Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, elwariato napisał:

tam one twoje te wnuki bedą weź nie żartuj😋

mów mi wuju 🤣

31 minut temu, Gregorius napisał:

Tyle że Francja to wiecej błędów i bardziej skomplikowany problem niż samo sprawdzanie parę pokoleń temu "imigrantów". Żeby to mogło się stać w Polsce to musiało by zajść kilka czynników w tym bardziej rozbudowany socjal i tanie mieszkania dla imigrantów. Coś co Francja robiła do lat 80. 

Inna sprawa że totalną hipokryzją jest szczucie i atakowanie imigrantów ze względu na wybory gdzie w najgorszym razie mieliśmy przyjąć kilka tysięcy uchodźców (a w zasadzie z racji obecności osób z Ukrainy mogliśmy nie przyjąć w ogóle) jednocześnie przyjmując dziesiątki tysięcy i planując zmienić plany żeby jeszcze przyjmować więcej.

 

7169-AF7-D-54-DD-4376-A5-EC-FA617-ABD287tylko Francja? Ciotka musiała się wyprowadzić ze Sztokholmu, w Brukseli są dzielnice z których nie wyjedziesz. Pogadaj sobie z ludźmi którzy są na zachodzie albo wrócili i czy to nie jest problem. 

35 minut temu, fluber napisał:

Nie jesteśmy Francją 

Spokojnie, idzie w tym kierunku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

mów mi wuju 🤣

7169-AF7-D-54-DD-4376-A5-EC-FA617-ABD287tylko Francja? Ciotka musiała się wyprowadzić ze Sztokholmu, w Brukseli są dzielnice z których nie wyjedziesz. Pogadaj sobie z ludźmi którzy są na zachodzie albo wrócili i czy to nie jest problem. 

Spokojnie, idzie w tym kierunku 

meh, pan za bardzo kaczyniakowi wierzysz ze my dobijamy do europy 😄 słowem z tymi muslimami i zachodnia europa to jest niezla beka, taki hi life, cywilizowane, a tu nagle 1/5 jak powrot do przeszłości, takie glebokie średniowiecze. Chcialoby sie powiedzieć ze starcie jest nieuniknione, ale zachodnia europa lgbtqfspzagh+ stoi, plus aborcją do 40 tygodnia, także muslimy walkowrrem dostaną. Ale dalej Koelner nie martw sie Polska jest bezpieczna, tutaj "nawet" muslimy by niechciał mieszkać, na polske są gotowi tylko Polacy 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, starYfaN napisał:

Trudno akurat mnie zaliczyć do rycerzy rudego. 

Zastanawiam się, czy to wzbogacenie kulturowe, nie zap.......la do nas także z drugiej strony (EU).

Pomijając Łukaszenkę i podane pozwolenia na pracę, to jest tego dużo więcej. Nie rozumiem, dlaczego nie robimy z tym porządku.

Zakładam jedyną słuszną opcję. Po wzroście min, mamy miliony politycznych sierot (wszystkich opcji) w samorządach i budżetówce.

Ktoś musi wykonywać prace fizyczne, aby żony, synowie, matki, kochanki przysłowiowego policjanta/samorządowca, mogły wysiadywać własną dupę, za te same $.

Kiedyś podawałem urzędnika per capita w ujęciu Niemiec. Mamy x 4, a ostatnio ciągle rośnie. Wyp........m 3/4 politycznych rodzimych uchodźców i Sebastian mógłby obsadzić wakaty rodzimym kowalem. 

Ale nie obsadzi, bo rodzimy kowal, udaje urzędnika (często też trzeba mu zapłacić za studia, aby mógł udawać dalej) za te same dutki, nie musi targać żelastwa, za to posiedzi 8h z mądrą miną, wykonując robotę, którą wykona mój najgłupszy pies (jeden jest wyjątkowo tępy - gdyby miał studia, dostałby posadę za wierność).

Problem jest dużo szerszy. Polega na tym, że my nie produkujemy absolutnie żadnych fachowców wśród zawodów fizycznych. Nasi fizyczni to się nadają na żywe imadła albo na magazyny gdzie szczególną umiejętnością jest układanie paczek i jazda na wózku widłowym. 

Ale to im się kiedyś skończy i będziemy mieli bandę 50 letnich nic nie umiejących nieudaczników.

Likwidacja szkół zawodowych i wmówienie ludziom, że każdy może skończyć dobre pożyteczne studia to olbrzymia porażka naszej transformacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Sebastian napisał:

Problem jest dużo szerszy. Polega na tym, że my nie produkujemy absolutnie żadnych fachowców wśród zawodów fizycznych. Nasi fizyczni to się nadają na żywe imadła albo na magazyny gdzie szczególną umiejętnością jest układanie paczek i jazda na wózku widłowym. 

