Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

To przypomina "strategię" kujona-głupka, który chcąc osiągnąć sukcesy w nauce podlizuje się do nauczycielki plastyki. Cała szkoła ma ubaw. 

nie martw się dla każdego jest nadzieja i jeszcze może ktoś Cię z życiu polubi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Po musi mieć czas przemyśleć, czy będą to nazywać rozdawnictwem, czy zaproponują 1000 plus czy jedno i drugie

Wszędzie pieprzyli,  że powinno być podniesione do 800 i PiS to obiecał, tak więc sadzę, że poprą 800+ i będą jechać dalej.

Podobno 62% Polaków chciałoby obniżenia wieku emerytalnego, jak więc widać pole do przekupywanie głupków ich własną kasa jest duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sebastian napisał:

Wszędzie pieprzyli,  że powinno być podniesione do 800 i PiS to obiecał, tak więc sadzę, że poprą 800+ i będą jechać dalej.

Podobno 62% Polaków chciałoby obniżenia wieku emerytalnego, jak więc widać pole do przekupywanie głupków ich własną kasa jest duże. 

To jest nie tylko kwestia głupoty wynikającej z braku wiedzy ekonomicznej, ale też kwestia głupoty wynikającej z totalnego braku dbania o siebie. Ilu 64-latkow jest w takim stanie fizycznym, żeby pracować u Ciebie w ekipie budowlanej? Pewnie wiekszosc już nie jest w stanie, więc logiczne, że chcą wcześniejszej emerytury.

Posłowie i senatorzy może się zdyscyplinuja, ale konsultanci już pewnie nie

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, fluber napisał:

To jest nie tylko kwestia głupoty wynikającej z braku wiedzy ekonomicznej, ale też kwestia głupoty wynikającej z totalnego braku dbania o siebie. Ilu 64-latkow jest w takim stanie fizycznym, żeby pracować u Ciebie w ekipie budowlanej? Pewnie wiekszosc już nie jest w stanie, więc logiczne, że chcą wcześniejszej emerytury.

Posłowie i senatorzy może się zdyscyplinuja, ale konsultanci już pewnie nie

 

Ja nie mam żadnej ekipy budowlanej tylko montażowe. Realnie w tej chwili najcięższe co mają u mnie w robocie to to że praca jest albo w stojąca albo w kucki albo na kolanach. Niczego cięższego niż 10-15 kg nie dźwigają.

Bardziej chodzi o to jak się regrnerują - fajki,.małpka i dwa piwka po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Ja nie mam żadnej ekipy budowlanej tylko montażowe. Realnie w tej chwili najcięższe co mają u mnie w robocie to to że praca jest albo w stojąca albo w kucki albo na kolanach. Niczego cięższego niż 10-15 kg nie dźwigają.

Bardziej chodzi o to jak się regrnerują - fajki,.małpka i dwa piwka po pracy.

Nie wiem jak u Ciebie, ale przed i w trakcie tez z doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sebastian napisał:

 

Bardziej chodzi o to jak się regrnerują - fajki,.małpka i dwa piwka po pracy.

Często jeżdżę na zakupy o 6 rano do biedry. Nie wiem czy wśród tych wszystkich osób w ciuchach roboczych jest częściej kupowany produkt niż parkowa.

Także zgadzam się z @Reikai

Ale dziś tankowałem o 7 rano i się nastalem w kolejce, chociaż jako jedyny kupowałem paliwo, wszyscy kupowali alkohol. W niedzielę o 7 rano na stacji benzynowej, ja pierdolę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zabka o 6 rano setka to jest klasyk budowlancow.

Jeszcze co do tych lekow darmowych dla 65+ to jestem za, ale to 800 plus niby bylo pewne ze to zrobia przed wyborami, ale i tak dramat. Ile to bedzie wiecej,23 mld rocznie wiecej + dodatkowa inflacja?

 

Cytat

 700 plus to właśnie posunięcie proinflacyjne. - Jaroslaw Kaczynski czerwiec 2022

Rok temu. No to pierdolnijmy 800 plus xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Realnie w tej chwili najcięższe co mają u mnie w robocie to to że praca jest albo w stojąca albo w kucki albo na kolanach. Niczego cięższego niż 10-15 kg nie dźwigają.

To lekka. 

Co się montuje w kucki i "na kolanach"?

2 godziny temu, fluber napisał:

 

No. A o pozyskiwaczach/wyzyskiwaczach funduszy z bezinteresownej EU cisza.

Kiedyś czytałem wyrok, że inwestor łamie co prawda prawo, ale ponieważ dostał dotację, to "darmowe" $/e, przepadną bezpowrotnie jak się "najjaśniejszy sąd" dobrze nie wypnie w jego stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

To jest nie tylko kwestia głupoty wynikającej z braku wiedzy ekonomicznej, ale też kwestia głupoty wynikającej z totalnego braku dbania o siebie. Ilu 64-latkow jest w takim stanie fizycznym, żeby pracować u Ciebie w ekipie budowlanej? Pewnie wiekszosc już nie jest w stanie, więc logiczne, że chcą wcześniejszej emerytury.

Druga rzecz, że biorąc pod uwagę średni czas życia mężczyzn w Polsce 71,8, a 79,7 u kobiet, to akurat każdy facet powinien chcieć wcześniej przejść na emeryturze, bo obecnie na niej pożyje 6,8 przy 19,7 kobiet...
Także, jak facet jest dawcą 40-45 lat dawcą kapitału dla ZUS/FUS a żyje potem z tego przez 7 lat to marny to dla niego interes. Jak przyjrzeć się w sumie tym liczbom to w sumie nie wiem jakim cudem tam ciągle brakuje pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Druga rzecz, że biorąc pod uwagę średni czas życia mężczyzn w Polsce 71,8, a 79,7 u kobiet, to akurat każdy facet powinien chcieć wcześniej przejść na emeryturze, bo obecnie na niej pożyje 6,8 przy 19,7 kobiet...
Także, jak facet jest dawcą 40-45 lat dawcą kapitału dla ZUS/FUS a żyje potem z tego przez 7 lat to marny to dla niego interes. Jak przyjrzeć się w sumie tym liczbom to w sumie nie wiem jakim cudem tam ciągle brakuje pieniędzy...

Takim, że połowa Polaków w wieku produkcyjnym nie pracuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.