Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, fluber napisał(a):

Zobacz, PiS chce debatować z Weberem o przyszłości stosunków polsko-niemieckich i nie ma to nic wspólnego z wyborami i marszem Tuska:)

Coś Ty sobie znowu ubzdurał? To, że politycy jeśli już coś świadomie robią publicznie, robią dla pieniędzy lub/i głosów jest oczywiste. 

Nie rozumiem tylko dlaczego przed polskimi wyborami Morawiecki chce debatować z jakimś Niemcem. Czyżby podważał naszą niezależność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Koelner napisał(a):

@Roger Ty byłeś orłem z niemieckiego, co uważsasz? :)

Raczej rzadko się zdarza, by słowo Gegner, było używane w innym kontekście niż przeciwnik/rywal właśnie.

Nie spotkałem się, by ktoś używał tego słowa na określenie wróg (słowo Feind a i owszem). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roger napisał(a):

Raczej rzadko się zdarza, by słowo Gegner, było używane w innym kontekście niż przeciwnik/rywal właśnie.

Nie spotkałem się, by ktoś używał tego słowa na określenie wróg (słowo Feind a i owszem). 

 

Czyli jak byś to przetłumaczył?:)

Der CSU-Europapolitiker Manfred Weber schließt jede Zusammenarbeit der Unionsparteien mit der AfD aus. "Die Brandmauer steht", sagte der Chef der europäischen Christdemokraten (EVP) der Funke Mediengruppe. Die rechte Partei wolle das zerstören, wofür CDU und CSU immer eingetreten seien.

Deswegen ist sie für uns nicht nur politischer Wettbewerber, sondern Gegner und Feind

Wer das akzeptiere, könne demokratischer Partner sein. Die, die dies nicht einhielten - wie die AfD, Le Pens Rassemblement National in Frankreich oder die polnische PiS-Partei - seien politische Gegner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fluber napisał(a):

@jack

Kiedy PIS wygrywał 1 wybory, to tak jak @Koelner zauważył powtarzał główne punkty swojego programu w kółko i kółko. Konkrety. 500+, nie zgadzamy się na przymusową relokację imigrantów z krajów muzułmańskich i 13 emerytura + darmowe leki dla seniorów. 

Kiedy atakowali PO to też skupiali się na konkretach, na mocnym przekazie i na rzeczach, które dotyczyły większości wyborców, szczególnie tych niezdecydowanych:

PO obiecała, że nie podniesie wieku emerytalnego i podnosiła, Tusk chce żebyście pracowali do śmierci

PO ukradła pieniądze z OFE, Tusk to złodziej.

Posłuchajcie taśm, platforma ma was za frajerów, posłuchajcie co o was mówią.

Ja nie jestem w tej chwili w stanie zidentyfikować takich 3 głównych punktów platformy obywatelskiej wokół której buduje kampanię, ani takich trzech konkretnych zarzutów, które wałkują w kółko wobec PIS. Może Ty jesteś?

Konkrety były 2 - 500+ i 13 emerytura. Reszta to już była taka papka jak zawsze. Platformie brakuje takiego konkretu ale czy którakolwiek partia w przeszłości miała przed wyborami coś tak nośnego jak 500+? Ja nie kojarzę. 

Tym wyciąganiem ciągłych afer PO chce przekonać wyborców, że jednostkowe przypadki z czasów rządów PO teraz są codziennością. Ja nie wiem czy i na ile jest to skuteczne. Ja i tak nie głosuję na prawicę więc interesuje mnie czy można głosować na lewicę, czy błaźnią się na tyle, że muszę się przesunąć bliżej środka dlatego raczej staram się ograniczać kontakt z polityką niż nad nią rozmyślać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fluber napisał(a):

 

 

8 godzin temu, Pablo81 napisał(a):

W IV kwartale 2022 roku eksport Polski do Kirgistanu wzrósł prawie 12-krotnie, do Armenii ponad 8-krotnie, do Kazachstanu 2,5-krotnie rok do roku. Eksport z Polski do Kirgistanu, Białorusi, Armenii, Kazachstanu, Gruzji i Uzbekistanu w IV kwartale 2022 roku wyniósł prawie 660 mln euro

@fluber jak to skomentujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał(a):

Coś Ty sobie znowu ubzdurał? To, że politycy jeśli już coś świadomie robią publicznie, robią dla pieniędzy lub/i głosów jest oczywiste. 

