Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Sebastian napisał:

To Ci tłumaczę, że Braun słowa reżim używa w kontekście każdej panującej w danym kraju władzy. Przy wielu okazjach tak było. Dlatego bawi mnie, że akurat gdy tak powiedział o rządzie ukraińskim to się pojawiło takie oburzenie. To śmieszne jest, bo on cały czas w tym samym tonie :) 

Ale go to nie tłumaczy, wiem że Korwin używał tego np do tv i specjalnie tego używa żeby brzmiało negatywnie tylko wytłumacz mi dlaczego ten śmieć do Rosji używa jednak słowa „władza”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jack napisał:

Fluber ci wrzucił wyżej, że PIS reprezentuje interesy Włoch. 

Konfederacja Rosji

Lewica ZSRR

Pozostaje PSL bo oni reprezentują interesy..... swoje.

Jak pojawi się polityczny "no name" który OBIECA publicznie, że:

- będzie kradł jak wszyscy, ale postara się trochę mniej;

- nie ma programu, tak jak wszyscy, ale nie będzie robił z siebie kretyna, tłumacząc mongolskie ustawy. Za to zleci (outsourcing) opracowanie strategii optymalizacji budżetowej i podatkowej wykwalifikowanej jednostce wraz z audytem;

- odchudzi administrację publiczną o 50% (%populacji jednostki administracyjnej), wprowadzając limity wynagrodzeń i  kadencyjność polskich Kadafich;

- nie będzie się wypinał w stronę zachodnią i podciągnie spodnie ze strony wschodniej;

- nie będzie pir.....lił głupot w kraju i za granicą, robiąc obciach wszystkim Polakom;

- zlikwiduje KRUS;

 

Dostanie mój głos i nie będę się nawet zastanawiał. Naprawdę niewiele trzeba, aby zdobyć moją sympatię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny przykład kompromitacji polskiej policji. Facet z całą pewnością mądry nie jest, ale jawny i utrwalony dowód na "niemanie" kompetencji do egzekucji prawa, to wyższy lvl kompletnego braku odpowiedniej wiedzy do wykonywanego zawodu.

Każdy może popełnić błąd, ale chwalić się własną ignorancją potrafi jedynie idiota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, starYfaN napisał:

odchudzi administrację publiczną o 50% (%populacji jednostki administracyjnej), wprowadzając limity wynagrodzeń

To jest super. Mniej pracowników i mają mniej zarabiać. 🤣🤣🤣

Rozumiem, że jakość ich pracy i szybkość ma przy okazji wzrosnąć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

To jest super. Mniej pracowników i mają mniej zarabiać. 🤣🤣🤣

Rozumiem, że jakość ich pracy i szybkość ma przy okazji wzrosnąć? 

 

 

28 minut temu, starYfaN napisał:

- odchudzi administrację publiczną o 50% (%populacji jednostki administracyjnej), wprowadzając limity wynagrodzeń i  kadencyjność polskich Kadafich;

Biorąc pod uwagę, co wyciąłeś, to zakładam, że zrozumiałeś, że kadencyjność i limity dotyczą Starostów, Prezydentów itd.

6 minut temu, jack napisał:

Rozumiem, że jakość ich pracy i szybkość ma przy okazji wzrosnąć? 

W Polsce jest 4 x więcej urzędników per capita (na łeb), niż na zachodzie. 

Zmniejszenie o połowę, oznacza, że będą się opi.....ć 2x więcej (od niemieckich), a nie 4, jak dotychczas.

To prosta wyliczanka, skup się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, starYfaN napisał:

Biorąc pod uwagę, co wyciąłeś, to zakładam, że zrozumiałeś, że kadencyjność i limity dotyczą Starostów, Prezydentów itd.

Zakładałem, że wiesz, że wynagrodzenie prezydentów, starostów, burmistrzów jest limitowane. 

49 minut temu, starYfaN napisał:

W Polsce jest 4 x więcej urzędników per capita (na łeb), niż na zachodzie. 

Zmniejszenie o połowę

Zważywszy na to jak niechlujne, sprzeczne, niejasne, głupie mamy przepisy prawne w których ci urzędnicy muszą się poruszać a do tego jak słabo są opłacani co powoduje, że w urzędach pracują tam tylko ci co nie mają innego wyjścia twój pomysł zmniejszenia liczebności ot tak, bez reformy całego państwa, spowodowałoby kompletny paraliż urzędów. 

Typowe marudzenie chłopka roztropka co nie potrafi załatwić najprostszej sprawy w urzędzie. Ja wiem, że jak do urzędu na prowincji przyjeżdża pan PM to robactwo powinno kłaniać się w pas i w te pędy przepychać sprawy pana PMa bo jego terminy gonią bo premia czeka. A potem się okazuje, że pan PM nawet nie wie w jakiej jest miejscowości i wcale nie w tej w której powinien 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jack napisał:

Zakładałem, że wiesz, że wynagrodzenie prezydentów, starostów, burmistrzów jest limitowane. 

Naiwny jesteś jak małe dziecko.

12 minut temu, jack napisał:

Zważywszy na to jak niechlujne, sprzeczne, niejasne, głupie mamy przepisy prawne w których ci urzędnicy muszą się poruszać a do tego jak słabo są opłacani co powoduje, że w urzędach pracują tam tylko ci co nie mają innego wyjścia twój pomysł zmniejszenia liczebności ot tak, bez reformy całego państwa, spowodowałoby kompletny paraliż urzędów. 

Typowe marudzenie chłopka roztropka co nie potrafi załatwić najprostszej sprawy w urzędzie. Ja wiem, że jak do urzędu na prowincji przyjeżdża pan PM to robactwo powinno kłaniać się w pas i w te pędy przepychać sprawy pana PMa bo jego terminy gonią bo premia czeka. A potem się okazuje, że pan PM nawet nie wie w jakiej jest miejscowości i wcale nie w tej w której powinien 🤣🤣

Zabawne, jak ludzie próbują oceniać innych, przez pryzmat autopsji. W przeciwieństwie do ciebie, nigdy nie narzekałem na "sprawy" w urzędach i sądach.

Na głupotę, niekompetencję, złodziejstwo i prostactwo - owszem. A "głupota przepisów" wynika z "wiedzy" zaparza-czy kawy i matek, żon, kochanek piastujących dożywotnie etaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Naiwny jesteś jak małe dziecko.

A ty porażasz niewiedzą jak na takiego ważniaka. Wcale nie dziwię się, że odbijasz się od urzędników i musisz sobie to tłumaczyć jako problem 

2 minuty temu, starYfaN napisał:

zaparza-czy kawy i matek, żon, kochanek piastujących dożywotnie etaty.

A przepisy powstają w sejmie, tam kieruj żale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

A ty porażasz niewiedzą jak na takiego ważniaka. Wcale nie dziwię się, że odbijasz się od urzędników i musisz sobie to tłumaczyć jako problem 

Niby którą? Nigdy nie odbijałem się od urzędników. Raczej odwrotnie :) 

Mam dla ciebie ciekawą ksywę, chciałbyś poznać (lepsza niż JTB) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.