Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fluber napisał:

@P_M co proponujesz w takim przypadku? 

 

Odpowiedni mandat uzależniony od dochodu + kara więzienia za wielokrotną recydywę. Czy konfiskata zabroni mu kupić inny samochód? Generalnie żebyśmy mieli klarowność zaostrzenie kar + edukacja to dobra droga. Natomiast tworzenie precedensów odnośnie konfiskaty majątków, to moim zdaniem zła droga i tyle, bo godzimy w elementarne prawo własności. Tak tworząc prawo, możemy równie dobrze spodziewać się szybkich akcji nacjonalizacji czegokolwiek, bez uzasadnienia i ja tego bym nie chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mayor napisał:

Miałem na myśli całą Trójce, chyba wiesz kogo. ,Zapomniałem że tamci dwaj jątrzą ,a Ty w grupie jesteś tym ,który pisze donosy do administracji 

Pisząc do mnie że ja coś zrobiłem, miałeś na myśli że ktoś inny coś zrobił? 

Zamiast ładnie przeprosić, to rzucasz kolejne podejrzenie na mnie. Teraz rozumiem, czemu tak bardzo nie lubisz Trumpa. Jesteście zbyt podobni do siebie. 

Teraz, P_M napisał:

Odpowiedni mandat uzależniony od dochodu + kara więzienia za wielokrotną recydywę. Czy konfiskata zabroni mu kupić inny samochód? Generalnie żebyśmy mieli klarowność zaostrzenie kar + edukacja to dobra droga. Natomiast tworzenie precedensów odnośnie konfiskaty majątków, to moim zdaniem zła droga i tyle, bo godzimy w elementarne prawo własności. Tak tworząc prawo, możemy równie dobrze spodziewać się szybkich akcji nacjonalizacji czegokolwiek, bez uzasadnienia i ja tego bym nie chciał. 

Ale to nie jest precedens. To rozwiązanie stosowane w wielu krajach. W Polsce utrata narzędzia popełnienia przestepstwa też nie jest niczym nowym. 

Kompletnie nie rozumiem jak od zabrania narzędzia przestepstwa przechodzisz do niemalże stawiania znaku równości z nacjonalizowaniem czegokolwiek bez uzasadnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Kompletnie nie rozumiem jak od zabrania narzędzia przestepstwa przechodzisz do niemalże stawiania znaku równości z nacjonalizowaniem czegokolwiek bez uzasadnienia. 

Bo samochód nie jest by default narzędziem przestępstwa, podobnie jak piekarnik, ale możesz komuś do nagrzanego łeb wsadzić. Podobnie jak nóż kuchenny. Jeżeli w domu ktoś padnie ofiarą przemocy domowej przy użyciu noża. To rodzina powinna stracić nóż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_M napisał:

Bo samochód nie jest by default narzędziem przestępstwa, podobnie jak piekarnik, ale możesz komuś do nagrzanego łeb wsadzić. Podobnie jak nóż kuchenny. Jeżeli w domu ktoś padnie ofiarą przemocy domowej przy użyciu noża. To rodzina powinna stracić nóż? 

A nie traci go? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

A nie traci go? 

Wiadomo śledztwo, odciski palców itp z nożem zły przykład, ale wiesz chyba o co mi chodzi? Że idąc taką logiką możemy konfiskowac wszystko, bo wszystkim można doprowadzić do wyrządzenia szkody. No np. Jest jakaś autostrada, która jest w rękach prywatnych, czy jeżeli tam będą wypadki, to Państwo powinno skonfiskować? Rzucam ad hoc z roboty, więc raczej chodzi o main point, a nie dopierdolki do szczegółów ;)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_M napisał:

Wiadomo śledztwo, odciski palców itp z nożem zły przykład, ale wiesz chyba o co mi chodzi? Że idąc taką logiką możemy konfiskowac wszystko, bo wszystkim można doprowadzić do wyrządzenia szkody. No np. Jest jakaś autostrada, która jest w rękach prywatnych, czy jeżeli tam będą wypadki, to Państwo powinno skonfiskować? Rzucam ad hoc z roboty, więc raczej chodzi o main point, a nie dopierdolki do szczegółów ;)

Nie do końca rozumiem. Można popełnić przestępstwo nożem, można popełnić przestępstwo autem, ale nie rozumiem logiki mówiącej że można popełnić przestępstwo autostradą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Pisząc do mnie że ja coś zrobiłem, miałeś na myśli że ktoś inny coś zrobił? 

