Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jack napisał(a):

 

W komunalnych odpadach masz masz PZP, przetargi i jak ktoś nie potrafi złożyć prawidłowo oferty to nie powinien się zajmować biznesem. Wyniki przetargu zawsze możesz zaskarżyć i to nie do instancji samorządowych więc jak ktoś ma rację to wygrywa. 

Ja się na tym nie znam ( nie wiem czy masz więcej wspólnego z tematem), ale przyczyna była taka, że firma w momencie składania wniosku posiadała wpis do rejestru działalności regulowanej tylko dla gminy, gdzie od kilku lat wywozi śmieci znacznie taniej, ale w gminie rządzi PiS, a nie dla miasta i ten wpis uzyskała już po złożeniu oferty, w związku z czym jej ofertę unieważniono

W tej chwili toczy się sprawa w krajowej izbie odwoławczej.

9 minut temu, jack napisał(a):

To jest popierdółka za drobne a nie mafia śmieciowa. 

 Ja się zgadzam z kolegą, który twierdzi że samorząd to mafia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Ja się na tym nie znam ( nie wiem czy masz więcej wspólnego z tematem), ale przyczyna była taka, że firma w momencie składania wniosku posiadała wpis do rejestru działalności regulowanej tylko dla gminy, gdzie od kilku lat wywozi śmieci znacznie taniej, ale w gminie rządzi PiS, a nie dla miasta i ten wpis uzyskała już po złożeniu oferty, w związku z czym jej ofertę unieważniono

W tej chwili toczy się sprawa w krajowej izbie odwoławczej.

Sam widzisz, że firma nie spełniała wymogów przetargu. Podpisanie umowy z firmą, która nie posiada podstawowych pozwoleń byłoby złamaniem prawa. A pamiętaj, że smutni panowie jak @starYfaN tylko czekają na takie kwiatki ze strony samorządów niezwiązanych z PIS, żeby zrobić z tego na miarę mafii. W takim wypadku urzędnik bierze zgodnie z prawem ofertę 2x wyższą niż miałby położyć swoją głowę i ryzykować zarzuty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jack napisał(a):

To jest popierdółka za drobne a nie mafia śmieciowa. 

W komunalnych odpadach masz masz PZP, przetargi i jak ktoś nie potrafi złożyć prawidłowo oferty to nie powinien się zajmować biznesem. Wyniki przetargu zawsze możesz zaskarżyć i to nie do instancji samorządowych więc jak ktoś ma rację to wygrywa. 

Ale ty jesteś naiwny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jack napisał(a):

Nie masz pojęcia o czym piszesz. 

Raczej Ty

17 minut temu, jack napisał(a):

To jest popierdółka za drobne a nie mafia śmieciowa. 

To jest popierdółka warta minimum cirka 25PLN x liczba mieszkańców kraju na miesiąc.

22 minuty temu, fluber napisał(a):

Pytanie co @jack uważa za mafię śmieciowa. Np u mnie to się objawia tak że w mieście jest najwyższą możliwą stawka opłaty za śmieci, śmieci wywozi firma obsługiwana przez kolegę burmistrza który przy okazji siedzi w różnych radach nadzorczych. Zgłosiła się firmą która zaoferowała o połowę mniejsza stawkę ale została usunięta z przetargu z powodu błędów proceduralnych. W związku z czym nadal wszyscy mieszkańcy płacą 41 złotych od osoby. Dla mnie to jest mafia i wcale nie dlatego że burmistrz jest związany z po

U mnie w mieście są dwie firmy (gdzie wcześniej jedna obsługiwała 6 gmin i 4 miasta). Jedna "obsługuje" miasto, druga gminę miejską. Zarówno miasto jak i gmina utworzyły spółki córki w zarządach których siedzi wiadomo kto. Tak obchodzi się konieczność układania przetragu.

Ten "tort" jest warty ponad miliard miesięcznie i w całości siedzi w łapach samorządu.

