Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Koelner napisał(a):

 Piękny Miś 

I znów, nie do końca mogę się zgodzić. Najlepszy sprzęt to dostają jednostki specjalne, szeregowi żołnierze niekoniecznie. Po prostu to naprawdę dużo kosztuje. 

Oczywiście, można sobie zadać pytanie czy w takim przypadku dobrze  wydatkujemy pieniądze na wojsko i ja uważam, że robimy to źle. Ale to się ciągnie trochę czasu i przy naprawdę mądrych zakupach robimy sporo całkiem głupich. A szkoda, bo biedny powinien dobrze wydawać swoje pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał(a):

Opinia ? Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami jak widać. 

Mam nieodparte wrażenie, że ludzie naprawdę chcieliby aby nowe wojny i konflikty wybuchały kilka razy do roku  w kilkunastu miejscach na  świecie - bo tak często zdarzają się takie naruszenia przestrzeni powietrznej. Do tego podają przykłady zupełnie innych sytuacji gdzie dochodziło ostatecznie do zestrzelenia obiektu nie analizując w ogóle tych wydarzeń.

Jakaś miazga - a wydawać by się mogło, że chociaż w kwestii własnego bezpieczeństwa ludzie będą bardziej skłonni do analizy materiałów przed wydaniem wyroków.

 

Zobacz. Jakaś opinia ? :)

 

 

 

Czyli jak przekroczą granicę to po nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 15:50, starYfaN napisał(a):

Jeżeli nie jesteś ślepo zacietrzewiony i będziesz miał ochotę zgłębić temat chociażby po łebkach, zobaczysz jak bardzo minąłeś się z prawdą w tym poście.

mogę się mylić, nic nowego, ale jakie masz kompetencje, aby podważać opinię kogoś, kto się tym zawodowo zajmuje całe życie? 

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-mocne-slowa-komandora-dury-o-sytuacji-na-bialoruskiej-granic,nId,6941773#crp_state=1

Cytat

 

Komandor Dura jednoznacznie negatywnie ocenia postawę polskich władz w kontekście wydarzeń na granicy. Zwraca uwagę na fakt, że strona białoruska poinformowała polskie władze o przeprowadzanych ćwiczeniach. Jest zasada, że jeżeli są ćwiczenia, to się je obserwuje. Obserwacja ćwiczenia powietrznego odbywa się przez podstawienie radarów. Nie tylko powinniśmy obserwować, czy coś nie wleciało w nasz teren, ale także to, co się dzieje na terytorium Białorusi. Te radary tam powinny być rozstawione - zaznaczał.

Wojskowy jest oburzony sytuacją, w której bezkarnie naruszone zostało terytorium Paktu Północnoatlantyckiego, a polskie władze nie chciały się do tego przyznać. Uważa, że w sytuacji, w której sami nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć granicy, powinniśmy poprosić o pomoc NATO. Mamy bzika na punkcie samowystarczalności. Obecna władza przypisała sobie prawo do mówienia, że my potrafimy zrobić wszystko i nie chce przyznawać, że ponosimy porażki - mówił.

(...)

Dura uważa, że rząd powinien podjąć konkretne działania mające na celu ochronę białoruskiej granicy. Sytuacja, w której o potencjalnym zagrożeniu dowiadujemy się z mediów społecznościowych czy relacji świadków jest niedopuszczalna. Tak nie może być, tak nie może to wszystko funkcjonować, bo dojdzie do sytuacji, że zostaniemy zaatakowani przez zagony pancerne i dowiemy się o tym dopiero wtedy, kiedy TVN24 w Warszawie pokaże czołgi rosyjskie na polskich ulicach - ostrzegał gość Tomasza Weryńskiego.

Komandor Dura wskazuje, co jego zdaniem powinno zostać zrobione w pierwszej kolejności. Przede wszystkim należy reagować na takie zapowiedzi, jakie były ze strony białoruskiej. Jeżeli zapowiedzieli, że będą realizowane manewry, w strefie przygranicznej powinny się znaleźć jednostki, które mogłyby zapobiec takim incydentem. Tu chodzi o to, aby straż graniczna została uzupełniona w tych domenach, w których sobie sama nie radzi - podkreślał gość Radia RMF24.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał(a):

mogę się mylić, nic nowego, ale jakie masz kompetencje, aby podważać opinię kogoś, kto się tym zawodowo zajmuje całe życie? 

