Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, SlaKB napisał:

 

Poza tym w zasadzie mam to gdzieś - chcesz to wzruszaj ramionami, ja mówię to co widzę na własne oczy korzystając z życia, Tobie pozostało bazowanie na raportach. 

No ale co ja mam zrobić z argumentem plaskoziemcy: "schowaj te swoje badania kujonie, ja na własne oczy widzę, że ziemia jest płaska"

1 minutę temu, julekstep napisał:

przypomniało mi się jak fluber bronił jakichś bzdur a propos dragów jakiegoś gówno-socjologa bo 'ma tytuł naukowy'

 

piękne to byli czasy! ❤️ 

Czym innym są opinie socjologa, a czym innym wyniki badań czy raporty w oparciu o analizy statystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No ale co ja mam zrobić z argumentem plaskoziemcy: "schowaj te swoje badania kujonie, ja na własne oczy widzę, że ziemia jest płaska"

Hehe, fajny chłopak jesteś, metodologię badań mi jeszcze podaj, bo jak liczy ilość osób uzależnionych w ośrodkach to dalej można się nim podetrzeć 

btw. Na wzrost popularności prochu dość mocno wpłynęło wprowadzenie na rynek mefedronu, który jest w c*** tani jak na takie rzeczy, a efekty z tego co widać są 'zadowalajace', na koks małolatów dalej nie byłoby stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

No ale co ja mam zrobić z argumentem plaskoziemcy: "schowaj te swoje badania kujonie, ja na własne oczy widzę, że ziemia jest płaska"

równie dobrze można mówić, że pijani kierowcy to ci co zostali złapani, a nawet nie, bo tego naprawdę nie da się oszacować w żaden sposób

3 minuty temu, Reikai napisał:

Mniej alkoholu wiecej trawy sk****syny

ale tylko Medycznej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Czym innym są opinie socjologa, a czym innym wyniki badań czy raporty w oparciu o analizy statystyczne.

i jedno i drugie może być o kant dupy potłuc jeśli mówimy o rzeczach które nie są zerojedynkowe  (i nie, nie piszę że te konkretne badania są be bo nawet ich nie widziałem, w przeciwieństwie do wysrywów Pana Socjologa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

równie dobrze można mówić, że pijani kierowcy to ci co zostali złapani, a nawet nie, bo tego naprawdę nie da się oszacować w żaden sposób

Dokładnie. Ponad 50 lat temu człowiek był na księżycu, ale szacowanie ilości pijanych kierowców czy narkomanów to zadanie, którego nie da się rozwiązać w żaden sposób. 

4 minuty temu, SlaKB napisał:

Hehe, fajny chłopak jesteś, metodologię badań mi jeszcze podaj, bo jak liczy ilość osób uzależnionych w ośrodkach to dalej można się nim podetrzeć 

 

Prowadzone są anonimowe badania ankietowe. Od lat. Te same pytania, zadawane w tych samych grupach wiekowych. Różnice w wynikach pokazują tendencję.

Dobra, nic tu po mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nikt tu nie mówi, że one są dobre, ale ich zniknięcie nie spowoduje, że ktoś sięgnie po alkohol lub nie, tutaj większą rolę ma kwestia wychowania, ale przede wszystkim samoświadomości i silnej woli  by odmówić pod presją otoczenia w momencie gdy na biwaku ktoś przyniesie plecak sikaczy z biedry

Jeżeli zniknięcie reklam spowoduje ze jedna osoba mniej sięgnie bo nie zaciekawi się bąbelkami to już masz zysk. Nikt nie twierdzi ze 100% nowych użytkowników sięga bo reklama. Ale mimo wszystko nie możesz negować w droga stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fluber napisał:

W USA jest dosyć spory spadek w ciągu ostatniej dekady.

to ciekawe skoro zmagają się z epidemią opioidową.

27 minut temu, julekstep napisał:

przecież w Amsterdamie jest masa ćpunów (ćpunów ćpunów a nie ludków co się  zjarali w coffee shopie)

wiadomo spora część to pewnie przyjezdni, but still

w niektórych stanach oraz krajach zdepenalizowano psychodeliki oraz mdma i nic złego się nie dzieje. występują nawet pożądane trendy, jak spadek przestępczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

 

Prowadzone są anonimowe badania ankietowe. Od lat. Te same pytania, zadawane w tych samych grupach wiekowych. Różnice w wynikach pokazują tendencję.

Dobra, nic tu po mnie. 

Ok, jeśli uważasz, że to sa wiarygodne badania to w porządku, żyj dalej w świadomości, że młodzież teraz mniej ćpa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Jeżeli zniknięcie reklam spowoduje ze jedna osoba mniej sięgnie bo nie zaciekawi się bąbelkami to już masz zysk.

a jednocześnie w takiej fabryce piwa pracę straci kilkaset osób (przykładowo) i ucierpią na tym też inne sektory jak wspomniany sport właśnie

tu serio nie ma złotego środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

a jednocześnie w takiej fabryce piwa pracę straci kilkaset osób (przykładowo) i ucierpią na tym też inne sektory jak wspomniany sport właśnie

tu serio nie ma złotego środka

Mogliby zatrudnić się w fabryce narkotyków, gdybyśmy je zalegalizowali . W końcu młodzież i tak ćpa. Albo w domu publicznym. W końcu młodzież i tak rucha.

3 minuty temu, SlaKB napisał:

Ok, jeśli uważasz, że to sa wiarygodne badania to w porządku, żyj dalej w świadomości, że młodzież teraz mniej ćpa. 

Tak, są wiarygodne. I spójne z wieloma innymi cechami pokolenia Z, które wynikają z badań socjologicznych ( dużo mniejsze skłonności do ryzykownych zachowań, mniej przestępstw, mniej seksu itd )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lorak napisał:

w niektórych stanach oraz krajach zdepenalizowano psychodeliki oraz mdma i nic złego się nie dzieje. występują nawet pożądane trendy, jak spadek przestępczości.

myślę że depenalizacja czegokolwiek z defaultu powinna owocować spadkiem przestępczości xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SlaKB napisał:

Ok, jeśli uważasz, że to sa wiarygodne badania to w porządku, żyj dalej w świadomości, że młodzież teraz mniej ćpa. 

na szczęście mamy bardziej naukowe badania niż ankiety, które pokazują, w jak wielkim stopniu wzrasta spożycie narkotyków. jeden przykład: https://www.telegraph.co.uk/politics/2020/03/12/scientists-reveal-cocaine-use-widespread-traces-drug-water-supply/

2 minuty temu, julekstep napisał:

myślę że depenalizacja czegokolwiek z defaultu powinna owocować spadkiem przestępczości xD

jasne, ale chodziło o inny rodzaj przestępstw, nie związanych z posiadaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Reklamy wpływają na to co kupujemy. Świadoma kampania informacyjna na temat tego co powoduje alkohol, zamiast reklam idoli z pewnością zmieniłaby podejście do alkoholu 

Jeżeli pijesz 2 piwa co weekend to jesteś uzależniony. Tak jak każdy kto pije alkohol co weekend. 

Ja pi****le. Znów próbujesz być bardziej święty od papieża 

Tak jestem alkoholikiem!

Przyznanie że ma się problem to chyba pierwszy z dwunastu kroków 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.