Jak uwolnisz 3/4 administracji (% zatrudnienia od populacji jednostki administracyjnej), to zapewniam cię, że janusze z czterema lewymi nogami, nauczą się u Ciebie nap......ć w kowadło, szybciej, niż wyrobisz papiery, na kamratów z podobną haplogrupą, która zasiedliła tereny po wypiętrzeniu Himalajów (po wędrówce i zadokowaniu Indii w Azji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Jak uwolnisz 3/4 administracji (% zatrudnienia od populacji jednostki administracyjnej), to zapewniam cię, że janusze z czterema lewymi nogami, nauczą się u Ciebie nap......ć w kowadło, szybciej, niż wyrobisz papiery, na kamratów z podobną haplogrupą, która zasiedliła tereny po wypiętrzeniu Himalajów (po wędrówce i zadokowaniu Indii w Azji)

Ale to się nie stanie. Obaj o tym wiemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, fluber napisał:

Tylko że we Francji masz masę ludzi na socjalu i patoli, u nas jak nie jesteś na takim poziomie żeby zarobić na mieszkanie w Gdańsku to zostaniesz pożegnany.

Czym się zajmuje ten Twój pakis @Koelner?

Fluber o czym Ty mówisz ? Powiedz mi - Turcy w Niemczech nie pracują  ? Pracują. A jednak z czasem pojawiły się w Niemczech problemy. Wiesz czemu ? Bo to są ludzie odmiennej wiary i kultury i zawsze będą lgnąć do ludzi tej samej wiary i kultury. Nawet Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski kilka lat temu lepie się czują w towarzystwie rodaków niż naszym a przecież kulturowo jesteśmy sobie bliscy. 

Dodatkowo jak oni się osiedlą to nijak nie zabronisz im zaproszenia rodziny, znajomych itd. I część z tych ludzi będzie zostawać.

To są naturalne konsekwencje sciągania takich pracowników i nie wiem czemu temu zaprzeczasz ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Fluber o czym Ty mówisz ? Powiedz mi - Turcy w Niemczech nie pracują  ? Pracują. A jednak z czasem pojawiły się w Niemczech problemy. Wiesz czemu ? Bo to są ludzie odmiennej wiary i kultury i zawsze będą lgnąć do ludzi tej samej wiary i kultury. Nawet Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski kilka lat temu lepie się czują w towarzystwie rodaków niż naszym a przecież kulturowo jesteśmy sobie bliscy. 

Dodatkowo jak oni się osiedlą to nijak nie zabronisz im zaproszenia rodziny, znajomych itd. I część z tych ludzi będzie zostawać.

To są naturalne konsekwencje sciągania takich pracowników i nie wiem czemu temu zaprzeczasz ? 

 

To są naturalne konsekwencja masowej migracji jednej konkretnej grupy. Jeżeli możemy mieć z kimś problem, to z Ukraińcami, a nie grupami, gdzie liczba osób, które tu przyjeżdżają jest na tyle mała, że nie mają jak stworzyć jakiejkolwiek spójnej społeczności w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fluber napisał:

Może nie tyle przejąć co wpływać na naszą wewnętrzna politykę, coraz bardziej zagraniczne siły wpierdalaja się w nasze wewnętrzne sprawy

A to wpierdalanie to ma jakąś konkretną formę jako faktyczne działanie czy to po prostu życzeniowe pitolenie pod publikę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

A to wpierdalanie to ma jakąś konkretną formę jako faktyczne działanie czy to po prostu życzeniowe pitolenie pod publikę? 

Nie wiem, jak wyjaśnisz ten show Tuska z imigrantami, gdy jednocześnie europosłowie platformy zagłosowali za przymusową relokacją, jak nie niemieckim wpływem na polityków, którzy głosowali wbrew woli swojego lidera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie wiem, jak wyjaśnisz ten show Tuska z imigrantami, gdy jednocześnie europosłowie platformy zagłosowali za przymusową relokacją, jak nie niemieckim wpływem na polityków, którzy głosowali wbrew woli swojego lidera?

Ty dalej nie rozumiesz o co w tym temacie chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Wiem, że w ostatnich dniach było dużo tłumaczenia sympatykom platformy o co chodziło i jakie jest przekaz, ale nie należę do nich

Ale co ja poradzę, że dla Ciebie najważniejsze jest zapewnienie Kaczyńskiego, że będzie bronił ojczyzny przed najazdem obcych. Teraz się okazuje, że ci wszyscy pracownicy spoza europy to w wyniku spisku urzędników. Dobrze, że Kaczyński wrócił do rządu i ich zbeształ. Jprd kraj z dykty na trytki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

Nie wiem, jak wyjaśnisz ten show Tuska z imigrantami, gdy jednocześnie europosłowie platformy zagłosowali za przymusową relokacją, jak nie niemieckim wpływem na polityków, którzy głosowali wbrew woli swojego lidera?

Jak jutro rudy się dowie, że polski fanklub świnek morskich, ma 3 mln członków, to pojutrze usłyszysz, że w 2015 świnki miały się zaj.....cie, a dzisiaj są na wymarciu.

Kwadratowy, haniebnego wzrostu, przetłumaczy mongolską ustawę o świnkach, itd.

To, że europosłowie PO reprezentują interesy Niemiec (i to od lat) jest raczej oczywiste. Relokacja, polityka energetyczna (tu można jeszcze dużo wymieniać).

Rudy jak zwykle mydli oczy, a nuż się jeszcze raz ktoś nabierze, na bajki gadane w polisza, gdy w EU robi się dla arabów i germanów, dostając za to gratki.

Swoja drogą, to takich polityków już mieliśmy i historia niczego nas nie nauczyła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.