Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od zawsze podziwiam ludzi, którzy nie znajdąc materiałów sprawy stawiają jednoznaczne sądy. 

Tutaj wygląda na to, że usiłowanie rozboju było - dziewczyna miała obrażenia ciała, wskazujące na to że doszło do użycia przemocy, gdzieś czytałem że wypowiadane były wobec niej groźby, co w połączeniu z próbą odebrania torebki jest raczej klasycznym usiłowaniem rozboju. Zresztą nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby i prokurator i sędzia bez podstaw przyjęli taką kwalifikację. 

Inna sprawa to kara, która jest niewspółmierna do czynu - po pierwsze można było przyjąć, że był to wypadek mniejszej wagi który jest zagrożony o wiele niższą karą, a jak nie to dużo bardziej sprawiedliwe wydaje się, aby kara pozbawienia wolności była w zawieszeniu. 

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Regis napisał:

dużo bardziej sprawiedliwe wydaje się, aby nawet te 3 lata które dostała były w zawieszeniu. 

Sęk w tym, że nie da się orzec tak wysokiej kary w zawiasach.

Co do kwalifikacji do podstawową kwestia, która nie jest dostatecznie uzasadniona we fragmentach uzasadnienia wyroku, które czytałem ani w komentarzach prasowych, to odpowiedź na pytanie czy było tu działanie „w celu przywłaszczenia”. Z tego co się dowiedziałem to sprawcy raczej zmierzali do zniszczenia (ewentualnie wyrzucenia) tej torby.

Druga kwestia to brak przyjęcia wypadku mniejszej wagi, jeśli już zakwalifikowano to jako rozbój. Tutaj uzasadnienie wydaje się absurdalne, zwłaszcza biorąc pod uwagę podstawowe okoliczności jak symboliczną wartość rzeczy czy brak poważnego zagrożenia dla pokrzywdzonej.

Drugą stroną tej sprawy jest to, że modelowo pokazuje jak patologiczny przepis wprowadził Ziobro o obligatoryjnym podnoszeniu dolnej granicy zagrożenia karą za „chuligański charakter” wystroju. Niestety wprowadził więcej regulacji w tym duchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

ef99bb98b8b863d7f217f673e08aec4844b2c523 

Ale hit :D Chlop siedzial w areszcie za bezpieki.

Też mi hit. Chłop od zawsze powtarza, że dla niego Rosja to przeciwieństwo ZSRR, każdy Rosjanin powinien nienawidzić ZSRR itd. I w tej wypowiedzi też dodał, że Polska nigdy nie była pod butem Rosji, tylko ZSRR. Nic nowego nie powiedział 🥱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kily napisał(a):

Też mi hit. Chłop od zawsze powtarza, że dla niego Rosja to przeciwieństwo ZSRR, każdy Rosjanin powinien nienawidzić ZSRR itd. I w tej wypowiedzi też dodał, że Polska nigdy nie była pod butem Rosji, tylko ZSRR. Nic nowego nie powiedział 🥱

Kłopot w tym że większość kacapów uważa okres ZSRR za najlepszy w historii ich zjebanego narodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, josephnba napisał(a):

Kłopot w tym że większość kacapów uważa okres ZSRR za najlepszy w historii ich zjebanego narodu 

Przecież Korwin jest debilem. Tłumaczy że RFN to spadkobierca oraz przedłużenie III Rzeszy a tutaj wprowadza wyjątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 10:22, Koelner napisał(a):

przecież to widać, że chce być ciągle w opozycji 

Dutki te same, roboty tyle co nic. Kraść można tak samo. PSL mode.

3 godziny temu, Koelner napisał(a):

W sumie Cesarstwo Rosyjskie to nie Rosja bo Katarzyna Wielka była księżniczka anhalcka. 

No, a Katarzyna I urodziła się jako Maria Helena Skowrońska :) 

Forum bławatne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kily napisał(a):

Raczej oferuje wyjaśnienie odkrywcom „hitów”, które są powtarzane od dziesięcioleci.

jednocześnie kompletnie zbędne. Każdy średnio rozgarniety* człowiek wie ze Korwin to ruska onuca

 

 

* nie dotyczy wyborców konfederacji Ci nie wiedzą kompletnie nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał(a):

Jprd, jak ja wzywam policję to czekam 2 godziny na patrol ale jak kobita krwawi w szpitalu to 2 komisariaty stawiają się w trymiga. 

A jak długo powinni Twoim zdaniem jechać do zgłoszeń prób samobójczych in progress, żebyś poczuł się usatysfakcjonowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał(a):

A jak długo powinni Twoim zdaniem jechać do zgłoszeń prób samobójczych in progress, żebyś poczuł się usatysfakcjonowany?

Ciekawe czemu zarekwirowali jej komputer i telefon skoro przyjechali do próby samobójczej. Typowy policyjny kulson. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jack napisał(a):

Ciekawe czemu zarekwirowali jej komputer i telefon skoro przyjechali do próby samobójczej. Typowy policyjny kulson. 

No i to jest coś o co się można przyczepić.

10 godzin temu, julekstep napisał(a):

haha PO wykorzystuje wariatów do autopromocji?

nowe, nie znałem! 

Całkiem fajnie wyjaśnione

https://takzetego.pl/reportaz-tvn-o-joannie-rozpracowany-w-dwa-dni-podsumowanie-godzina-po-godzinie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.