Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

To, że europosłowie PO reprezentują interesy Niemiec (i to od lat) jest raczej oczywiste.

Fluber ci wrzucił wyżej, że PIS reprezentuje interesy Włoch. 

Konfederacja Rosji

Lewica ZSRR

Pozostaje PSL bo oni reprezentują interesy..... swoje.

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

Rudy jak zwykle mydli oczy

Tak mydli, że już PIS się obsrał i musiał interweniować naczelnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Pawlak to przecież agent ruski. Panie Waldku niech Pan się nie boi!

Faktycznie. No to zostaje Hołownia bo chyba jeszcze nie wiadomo czyje interesy reprezentuje. Chociaż skoro nie wiadomo to pewnie ruski. 

Edit: bym zapomniał, najgorsze i tak są samorządy 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluber napisał:

Jedyny uczciwy!

No. Od szczeniaka buja się pomiędzy nic nie robieniem, a "celebrytką". Krajem miałby kierować facet, którego determinacja pozwoliła mu nie kończyć niczego, łącznie z własnym wykształceniem? 

27 minut temu, fluber napisał:

@LAF

 Nie będzie koalicji z PiS.

Bądźmy poważni, program typu "przetłumaczyłem estońską ustawę" i jest dobra bo .........ma mało stron, to nie jest coś co powinno być w rządzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Koelner napisał:

 „reżim kijowski” jak Zacharowa i 15% Polaków będzie głosowało na te k**** 

Mam nadzieję, że wiesz, że Braun słowa reżim używa wobec w zasadzie każdych rządzących. To samo mówił o niemieckich rządzących, to samo o polskich i to samo o amerykańskich. Wszędzie reżim. I ma zupełną rację tylko, że u nas każdy odbiera to słowo negatywnie. Podobnie jak kolaborację na przykład. 

 

I jeszcze spytam, jaki ustrój jest teraz na Ukrainie ? 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Mam nadzieję, że wiesz, że Braun słowa reżim używa wobec w zasadzie każdych rządzących. To samo mówił o niemieckich rządzących, to samo o polskich i to samo o amerykańskich. Wszędzie reżim. I ma zupełną rację tylko, że u nas każdy odbiera to słowo negatywnie. Podobnie jak kolaborację na przykład. 

Reżim, także reżym[1] (fr. régime „porządek”) – rygor, rząd, władza, system władzy.

Określenie to jest popularne w znaczeniu pejoratywnym, definiując władzę nielegalną, nieuznawaną, bezprawną, pochodzącą z uzurpacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Reżim, także reżym[1] (fr. régime „porządek”) – rygor, rząd, władza, system władzy.

Określenie to jest popularne w znaczeniu pejoratywnym, definiując władzę nielegalną, nieuznawaną, bezprawną, pochodzącą z uzurpacji

W naszym rozumieniu, w ogólnświatowym nie. Dlatego dopisałem o kolaboracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sebastian napisał:

Mam nadzieję, że wiesz, że Braun słowa reżim używa wobec w zasadzie każdych rządzących. To samo mówił o niemieckich rządzących, to samo o polskich i to samo o amerykańskich. Wszędzie reżim. I ma zupełną rację tylko, że u nas każdy odbiera to słowo negatywnie. Podobnie jak kolaborację na przykład. 

przecież on zdaje sobie sprawę że jest negatywne określenie tak jak używał sformułowania „reżim sanitarny”.  do Rosji odnosił się „władze tego kraju”. nie wiem jak możesz tłumaczyć tego śmiecia 

20 minut temu, Sebastian napisał:

I jeszcze spytam, jaki ustrój jest teraz na Ukrainie ? 

Zelensky został wybrany demokratycznie a na czas wojny ustawy określają zakres kompetencji. 

10 minut temu, Sebastian napisał:

I jest to fraza negatywna ? 

tak, często to określa ciężkie i mordercze treningi dlatego używa się np. cykl treningowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

 

tak, często to określa ciężkie i mordercze treningi dlatego używa się np. cykl treningowy 

Nie, absolutnie nie. Słowo reżim w angielskim nie ma żadnego negatywnego zabarwienia. My kojarzymy negatywnie bo kojarzy nam się ono z systemem totalitarnym i tyle. Wszędzie na świecie reżim żywieniowy czy treningowy nie znaczą nic złego, jedynie informują, że jest pewien porządek i tyle.

To tak samo jak z kolaboracją, gdzie u nas kolaboracja kojarzona jest z współpracą z wrogiem i tak to definiujemy a na zachodzie to zwyczajnie współpraca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Nie, absolutnie nie. Słowo reżim w angielskim nie ma żadnego negatywnego zabarwienia. My kojarzymy negatywnie bo kojarzy nam się ono z systemem totalitarnym i tyle. 

 

Co z angielskim wyskakujesz jak komentujemy słowa posła w sejmie polskim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

Co z angielskim wyskakujesz jak komentujemy słowa posła w sejmie polskim? 

To Ci tłumaczę, że Braun słowa reżim używa w kontekście każdej panującej w danym kraju władzy. Przy wielu okazjach tak było. Dlatego bawi mnie, że akurat gdy tak powiedział o rządzie ukraińskim to się pojawiło takie oburzenie. To śmieszne jest, bo on cały czas w tym samym tonie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Nie, absolutnie nie. Słowo reżim w angielskim nie ma żadnego negatywnego zabarwienia. My kojarzymy negatywnie bo kojarzy nam się ono z systemem totalitarnym i tyle. Wszędzie na świecie reżim żywieniowy czy treningowy nie znaczą nic złego, jedynie informują, że jest pewien porządek i tyle.

To tak samo jak z kolaboracją, gdzie u nas kolaboracja kojarzona jest z współpracą z wrogiem i tak to definiujemy a na zachodzie to zwyczajnie współpraca. 

 

Nie wiem kto Cię uczył angielskiego, ale na podstawie powyższej opinii powinieneś ubiegać się o zwrot poniesionych wydatków - Absolutnie., Fraza "regime" w odniesieniu do rządu ma jednoznacznie znacznie pejoratywne i wyraża określenie systemu jako autorytarnej dyktatury., W odniesieniu do diety i ćwiczeń bardziej powszechne jest określenie "regimen " szczególnie w jankeskiej wersji 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mayor napisał:

Nie wiem kto Cię uczył angielskiego, ale na podstawie powyższej opinii powinieneś ubiegać się o zwrot poniesionych wydatków - Absolutnie., Fraza "regime" w odniesieniu do rządu ma jednoznacznie znacznie pejoratywne i wyraża określenie systemu jako autorytarnej dyktatury., W odniesieniu do diety i ćwiczeń bardziej powszechne jest określenie "regimen " szczególnie w jankeskiej wersji 

 

Właśnie miałem dokładnie to samo napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.