd Ci się wziął PIS i Europa w tych rozważaniach.

Miedzy 1995 a 2002 mieliśmy 200% wzrostu. W Polsce to po prostu norma

Przecież ja piszę o REALNYM wynagrodzeniu. Nie chodzi mi o to, że masz kilkadziesiąt procent więcej złotówek, tylko o to, że jesteś o kilkadziesiąt procent bogatszy. W latach 95-02 mieliśmy skumulowaną inflację na poziomie 150%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał(a):

A kiedy płaciłeś 0,47?:)

Chyba rzeczywiście sobie zapiszę, jako dowód jak PiS zmienił postrzeganie rzeczywistości, jakby kilkadziesiąt procent realnego wzrostu przychodów było powszechne w Europie:)

0,47 było 4 lata temu. Ja płaciłem 0,65 jeszcze w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Przecież ja piszę o REALNYM wynagrodzeniu. Nie chodzi mi o to, że masz kilkadziesiąt procent więcej złotówek, tylko o to, że jesteś o kilkadziesiąt procent bogatszy. W latach 95-02 mieliśmy skumulowaną inflację na poziomie 150%.

Teraz też mamy wyszczą niż za rządów PO ale już jej nie uwzględniasz.

A prawda jest taka, że Polska się rozwija cały czas od 1990 roku i nie ma większego znaczenia który szkodnik jest akurat przy władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fluber napisał(a):

Tu się nie wlicza np zerowy pit. To jest tylko wartość ze średniej.

Ale nie będę się kłócił, bo nie chodzi o konkretne liczby tylko o sam fakt że realne zarobki są średnio kilkadziesiąt procent wyższe.

 

13 minut temu, fluber napisał(a):

Przecież ja piszę o REALNYM wynagrodzeniu. 

 

8 minut temu, jack napisał(a):

Teraz też mamy wyszczą niż za rządów PO ale już jej nie uwzględniasz.

O tym k**** cały czas mówię. Człowiek chce pogadać o makroekonomii, a kłóci się z ekonomicznym analfabetą, który nie wie co to realne wynagrodzenie. Co za strata czasu.

3 godziny temu, fluber napisał(a):

 Ceny wzrosły o 50 procent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

 

 

O tym k**** cały czas mówię. Człowiek chce pogadać o makroekonomii, a kłóci się z ekonomicznym analfabetą, który nie wie co to realne wynagrodzenie. Co za strata czasu.

 

gówno a nie pogadać. Piszesz to o 90%, które podajesz z głowy. Piszesz o realnym wynagrodzeniu ale już wzrosty podajesz bez uwzględnienia inflacji. Podniecasz się 90% ale już 200% ci się nie podoba bo inflacja była 150% a ile masz teraz już Cię nie interesuje. Szkoda czasu na takiego mądrego człowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jack napisał(a):

 Piszesz o realnym wynagrodzeniu ale już wzrosty podajesz bez uwzględnienia inflacji.

Jak k**** bez inflacji? Pierwsze co napisałem w pierwszym wpisie to info o skumulowanej inflacji w tym czasie. Zacytowałem Ci to jeszcze raz wyżej.

12 minut temu, jack napisał(a):

 Piszesz to o 90%, które podajesz z głowy. 

Podałem z głowy 90 procent wzrostu i 50 procent inflacji. Nie chciało mi się dokładnie liczyć, podałem niesprawdzone dane z neta. W rzeczywistości pensje wzrosły o 76 procent.

Jeżeli chodzi o skumulowana inflację to łatwo policzyć:

2015 - -0,9

2016 - -0,6

2017 - 2

2018 - 1,6

2019 - 2,3

2020 - 3,4

2021 - 5,1

2022 - 14,4

2023 - 5,7

Łącznie 37,23 procent.

Także realne wartości są jeszcze bardziej korzystne dla PiS 

I realny wzrost pensji wynosi kilkadziesiąt procent. Nie pisałem o nominalnym ( który też się łapie pod kilkadziesiąt) ale o REALNYM. 

17 minut temu, jack napisał(a):

. Podniecasz się 90% ale już 200% ci się nie podoba bo inflacja była 150% a ile masz teraz już Cię nie interesuje. Szkoda czasu na takiego mądrego człowieka. 

Wypadałoby przeprosić za to że nie umiesz czytać 

4 godziny temu, fluber napisał(a):

Ceny wzrosły o 50 procent. 

