Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Cardi napisał:

No przecież sam sobie wytłumaczyłeś. Lepsza kara pieniężna niż konfiskata samochodu, tak samo jak lepszy mandat niż wizyta komornika biorącego coś z domu pod pachę jako kara.

Ale moje pytanie było zupełnie inne. To co sobie wytłumaczyłem, stwierdziłem już na wstępie:) 

 

5 minut temu, fluber napisał:

Lepsza dla przestępcy

Lepsza chyba dla wszystkich. Dotkliwa grzywna jest równie odstraszająca dla sprawcy, jak zabranie samochodu. Tym bardziej, że są w prawie narzędzia, które uczynią taką karę nieuchronną, w szczególności dla osób które posiadają samochody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Regis napisał:

Ale moje pytanie było zupełnie inne. To co sobie wytłumaczyłem, stwierdziłem już na wstępie:) 

Czym się różni zabieranie mi samochodu za 30 tyś od zabrania 30 tyś? 

Odpowiedziałem - jest mniej problematyczne, a potem przytaknąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Regis napisał:

Tak, ale chodziło o różnicę względem ochrony prawa własności, a nie tego co jest mniej problematyczne. 

hasła zawierające jakieś górnolotne 'idee' ładniej wyglądają

a wiadomo że jak zwykle chodzi zwyczajnie o wygodę użytkownika danych haseł :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Regis napisał:

Czym się różni zabieranie mi samochodu za 30 tyś od zabrania 30 tyś? 

W Holandii jest podobne prawo i dopiero własnie zabieranie aut skutecznie ograniczyło przestępstwa drogowe. A czym się różni . Odpowiem ci. Otóż w Polsce jest wszędobylski Janosik  CB radio. Ludzie któzy tracą prawo jazdy za jazde po pijaku montują sobie CB radio, Janosika i nadal jeżdżą i nadal stanowią ogromne zagrożenie. Karę grzywny może zapłaca a może nie ( popatrzcie sobie jaka jest ściąganlność wszelkich mandatów zwłszcza za jazde na gapę) a utrata auta sprawia ,że przynajmniej na jakiś czas będą mieli problem . OCzywiście dlaszym krokiem powinno być uniemożliwienie kupna auta osobie bez prawa jazdy , lub takiej , która ma wyrok sądowy za jaze po pijaku. Oczywiście jeśli auto będzie zarejestrowane na kogoś innego to powinno nadal przepadać a osoba której przepadnie może dochodzić swoich praw

Wyjątkiem powinni być objęte firmy wynajmujące samochód bo w końcu oni nie są w stanie egzekwować by nie wsiadał ktoś po pijaku.

Kara grzywny nie powstrzyma takich ludzi przed kolejną jazdą po pijaku. Zabranie auta na pewno

Oczywiście znacznie lepsze byłoby prawne zakazanie używania CB radia oraz wszelkich sytemów ostrzegających przed policją. Wszelkie tego typu aplikacje powinny zostać zakazane prawnie. /Mogą funkcjonować jako system ostrzegania robót drogowych , fororadarów itp ale powinnien być zakaz wpisywania wiadomości na temat policji. Bo tak naprawdę te systemy są znacznie większym problemem niż to czy pijany kierowca będzie mógł posiadać auto czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 ale moje pytanie dotyczyło zupełnie czegoś innego:)

Natomiast co do Twojego wpisu, to moim zdaniem jedynym plusem jest działanie psychologiczne, zabranie samochodu brzmi bardziej odstraszająco niż jakaś tam grzywna. 

Jest w prawie coś takiego jak zabezpieczenie majątkowe, które byłoby dużo lepsze i jest mniej problematyczne, tylko powinno być bezwzględnie egzekwowane. Każdemu nietrzeźwemu kierowcy jako zabezpieczenie powinien być zatrzymany samochód. Po zapłaceniu grzywny samochód jest zwracany, jak nie zapłaci to przepada. Te przepisy są, czasem się je stosuje, trzeba je tylko upowszechnić. 

Jest to o tyle lepsze, że fizycznie się sprawcy samochodu nie zabiera od razu, tylko oddaje ,,osobie godnej zaufania " ( z reguły komuś z rodziny) i ta osoba nie może nic z nim zrobić do czasu zakończenia postępowania. Odpadają koszty  zabezpieczenia, przechowywania plus koszty pracowników, którzy będą to robić. 