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-mocne-slowa-komandora-dury-o-sytuacji-na-bialoruskiej-granic,nId,6941773#crp_state=1

 

To żeś eksperta znalazł

https://biznes.trojmiasto.pl/Prawda-jest-taka-ze-1-lipca-2020-roku-praktycznie-wychodzimy-z-NATO-mowi-komandor-Maksymilian-Dura-n139579.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał(a):

przeczytaj coś więcej niż nagłówek, to zobaczysz o co mu chodziło. ale fajnie, że wykazałeś kolejne zaniedbanie PiS na polu wojskowości ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał(a):

przeczytaj coś więcej niż nagłówek, to zobaczysz o co mu chodziło. ale fajnie, że wykazałeś kolejne zaniedbanie PiS na polu wojskowości ; ]

Ten nagłówek to cytat osoby, która tytulujesz jako "ekspert". Eksperci nie wrzucają takich tanich sensacji, Pablo wczoraj wrzucił jego artykuł gdzie przekonywał że dwa radary są w stanie monitorować granicę z Białorusią na wysokości 25 metrów z 35 kilometrów co jest piramidalną bzdurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Ten nagłówek to cytat osoby, która tytulujesz jako "ekspert". Eksperci nie wrzucają takich tanich sensacji, Pablo wczoraj wrzucił jego artykuł gdzie przekonywał że dwa radary są w stanie monitorować granicę z Białorusią na wysokości 25 metrów z 35 kilometrów co jest piramidalną bzdurą.

https://defence24.pl/strona-autora/maksymilian-dura

wygląda na kogoś, kto się zna na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał(a):

Argument z autorytetu

nie z autorytetu, lecz skoro podważasz jego kompetencje, to pokazuję ci, iż nie masz racji, bo CV ma wystarczająco dobre, aby uznać go za eksperta w tej dziedzinie. oczywiście nawet ktoś biegły w danym polu może się pomylić, ale w tym przypadku jego zdanie podzielają inni - tu oraz tu wypowiedzi Polko:

Cytat

- Bardzo mnie dziwi to, że dowództwo operacyjne nie wysłało w tamten rejon chociażby stacji radiolokacyjnych Bystra, systemu Pilica, które podczas takich ćwiczeń, w stanie, w którym mamy podwyższoną gotowość, powinny monitorować takie manewry - mówił gen. Polko na antenie Polsat News. Tłumaczył, że loty śmigłowców powinny być kontrolowane przez systemy krótkiego zasięgu ze względu na niski pułap ich działania.

Cytat

Tym bardziej, że, jak podkreślał, Polska dysponuje odpowiednim systemem radarowym, który należało po prostu szybko przemieścić, a nie tłumaczyć niewiedzę o naruszeniu przestrzeni powietrznej niskim pułapem lotu śmigłowców, których nie wyłapał radar.
Polko stwierdził, że pozostające w posiadaniu wojska systemy powinny być rozmieszczone przy granicy z Białorusią i reakcja na takie zdarzenia jak wczorajsze naruszenie przestrzeni powinna być natychmiastowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał(a):

nie z autorytetu, lecz skoro podważasz jego kompetencje, to pokazuję ci, iż nie masz racji, bo CV ma wystarczająco dobre, aby uznać go za eksperta w tej dziedzinie. oczywiście nawet ktoś biegły w danym polu może się pomylić, ale w tym przypadku jego zdanie podzielają inni - tu oraz tu wypowiedzi Polko:

 

Ja podaję konkretne rzeczy w których się myli, także dzięki za CV.

Ekspert dura wymienił dwa rodzaje radarów które się nadają. Jednych mamy 8 sztuk, a drugich mamy 11 sztuk. Na całą Polskę

Ja nie zamierzam dyskutować czy nasze radary za 50 milionów złotych jeden powinny stać w puszczy białowieskiej czy nie. Ja polemizuję z twierdzeniem eksperta dury że wystarczyłyby dwa radary ( a właściwie nie ma z czym polemizować)

Z innej beczki: ciekawe że Nikt się nie śmieje że żaden z 6 radarów NATO nie Zauważył śmigłowców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Koelner napisał(a):

i po co te nerwy? przecież nic się nie stało, o tak śmigłowce wrogiego państwa latają nad głowami polskich obywateli i nie możliwe było ich wykrycie, znaczy się było możliwe ale w sumie są ważniejsze sprawy. 