Nie rozumiem tylko dlaczego przed polskimi wyborami Morawiecki chce debatować z jakimś Niemcem. Czyżby podważał naszą niezależność? 

Chce z Niemcem i najlepiej w TVP bo wtedy można manipulować wypowiedzią, wystarczy dać audio po polsku. Zamiast  debaty Tusk - Kaczyński debata Wagnera z Weberem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roger dziękuję. Zatem Weber użył bardziej miękkiego sformułowania względem chociażby Kaczyńskiego, który użył słów: „Tusk prawdziwym wrogiem” , „Wróg narodu”. PISowcy zdecydowanie zaniżają poziom tego forum nie znając słów, które były używane chociażby przy transmisjach NBA na DSF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mayor napisał(a):

Chce z Niemcem i najlepiej w TVP bo wtedy można manipulować wypowiedzią, wystarczy dać audio po polsku. Zamiast  debaty Tusk - Kaczyński debata Wagnera z Weberem

W tle będą wyświetlane filmy z wysadzania Warszawy przez Niemców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał(a):

@Roger dziękuję. Zatem Weber użył bardziej miękkiego sformułowania względem chociażby Kaczyńskiego, który użył słów: „Tusk prawdziwym wrogiem” , „Wróg narodu”. PISowcy zdecydowanie zaniżają poziom tego forum nie znając słów, które były używane chociażby przy transmisjach NBA na DSF. 

No zdecydowanie, ciekawe gdzie coś takiego napisali;)

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

 

@fluber jak to skomentujesz?

Sankcje ewidentnie nie działają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał(a):

No zdecydowanie, ciekawe gdzie coś takiego napisali;)

Sankcje ewidentnie nie działają:)

W przypadku Niemiec uznales to za na tyle interesuje, że wrzuciłeś posta, w przypadku Polski cisza. O PiSie albo dobrze albo wcale.

Smutne 😕 Twoje opinie tracą na wartości 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

W przypadku Niemiec uznales to za na tyle interesuje, że wrzuciłeś posta, w przypadku Polski cisza. O PiSie albo dobrze albo wcale.

Smutne 😕 Twoje opinie tracą na wartości 😕

Yyy, a co ma ta sprzedaz do Kirgistanu wspólnego z PiSem albo niemieckim rządem?:) Przecież to polscy i niemieccy janusze biznesu kombinuja;)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

 

Smutne 😕 Twoje opinie tracą na wartości 😕

a niby jaką miały wartość?

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Yyy, a co ma ta sprzedaz do Kirgistanu z PiSem albo niemieckim rządem?:) Przecież to polscy i niemieccy janusze biznesu kombinuja;)

czyli przy mitycznym ściąganiu przez pisu vatu janusze przestali kombinować? lol 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał(a):

nie zawyżaj poziomu odpowiadając pytaniem na pytanie, z rana już zaliczyłeś bloopersa 

Wrzuciłem przykład użycia słowa gegner z niemieckiej strony historycznej:)

nigdzie nie napisałem o wrogu, ale wystarczyło żebyś pomyślał że napisałem, dzięki temu przykladowi który wrzuciłem:)

Także gratuluję potknięcia o własne nogi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Wrzuciłem przykład użycia słowa gegner z niemieckiej strony historycznej:)

nigdzie nie napisałem o wrogu, ale wystarczyło żebyś pomyślał że napisałem, dzięki temu przykladowi który wrzuciłem:)

Także gratuluję potknięcia o własne nogi;)

ok Panie Mentzen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.