Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Sebastian napisał:

I myślisz, że to wina systemu podatkowego ?  :)

 

Nie wiem, my jakoś nie mieliśmy recesji.

ale na miejscu redaktora zapytałbym czy to oznacza że jak Mentzen zostanie ministrem finansów to osoby do 26 roku zycia będą płacić 20 procent podatku pit jak w Estonii a nie 0 jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Nie wiem, my jakoś nie mieliśmy recesji.

ale na miejscu redaktora zapytałbym czy to oznacza że jak Mentzen zostanie ministrem finansów to osoby do 26 roku zycia będą płacić 20 procent podatku pit jak w Estonii a nie 0 jak teraz.

Możesz przeczytać projekt ich ustawy jak chcesz. Później nam zdasz relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Z Jarka to robią jakiegoś maderfakera jego pisowskie wafle i tvpis a przecież ukrywając go i Antoniego PiS wygrywał. PiSowi znudziło się rządzenie?

Psy się pewnie gryza między sobą( i to dosc otwarcie)i wchodzi tatuś ustawić towarzystwo. A że tatuś ma demencję i nie ogarnia, że powinien być schowany to zatopi swoje ukochane dziecko.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Jeżeli w ustawie jest inaczej to zapytałbym mentzena po co pierdoli o tym, że zrobi podatki jak w estonii, skoro wcale nie zamierza:)

A mówi tak ? 

Fluber mała zagadka intelektualna czy oba zdania mają ten sam sens.

1. Chcemy aby podatki były jak w Estonii.

2. Chcemy aby podatki były proste jak w Estonii.

 

6 minut temu, Koelner napisał:

Z Jarka to robią jakiegoś maderfakera jego pisowskie wafle i tvpis a przecież ukrywając go i Antoniego PiS wygrywał. PiSowi znudziło się rządzenie?

Musi to złapać za mordę. To raz. A dwa, że skoro kampania opiera się na robieniu z Tuska zdrajcy i agenta Rosji to i tak już jedziemy po bandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

A mówi tak ? 

Fluber mała zagadka intelektualna czy oba zdania mają ten sam sens.

1. Chcemy aby podatki były jak w Estonii.

2. Chcemy aby podatki były proste jak w Estonii.

 

Redaktor zapytał, gdzie takie podatki jak chce Mentzen zadziałał, a Mentezn gada, że w Estonii, która ma 20% podatku dochodowego. 

Ja rozumiem, że Mentezn musi to mówić, bo jego propozycja nigdy w historii ludzkości nie zadziałała, więc zmyśla.

No i fajnie, żeby dodał iż proste podatki to dla niego np. 20% podatku PIT dla młodych. Bez ulg, żeby było prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Redaktor zapytał, gdzie takie podatki jak chce Mentzen zadziałał, a Mentezn gada, że w Estonii, która ma 20% podatku dochodowego. 

Ja rozumiem, że Mentezn musi to mówić, bo jego propozycja nigdy w historii ludzkości nie zadziałała, więc zmyśla.

No i fajnie, żeby dodał iż proste podatki to dla niego np. 20% podatku PIT dla młodych. Bez ulg, żeby było prosto.

Ale jaki redaktor daj jakiś link. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

czyli polemizujesz z moimi uwagami na temat wywiadu mentzena, który wrzucił laf, a nawet nie wiesz o jaką rozmowę chodzi i co mówił?;) niezły z Ciebie beton;)

Polemizuję z sugestią jakoby Mentzen proponował stawki podatkowe z Estonii. Bo z tego co wiem - Gwiadowski analizował proporyzje podatkowe Konfederacji - to stawki są inne niż piszesz. 

Z Estonii być tylko prostota i trzeba być dzbanem, żeby to inaczej interpretować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

Sorry ale to brzmi trochę, że ma być prosto jak w Estonii, słonecznie jak w Hiszpanii i wydajnie jak w Niemczech. 

Ale to dla Ciebie problematyczne ? Mi się wydaje,  że przejrzysty system z jednoznaczną interpretacją pozwala na mniejsze pole do nadużyć niż obecny gdzie w zależności od miejsca w Polsce na podstawie tych samych przepisów możesz płacić różne podatki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Ale to dla Ciebie problematyczne ? Mi się wydaje,  że przejrzysty system z jednoznaczną interpretacją pozwala na mniejsze pole do nadużyć niż obecny gdzie w zależności od miejsca w Polsce na podstawie tych samych przepisów możesz płacić różne podatki. 

Co do zasady oczywiście. Powinno się nieprzerwanie dążyć do uproszczenia. Natomiast nie uważam, że Mentzen ma jakiś cudowny lek na ten problem. Może co najwyżej chcieć to zmienić ale chcieć to może, i powinien, każdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Co do zasady oczywiście. Powinno się nieprzerwanie dążyć do uproszczenia. Natomiast nie uważam, że Mentzen ma jakiś cudowny lek na ten problem. Może co najwyżej chcieć to zmienić ale chcieć to może, i powinien, każdy. 

Ale ja nie mówię, że ma cudowny lek. Nie mam czasu na czytanie jego ustaw tym bardziej, że przecież on nie dojdzie do władzy. W dodatku są tacy ludzie jak Gwiazdowski, którzy mają zbyt dużo wolnego czasu i im się chce czytać takie projekty, którzy później wyrywkowo dzielą się fragmentami. 

W dyskusji z Fluberem chodziło o to, że sugeruje, że Mentzen chce robić rzeczy, o których on sam raczej nie mówi. Oczywiście istnieje pewna szansa, że Mentzem powiedział takie rzeczy w rozmowie którą przytacza Fluber, dlatego poprosiłem o link. Wątpię jednak aby zmienił przekaz, bo wszędzie chwali się swoją ustawą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Polemizuję z sugestią jakoby Mentzen proponował stawki podatkowe z Estonii. Bo z tego co wiem - Gwiadowski analizował proporyzje podatkowe Konfederacji - to stawki są inne niż piszesz. 

Z Estonii być tylko prostota i trzeba być dzbanem, żeby to inaczej interpretować :)

W takim razie Mentzen nie zrozumiał pytania dziennikarza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.