Nie dość że napisałem to jeszcze podałem wartość o 1/3 wyższa niż jest w rzeczywistości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Jak k**** bez inflacji? Pierwsze co napisałem w pierwszym wpisie to info o skumulowanej inflacji w tym czasie. Zacytowałem Ci to jeszcze raz wyżej.

Podałem z głowy 90 procent wzrostu i 50 procent inflacji. Nie chciało mi się dokładnie liczyć, podałem niesprawdzone dane z neta. W rzeczywistości pensje wzrosły o 76 procent.

Jeżeli chodzi o skumulowana inflację to łatwo policzyć:

2015 - -0,9

2016 - -0,6

2017 - 2

2018 - 1,6

2019 - 2,3

2020 - 3,4

2021 - 5,1

2022 - 14,4

2023 - 5,7

Łącznie 37,23 procent.

Także realne wartości są jeszcze bardziej korzystne dla PiS 

I realny wzrost pensji wynosi kilkadziesiąt procent. Nie pisałem o nominalnym ( który też się łapie pod kilkadziesiąt) ale o REALNYM. 

Ty chłopie jesteś taki mądry, że jak piszesz o wzroście pensji to wiesz, że uwzględniasz inflację ale w twoim mniemaniu twoi rozmówcy są tak głupi, że inflacji nie uwzględniają. Ciężko Ci musi być na świecie. 

Skąd wziąłeś to 5,7 w 2023? Na koniec skumulowana walnie sporo ponad 40%

Skumulowana inflacja za cały okres rządów PO wyniosła 21%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

Ty chłopie jesteś taki mądry, że jak piszesz o wzroście pensji to wiesz, że uwzględniasz inflację ale w twoim mniemaniu twoi rozmówcy są tak głupi, że inflacji nie uwzględniają. Ciężko Ci musi być na świecie. 

Piszę o nominalnym wzroscie wynagrodzenia, podaje inflację i stąd wynika wzrost realnego wynagrodzenia o kilkadziesiąt procent. Prościej już nie potrafię.

2 minuty temu, jack napisał(a):

 

Skąd wziąłeś to 5,7 w 2023?

Ja wysiadam z tego pociagu. Jeszcze zapytaj gdzie można kupić mleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał(a):

Jak k**** bez inflacji? Pierwsze co napisałem w pierwszym wpisie to info o skumulowanej inflacji w tym czasie. Zacytowałem Ci to jeszcze raz wyżej.

Podałem z głowy 90 procent wzrostu i 50 procent inflacji. Nie chciało mi się dokładnie liczyć, podałem niesprawdzone dane z neta. W rzeczywistości pensje wzrosły o 76 procent.

Jeżeli chodzi o skumulowana inflację to łatwo policzyć:

2015 - -0,9

2016 - -0,6

2017 - 2

2018 - 1,6

2019 - 2,3

2020 - 3,4

2021 - 5,1

2022 - 14,4

2023 - 5,7

Łącznie 37,23 procent.

Także realne wartości są jeszcze bardziej korzystne dla PiS 

I realny wzrost pensji wynosi kilkadziesiąt procent. Nie pisałem o nominalnym ( który też się łapie pod kilkadziesiąt) ale o REALNYM. 

Wypadałoby przeprosić za to że nie umiesz czytać 

Nie dość że napisałem to jeszcze podałem wartość o 1/3 wyższa niż jest w rzeczywistości 

Skumulowana na koniec 2022 wynosiła 40% na koniec 2023 ma wynosić około 48%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jack napisał(a):

Znowu z głowy czyli z dupy jak 90%?

Inflacji -0,9 z 2015 do wyniku PISu też nie wiem dlaczego uwzględniasz. 

Nie zadawalbys durnego pytania gdybyś wiedział gdzie to się sprawdza. Skoro nie wiesz, tzn że nic się od Ciebie mądrego nie dowiem, bo nawet podstaw nie znasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Nie zadawalbys durnego pytania gdybyś wiedział gdzie to się sprawdza. Skoro nie wiesz, tzn że nic się od Ciebie mądrego nie dowiem, bo nawet podstaw nie znasz.

Właśnie jako ekonomiczny analfabeta wiem gdzie i dlatego się dziwię, że tak wybitna jednostka nie potrafi znaleźć prawidłowych danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.