Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Sebastian napisał(a):

Jego akurat nie. Tyszkę, Pejo, Siarkowską i pewnie dużo innych no-nameów, które Konfa wstawiła na listy a którzy to ewidentnie chcą się w jakiś sposób dorwać do rządzenia.  

Już nawet widzę tą konferencję :"zdecydowaliśmy się wziąć odpowiedzialność za stabilność państwa w tym ciężkim momencie, gdy wciąż trwa wojna a Polskę czekają rozliczne wyzwania związane z transformacją energetyczną"

Mentzen pierwszy uklęknie przed prezesem , gdyż jego brat ma zarzuty prokuratorskie, które Ziobro trzyma w zamrażarce .,Zresztą niedawno Mentzen zastąpił brata Tomasza ,Wiplerem na pierwszym miejscu listy toruńskie.   W tej Konfederacji jest tak jak w tekście Kazika : ".Każdy tutaj z prawem jest na bakier, John Malkovich jak grał ruska to mówił madier fakier "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

Tego że Kaczyński wykorzysta debili z konfy jest pewne 

Rozegra ich jak każdego koalicjanta 

 

Nie powiedział bym, że działacze konfy będą wykorzystani przez Kaczyńskiego .,Tak samo jak Kukiz nie czuje się wykorzystany ani rozegrany., Oszukani będą wyborcy konfederacji tak samo jak teraz są ci którzy głosowali na Kukiza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reikai napisał(a):

@LAF wytłumaczył Sławek co tym razem za głupoty pierdolil na piwku?

Przecież LAF nic z tego nie rozumie 

Nie zadawaj mu trudnych pytań bo jeszcze wyjdzie jak z tą laska z Instagrama którą chciał naszymi tekstami poderwać 

Albo z piątką goatow

 

Nie wolno mu zadawać trudnych pytań, używać trudnych słów i skrótów 

Metzen korzysta na tym że mówi do takich inteligentnych inaczej trudnym słownictwem i im imponuje bo połowy nie rozumieją więc "na pewno mówi mądrze" 

Korwin robił dokładnie to samo plus jeszcze krzyczał, opluwał się i chrząkał

Marzy mi się debata z udziałem metzena Kaczyńskiego Tuska i choćby zabdberga 

 

A c*** tam, Petru przecież go zaorał więc może debata z jachira, jakim, Pawlakiem i swnyszyn 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jack napisał(a):

Tak, tak. Za PO było jeszcze gorzej. 

Tymczasem PIS wspiera mafie i wszystko jest ok bo Tusk jest ryży.

https://tvn24.pl/polska/pis-nie-ujawnia-listy-firm-ktore-zarobily-na-ukrainskim-zbozu-7267394

Było tak samo. 

5 godzin temu, mayor napisał(a):

Mentzen pierwszy uklęknie przed prezesem , gdyż jego brat ma zarzuty prokuratorskie, które Ziobro trzyma w zamrażarce .,Zresztą niedawno Mentzen zastąpił brata Tomasza ,Wiplerem na pierwszym miejscu listy toruńskie.   W tej Konfederacji jest tak jak w tekście Kazika : ".Każdy tutaj z prawem jest na bakier, John Malkovich jak grał ruska to mówił madier fakier "

 

Nie sądzę. Brata myślę, że usunął specjalnie właśnie po to aby nie był problemem. Myślę, że jego chęć zaistnienia jako samodzielny lider jest przez Was zdecydowanie niedoceniania. Nie dostrzegacie też tego, że akurat jemu w ogóle nie zależny na tym aby szybko dojść do władzy. Ale nie można tego powiedzieć o kilku osobach które będą z ramienia Konfy kandydować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Było tak samo. 

Nie sądzę. Brata myślę, że usunął specjalnie właśnie po to aby nie był problemem. Myślę, że jego chęć zaistnienia jako samodzielny lider jest przez Was zdecydowanie niedoceniania. Nie dostrzegacie też tego, że akurat jemu w ogóle nie zależny na tym aby szybko dojść do władzy. Ale nie można tego powiedzieć o kilku osobach które będą z ramienia Konfy kandydować.  

