Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, LAF napisał:

No nie wiem. Może dlatego , że ten program ma wyrównywać szanse a nie kupować mieszkania bogatym dzieciakom ? 

Ile mieszkań można kupić dzieciakowi za 500+?

3 godziny temu, Reikai napisał:

Hołownia traci, slabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LAF napisał:

No nie wiem. Może dlatego , że ten program ma wyrównywać szanse a nie kupować mieszkania bogatym dzieciakom ? 

Ma wyrównywać szanse tych którzy mają dzieci w stosunku do tych bezdzietnych. 

Jeśli już komuś tego 500+ nie dawać to rodzinom w których rodzice nie podejmują pracy mimo braku okoliczności zmuszających ich do pozostania w domu. A i w tym przypadku uważam, że świadczenie powinno być wpłacane na specjalne konta w PPK utworzone dla dzieci tych rodziców. 

Można ustalić pewien próg - na przykład czwórka dzieci poniżej 18 roku życia gdzie jedno z rodziców może nie pracować.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał:

Ile mieszkań można kupić dzieciakowi za 500+?

12x500x18=108 

Teraz będzie 800 to inaczej. Tak czy siak pewnie jedna mała kawalerka z tego będzie a jak nie to teraz biorąc te 108 to teraz masz spokojnie polowe mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LAF napisał:

12x500x18=108 

Teraz będzie 800 to inaczej. Tak czy siak pewnie jedna mała kawalerka z tego będzie a jak nie to teraz biorąc te 108 to teraz masz spokojnie polowe mieszkania.

Zapominasz o inflacji to raz. 

Ponadto czemu zakładasz, że każdy bogaty rodzic postanowi zostawić majątek swoim dzieciom ? Może przekaże na PCK albo na Rydzyka ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Właśnie oglądam sobie TVN i od 5ciu minut wałkowana jest etymologia słowa bambik (tłumaczy kilku ekspertów w wieku 10-16 lat)

 

Faktycznie to jest poważna telewizja, nie to co TVP! xDDDD

W sensie ze szokujace jest ze w programie Lego Master dzieciaki rozkminiaja dzieciece rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

W sensie ze szokujace jest ze w programie Lego Master dzieciaki rozkminiaja dzieciece rzeczy?

to jest akurat z tvn 24, czyli tego poważniejszego xD  :) 

boję się myśleć co dajo na zwykłym SPOCEŃCU Z FORTNITE'A (ponoć można tego użyć zamiennie z bambikiem!) xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sebastian napisał:

Zapominasz o inflacji to raz. 

Ponadto czemu zakładasz, że każdy bogaty rodzic postanowi zostawić majątek swoim dzieciom ? Może przekaże na PCK albo na Rydzyka ? 

 

Niby tak dlatego ciężko jest teraz odpowiedzieć konkretnie ile mieszkań za to można nabyć. Odpowiedz na to można poznać dopiero gdy dziecko stanie się pełnoletnie a od pierwszego miesiąca rodzice korzystali z 500 +. Ja jednak podejrzewam , że to wyjdzie jakaś kawalerka bądź 3/4 takiej kawalerki.

 

Ja nie mam nic do tego programu jeżeli na wyrównać poziom u dzieciaków z mniej zamożnych , ale jak rodzice wożą się Mercedesami z salonu to po co im to ? A gospodarka cierpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LAF napisał:

12x500x18=108 

Teraz będzie 800 to inaczej. Tak czy siak pewnie jedna mała kawalerka z tego będzie a jak nie to teraz biorąc te 108 to teraz masz spokojnie polowe mieszkania.

Wątpię żebyś za 18 lat za 108 tysięcy kupił garaż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Wątpię żebyś za 18 lat za 108 tysięcy kupił garaż 

 

11 minut temu, LAF napisał:

Niby tak dlatego ciężko jest teraz odpowiedzieć konkretnie ile mieszkań za to można nabyć. Odpowiedz na to można poznać dopiero gdy dziecko stanie się pełnoletnie a od pierwszego miesiąca rodzice korzystali z 500 +. Ja jednak podejrzewam , że to wyjdzie jakaś kawalerka bądź 3/4 takiej kawalerki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.