Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

"Nie mają na radarach" - to obsługujący je ludzie nie wiedzą jak działają (podeślij im swój wykres)? Czuję się bezpieczniej teraz:)

Wiedzą, w zakresie wysokości który obejmował radar nic nie zaobserwowali.  Być może uznali że zobaczyliby jak coś wlatuje, natomiast jak widać po zdjęciach ludzi śmigłowce po polskiej stronie leciały nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał(a):

To nie jest gdybologia. Gdy PiS przejmował władze to wydatki na wojsko były poniżej wymaganego jako minimalny przez NATO poziomu 2 procent PKB. W latach 2015-2021 wydatki na wojsko w CENACH STALYCH wzrosły o 29 procent, bo z tak niskiego poziomu startowania.

Podstawowe pytanie

Co to dało? 

Mamy lepszych specjalistów? System wczesnego ostrzegania. Lepsze uzbrojenie. No i co z tego skoro .. 

"Nikt nie narusza naszych granic? Nie spadają nam niezidentyfikowane obiekty na terytorium Rzeczypospolitej? Nikt nam nie robi zdjęć infrastruktury pod wodą?" 

 

No i na pewno mamy wozy WP jeżdżące za Błaszczakiem z głośnikami żeby mógł sobie o wydawaniu naszej kasy na patusów z socjala pogadać (info z pierwszej ręki od żołnierza, który takie auto regularnie prowadzi 

 

Propaganda sukcesu rżnie cię w dupę bez wazeliny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Wiedzą, w zakresie wysokości który obejmował radar nic nie zaobserwowali.  Być może uznali że zobaczyliby jak coś wlatuje, natomiast jak widać po zdjęciach ludzi śmigłowce po polskiej stronie leciały nisko.

Jak fachowcy mogli tak uznać?:)

Nie wiedzą jak działa radar?:)

Wyślij do mon ten wykres:)

Farsa:)

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Jak fachowcy mogli tak uznać?:)

Nie wiedzą jak działa radar?:)

Wyślij do mon ten wykres:)

Farsa:)

 

Wiedzą, natomiast bez info z radaru trudno oskarżyć inny kraj o taką prowokację. To poważne oskarżenie, którego nie wrzuca się w eter na podstawie czyjegoś telefonu czy zdjęcia.

Prawdę powiedziawszy nie bardzo rozumiem co w tym widzisz zabawnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Wiedzą, natomiast bez info z radaru trudno oskarżyć inny kraj o taką prowokację. To poważne oskarżenie, którego nie wrzuca się w eter na podstawie czyjegoś telefonu czy zdjęcia.

Prawdę powiedziawszy nie bardzo rozumiem co w tym widzisz zabawnego.

Twoja postawa mnie bawi:)

Najpierw wyjaśnisz jak dziala radar, potem w swojej wymyślonej inscenizacji przedstawiasz człowieka obslugujacego radar, jako osobę nie mająca pojęcia o jego działaniu.

Nie chodzi o bezpodstawne oskarżenie, ale o nieudolność, maskowanie prawdy i zwykle kłamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Twoja postawa mnie bawi:)

Najpierw wyjaśnisz jak dziala radar, potem w swojej wymyślonej inscenizacji przedstawiasz człowieka obslugujacego radar, jako osobę nie mająca pojęcia o jego działaniu.

Nie chodzi o bezpodstawne oskarżenie, ale o nieudolność, maskowanie prawdy i zwykle kłamstwo.

Wyjaśniam dlaczego to co wrzuciłeś napisał Plaskoziemca.