9 minut temu, jack napisał(a):

Sam widzisz, że firma nie spełniała wymogów przetargu. Podpisanie umowy z firmą, która nie posiada podstawowych pozwoleń byłoby złamaniem prawa. A pamiętaj, że smutni panowie jak @starYfaN tylko czekają na takie kwiatki ze strony samorządów niezwiązanych z PIS, żeby zrobić z tego na miarę mafii. W takim wypadku urzędnik bierze zgodnie z prawem ofertę 2x wyższą niż miałby położyć swoją głowę i ryzykować zarzuty.  

Milczenie to złoto.

Czasami nie warto rozwiewać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał(a):

U mnie w mieście są dwie firmy (gdzie wcześniej jedna obsługiwała 6 gmin i 4 miasta). Jedna "obsługuje" miasto, druga gminę miejską. Zarówno miasto jak i gmina utworzyły spółki córki w zarządach których siedzi wiadomo kto. Tak obchodzi się konieczność układania przetragu.

Firmy będące własnością samorządów też muszą startować w przetargu. Pięknie pokazujesz, że nie masz pojęcia o czym piszesz. 

5 minut temu, starYfaN napisał(a):

Ten "tort" jest warty ponad miliard miesięcznie i w całości siedzi w łapach samorządu.

Jak to taki wspaniały tort to załóż firmę i odbieraj śmieci 🤣

6 minut temu, starYfaN napisał(a):

To jest popierdółka warta minimum cirka 25PLN x liczba mieszkańców kraju na miesiąc.

A no tak, bo wiadomo, że samorząd w całym kraju to jedna wielka mafia. 

9 minut temu, josephnba napisał(a):

Ale ty jesteś naiwny

 

20 godzin temu, josephnba napisał(a):

A dowody? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał(a):

Firmy będące własnością samorządów też muszą startować w przetargu. Pięknie pokazujesz, że nie masz pojęcia o czym piszesz. 

Po prostu brak mi słów. Ta dyskusja jest bez sensu, bo nie masz bladego pojęcia o przepisach. Wydzielona firma, nie ma prawa startować w przetargu. bo jest spółką celową jednostki terytorialnej, załatwiającej sprawy związane z gospodarka komunalną.

8 minut temu, jack napisał(a):

Jak to taki wspaniały tort to załóż firmę i odbieraj śmieci 🤣

Musiałbym dostać pół miliona dotacji, jak dwóch założycieli firm komunalnych (byłych pracowników urzędów)

9 minut temu, jack napisał(a):

A no tak, bo wiadomo, że samorząd w całym kraju to jedna wielka mafia. 

Biorąc pod uwagę strukturę hierarchiczną, w każdej polskiej jednostce, siedzi polski Kadafii.

11 minut temu, jack napisał(a):

Firmy będące własnością samorządów też muszą startować w przetargu. Pięknie pokazujesz, że nie masz pojęcia o czym piszesz. 

Poruszasz się w obszarach, gdzie każdy następny krok będzie po grząskim  terenie. Skorzystaj z dobrej rady :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jack napisał(a):

Sam widzisz, że firma nie spełniała wymogów przetargu. Podpisanie umowy z firmą, która nie posiada podstawowych pozwoleń byłoby złamaniem prawa. A pamiętaj, że smutni panowie jak @starYfaN tylko czekają na takie kwiatki ze strony samorządów niezwiązanych z PIS, żeby zrobić z tego na miarę mafii. W takim wypadku urzędnik bierze zgodnie z prawem ofertę 2x wyższą niż miałby położyć swoją głowę i ryzykować zarzuty.  

Nie wiem czy ktoś robiłby aferę z tego że mieszkańcy zapłaciliby dwa razy mniej bo kolega burmistrza nie wygrał przetargu.

Btw ile Twoim zdaniem prezes takiej samorządowej spółki w mieście poniżej 20 tysięcy mieszkańców, który zajmuje się tylko wywozem śmieci z miasta powinien zarobić brutto w zeszłym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Nie wiem czy ktoś robiłby aferę z tego że mieszkańcy zapłaciliby dwa razy mniej bo kolega burmistrza nie wygrał przetargu.