Jak dla mnie da to podobny efekt, będzie tańsze i mniej problematyczne, poprawi ściągalność grzywien. 

16 minut temu, ely3 napisał:

 OCzywiście dlaszym krokiem powinno być uniemożliwienie kupna auta osobie bez prawa jazdy , lub takiej , która ma wyrok sądowy za jaze po pijaku. Oczywiście jeśli auto będzie zarejestrowane na kogoś innego to powinno nadal przepadać a osoba której przepadnie może dochodzić swoich praw

Wyjątkiem powinni być objęte firmy wynajmujące samochód bo w końcu oni nie są w stanie egzekwować by nie wsiadał ktoś po pijaku.

 

To już w ogóle jakiś bubel, zupełnie nierealne w egzekucji, a tylko generuje kolejne luki prawne , odwołania, przeciąganie postępowań. Przepisy powinno być maksymalnie proste i jasne, wtedy są najbardziej skuteczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Regis napisał:

To już w ogóle jakiś bubel, zupełnie nierealne w egzekucji, a tylko generuje kolejne luki prawne , odwołania, przeciąganie postępowań. Przepisy powinno być maksymalnie proste i jasne, wtedy są najbardziej skuteczne. 

Ale przecież firma nie może stracić samochodu tylko dlatego ,że pracownik lub wynajmujący jechał po pijaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Oczywiście jeśli auto będzie zarejestrowane na kogoś innego to powinno nadal przepadać a osoba której przepadnie może dochodzić swoich praw

Chyba ocipiałeś.  Bierzesz sobie pijany auto z wypożyczalni i co ? Wypożyczalnia ma się później bujać z klientem bo jechał pijany ? 

Dajesz auta firmowe pracownikom, któregoś złapią nawalonego i Ty masz mieć problem ?

Kurde to jest tak jak z tym głupim wyrokiem gdzie kazali zapłacić kościołowi bo jakiś ksiądz uprowadził i przetrzymywał dziewczynę w mieszkaniu służbowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Ale przecież firma nie może stracić samochodu tylko dlatego ,że pracownik lub wynajmujący jechał po pijaku

Odnosiłem się do pierwszej części tamtego wpisu. 

Kto ma weryfikować, czy kupujący samochód ma prawo jazdy albo ma wyrok za jazdę po pijaku? Spezedający? Jak ma to robić? 

Dalej - dlaczego chcesz odebrać samochód ojcu, któremu syn pod jego nieobecność zabrał samochód ? Albo dziewczynie, której chłopak nawet nie powiedział, że nie ma prawka, był karany i jedzie jej samochodem?

Bez sensu, nie dość że nierealne to jeszcze bezprawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Chyba ocipiałeś.  Bierzesz sobie pijany auto z wypożyczalni i co ? Wypożyczalnia ma się później bujać z klientem bo jechał pijany ?

Przeczytaj choć raz cały tekst. Bo jeszcze dziwniejszego zarzutu nie widziałem. Bo

 

3 godziny temu, ely3 napisał:

Wyjątkiem powinni być objęte firmy wynajmujące samochód bo w końcu oni nie są w stanie egzekwować by nie wsiadał ktoś po pijaku.

Krótego fragmentu tego wpisu nie zrozumiałeś? Co ci trzeba napisać pogrubionym tekstem albo co wymaga wyjasnienia ?

Więc nie dość ,że nie ocipiałem to albo Ty oślepłeś albo masz problem z rozumieiem słowa pisanego

3 godziny temu, ely3 napisał:

Ale przecież firma nie może stracić samochodu tylko dlatego ,że pracownik lub wynajmujący jechał po pijaku

Naprawdę zrobiłeś mi zarzuty do tekstu ? Nie wiem może zapisz się na kurs czytania bo naprawde nie wiem jak mam się odnieść do Twoich zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Przeczytaj choć raz cały tekst. Bo jeszcze dziwniejszego zarzutu nie widziałem. Bo

 

Krótego fragmentu tego wpisu nie zrozumiałeś? Co ci trzeba napisać pogrubionym tekstem albo co wymaga wyjasnienia ?

