Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

a Ty widzisz, że mniej?

Ja wiem, że to co widzę z naukowego punktu widzenia nie jest żadnym argumentem. Bo 20 lat temu mieszkałem w najbardziej patologicznej dzielnicy w mieście a teraz mam dom z ogrodem w świetnej lokalizacji. Bo zmieniło się mnóstwo czynników. A jak zadajesz przez X lat te same pytania, ludziom w tym samym wieku, o te same rzeczy , w taki sam sposób, to możesz cokolwiek porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

na szczęście mamy bardziej naukowe badania niż ankiety, które pokazują, w jak wielkim stopniu wzrasta spożycie narkotyków. jeden przykład: https://www.telegraph.co.uk/politics/2020/03/12/scientists-reveal-cocaine-use-widespread-traces-drug-water-supply/

 

Niższa cena kokainy i łatwiejszy do niej dostęp to też fakty, z którymi nie zamierzam dyskutować.

Ale wyniki ankiety też pokazują, ile osób używa kokainy.

Mogę spekulować, że niższa cena i łatwiejszy dostęp spowodowały, że uzależnieni po prostu więcej tej kokainy używają i zastąpili nią inne narkotyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Niższa cena kokainy i łatwiejszy do niej dostęp to też fakty, z którymi nie zamierzam dyskutować.

Ale wyniki ankiety też pokazują, ile osób używa kokainy.

Mogę spekulować, że niższa cena i łatwiejszy dostęp spowodowały, że uzależnieni po prostu więcej tej kokainy używają i zastąpili nią inne narkotyki.

Kokaina nie jest tańsza, nie rób już fikołków fluber 

Poza tym tak jak pisałem wcześniej młodzież to głównie mefedronem się raczy bo koks jest poza ich zasięgiem finansowym (oprócz bananów ofc) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SlaKB napisał:

Kokaina nie jest tańsza, nie rób już fikołków fluber 

jest dużo droższa w dodatku jakość też się zjebała i są chrzczone ścierwem 

1 minutę temu, julekstep napisał:

LOSOWO WYBRANE GRONO BARONÓW NARKOTYKOWYCH UDZIELIŁO INNYCH ODPOWIEDZI W ANKIETACH!

plata o plomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za małolata miałem w pewnym momencie 4 dilerów w bloku, przynajmniej 6ciu znajomych siedziało za handel lub posiadanie (ponad połowa to dzieciaki z dobrych domów, a nie żadni ulicznicy), od tego czasu narkotyki stały się bardziej popularne, dodatkowo doszły nowe źródła obrotu nimi, jak sama ilość dostępnych używek (np. dopalacze, które spokojnie można sobie zamówić z Czech)

a teraz na koniec

wystarczy wejść na centrummarichuany.pl 

wypełnić krótki formularz, wpłacić 119 złotych i za max 3h dostać kod recepty bez absolutnie żadnych zaświadczeń, skierowań czy wyników badań

 na bazie opisanych problemów (apatia, brak apetytu, nerwowość, bezsenność) poprosić o dowolną dostępną w aptekach Marichuane (nawet o bardzo dużej dawce THC) i odebrać ją w aptece za rogiem jeśli tylko jest dostępna

także nawet nie trzeba nic ryzykować i jeśli ma się opakowanie z apteki na własne nazwisko spokojnie spalić dżoja obok siedzącej obok zszokowanej emerytki

także fajnie, że ktoś tam wymyślił sobie 2% używających, ale no jakby wolę zaufać swojemu doświadczeniu

na szczęście od jakiegoś czasu jestem czysty, a alkohol pije tylko na okazje, także żeby nie było, że coś tu promuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SlaKB napisał:

Kokaina nie jest tańsza, nie rób już fikołków fluber 

Poza tym tak jak pisałem wcześniej młodzież to głównie mefedronem się raczy bo koks jest poza ich zasięgiem finansowym (oprócz bananów ofc) 

Tekst loraka dotyczył Londynu More than half a million doses of cocaine, with an estimated street value of £2.75m, are being consumed in London on average each day 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Tekst loraka dotyczył Londynu More than half a million doses of cocaine, with an estimated street value of £2.75m, are being consumed in London on average each day 

Wiem, że Londynu, ale my rozmawialiśmy o Polsce dla której poza anonimowa ankieta nie masz sensownych badań 

I tak wiem, że mój argument z naukowego punktu widzenia jest niczym i nie zamierzam Cię do tego przekonywać (mam gdzieś co będziesz sądził na temat narkotyków w Polsce), ale ja na pewno nie zmienię mojej opinii na podstawie ankiety

I temat tego, że kokaina jest droższa oczywiście pominales bo Twoja teoria legła w gruzach :) ale nie będę tego roztrząsał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SlaKB napisał:

 

I temat tego, że kokaina jest droższa oczywiście pominales bo Twoja teoria legła w gruzach :) ale nie będę tego roztrząsał 

Która teoria? Że młodzież mniej ćpa?

Czy cena koki w Polsce rozwala moje wyjaśnienie dla teorii czemu w ściekach w Londynie jest więcej koki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Niższa cena kokainy i łatwiejszy do niej dostęp to też fakty, z którymi nie zamierzam dyskutować.

na szczęście masz mnie (tabela kończy się na 2017, ale w 2020 też było koło 100):

https://dataunodc.un.org/drugs/heroin_and_cocaine_prices_in_eu_and_usa-2017

natomiast co do dostępności, to się zgodzę, ale to nie zmienia sedna, że spożycie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał:

Niższa cena kokainy i łatwiejszy do niej dostęp to też fakty, z którymi nie zamierzam dyskutować.

Ale wyniki ankiety też pokazują, ile osób używa kokainy.

Mogę spekulować, że niższa cena i łatwiejszy dostęp spowodowały, że uzależnieni po prostu więcej tej kokainy używają i zastąpili nią inne narkotyki.

@lorak

A nawet niekoniecznie zastąpili inne narkotyki, biorąc pod uwagę statystyki przedawkowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.