Na pewno Mentzenowi nie chodzi o dojście do władzy tylko o miejsce przy korycie. W miejsce brata umieścił Wiplera ,jeden i drugi z prawem na bakier i nie chodzi o sprawę Wiplera z policmajstrami tylko o kradzież 150 tysięcy z fundacji. Dla mnie to wygląda tak ,że Wipler będzie łącznikiem z PiS bo jak by nie było to przecież pisior jak skuriera wycięty.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał(a):

I Tobie to pasuje? 

Ale co mi pasuje ? Że PO i PiS miały tak samo w dupie rolników ? Nie. Ale Wam pasuje.  

5 minut temu, mayor napisał(a):

Na pewno Mentzenowi nie chodzi o dojście do władzy tylko o miejsce przy korycie. W miejsce brata umieścił Wiplera ,jeden i drugi z prawem na bakier i nie chodzi o sprawę Wiplera z policmajstrami tylko o kradzież 150 tysięcy z fundacji. Dla mnie to wygląda tak ,że Wipler będzie łącznikiem z PiS bo jak by nie było to przecież pisior jak skuriera wycięty.,

Mamy zupełnie inne postrzeganie Mentzena, ja patrzę na to w jaki sposób tworzy partię i jak szybko pozbywa się osób które mogą być zagrożeniem dla jego systemu partii wodzowskiej. Ludzie którzy tak robią moim zdaniem nie robią tego po to aby na koniec chcieć żyć w czyimś cieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sebastian napisał(a):

Ale co mi pasuje ? Że PO i PiS miały tak samo w dupie rolników ? Nie. Ale Wam pasuje.  

A co jest w tym kraju nie tak z "biednymi" rolnikami? 

Chłop zawsze drze mordę, bez względu na to co ma, miał i mieć będzie. Przecież to najbardziej uprzywilejowana grupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, starYfaN napisał(a):

A co jest w tym kraju nie tak z "biednymi" rolnikami? 

Chłop zawsze drze mordę, bez względu na to co ma, miał i mieć będzie. Przecież to najbardziej uprzywilejowana grupa.

A to spoko można robić przekręt na płodach rolnych z Ukrainy

2 godziny temu, Sebastian napisał(a):

Ale co mi pasuje ? Że PO i PiS miały tak samo w dupie rolników ? Nie. Ale Wam pasuje. 

Z tego co piszesz to propaganda weszła Ci głęboko i przy przekręcie PISu przechodzisz do porządku dziennego, bo za PO też kradli a nie dzielili się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał(a):

A co jest w tym kraju nie tak z "biednymi" rolnikami? 

Chłop zawsze drze mordę, bez względu na to co ma, miał i mieć będzie. Przecież to najbardziej uprzywilejowana grupa.

Wiesz dobrze tak jak i ja, że rynek rolniczy jest spierdzielony przez dopłaty, KRUS i zwolnienia z podatków. Ale realia są takie, że nasi rolnicy muszą konkurować z tymi z UE którzy mają takie same dopłaty i bez podobnych mechanizmów zwyczajnie funkcjonować się nie da.  

I generalnie rolnikom żyje się dobrze. Jednak co jakiś czas odpalane są akcje takie jak ta teraz z importem bez cła z Ukrainy, która stawia tych rolników w bardzo złej sytuacji, bo wiadomo, że to do nas trafia towar. 

I żebyśmy mieli jasność - nie żałuję żadnego rolnika, który w normalnych warunkach krzyczy, że w zeszłym roku było po 2 zł a teraz jest po 1,50 bo wiadomo, że oni sami to powodują. 

30 minut temu, jack napisał(a):

Z tego co piszesz to propaganda weszła Ci głęboko i przy przekręcie PISu przechodzisz do porządku dziennego, bo za PO też kradli a nie dzielili się. 

O czym Ty mówisz ? Mnie denerwują wszelkie takie nieprawidłowości i to co odpieprza PiS - a to oni jak zjeby zaczęli akcję pomocy za wszelką cenę Ukrainie i oni promowali w UE import bez cła - uważam za dyskwalifikujące. Przypominam, że rolą rządu jest dbać o dobro obywateli kraju, nasz przez ostatnie dwa lata pomylił Ukraińców z Polakami. 

