Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, josephnba napisał(a):

A czy to ma jakieś znaczenie?

Myślę że w tym przypadku nie ma :) Też szanuję Wojtka za jego programy ale jeśli chodzi o poglądy to z roku na rok tylko gorzej a teraz to już w ogóle dramat, ma do tego prawo ale nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał(a):

Ja wysiadam, dobrze że wy nie jesteście patusami, tylko inni

Unikalność tego forum, raz na jakiś czas skłania mnie do sprawdzenia, czy Borys dodał już opcję likwidacji konta :) 

36 minut temu, mayor napisał(a):

Raczej wśród patologicznych rodzin z dziećmi jest większość takich ,które 500plus traktują jako flaszkę plus każdego dnia ,na każdego dzieciaka. A to zjawisko się nasiliło po wprowadzeniu 500+.,I to nie jest moja opinia, tylko zdanie kurator sadu rodzinnego z wieloletnim stażem.,Zresztą tragiczny przykład to rodzina Kamila z Częstochowy -Olkusza 

Czyli według kuratora sądu z wieloletnim stażem, wprowadzenie 500+ nasiliło efekt 500plus który występował, przed wprowadzeniem 500 +.

To by pasowało do poziomu logicznego myślenia temidy w tym kraju.

 

Zdradzę Cie sekret, temida w tym kraju p........li prawo i efekty specjalne, liczą się dutki (kto da więcej) i jedyna wyznawana wiara ( kto zapi.....li więcej, zbawionym będzie) amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał(a):

Czynnik finansowy ma takie znaczenie że im jesteśmy bogatsi tym trudniej zrezygnować z kasy 

Ale my nie mówimy o motywacjach ludzi bogatych a tych mniej i średnio zarabiających. I tu, poza wygodą życia (różne aspekty tu są, nie będę  tego tutaj rozszerzał) jest takie coś jak chłodna kalkulacja ekonomiczna - na co możemy a na co nie - sobie aktualnie pozwolić.  

47 minut temu, fluber napisał(a):

 

Obawiam się, że Pani Emilia nie potrafiła konstruktywnie odpowiedzieć na kilka moich pytań, więc wolała mnie zablokować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, josephnba napisał(a):

W poczatkowym okresie głównie oni korzystali z tego cudownego remedium na wzrost dzietności 

Na pewno jesteś w stanie to potwierdzić badaniami odpowiednimi bo sorki ale to brzmi jak totalna bzdura

500 plus nie miało żadnego wpływu na dzietność bo ludzie nie tym sie kierują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 11:20, mayor napisał(a):

Jestem w Polsce niestety, .To najgorszy rozdział mojego życia, ale nie narzekam ,bo obiecałem komuś dla mnie najważniejszemu.,

….

.,Mnie bardziej mierzi i śmieszy styl uprawiania polityki przez Kaczyńskiego i język jego przemówień,

iksde?

W dniu 24.07.2023 o 15:43, Koelner napisał(a):

kolorowych jarmarków!

I pewnie to oszacowanie nie jest az tak dalekie od rzeczywistosci, zeby utrzymac status quo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał(a):

Na pewno jesteś w stanie to potwierdzić badaniami odpowiednimi bo sorki ale to brzmi jak totalna bzdura

500 plus nie miało żadnego wpływu na dzietność bo ludzie nie tym sie kierują

Ale przeciez jesli wierzyc temu wykresowi ktory ktos wrzucil tu ~dwie strony temu, od pocxatku programu ilosc urodzen wzrosla z (na oko) 360k do blisko 400k w drugim/trzecim roku - pozniej zaczela spadac, bez przerwy az do teraz do poziomu 300k. 

nie byl to chyba dobry program jako narzedzie do stabilnego podniesienia dzietnosci, chyba ze zalozymy ze dzietnosc bylaby jeszcze nizsza niz dzisiaj (nie mozna wykluczyc). 

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

 Hahaha co za pizdy 

jak co drugi frajer siedzi ze starymi to nie dziwie się że nie porucha tylko wali Niemca w kask

Cyfry daja do myslenia, ale ta “dekada” wybrana mocno tendencyjnie, strzelam ze do <=30 i >30 & <36 maja kompletnie inne rozrzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, memento1984 napisał(a):

 

Cyfry daja do myslenia, ale ta “dekada” wybrana mocno tendencyjnie, strzelam ze do <=30 i >30 & <36 maja kompletnie inne rozrzuty.

ale to widać, że ewidentnie mamy problem kulturowy.

rodzice nie są w stanie powiedzieć synkowi "ogarnij się i wypierdalaj na swoje" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał(a):

Hahaha co za pizdy 

jak co drugi frajer siedzi ze starymi to nie dziwie się że nie porucha tylko wali Niemca w kask

 

1 godzinę temu, Koelner napisał(a):

ale to widać, że ewidentnie mamy problem kulturowy.

rodzice nie są w stanie powiedzieć synkowi "ogarnij się i wypierdalaj na swoje" 

Jesteś twardy, więc powiesz matce

Cytat

wypierdalaj na swoje

1 godzinę temu, Koelner napisał(a):

ale to widać, że ewidentnie mamy problem kulturowy.

rodzice nie są w stanie powiedzieć synkowi "ogarnij się i wypierdalaj na swoje" 

A pomyślałeś geniuszu, że podczas pandemii, to rodzicom bardziej zależało, na mieszkaniu z potomstwem?

 

Niemca w kask - elitarne forum, w przeciwieństwie do polskiej patologii :) 

Wybacz, ale wyjątkowo się zbłaźniłeś.

3 godziny temu, ely3 napisał(a):

Na pewno jesteś w stanie to potwierdzić badaniami odpowiednimi bo sorki ale to brzmi jak totalna bzdura

500 plus nie miało żadnego wpływu na dzietność bo ludzie nie tym sie kierują

Wygląda na to, że dyskutując z moderatorem, wypada robić ze dwa doktoraty tygodniowo, prowadząc jednocześnie badania (co najmniej ze trzy, na jeden dyskutowany temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał(a):

 

Jesteś twardy, więc powiesz matce

A pomyślałeś geniuszu, że podczas pandemii, to rodzicom bardziej zależało, na mieszkaniu z potomstwem?

 

Niemca w kask - elitarne forum, w przeciwieństwie do polskiej patologii :) 

Wybacz, ale wyjątkowo się zbłaźniłeś.

 

spoko Twoje zdanie dużo znaczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał(a):

Na pewno jesteś w stanie to potwierdzić badaniami odpowiednimi bo sorki ale to brzmi jak totalna bzdura

500 plus nie miało żadnego wpływu na dzietność bo ludzie nie tym sie kierują

Przyjmuje się, że dało dodatkowe 56 tysięcy dzieci na co wskazuje między innymi raport okopress, czy szacunki ministerstwa. Wynik przyjęto jako różnice w rzeczywistej liczbie urodzeń a ostatniej prognozie urodzeń określanej przed wprowadzeniem 500 plus w szczególności że wzrosty dotyczyły kobiet, które miały już przynajmniej jedno dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.