Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, lorak napisał(a):

możesz go zacytować? bo widziałem tylko te dwa arty, które likowałem wcześniej, i czegoś takiego w nich nie ma.

ale tak czy inaczej, zestrzelenie bez podjęcia innych akcji uważałbym za głupotę.

Jaki sens ma cytowanie wypowiedzi z Twoich linków :) 

Cytat

Reakcja powinna polegać na ostrzeżeniu tych załóg, że naruszyły przestrzeń powietrzną, a w konsekwencji, jeśli nie zareagują, na zestrzeleniu. Wtedy jest wyraźny sygnał, że granica jest chroniona - dodał były dowódca GROM.

 

Jak rozpętałem III wojnę światową, Chmielewskiego sezon II. Kociniak już Dolasa nie zagra, ale do komedii obsady nigdy u nas nie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mayor napisał(a):

Co kilometr nie ma potrzeby, takie śmigłowce słychać z 20 , a widać z 5 kilometrów.,Żołnierze nie pracują na 3 zmiany, służbę patrolową pełnią przez 12 do 24 godzin , może być też ogłoszony wielodniowy dyżur bojowy. 

 

Granica z Bialorusia ma 418 km więc 418 najebanych Januszów Kowalskich dałoby radę w taki piękny bezchmurny dzień wypatrzyć dwa śmigłowce do 1 km - tak obstawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek opowiadał, że jak plotkowali z kolegami przy ładowaniu amunicji do dział na pancerniku Schleswig Holstein rano 1 września 1939 to miał on prędkość 19 węzłów chociaż w tamtym momencie nie płynął

8 minut temu, starYfaN napisał(a):

Ile czasu przebywał nad terytorium Polski?

wystarczająco żeby Grażyna go nagrała zamiast nasze służby od bezpieczeństwa

dobrze, że są Grażyny -> można czuć się bezpiecznie i spać spokojnie

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fluber napisał(a):

Rzetelna dyskusja byłaby o tym ile mamy radarów do tego celu, jakie cele monitorują teraz, z których należałoby zrezygnować, jakie środki powinniśmy ponieść na dalsze koszty rozbudowy systemu, o ile trzeba będzie podnieść wydatki na armię z tym związane żeby podnieść poziom bezpieczeństwa itd.

Mam nadzieję, że liczenie radarów i punktów gdzie mają stać nie rozpoczęło się w chwili rozpętania afery na temat przekroczenia naszej przestrzeni. Dla mnie jest to dość oczywiste jeśli mamy zapas to powinny stać na granicy przy której odbywają się teraz manewry. Jeśli nie mamy takich rezerw to powinniśmy takie radary kupić lub pożyczyć PRZED takimi manewrami, które są cykliczne. Czyli nie ma prawa być takiej dyskusji czy mamy wystarczającą ilość czy nie mamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, starYfaN napisał(a):
Cytat

Reakcja powinna polegać na ostrzeżeniu tych załóg, że naruszyły przestrzeń powietrzną, a w konsekwencji, jeśli nie zareagują, na zestrzeleniu. Wtedy jest wyraźny sygnał, że granica jest chroniona - dodał były dowódca GROM.

ale on nie mówi o samym zestrzeleniu, lecz o wykryciu i ostrzeżeniu, a w przypadku braku reakcji dopiero o zestrzeleniu. to różne podejścia.

46 minut temu, fluber napisał(a):

Mam wrażenie że kilkanaście razy w różnych dyskusjach często cisnales ludzi ze używają argumentu z autorytetu, teraz sam właściwie robisz to co kiedyś krytykowałem i nie potrafisz uzasadnić opinii.

nie potrafię, bo się na tym nie znam, więc używam opinii ludzi, którzy wyglądają na orientujących się w temacie i im więcej takich osób, tym bardziej ich stanowisko uważam za wiarygodne. tak, jest to argument z autorytetu i jak najbardziej możesz mi to wytykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, starYfaN napisał(a):

Trudne zadanie ze szkoły podstawowej dla "ekspertów".

Śmigłowiec ma prędkość przelotową 270 km/h. Przekroczył granicę o 2 km.

Ile czasu przebywał nad terytorium Polski?

Eksperci wiedzą, że radar śledzi obiekty również poza granicą państwa dzięki czemu można ostrzegać obiekty zbliżające się do granicy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

Szacun Fluber, na prawde jestes mistrzem swiata w ignorowaniu clue sprawy, czepieniem sie jakiegos jednego punktu i udawaniem, ze wszystko ok.

To trza umic, nawet trollujac.

Nie jest ok. Powinniśmy mieć więcej radarów, żebyśmy nie musieli wybierać który gdzie postawić i żeby całą granica z Rosją, Białorusią i Ukrainą była obstawiona. Ta sytuacja pokazuje, że daleko nam jeszcze do sytuacji, w której jesteśmy w stanie przez cały czas patrolować całą granicę.

2 minuty temu, jack napisał(a):

Mam nadzieję, że liczenie radarów i punktów gdzie mają stać nie rozpoczęło się w chwili rozpętania afery na temat przekroczenia naszej przestrzeni. Dla mnie jest to dość oczywiste jeśli mamy zapas to powinny stać na granicy przy której odbywają się teraz manewry. Jeśli nie mamy takich rezerw to powinniśmy takie radary kupić lub pożyczyć PRZED takimi manewrami, które są cykliczne. Czyli nie ma prawa być takiej dyskusji czy mamy wystarczającą ilość czy nie mamy. 