Co nie zmienia tego, że mogę chyba napisać, że za PO też były różne złe rzeczy i też były protesty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Wiesz dobrze tak jak i ja, że rynek rolniczy jest spierdzielony przez dopłaty, KRUS i zwolnienia z podatków. Ale realia są takie, że nasi rolnicy muszą konkurować z tymi z UE którzy mają takie same dopłaty i bez podobnych mechanizmów zwyczajnie funkcjonować się nie da.  

I generalnie rolnikom żyje się dobrze. Jednak co jakiś czas odpalane są akcje takie jak ta teraz z importem bez cła z Ukrainy, która stawia tych rolników w bardzo złej sytuacji, bo wiadomo, że to do nas trafia towar. 

I żebyśmy mieli jasność - nie żałuję żadnego rolnika, który w normalnych warunkach krzyczy, że w zeszłym roku było po 2 zł a teraz jest po 1,50 bo wiadomo, że oni sami to powodują.  

Problemem w konkurencji jest to, że nawet na Ukrainie (podobnie jak w EU) 9/10 gruntów to gospodarstwa wielkoobszarowe. W Polsce 8/10 to indywidualne niskoobszarowe (w ujęciu konkurencji). 

Wiadomo co to pociąga za sobą. Ale nie możemy bez końca dotować chłopów. Prowadząc jednoosobową działalność miałem większe obciążenie ZUSem i podatkiem, niż chłop mający wielką fermę drobiu, zatrudniający ludzi na czarno. Przecież to kuriozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał(a):

Problemem w konkurencji jest to, że nawet na Ukrainie (podobnie jak w EU) 9/10 gruntów to gospodarstwa wielkoobszarowe. W Polsce 8/10 to indywidualne niskoobszarowe (w ujęciu konkurencji). 

Wiadomo co to pociąga za sobą. Ale nie możemy bez końca dotować chłopów. Prowadząc jednoosobową działalność miałem większe obciążenie ZUSem i podatkiem, niż chłop mający wielką fermę drobiu, zatrudniający ludzi na czarno. Przecież to kuriozum.

Oczywiście, że to  kuriozum. Powiem Ci więcej, ja za swoje hale płacę 120 tys podatku od nieruchomości co roku a mój pobliski konkurent jako rolnik płaci okrągłe zero. To jest dopiero równa konkurencja.

Nie zmienia to tego, że tak jest ułożony biznes rolniczny w UE, bez dopłat, dotacji i ulg - rolnicy nie istnieją. Wkurza mnie to, ale rozumiem, że to jest naprawdę ważny sektor dla istnienia państwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sebastian napisał(a):

Oczywiście, że to  kuriozum. Powiem Ci więcej, ja za swoje hale płacę 120 tys podatku od nieruchomości co roku a mój pobliski konkurent jako rolnik płaci okrągłe zero. To jest dopiero równa konkurencja.

Nie zmienia to tego, że tak jest ułożony biznes rolniczny w UE, bez dopłat, dotacji i ulg - rolnicy nie istnieją. Wkurza mnie to, ale rozumiem, że to jest naprawdę ważny sektor dla istnienia państwa. 

To postaw sobie ul niedaleko tej hali, zrob szkolenie online na pszczelarza i będziesz rolnikiem... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian napisał(a):

Oczywiście, że to  kuriozum. Powiem Ci więcej, ja za swoje hale płacę 120 tys podatku od nieruchomości co roku a mój pobliski konkurent jako rolnik płaci okrągłe zero. To jest dopiero równa konkurencja.

Nie zmienia to tego, że tak jest ułożony biznes rolniczny w UE, bez dopłat, dotacji i ulg - rolnicy nie istnieją. Wkurza mnie to, ale rozumiem, że to jest naprawdę ważny sektor dla istnienia państwa. 

Oczywiście, że ważny. Ale w interesie państwa (i nas wszystkich) nie jest istotne, aby utrzymywać niekonkurencyjny model gospodarstw niskoobszarowych. Przecież to studnia bez dna, która dodatkowo włazi ze swoim śmierdzącym interesem gdzie chce.

Potem masz fermy na/przy osiedlach, dzieci na placach zabaw polewane gnojówką i kombajny które nie mogą przejechać na światłach.

Problem polega na tym, że polski tradycyjny model rolnika, to nie jest model, który da radę prowadzić gospodarstwo wielkoobszarowe, więc drze mordę w sejmie, aby dotować tą niewydajną strukturę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.