Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, fluber napisał(a):

Mnie fascynuje zjawisko że mam paru znajomych właścicieli firm, którzy na podobne sytuacje reagują podobnie. Możliwe że takie podejście do wydawania kasy, żeby nie powiedzieć skąpstwo, znacznie zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu w biznesie.

Ale ja się cieszę że są tacy ludzie, bo im więcej wydają tym gospodarka lepiej hula. 

Typowa dla  PiSdzieli pogarda przeciwko prywatnym właścicielom firm.,Prezes mówi o nich, że żyją z cwaniactwa, a klakier dokłada jeszcze skąpstwo .,Rzeczywiście dzięki tym ,którzy wydają dwie dychy na jagodziankę gospodarka lepiej hula.,W końcu te panie co w lesie jagody zbierają, uprawiają jeden z najstarszych zawodów świata .. zbieractwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał(a):

Nie wiem, o cwaniactwie nie wspomniałem, na pewno ci których znam są bardzo oszczedni 

Niedawno pisałeś ,że skąpi teraz już oszczędni .,Ja bym powiedział, że rozsądni .,Obnoszenie się z bogactwem przed typem , który lubi PiSać donosy to igranie z ogniem., Przed Tobą mogą udawać biedaków , a po kryjomu wpierdalają jagodzianki po dwie dychy, jak Joey Chestnut hotdogi 4 lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sebastian napisał(a):

I będę znowu piękny i młody. Ty też. I nie będziemy się starzeć, dzieci będzie przybywać a emerytów wcale. 

Kwestia oczekiwań.

Nie wiem dlaczego współczesna ekonomia wymusza wzrost populacji (tzn wiem :) ) Nie ma możliwości, aby wyżywić wzrastającą populację.

Dla przyszłych pokoleń, znacznie rozsądniejsza będzie redukcja.

19 godzin temu, mayor napisał(a):

Jedna jagodzianka w cenie 0,5 litra czystej wódki,.Chyba nie da się zaprzeczyć, że PiS  rozpija celowo naród, Ale tak było od zawsze - dziedzice rozpijali chłopów pańszczyźnianych, zaborcy rozpijali, okupanci rozpijali, teraz rozpijają pisiory., 

Wiadomo. Pi.......y pis ustalił cenę jagodzianki, licząc, że matki zaczną kupować bachorom, pół litra na drugie śniadanie.

15 godzin temu, Sebastian napisał(a):

I mylisz się - w dzisiejszych czasach nie ma żadnego powiązania ceny z jakością - poza skrajnymi przypadkami. 

Dokładnie. Jest za to fabryczne skracanie życia produktów (tech) i pakowanie wszelkiego chłamu jako wypełniacz (żywność).

Wiadomo, że w kiełbasie/parówce może być wszystko, ale szynka z zawartością mięsa 50% to wyższy lvl absurdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS nie reguluje ceny jagodzianki, ale w pełni kontroluje cenę wódki., W sumie dzięki polityce cenowej PiS to już jest taniej pić niż jeść,.Oprócz ceny rząd ma też wpływ na dostępność alkoholu, ustalając zasady, godziny i ilość miejsc sprzedaży.,W niedzielę i święta jest ciężko kupić dla  dzieciaków bułkę i wędlinę na  poniedziałek do szkoły, ale tatusiowie nie mają problemu żeby kupić flaszkę i zalać pałę bo monopolowe są otwarte., Zresztą dzieci i młodzież mają też ułatwiony dostęp do alkoholu , gdyż nigdy nie widziałem żeby sprzedawcy sprawdzali pełnoletniość kupującego, kiedyś jak zwróciłem ekspedientce uwagę to mnie wyśmiała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mayor napisał(a):

, Zresztą dzieci i młodzież mają też ułatwiony dostęp do alkoholu , gdyż nigdy nie widziałem żeby sprzedawcy sprawdzali pełnoletniość kupującego, kiedyś jak zwróciłem ekspedientce uwagę to mnie wyśmiała 

Pytanie do reszty: jak często widujecie dzieci kupujące alkohol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał(a):

Pytanie do reszty: jak często widujecie dzieci kupujące alkohol?