Zamiast ładnie przeprosić, to rzucasz kolejne podejrzenie na mnie. Teraz rozumiem, czemu tak bardzo nie lubisz Trumpa. Jesteście zbyt podobni do siebie. 

Ale to nie jest precedens. To rozwiązanie stosowane w wielu krajach. W Polsce utrata narzędzia popełnienia przestepstwa też nie jest niczym nowym. 

Kompletnie nie rozumiem jak od zabrania narzędzia przestepstwa przechodzisz do niemalże stawiania znaku równości z nacjonalizowaniem czegokolwiek bez uzasadnienia. 

Nie podejrzenie tylko ,fakty.,Kiedy piszesz donos do admina, to powinieneś wiedzieć o tym, że osoba na którą donosisz jest powiadomiona o tym kto pisze i czego donos dotyczy.,Do Trumpa nie jestem podobny, tato nie zostawił mi majątku do przepuszczenia i całe życie noszę długie włosy, które co 3 lata obcinam, a warkocze wysyłam do fundacji., Ciekawe jak  byś chciał ukarać posła, który leży nawalony na ulicy., Utrata narzędzia,w tym wypadku legitymacji poselskiej ? W sumie stwarza większe zagrożenie niż pijany kierowca, gdyż on kieruje losem całego kraju., I jeszcze pije nie za swoje,  tylko za nasze - nie tylko tych co głosują na PIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mayor napisał:

Miałem na myśli całą Trójce, chyba wiesz kogo. ,Zapomniałem że tamci dwaj jątrzą ,a Ty w grupie jesteś tym ,który pisze donosy do administracji 

domyślnie jestem pewnie jednym z trójki

daj cytat gdzie piszę coś o Twojej deportacji albo napisz ładnie 'przepraszam za kolejną pomyłkę na forum'

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mayor napisał:

Sami sobie poszukajcie.,Ja mam co robić.,A przy okazji podlajkujcie posty flubera, bo chłopak się od rana produkuje, a nie ma Waszych lajków .Będzie mu przykro 

aha

w antypisie bez zmian jak widac (rzucanie bezpodstawnym gownem na lewo i prawo a noz ktos uwierzy)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mayor napisał:

Sami sobie poszukajcie.,Ja mam co robić.,A przy okazji podlajkujcie posty flubera, bo chłopak się od rana produkuje, a nie ma Waszych lajków .Będzie mu przykro 

Czyli masz urojenia. Nie dziwi mnie to.

 

1 minutę temu, julekstep napisał:

a joseph wyciąga te mniej istotne elementy z dyskusji (to że ktoś kłamie to co tam!)

 

w sumie to nie jest zaskakujące!

Joseph jest takim samym kłamcą jak Mayor, to co się dziwić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Tego nie rozumiem.

Jak dobrze rozumiem postulujesz jak najmniejszy wymiar kary za:

1. Strzelanie na oślep dopóki się kogoś nie trafi

2. Pilotowanie samolotu po pijanemu, naćpanemu i w opasce na oczach, dopóki się samolot nie rozbije

3. Jeżdżenie najebanym autem po galerii handlowej, dopóki się nikogo nie potrąci

itd.?

Bo ja dalej nie rozumiem, czemu piszesz o prewencji, w przypadku czegoś, co kodeks karny definiuje jako PRZESTĘPSTWO. nie jako wykroczenie. Jako PRZESTĘPSTWO.

Przecież nic się nie stało. Mogła tam robić w-f na środku jezdni a  @Koelner i tak byłby oburzony karą bo to prewencja.

pisze o prewencji - chyba jestes ograniczony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.