Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, LAF napisał:

Ja to się tam dziwie @Reikai , że pomysł , który może spowodować poprawę sytuacji Anwilu Włocławek jest krytykowany tylko dlatego, że powiedział to Sławek 

Ja sie nie dziwie, ze stosujesz podwojne standardy jesli chodzi o ocene finansowania sportu jesli chodzi o Anwil Wloclawke, a reszte swiata xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LAF napisał:

A ten argument, że Anwil aby miał zyski ze sponsoringu tylko wtedy jak będą go oglądać rolnicy to sam nie wiem jak skomentować.

To się zastanów co produkuje Anwil i kto jest jego grupą docelową?

Mieszkańcy Włocławka czy ci co kupują nawozy?

32 minuty temu, LAF napisał:

Czyli Lech jako marka piwa nie ma zysku ze sponsorowania Lecha Poznań bo przecież są kibice Lecha, którzy pija Tyskie  prawda @ely3

Ty w ogóle się czytasz? 

Ty wiesz ,że Tyskie to ten sam właściciel co Lech? To raz. Dwa tu nie chodzi  o to czy każdy kibic danej drużyny jest ich konsumentem ale czy to jest ich grupa docelowa

Anwil sprzedaje albo PVC dla biznesu a w środkowej Polsce to poza Brugamnem z Włocławka to nikt nie jest potencjlanym klientem. Najwięksi konsumenci PVC w Polsce sa gdzie indziej zlokalizowani. Zazwyczaj w rejonach gdzie koszykówka ma małe znaczenie

Albo rolnicy , którzy koszykówką się nie interesują w ogóle. 

Anwil poprzez Spolanę jest tez mocny w Czechach ale to im by się bardziej opłacało sponsorować hokej na lodzie niż koszykówkę

Anwil sponsoruje koszykówkę na zasadzie kolesiostw a nie biznesu. 

37 minut temu, LAF napisał:

Wydaje mi się , że maja swoje zakłady w Płocku i we Włocławku a nie w Gliwicach czy we Wrocławiu.

A stacje benzynowe mają pewnie tylko w Płocku

rozumiesz w ogóle czym jest grupa docelowa? 

Czasem oczywiscie mneij znana frima sponsoruje lokalną drużynę by zyskać rozpoznawalność w kraju ale zazwyczaj robi to w popularnej dyscyplinie. Kosz nie jest medialny w Polsce i zasięgi są znikome. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ely3 napisał:

A powiedz mi czemu Ty wiesz lepiej co chciał powiedzieć Mentzen. Przecież nikt nie przeinacza tylko co niektórzy cytują dosłownie jego wypowiedź 

Jest mega zabawne jak Ty wiesz lepiej co on miał na myśli? 

TO właśnie Ty przeinaczasz jego słowa a my je cytujemy dosłownie

Ja też dałem cytat w , którym mówi, że politycy nie powinni ingerować w te sprawy a to powinno być sprawa prezesa SSP , który powinien być apolityczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LAF napisał:

Ja to się tam dziwie @Reikai , że pomysł , który może spowodować poprawę sytuacji Anwilu Włocławek jest krytykowany tylko dlatego, że powiedział to Sławek 

A możesz w końcu odpwoiedzieć na pytanie dlaczego sponsorowanie aut piłkarzom jest be ale sponosorowanie tych samych aut koszykarzom już jest ok?

Teraz, LAF napisał:

Ja też dałem cytat w , którym mówi, że politycy nie powinni ingerować w te sprawy a to powinno być sprawa prezesa SSP , który powinien być apolityczny. 

Po czym proponujesz rozmowę między sponsorem a klubem opartą na czym?