Tacy jak Ty uważają że TVN kłamie, ale pijani nastolatkowie niestety zdarzają się dość często  https://tvn24.pl/poznan/koscian-pijani-nastolatkowie-rekordzista-mial-cztery-promile-5150635

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mayor napisał(a):

kiedyś jak zwróciłem ekspedientce uwagę to mnie wyśmiała 

aha

czyli nie tylko w necie wzbudzasz stosowne reakcje? xD

(swoja droga zabawne jak ta sama osoba, ktora innych wyzywa od konfidentow sama przywoluje wlasne historyjki gdzie jest 'szeryfem codziennosci')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mayor napisał(a):

Tacy jak Ty uważają że TVN kłamie, ale pijani nastolatkowie niestety zdarzają się dość często  https://tvn24.pl/poznan/koscian-pijani-nastolatkowie-rekordzista-mial-cztery-promile-5150635

Oczywiście że się zdarzają. Żule, jak byłem dzieciakiem, zarabiali na tym ładne pieniądze. 

Pytam kto widział dzieci kupujące alkohol. To że piją ( coraz mniej) to akurat wiadomo.

36 minut temu, mayor napisał(a):

kiedyś jak zwróciłem ekspedientce uwagę to mnie wyśmiała 

Pytanie kontrolne: czy kogoś z Was wyśmiała kiedyś ekspedientka?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mayor napisał(a):

PiS nie reguluje ceny jagodzianki, ale w pełni kontroluje cenę wódki., W sumie dzięki polityce cenowej PiS to już jest taniej pić niż jeść,.Oprócz ceny rząd ma też wpływ na dostępność alkoholu, ustalając zasady, godziny i ilość miejsc sprzedaży.,W niedzielę i święta jest ciężko kupić dla  dzieciaków bułkę i wędlinę na  poniedziałek do szkoły, ale tatusiowie nie mają problemu żeby kupić flaszkę i zalać pałę bo monopolowe są otwarte., Zresztą dzieci i młodzież mają też ułatwiony dostęp do alkoholu , gdyż nigdy nie widziałem żeby sprzedawcy sprawdzali pełnoletniość kupującego, kiedyś jak zwróciłem ekspedientce uwagę to mnie wyśmiała 

Znalazłem na nich sposób. Nie lubię/nie kupuję, wódki i słodyczy. Nawet nie mam pojęcia ile kosztują :) 

Dorosłe dziecko też. Jestem więc w pełni uniezależniony od władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał(a):

Oczywiście że się zdarzają. Żule, jak byłem dzieciakiem, zarabiali na tym ładne pieniądze. 

Pytam kto widział dzieci kupujące alkohol. To że piją ( coraz mniej) to akurat wiadomo.

Ja zapytam kto widział sprzedawcę sprawdzającego dowód osobie kupującej alkohol.,Raczej to jest jedyny sposób żeby zweryfikować wiek. Ja widziałem bodaj tylko dwa razy taką akcję w Lidlu .,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mayor napisał(a):

PiS nie reguluje ceny jagodzianki, ale w pełni kontroluje cenę wódki., W sumie dzięki polityce cenowej PiS to już jest taniej pić niż jeść,.Oprócz ceny rząd ma też wpływ na dostępność alkoholu, ustalając zasady, godziny i ilość miejsc sprzedaży.,W niedzielę i święta jest ciężko kupić dla  dzieciaków bułkę i wędlinę na  poniedziałek do szkoły, ale tatusiowie nie mają problemu żeby kupić flaszkę i zalać pałę bo monopolowe są otwarte., Zresztą dzieci i młodzież mają też ułatwiony dostęp do alkoholu , gdyż nigdy nie widziałem żeby sprzedawcy sprawdzali pełnoletniość kupującego, kiedyś jak zwróciłem ekspedientce uwagę to mnie wyśmiała 

A jak sobie sam zrobisz bibmer to nie dość że będzie taniej to i kac zazwyczaj jest mniejszy! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mayor napisał(a):

Ja zapytam kto widział sprzedawcę sprawdzającego dowód osobie kupującej alkohol.,Raczej to jest jedyny sposób żeby zweryfikować wiek. Ja widziałem bodaj tylko dwa razy taką akcję w Lidlu .,

Czasami widać, czy ktoś jest pełnoletni.

Poza tym z perspektywy wieku oceniamy ludzi na dużo młodszych niż są. Dziś po moich zawodach widziałem na podium w kategorii 20-29 dziewczynę, której dałbym max 13 lat. 

Dzieci raczej same alkoholu nie kupują tylko płacą jakims dorosłym żeby im kupili. Przynajmniej w normalnych sklepach bo też nie robię zakupów w jakichś melinach.

Z innej beczki Donald leci już na bezczela, że nawet własne fuckupy bez mrugnięcia okiem zrzuca na PiS:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.