Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.rp.pl/cudzoziemcy/art38629391-latwiejszy-wjazd-do-polski-dla-obywateli-ponad-20-panstw?ttest==dafafds

 

Była szansa, dosyć brutalna dla pracodawców ale skuteczna i chyba jedyna, żeby Polacy dogonili z zarobkami zachód ale cały układ rządzący z obu stron pilnuje abyście byli niczym więcej niż tylko tanimi wyrobnikami. Znowu ma być nadpodaż pracowników a wy tylko patrzcie jak pensja minimalna dosięga Waszych zawodów.

 

578f87d7710ffd76debbf15312dc6ba01d3be4a7bf406056403cc29119aee76e,w400.png?author=neurotiCat&auth=67fa40e782fa4d6f9f665f04bc591912

 utrzymac głodowe stawki bedac w UE wiec wygnano w ten sposob wlasny narod na zachod nie powinno sie wspominac ;) oficjalna linia: w PL brakuje pracownikow.

 Pożegnajmy się już z wyprzedzeniem ze spokojem na ulicach, z podwyżkami pensji dla pracowników niewykwalifikowanych, a może i nawet niektórych specjalistów, a za to powitajmy rosnącą przestępczość.

 

Edytowane przez Vice-rezerwa-rezerwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vice-rezerwa-rezerwy napisał:

ma być nadpodaż pracowników a wy tylko patrzcie jak pensja minimalna dosięga Waszych zawodów.

Na tym forum to raczej ludzie patrzą zdziwieni jak to możliwe, że są w 2 progu podatkowym , a wcale nie czują się bogaci.

W dniu 29.05.2023 o 13:26, ely3 napisał:

 

UWAGA!!!!
Nie rozdaje ostrzezeń za poglądy. Nawet najbardziej kontrowersyjne czy odklejone. Przymykam oko na czasami żenujący performens czy prowokacje.

 

@Vice-rezerwa-rezerwy  

Jestem ciekawy czy Vice dostał bana za to co pisze, bo jeżeli tak to jest to zupełnie niespójne z dotychczasową linia orzeczniczą oraz deklaracjami takimi jak powyższa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

Wesoły fragmencik. Słuchałem i Sławuś jest mega overrated jeśli śmieszny Rysiu go dojeżdża a takie było pierwsze wrażenie po wszystkim. Konfederacja to błąd w matrixie. 

Fajnie, że przyznał, że hasła konfederacji to oczywisty żart. Właściwie było to zawsze dość oczywiste ale jednak zawsze znajdą się tacy którzy biorą je na serio i liczą, że wejdą w życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Fajnie, że przyznał, że hasła konfederacji to oczywisty żart. Właściwie było to zawsze dość oczywiste ale jednak zawsze znajdą się tacy którzy biorą je na serio i liczą, że wejdą w życie. 

Jak nie słuchałeś to jest tego więcej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

Wesoły fragmencik. Słuchałem i Sławuś jest mega overrated jeśli śmieszny Rysiu go dojeżdża a takie było pierwsze wrażenie po wszystkim. Konfederacja to błąd w matrixie. 

te malutkie stołki 😂

 

edit. Obejrzałem sobie troche tej debaty, Sławek lepiej w sprawie spółek skarbu państwa, nie histeryzuje jak Petru w sprawie długu publicznego i nie jest za euro, słusznie wskazał że problemy Grecji zaczely sie po przyjeciu euro.

Edytowane przez the_secret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vice-rezerwa-rezerwy napisał:

https://www.rp.pl/cudzoziemcy/art38629391-latwiejszy-wjazd-do-polski-dla-obywateli-ponad-20-panstw?ttest==dafafds

 

Była szansa, dosyć brutalna dla pracodawców ale skuteczna i chyba jedyna, żeby Polacy dogonili z zarobkami zachód ale cały układ rządzący z obu stron pilnuje abyście byli niczym więcej niż tylko tanimi wyrobnikami. Znowu ma być nadpodaż pracowników a wy tylko patrzcie jak pensja minimalna dosięga Waszych zawodów.