Ale to nie jest takie hop siup. Na te Odry, o których mi.in mówi Dura wydano 546 milionów złotych, ale produkcja trwa. Umowy podpisano w 2018, w tym roku parę miesięcy temu przyszła ostatnia sztuka. W przyszłym roku producent zrobi dla nas 2 kolejne. To nie są bułki, nie bardzo też wiem czy funkcjonuje wypożyczalnia takich radarów.

2 minuty temu, jack napisał(a):

Eksperci wiedzą, że radar śledzi obiekty również poza granicą państwa dzięki czemu można ostrzegać obiekty zbliżające się do granicy 🙂 

W tym konkretnym przypadku nas poinformowano, że pojawią się obiekty zbliżające się do naszej granicy, więc nawet bez radaru to było wiadome.

4 minuty temu, lorak napisał(a):

 

nie potrafię, bo się na tym nie znam, więc używam opinii ludzi, którzy wyglądają na orientujących się w temacie i im więcej takich osób, tym bardziej ich stanowisko uważam za wiarygodne. tak, jest to argument z autorytetu i jak najbardziej możesz mi to wytykać.

Skoro Twój argument brzmi, że się na tym nie znasz, to na jakiej podstawie wybierasz ekspertów, takich jak Dura, zamiast ekspertów ze strony MON? Przecież jedni mówią tak, drudzy inaczej, Ty się nie znasz, ale wierzysz jednym a nie drugim, dlaczego? Zwłaszcza, że jedni to emeryci bez kontaktu ze służbą od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał(a):

Eksperci wiedzą, że radar śledzi obiekty również poza granicą państwa dzięki czemu można ostrzegać obiekty zbliżające się do granicy 🙂 

LeBron całą karierę kryje na radar, zapewne dlatego według "ekspertów" jest takim zacnym "obońcom" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał(a):

Nie jest ok. Powinniśmy mieć więcej radarów, żebyśmy nie musieli wybierać który gdzie postawić i żeby całą granica z Rosją, Białorusią i Ukrainą była obstawiona. Ta sytuacja pokazuje, że daleko nam jeszcze do sytuacji, w której jesteśmy w stanie przez cały czas patrolować całą granicę.

Ale to nie jest takie hop siup. Na te Odry, o których mi.in mówi Dura wydano 546 milionów złotych, ale produkcja trwa. Umowy podpisano w 2018, w tym roku parę miesięcy temu przyszła ostatnia sztuka. W przyszłym roku producent zrobi dla nas 2 kolejne. To nie są bułki, nie bardzo też wiem czy funkcjonuje wypożyczalnia takich radarów.

W tym konkretnym przypadku nas poinformowano, że pojawią się obiekty zbliżające się do naszej granicy, więc nawet bez radaru to było wiadome.

Skoro Twój argument brzmi, że się na tym nie znasz, to na jakiej podstawie wybierasz ekspertów, takich jak Dura, zamiast ekspertów ze strony MON? Przecież jedni mówią tak, drudzy inaczej, Ty się nie znasz, ale wierzysz jednym a nie drugim, dlaczego? Zwłaszcza, że jedni to emeryci bez kontaktu ze służbą od lat.

takich mi dało google.

poza tym rzad z powodu swoich działań w przeszłości nie jest godzien zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lorak napisał(a):

takich mi dało google.

poza tym rzad z powodu swoich działań w przeszłości nie jest godzien zaufania.

A ekspert który powiedział że 3 lata temu wyszliśmy z NATO jest?

14 minut temu, Koelner napisał(a):

?

Białorusini zgłosili że będą latać przy naszej granicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał(a):

Poinformowali że będą latac smiglowce przy naszej granicy kilka dni wcześniej 

o czołgach też poinformowali? przydałoby się aby jakaś zabłąkana kolumna wpadła na te parę kilometrów przez nasze granicę to moglibyśmy przetestować jak wojsko dba o nasze bezpieczeństwo ze strony jednostek lądowych  

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fluber napisał(a):

Nie jest ok. Powinniśmy mieć więcej radarów, żebyśmy nie musieli wybierać który gdzie postawić i żeby całą granica z Rosją, Białorusią i Ukrainą była obstawiona. Ta sytuacja pokazuje, że daleko nam jeszcze do sytuacji, w której jesteśmy w stanie przez cały czas patrolować całą granicę.

Ale to nie jest takie hop siup. Na te Odry, o których mi.in mówi Dura wydano 546 milionów złotych, ale produkcja trwa. Umowy podpisano w 2018, w tym roku parę miesięcy temu przyszła ostatnia sztuka. W przyszłym roku producent zrobi dla nas 2 kolejne. To nie są bułki, nie bardzo też wiem czy funkcjonuje wypożyczalnia takich radarów.

 

Może nie bułki ale PiS ma w swoich szeregach kilku specjalistów od szybkich i tanich zakupów.,Taki minister Cieszyński na pewno by dal rade kupić po taniości tyle radarów ile trzeba i to "w trybie pilnym i na poduszkach".,Awaryjne można by też postawić wzdłuż granicy te respiratory, białoruski głupie to by się przestraszyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.