Czy tam była rozmowa o zyskach i sensie dla Anwilu? Nie

Tam była tylko mowa o plusach dla klubu. Czyli wciąz proponujesz kolesiostwo nie oparte na rachunku ekonomicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fluber napisał:

Czyli emeryci, którzy są najuboższą klasą społeczną w Polsce sfinansują przedsiębiorcom obniżkę podatków

Nie wiem, mozesz przeczytac program jak chcesz - Konfederacja_WiN_Program_2023_Internet - tak na szybko nie znalazlem nic o emeryturach

ale moze wyjdzie errata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eMeS napisał:

Nie wiem, mozesz przeczytac program jak chcesz - Konfederacja_WiN_Program_2023_Internet - tak na szybko nie znalazlem nic o emeryturach

ale moze wyjdzie errata :D

W tym czymś nie ma ani jednej informacji o tym jak obniżyć wydatki budżetu państwa. Jest tylko likwidowanie podatków. Tak jakby budżet miał tylko przychody, a nie miał wydatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

W tym czymś nie ma ani jednej informacji o tym jak obniżyć wydatki budżetu państwa. Jest tylko likwidowanie podatków. Tak jakby budżet miał tylko przychody, a nie miał wydatków. 

A po co?

Tanie paliwo i niskie podatki brzmią dobrze na tik toku. Kto by się tam zagłębiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

W tym czymś nie ma ani jednej informacji o tym jak obniżyć wydatki budżetu państwa. Jest tylko likwidowanie podatków. Tak jakby budżet miał tylko przychody, a nie miał wydatków. 

Dlatego mówię, że może errata wyjdzie :P

PO np na stronie jako program ma cos takiego - Propozycje Programowe PO - Tu jest przyszłość! (tujestprzyszlosc.pl)

a PiSu w ogole nie moge znalezc xD

moze jest jeszcze za wszesnie na robienie researchu z programami partii, a moze (jak doswiadczenie podpowiada) nigdy nie wyjda oficjalnie i bedzie sranie w banie do konca kampanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Tam jest jeszcze zwiększenie wydatków np. "zwiększenie liczebności armii"

 

12 minut temu, fluber napisał:

W tym czymś nie ma ani jednej informacji o tym jak obniżyć wydatki budżetu państwa. Jest tylko likwidowanie podatków. Tak jakby budżet miał tylko przychody, a nie miał wydatków. 

Na poziomie populizmu niezwiększenie 500+ do 800+ to już spore ograniczenie wydatków. Podobnie rezygnacja z 13. i 14. Emerytury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ale w tym programie nie ma słowa o tej rezygnacji

A to nie wiem, nie czytałem. W wywiadzie u jakiegoś Rymanowskiego w ten sposób się wypowiadał. Niemniej, żeby być fair to żadna partia realnie nie mówi o kosztach, przychodach i wydatkach :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

To się zastanów co produkuje Anwil i kto jest jego grupą docelową?

Mieszkańcy Włocławka czy ci co kupują nawozy?

 

No jasne , że przecież dla Anwilu ważne jest aby zespół obejrzał rolnik z Podlasia, który BYĆ MOŻE kupi nawozy niż to, że Anwil Włocławek jest popularnym klubem w Polsce i nazwa Anwil śmiga w TV , radiu czy portalach społecznościowych. 
 

Godzinę temu, ely3 napisał:

Ty wiesz ,że Tyskie to ten sam właściciel co Lech? To raz. Dwa tu nie chodzi  o to czy każdy kibic danej drużyny jest ich konsumentem ale czy to jest ich grupa docelowa

No dobra nie wiedziałem o tym, ale Tyskie to tylko przykład. 
 

A jak już przy tym jesteśmy to taki Kasztelan zniknął ze sponsorów klubu po tym jak zmienił się z lokalnego na ogólnopolskiego więc o to chodzi aby lokalne firmy sponsorowały lokalne podmioty. 
 

https://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/regionalne-piwo-kasztelan-wchodzi-do-ogolnopolskiej-dystrybucji-i-zmienia-wizerunek,186829.amp

 

Godzinę temu, ely3 napisał:

Anwil sponsoruje koszykówkę na zasadzie kolesiostw a nie biznesu. 

Anwil sponsoruje bo jest Włocławską firmą. Tutaj jest jej adres

87-800 Włocławek ul. Toruńska 222


Natomiast Sławek ma racje, że decyzje powinny zapadać na szczeblu regionalnym a nie, że Daniel decyduje o tym choć pewnie nie wie jak Łączka wyglada. 
 

Godzinę temu, ely3 napisał:

Czasem oczywiscie mneij znana frima sponsoruje lokalną drużynę by zyskać rozpoznawalność w kraju ale zazwyczaj robi to w popularnej dyscyplinie. Kosz nie jest medialny w Polsce i zasięgi są znikome. 