Btw ile Twoim zdaniem prezes takiej samorządowej spółki w mieście poniżej 20 tysięcy mieszkańców, który zajmuje się tylko wywozem śmieci z miasta powinien zarobić brutto w zeszłym roku?

Ale to nie jest dyskusja czy mieszkańcy będą zadowoleni tylko czy coś jest zgodne z prawem. Wymagasz od urzędnika łamania prawa by mieszkańcom żyło się lepiej? 

Jak mniemam pensja prezesa tej spółki jest wkalkulowana w oferowaną cenę. Nawet jeśli jest zbyt wysoka, i pewnie jest, to wynika to na wprost z konkurencji na rynku. Smutne ale prawdziwe. 

13 minut temu, starYfaN napisał(a):

Po prostu brak mi słów.

Widzę. 

art. 6d ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Ale to nie jest dyskusja czy mieszkańcy będą zadowoleni tylko czy coś jest zgodne z prawem. Wymagasz od urzędnika łamania prawa by mieszkańcom żyło się lepiej? 

Jak mniemam pensja prezesa tej spółki jest wkalkulowana w oferowaną cenę. Nawet jeśli jest zbyt wysoka, i pewnie jest, to wynika to na wprost z konkurencji na rynku. Smutne ale prawdziwe. 

Myślę że ponowne rozpisanie przetargu mogłoby być dobrym rozwiązaniem, nie sądzisz?

Nie wiem ile powinien taki prezes zarabiać, więc nie wiem czy jest zbyt wysoka. Uznałem, że zapytam Ciebie, bo może znasz realia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Widzę. 

art. 6d ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Od googlowania do znajomości przepisów jest daleka droga :) 

Otóż ten Wójt, Prezydent ect, ma prawo własne czynności powierzyć, pracownikowi, wydzielonej organizacji ect.

Pisałem o tym kilka razy. Powstaje więc spółka celowa, w zarządzie której obowiązkowo siedzi gminny/miejski/itd prawnik i grono przydupasów. Na zasadzie wydzielenia kompetencji spółka wypełnia zadania statutowe jednostki w tym obszarze. To standardowy model działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał(a):

Od googlowania do znajomości przepisów jest daleka droga :) 

Otóż ten Wójt, Prezydent ect, ma prawo własne czynności powierzyć, pracownikowi, wydzielonej organizacji ect.

Pisałem o tym kilka razy. Powstaje więc spółka celowa, w zarządzie której obowiązkowo siedzi gminny/miejski/itd prawnik i grono przydupasów. Na zasadzie wydzielenia kompetencji spółka wypełnia zadania statutowe jednostki w tym obszarze. To standardowy model działania.

I co z tego skoro i tak ta spółka musi przeprowadzić przetarg?

8 minut temu, fluber napisał(a):

Myślę że ponowne rozpisanie przetargu mogłoby być dobrym rozwiązaniem, nie sądzisz?

Tylko wtedy jeśli oferta jest rażąco wysoka. To, że jest 2x wyższa od drugiej oferty nie jest podstawą stwierdzenia, że tak jest. 

9 minut temu, fluber napisał(a):

Nie wiem ile powinien taki prezes zarabiać, więc nie wiem czy jest zbyt wysoka. Uznałem, że zapytam Ciebie, bo może znasz realia?

Niestety mam doświadczenia z odpadami innymi niż komunalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał(a):

 

Tylko wtedy jeśli oferta jest rażąco wysoka. To, że jest 2x wyższa od drugiej oferty nie jest podstawą stwierdzenia, że tak jest. 

Niestety mam doświadczenia z odpadami innymi niż komunalne. 

W Toruniu u @ignazz od 1 lipca podnieśli cenę do 20 złotych. Ja płacę 41. 

Prezes zarobił w ubiegłym roku 230 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

Po co? Wytoczylismy dwie sprawy burmistrzowi ( w innych kwestiach), dwie wygraliśmy i co z tego? Do wyroków się nie stosuje, ludzie dalej na niego głosują i dalej jest burmistrzem. Szkoda czasu i pieniędzy.

słabo u was z demokracją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.