 

578f87d7710ffd76debbf15312dc6ba01d3be4a7bf406056403cc29119aee76e,w400.png?author=neurotiCat&auth=67fa40e782fa4d6f9f665f04bc591912

 utrzymac głodowe stawki bedac w UE wiec wygnano w ten sposob wlasny narod na zachod nie powinno sie wspominac ;) oficjalna linia: w PL brakuje pracownikow.

 Pożegnajmy się już z wyprzedzeniem ze spokojem na ulicach, z podwyżkami pensji dla pracowników niewykwalifikowanych, a może i nawet niektórych specjalistów, a za to powitajmy rosnącą przestępczość.

 

 Jazda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

O k**** ale trup. To już chyba koniec Pisu

Cytat

Pomimo nominalnego szczytu, relacja długu do PKB obniżyła się. Długu EDP na koniec I kwartału wyniósł 48,1 proc. PKB, co oznacza spadek wobec końca poprzedniego roku o 1 pkt proc. Polska nieźle wypada tu na tle państw UE, gdzie średnia to aż 84 proc., a rekordzistami są Grecja (170 proc.) i Włochy (145 proc.). Ale na przykład Czechy i Rumunia mają dług odpowiednio 44 proc. i 47 proc. PKB.

Teraz nawet po uwzględnieniu tego "ukrytego" dług do pkb jest niższy niż na koniec 2015 gdy wynosił on 51 procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS odpaliło największego busta z drużyny (rządu)

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29891538,jaroslaw-kaczynski-wraca-do-rzadu-jest-potwierdzenie.html#s=BoxOpImg6

Idą all in.

Ma odpalić jeszcze trzech kolejnych. Możnaby powiedzieć że to próba czyszczenia salary, ale pewnie niestety będą jakieś dead money ( sowite odprawy) ewentualnie zesłanie do G-League ( spółki SP). Pozyskują za to kontuzjowanego, ale doświadczonego rozgrywajacego być może za vet min. To mi wygląda na próbę last dance. Czy da to 3-peat? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Reikai napisał:

A zauważyłeś, że pan "ekonomista" Dudek Sławomir chciałby konfrontować nominał poinflacyjny długu z PKB bez uwzględnienia inflacji?

To tak jak niektórzy się cieszą, że co prawda samochód jest parę lat starszy, ale za to więcej warty, niż kiedyś.

Do momentu, w którym stosunek długu do PKB spada, mogą pić szampana. Gdyby dług spadał, a stosunek rósł, wtedy mógłbyś mieć dylemat z otwieraniem szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DRK napisał:

PiS odpaliło największego busta z drużyny (rządu)

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29891538,jaroslaw-kaczynski-wraca-do-rzadu-jest-potwierdzenie.html#s=BoxOpImg6

Idą all in.

Ma odpalić jeszcze trzech kolejnych. Możnaby powiedzieć że to próba czyszczenia salary, ale pewnie niestety będą jakieś dead money ( sowite odprawy) ewentualnie zesłanie do G-League ( spółki SP). Pozyskują za to kontuzjowanego, ale doświadczonego rozgrywajacego być może za vet min. To mi wygląda na próbę last dance. Czy da to 3-peat? Nie sądzę.

Bardziej mi to wygląda na ściąganie Shaqa z emerytury licząc, że będzie dominował jak w 2000 r. i jeszcze za 3 trafiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał:

Bardziej mi to wygląda na ściąganie Shaqa z emerytury licząc, że będzie dominował jak w 2000 r. i jeszcze za 3 trafiał. 

O jaki ja naiwny. Zbłądzłem.  Myślałem, że beztalencie Sasina faktycznie odpalili. A to tylko jego i pozostałych v-premierów pozbawili godności tytularnych, a w rządzie dalej zostają. Le cabaret. Szczególnie intryguje mnie jak pracuje i za co odpowiada Kowalczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DRK napisał:

O jaki ja naiwny. Zbłądzłem.  Myślałem, że beztalencie Sasina faktycznie odpalili. A to tylko jego i pozostałych v-premierów pozbawili godności tytularnych, a w rządzie dalej zostają. Le cabaret. Szczególnie intryguje mnie jak pracuje i za co odpowiada Kowalczyk.

Po prostu dobry HC, posadził ich na ławce robiąc adj. Wypadli z rotacji na PO. Możesz być spokojny, że na następny RS dostaną swoje minuty ($).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.