Tutaj bym się z Tobą zgodził , ale jednak jest różnica wydać 3 M a 30 M. 
 

Godzinę temu, ely3 napisał:

A możesz w końcu odpwoiedzieć na pytanie dlaczego sponsorowanie aut piłkarzom jest be ale sponosorowanie tych samych aut koszykarzom już jest ok?

Gdyby KGHM Zagłębie zdobyło MP i Ligę Europy to bym się nie zgodził ze Sławkiem. Jednak tu chodzi o to, że płaca dużo a poziom jest jaki jest. Bo gdyby właściciel był prywatny to by nie było wydawania na starych Słowaków tylko uważnie by patrzyli kogo sprowadzają. 
 

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Po czym proponujesz rozmowę między sponsorem a klubem opartą na czym?

Czy tam była rozmowa o zyskach i sensie dla Anwilu? Nie

Tam była tylko mowa o plusach dla klubu. Czyli wciąz proponujesz kolesiostwo nie oparte na rachunku ekonomicznym

Rozumiem , że nie liczą się wyniki sportowe zespołu tylko kto kupi jego produkty. 
 

Czyli kibice Zagłębia szturmują sklepy KGHM i wykupują miedź na potęgę ( czy co tam produkuje ) , tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fluber napisał:

Nom, za rok nie pojadę na wczasy na Zanzibar dzięki czemu zaoszczędzę i za te zaoszczędzone pieniądze polecę na wczasy na Dominikanę. 

W związku z czym moje wczasy będą neutralne dla budżetu domowego;)

Tu chodzi o to, że w tych trzech sytuacjach masz "wydatki" bo brak poboru podatku też traktują jako wydatek. Tak więc jeśli nie wydasz pieniędzy na waloryzację to nie będziesz potrzebował zabierać ludziom pieniędzy na nią, bo przecież skądś je musisz wziąć.  W związku z tym możesz zrezygnować z tych dwóch podatków. I to się zgadza. Natomiast same liczby na ekranie się nie zgadzają. Waloryzacja nie będzie kosztować 55 mld a też uciąć 25 mld nie jest łatwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LAF napisał:

To jest jego PRYWATNE zdanie. Przecież dałem cytat, że to prezes SSP ma decydować o to komu i ile. 
 

Tak samo @fluber i @ely3 przeinaczają wypowiedź Sławka a prawda jest taka o czym piszę @Pablo81

Dam przykład może dziecinny , ale inaczej wytłumaczyć nie umiem bo próbowałem normalnie i się nie da. 
 

Jest nowy prezes KGHM i Anwilu. Prezes Anwilu spotyka się z Ł P oraz Frasunkiewiczem. I się ich pyta 

- Czemu miałbym Was sponsorować ? 

Ł P wstaje i mówi 

- Pan zobaczy , widzi Pan ten srebrny puchar ? To go zdobyliśmy w poprzednim RS. Tutaj ma Pan wykres ile firma Anwil zyskuje medialności sponsorując nas. Do tego jesteśmy obecni w Europie a ostatnio byliśmy na ustach całej Europy. 
 

- No faktycznie. Same plusy aby Was sponsorować. 
 

Nagle wstaje Frasunkiewicz i mówi

- Widzi Pan tego ? To jest kocur z Euroligi No tani nie jest , ale z nim powalczymy o MP i w BCLu namieszamy. 
 

- No widziałem macie fantastyczną publiczność , do tego sukcesy na krajowym podwórku i w Europie. Firma Anwil dzięki sponsorowaniu ma zysk. Dam Ci na tego kocura. 
 

Tymczasem w innej części Polski. 
 

- Dajemy Wam 30 M co daje 6 budżet w lidze. A ile razy byliście 6 w lidze ? 

I następuje cisza 

- Pokażcie wykres ile KGHM zyskuje na sponsoringu ? 
 

- No ten pies sąsiada zjadł ( KGHM traci ) 

Więc o to chodzi Sławkowi w dużym skrócie. 

Laf ty jesteś jeszcze w szkole? Byliśmy na ustach całej Europy lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.