Żeby pokryć teren Polski mobilnymi radarami odra obserwującymi przeloty na poziomie 25 metrów potrzeba 13 miliardów złotych. Kupujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał(a):

Żeby pokryć teren Polski mobilnymi radarami odra obserwującymi przeloty na poziomie 25 metrów potrzeba 13 miliardów złotych. Kupujemy?

Nie możesz tak pisać Fluber. Pamiętasz dyskusje o zakupie czołgów ? Konkretnie tych z Korei ? Ja kwestionowałem wtedy wielkość zakupów (nie potrzebujemy tylu czołgów) oraz dziwne wybory (po co nam armatohaubica, która wtedy wydawała się równorzędną do Kraba a dziś już wiemy, że jest zwyczajnie gorsza) 

Nieśmiało też zauważę, że o ile doceniam pewną strategiczną rolę przekopu mierzei to jednak wolałbym te 2 mld przeznaczyć na stacje radarowe wzdłuż granicy. I nie potrzeba pokrywać terenu całego kraju - stacje mobilne służą temu aby je przerzucać na newralgiczne fragmenty. Ciężko nie powiedzieć, że dziś granica z Białorusią i Rosją jest dla nas newralgiczna. 

Niemniej - co do meritum sprawy - to by nic nie zmieniło bo poza wykryciem nic byśmy nie zrobili, poza wymianą not.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał(a):

Żeby pokryć teren Polski mobilnymi radarami odra obserwującymi przeloty na poziomie 25 metrów potrzeba 13 miliardów złotych. Kupujemy?

niech kupują co chcą, dla mnie Błaszczak i jego koledzy mogą mieć dyżury przy granicy i lornetkami obserwować niebo. ciekawe kiedy wjedzie jakaś zabłąkana kolumna pancerna wojsk białoruskich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał(a):

Polko nie wypowiada się o kwestiach które dyskredytują dure jako eksperta

nie znam się, aby to zweryfikować, ale przypuszczam, że czepiłeś się jakiegoś detalu, jak tego NATO, bo tak laicy robią, gdyż dla nich coś wydaje się oczywiste, gdy tylko lizną wiedzy w danej dziedzinie, a tymczasem sprawy są zwykle bardziej złożone.

nie jest to jednak istotne, bo bottom line jest taki, że obydwaj krytykują reakcję polski, bo można się było do tego przygotować i trzeba było natychmiast zareagować na te śmigłowce, a nie udawać, iż nic się nie stało.

8 minut temu, Koelner napisał(a):

 Puszcza Białowieska 

to trwa godzinę, więc nie chce mi się oglądać. możesz dać jakieś TL;DR czy ten generał zgadza się z Durą oraz Polko, czy też z Fluberem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lorak napisał(a):

 

to trwa godzinę, więc nie chce mi się oglądać. możesz dać jakieś TL;DR czy ten generał zgadza się z Durą oraz Polko, czy też z Fluberem?

nie wiem do których pkt ma być zgoda :) generał porównał te akcje do „wybuchu wulkanu”. uważa że Polska się skompromitowała a Białoruś zaplanowała te akcje. nikt o zdrowym umyśle nie jest w stanie wytłumaczyć reakcji polskiego wojska. 

jeśli chcesz konkretnie radarach to około 11 minuta wywiadu - w skrócie po informacji od Białorusi o prowadzonych ćwiczeniach granica powinna być obsadzona mobilnymi radarami @lorak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koelner napisał(a):

nie wiem do których pkt ma być zgoda :) generał porównał te akcje do „wybuchu wulkanu”. uważa że Polska się skompromitowała a Białoruś zaplanowała te akcje. nikt o zdrowym umyśle nie jest w stanie wytłumaczyć reakcji polskiego wojska. 

Tłumaczenie, że radary nie wykryły jest tak samo wiarygodne jak te wszystkie bzdety po znalezieniu rakiety pod Bydgoszczą.,Z jednej strony pi****lenie że granica jest bezpieczna bo PiS skierował ogromne siły i środki do patrolowania (.w tym najlepsze oddziały snajperów ) z drugiej strony białoruskie helikoptery latają jak u siebie .,Przecież takie śmigłowce z daleka widać i słychać ,to k**** kto pilnuje tej granicy ? Głuchy ze ślepym, albo snajperzy tacy jak Stevie Wonder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.