Nie ma dowodów na kłamstwo. 

mimo wszystko skłaniam się ku wersji że nie mieliśmy oradarowanej na tej wysokości tego terenu i śmigłowiec wleciał w strefę której na radarach nie było widać i nikt nie chciał pochopnie oskarżyć Białorusi o przekroczenie polskiej przestrzeni powietrznej

wbrew pozorom wasza wersja w której polska monitorowała to co robiły śmigłowce Białorusi i widząc że wleciały do Polski kłamały że wcale nie wleciały jest dużo bardziej optymistyczna niż moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze postawić pytanie co zbiorowy Putinienko chciał zyskać tą akcją ze śmigłowcami. Czy chodziło  o podgrzanie atmosferki przed wyborczej? Zapewne. Ale równie dobrze mogło chodzić o przetestowanie możliwości reakcji Polski i NATO zarazem. Sprawdzenie jak szybko te śmigłowce zostaną wykrtyte i jaka będzie polska/natowska reakcja. 

Najkorzystniejsze dla Polski byłaby taka wersja: systemy radiolokacyjne zadziałały bez zarzutu, śmigłowce śledzono jeszcze nad Białorusią, ale maskirowka zawsze w cenie - nie pokazujemy Rosjanom jakie cuda techniki mamy. Niech żyją (do czasu) w błogiej nieświadomości. 

A brak komunikacji ze strony naszych władz? Amerykanie/NATO kazali im odegrać rolę dzieci zagubionych we mgle i wywiązali się z niej bez zarzutu. Do takiej roli są po prostu stworzeni. 

Paradoksalnie taka wersja wydarzeń jest najkorzystniejsza dla Błaszczaka i spółki ale zarazem nie mogą jej użyć na wytłumaczenie swojego postępowania, a właściwie jego braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad granicą siedzą najbardziej doświadczone jednostki specjalne. Zaliczyli więcej misji, niż cała reszta. 

Wagner przy nich to amatorzy. I nie są tam, oby rozwalać prezentujące 0 wartość wojskową grupy najemników. Są tam po to, żeby nie zapaskudzić zbroi, nie dać się sprowokować i nie ulżyć sobie w akcie desperacji.

Mają własnych snajperów, dostali kolejnych.

Jeszcze opinie ekspertów którzy stracili stanowiska po 2015, jakoby należało latać F-16 nad puszczą. Latać zawsze sobie można, niby czemu nie, tylko po jaki ch....

Najemnicy nie dotarli do białorusi, aby "napadać" na Polskę. Głównym celem, nie jest też destabilizacja regionu.

Są tam po to, aby Białorusini nie poczuli wiatru we włosach i wsparci ochotnikami z Ukrainy, nie wy.........li kartoflarza, z resztą ruskiego biznesu (to główny powód).

Obserwowane działania i retoryka, to jedynie pretekst, do obecności bandy łachmaniarzy nad granicą.

Bunt Prigorzyna :) Niezłe jaja. Idzie prosto na Putina, a za chwilę leży w szpitalu gdzie zarządza jego córka.

 

Nie chce mi się czytać do tyłu, ale marnujecie potencjał, bo za taką nap....kę polityczną, to spokojnie dostaniecie od każdej partii leżenie do góry prześcieradłem w jakimś PKO, albo w strukturach na prowincji.

Dobrej partyjnej nieprzespanej nocy i dalszych sukcesów w polityczno wojskowej materii, życzę Wam szczerze. 

SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fluber napisał(a):

Wyjaśniam dlaczego to co wrzuciłeś napisał Plaskoziemca.

Nie ma dowodów na kłamstwo. 

mimo wszystko skłaniam się ku wersji że nie mieliśmy oradarowanej na tej wysokości tego terenu i śmigłowiec wleciał w strefę której na radarach nie było widać i nikt nie chciał pochopnie oskarżyć Białorusi o przekroczenie polskiej przestrzeni powietrznej

wbrew pozorom wasza wersja w której polska monitorowała to co robiły śmigłowce Białorusi i widząc że wleciały do Polski kłamały że wcale nie wleciały jest dużo bardziej optymistyczna niż moja

A odpowiedź mi dlaczego to dofinansowane wojsko nie poderwało nawet jednego myśliwca? 

Ja nie mówię strzelać, ale odprowadzić jednostkę poza teren rp to jest mus i podstawa 

Tymczasem nasze polityki mówią że nie zauważyli pierwotnie że coś wleciało 

 

Ile jeszcze takich sytuacji będzie zanim ktoś poniesie odpowiedzialność? 