Więc nie dość ,że nie ocipiałem to albo Ty oślepłeś albo masz problem z rozumieiem słowa pisanego

Naprawdę zrobiłeś mi zarzuty do tekstu ? Nie wiem może zapisz się na kurs czytania bo naprawde nie wiem jak mam się odnieść do Twoich zarzutów

Wybacz - całkowicie moja wina -po tym zdaniu nawet nie doczytałem do końca. Rzeczywiście wyjąłeś wypożyczalnię spod prawa. 

Ale dalej napisałeś:

Cytat

Oczywiście jeśli auto będzie zarejestrowane na kogoś innego to powinno nadal przepadać a osoba której przepadnie może dochodzić swoich praw

Czyli inne podmioty masz w dupie a dla nich też konfiskata samochodu może prowadzić do utraty części zysków i utrudnień w prowadzeniu firmy. 

Co więcej - nawet w przypadku konfiskaty samochodu w obrębie rodziny napotykamy podobny problem - w rodzinie bardzo często pieniądze wkładane są do wspólnego worka a kupowany samochód rejestrowany jest na jedną osobę. Zabierając pijanemu samochód karzemy jego małżonkę. A nie powinniśmy. 

A jak uważasz, że powinniśmy to od razu zamykajmy żony gwałcicieli - bo mogły trzymać ich pilnować i trzymać za jaja. T będzie dokładnie takie samo traktowanie. 

Uważam, że po prostu powinno być tak, że jak Cię złapią drugi raz to dostajesz ze 100 godzin prac społecznych i kurs edukacyjny. A jak trzeci to normalnie na poł roku do paki.  To są właściwe kary. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian napisał:

- nawet w przypadku konfiskaty samochodu w obrębie rodziny napotykamy podobny problem - w rodzinie bardzo często pieniądze wkładane są do wspólnego worka a kupowany samochód rejestrowany jest na jedną osobę. Zabierając pijanemu samochód karzemy jego małżonkę. A nie powinniśmy. 

Wedlug tej logiki nie powinniśmy karać mandatem, grzywną lub nakazem zapłaty odszkodowania żadnej osoby, która ma rodzinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Wedlug tej logiki nie powinniśmy karać mandatem, grzywną lub nakazem zapłaty odszkodowania żadnej osoby, która ma rodzinę. 

Według PISowej logiki inflacja, drożyzna, zagrożone bezpieczeństwo energetyczne na zimę, zablokowane fundusze z EU (plus licznik kar zapierdala jak Kusociński).Totalna, antypolska, lewacka, proniemiecka opozycja żąda wotum nieufności dla Zbyszka Zbawiciela.,Zbyszek wychodzi w srebrnej zbroi na arenę w towarzystwie drugiego szeryfa i ogłasza kontrowersyjne  prawo które wywołuje sporo emocji i ogólnonarodowe spory., I już jest gotowy temat zastępczy .,BTW to skandal że przez ostatnie dwie strony nie masz żadnych POlubień naPISz słowo a przewinę kilka stron i wklepie trochę lajków .,Całkiem bezinteresownie żeby Ci poprawić nastrój na weekend 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Regis napisał:

O ile sam pomysł z zabieraniem samochodu nie jest idealny bo rodzi dodatkowe niepotrzebne koszty , o tyle kompletnie nie rozumiem obrońców prawa własności, którzy krytykują odbieranie samochodu, a chcą zwiększenia kary grzywny/uzależnienia kary od dochodu. To moje pieniądze nie są moją własnością? Czym się różni zabieranie mi samochodu za 30 tyś od zabrania 30 tyś? 

prawo własność to święte prawo jeszcze od czasów starożytnych. to jest jeden z elementów autonomii/wolności jednostki wobec państwa więc jako obywatele powinniśmy tego bronić jak najmocniej. jeśli będziemy mieli samych @fluberów w społeczeństwie to skończymy na odbieraniu mienia za byle przewinienie w imię „bezpieczeństwa”. gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności nie będziemy mieli ani jednego ani drugiego. tego powinno się uczyć w domach lub w szkołach ale jak ktoś uczęszcza do katolickich instytucji to ma w kościach wbite ślepe posłuszeństwo a nie wolność jednostki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.