Jak ruskie dojdą do Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, josephnba napisał(a):

A odpowiedź mi dlaczego to dofinansowane wojsko nie poderwało nawet jednego myśliwca? 

Ja nie mówię strzelać, ale odprowadzić jednostkę poza teren rp to jest mus i podstawa 

Tymczasem nasze polityki mówią że nie zauważyli pierwotnie że coś wleciało 

 

Ile jeszcze takich sytuacji będzie zanim ktoś poniesie odpowiedzialność? 

Jak ruskie dojdą do Warszawy?

I ja też uważam jak polityki, że nie zaobserwowano tego na radarach.

Kto ma poniesc odpowiedzialność za brak odpowiedniej liczby sprzętu, ludzi i kasy?

Jednak nie głosuje na Hołownie:)

@Sebastian

Jakaś opinia?:)

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

I ja też uważam jak polityki, że nie zaobserwowano tego na radarach.

Kto ma poniesc odpowiedzialność za brak odpowiedniej liczby sprzętu, ludzi i kasy?

Jednak nie głosuje na Hołownie:)

@Sebastian

Jakaś opinia?:)

 

Jeszcze chwilę temu pisałeś że za Tuska kasy na obronnośc nie było. Że była poniżej normy, że za peło to na pewno byłoby gorzej a teraz taki wymyk? 

Ty może zanim coś napiszesz, sprawdzaj swoje wcześniejsze wpisy żeby sobie nie zaprzeczać 

Za brak ludzi odpowiada jednoznacznie PiS, bo wywalili masę oficerów, którzy nie chcieli trzymać przysłowiowego parasola nad głową misiewicza!

Serio poziom na jaki wszedłeś przed wyborami jest kolejnym przykładem na to że twoje wpisy muszą być w jakiś sposób finansowane. poziom trollingu i propagandy sukcesu w ostatnich miesiącach znów wyjebał ponad skalę  

 

Bronisz kogoś kto w pierwszym odruchu stwierdził że nie naruszyły, potem że naruszyły a potem że naruszyły ale to przez radar 

Tłumaczenie jak Kuleszy 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał(a):

 

Za brak ludzi odpowiada jednoznacznie PiS, bo wywalili masę oficerów, którzy nie chcieli trzymać przysłowiowego parasola nad głową misiewicza!

Serio poziom na jaki wszedłeś przed wyborami jest kolejnym przykładem na to że twoje wpisy muszą być w jakiś sposób finansowane. poziom trollingu i propagandy sukcesu w ostatnich miesiącach znów wyjebał ponad skalę  

Tak, PiS uzależniał decyzję o dalszym zatrudnieniu oficerów od tego czy chcieli trzymać parasol nad misiewiczem czy nie.

Szachy z gołębiem, ja pierdolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Tak, PiS uzależniał decyzję o dalszym zatrudnieniu oficerów od tego czy chcieli trzymać parasol nad misiewiczem czy nie.

Szachy z gołębiem, ja pierdolę.

Rozumiesz słowo "przyslowiowy" i sens wypowiedzi? Podobno jesteś wykształconym nauczycielem i chyba coś takiego jak przenośnia, porównania było w szkole 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał(a):

Jakaś opinia?:)

Opinia ? Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami jak widać. 

Mam nieodparte wrażenie, że ludzie naprawdę chcieliby aby nowe wojny i konflikty wybuchały kilka razy do roku  w kilkunastu miejscach na  świecie - bo tak często zdarzają się takie naruszenia przestrzeni powietrznej. Do tego podają przykłady zupełnie innych sytuacji gdzie dochodziło ostatecznie do zestrzelenia obiektu nie analizując w ogóle tych wydarzeń.

Jakaś miazga - a wydawać by się mogło, że chociaż w kwestii własnego bezpieczeństwa ludzie będą bardziej skłonni do analizy materiałów przed wydaniem wyroków.

 

Zobacz. Jakaś opinia ? :)

 

 

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.